Iron Man 2

• USA Iron Man 2

Tony Stark, majitel velké zbrojařské firmy a vynálezce speciálního obleku Iron Mana, odmítá snahy vlády o vydání své technologie pro potřeby armády a tvrdí, že nepřátelé státu jsou ve vývoji o mnoho let pozadu. K jeho velkému překvapení se na závodech v Monze objeví podivný muž, který ve velmi podobném obleku vyvolá nejdříve autonehodu závodních formulí a následně napadne Starka. Útočníkem je Ivan Vanko, zneuznaný potomek ruského vědce, který kdysi pomáhal Tonyho otci založit Stark Technologies. Z vězení ho unese Tonyho konkurent Hammer, který chce, aby mu tajně vyrobil obleky Iron Mana. Jenže Vanko začne pracovat na takzvaných drondech - válečných robotech. Pro sebe si vyrobí svůj vlastní oblek Iron Mana a na výstavě technologických válečných novinek pomocí svého tajného softwaru a robotů napadne diváky a Tonyho... (TV Nova)

Gulde

Zas takový klasický hrdinský akčňák, a zachovává si takový ten osobitý přístup, který měla už jednička. Skvělá zábava. ()

Andresito

V jednotlivých scénách vynikající, ale jako celek se dvojka Iron Mana totálně rozpadá na ... no, na pár vynikajících scén a na pár debilních zvratů a absolutně zbytečných dějových linek. A přitom to mohlo být o tolik lepší, což s tolika skvělými herci (vynikající Rockwell a Rourke) a takovým rozpočtem zamrzí dvakrát tolik. 60% ()

wampire23

Iron man je podľa mňa slabší ako väčšina moderných komiksových filmov. Akcie je tu pramálo (jedna malá akcia na začiatku a jedna veľká na konci). Nebyť charizmy Downeyho, krásnych asistentiek a super hudobného doprovodu, mohlo to dopadnúť ešte horšie. 60% ()

JM87

OK, Robert Downey Jr. a Gwyneth Paltrow jsou fakt dobrá dvojice. Ty scény s něma byly vtipný a celkověma mě film spíš přišel jako komedie než akčňák. Ale možná právě proto, že to byl furt akčňák, to nepůsobilo tak stupidně jako většina komedií působí. Na film si nemůžu stěžovat. Po dlouhé době sem viděl něco, co mě celkem aji bavilo. ()

Harpy

Myslím si že Iron man sa moc neteší obľube, možno preto že to je taká plechová krabica ale ja som pravý opak, Iron mana mám strašne rada ako jednotku kedy som sa pučila od smiechu pri niektorých scénach tak aj teraz som sa parádne bavila :) navyše Downeyho tiež žerem, podľa mňa tam bol bohovsky vtipný :D narcista ktorý mi nevadil a určite za to môže aj jeho originálny hlasový prejav......pozerajte určite v pôvodnom znení ! :) ()

Emzet

Dobrá, beru to tak, že jsem snad jediný, komu přišel "Ten-song-od-Sabbatů" číslo dvě prakticky stejně dobrý jako jednička. Samotného mě to překvapilo, ale snad až na divnou Black Widow v podání Scarlett Johansson mi zde téměř nic nepřišlo nepatřičné. Samozřejmě by se tu a tam daly dělat úpravy (kratší stopáž, například), ale na druhou stranu IM2 přinesl spoustu plusů. Ještě předtím bych vám ale poradil pár věcí, čistě proto, abychom se bavili o tomtéž: 1.) Nedívejte se na film s dabingem. Za sledování filmů v původním znění oroduji skoro pořád, v tomto případě jsem údajně otřesný dabing ani sám neslyšel, ale několik lidí mi potvrdilo, že vidět film v anglické verzi, nejspíš by jej hodnotili minimálně o třídu výš a 2.) Poučte se z jedničky a nechoďte na dvojku v očekávání bombasticky akčního megablockbusteru. Michael Bay (nic proti němu) je ve vedlejším sále, děkujeme pěkně. Plusy: dvojka je velmi dospělým filmem, který bere témata z jedničky (a komiksu) a rozvíjí je vlastním způsobem, rozhodně vás překvapí (možná až zaskočí), ale přináší jiného záporáka (jiného i stylem, nejen jménem - tak jako třeba u Spider-Mana 2), jiné Starkovy problémy (které ale budou čtenáři komiksu setsakramentsky povědomé), jinou atmosféru. A War-Machine. Nedejte na recenzenty a chtějte podobně vyzrálý film, jako byla jednička, jenom v úplně jiném stylu. Já sám jsem byl velice mile překvapen. ()

M1k9

Scénaristický průšvih. Dvojka je o celou třídu horší a už mě to přestalo bavit. Taková obyčejná americká vymejvačka. Palec nahoru dávám sobě za trpělivost. 1.5/10 ()

Hepy13

Tony Stark to je prostě borec! Já bych ho s největší chutí snad přejmenoval na "Charismatic Man". Podle mě neexistuje superhrdina který by si neustále masíroval své ego, a přitom by to byl takový sympaťák. IM 2 se posunul torchu dopředu - Více akce, více postav a děj který pomalinku směřuje k Avengers. Když jsem viděl Mickeyho Rourka okamžitě jsem si vzpomněl na Raydena z Mortal Kombat. Dámské obsazení se také z jedničky posunulo na úroveň dvě Gwyneth-Scarlett, což nemůžu kvitovat jinek než velkým "Likem". Při pohledu na Tonyho dílnu, mě napadlo přesunout tam mladoboleslavskou automobilku. No a druhý den by místo škodovek sjížděli z výrobního pásu Batmobily. Iron Mana tak toho já můžu! ()

Flopik

Tak, neviem prečo ale tento film som videl až dnes. No a musím povedať že som milo prekvapený a osobne si myslím Že 2 je lepšia než 1 .Avšak jedno mínus a to zato že Posledný pánko s bičom umre hrozne rýchlo čo to bola ? Veľký hrdina nastúpi chce všetko zničiť a nakoniec hneď skape.Škoda toho no aj tak počas filmu som sa bavil , a preto dávam 5 z 5 .90Percent ale to už kvôli spomínanému . Na 3 sa teším a dúfam že sa mi pošťastí ísť do kina.No takže môj názor prehodnocujem a dávam 100% . Parádny film pri ktorom som sa parádne bavil. ()

Papaboot

No, co k tomu říct, někdo nevěděl, co chtěl natočit a tak zkusil všechno. Roztěkanější kus jsem už dlouho neviděl a nutno podotknout, že ani jedna "linie" nebyla nic extra. Akce bylo pomálu a přinejlepším průměrné, Stark se choval jako idiot (ne jako hláškující arogantní floutek, prostě jenom jako obyčejnej idiot), dialogy slabé a někdy mi zůstával opravdu rozum stát nad dementními kroky některých postav. Fakt se mi nechce věřit tomu, že se z celé té věci kolem umírání nedalo vytřískat víc a ne jenom pár hlášení o toxicitě krve a přiožrání se na "party". O dost slabší, povrchnější, nudnější než jednička. Aspoň že herecký ansámbl i přes lehkou změnu funguje stejně dobře jako předtím. ()

Nine

Na to, že jsem neviděla první díl, jsem se rychle zorientovala a v příběhu a postavách neztrácela (bála jsem se opaku, předlohu totiž neznám). Šla jsem si k televizi odpočinout, pobavit se a toho se mi nakonec od filmu dostalo. Dobré odreagování, nijak náročné. Po vizuální stránce nadprůměrné, jinak spíše průměr. 3,5 hvězdičky :-) ()

Simgal

Oproti jedničce slabší, ale stále skvělý superhrdinský film. Downey se pro tuto roli nejspíš narodil a Paltrow nikdy nevypadala líp a sluší jí to tady neuvěřitelně. Navíc se tu projevuje počátek provázanosti s jinýmy postavamy Marvel Univerza (Black Widow, Fury, Colson). Škoda jen toho nedostatku akce. ()

Brejlil

A dvojka celkem typicky slabší jedničky. Sice je v ní více hvězd a všichni zúčastnění si to užívají a jejich scény mají náboj, ale jinak se nic neděje. Kromě Monaka, které je... které je krásné. Krásné ženy, přístav plný jachet a formule sviští kolem kasina. Moc pěkné. Film má docela nesmyslnou zápletku, ještě že je hlavní záporák tak zábavný. Oceňuji ovšem jistou analogii Starkova vztahu k Iron Manovi se závislostí na drogách. Oboje pomalu zabíjí a oboje je neodolatelně návykové. ()

husokachna

Jelikož mě na prvním díle bavily hlavně Downey monology a slovní cirkusáctví spojené s neodolatelným šarmem, dvojka mě totálně otrávila. Nesdílím názor dereka007(=blbce) a bohužel jsem musel seznat, jak tenká je hranice mezi Tony Starkem, neodolatelným párkem (=inteligentní slovní humor veršovaný) a Tony Starkem arogantním sobeckým hajzlokreténem. Otravoval mě on a otravoval mě i tenhle film a otravoval mě i Don Cheadle. Vlastně všichni kromě Stana. Gwyneth je pořád prcina, rád bych ji fixnul, nejsem ale zpívající skoťák. ()

Greg25

Říkala jsem si, že s hodnocením Iron Mana 2 počkám až tenhle díl svými četnými odkazy k tehdy budoucím filmům (Thor, Avengers, Captain America) zcela zapadne do světa Marvelu. A musím přiznat, že v tomto kontextu se jeví přeci jenom trochu lépe než po prvním zhlédnutí. Sice je taky s odstupem vidět, že je jednoznačně nejhorší z trilogie Iron Mana (což je zvlášť vidět po brilantní trojce), na druhou stranu ale Iron Man 2 trpí trochu právě tím, že je hlavní "propojkou" všech nových marvelovských adaptací. V rukou takového Josse Whedona nebo Shaneho Blacka to mohl být scénář s lahůdkovou přísadou. V rukou Justina Therouxe je to scénář, který je sice dostačující, ale nemá žádnou vitalitu, náboj, nápad. Co má jsou neobroušené hrany, nevymazlené hlášky, pár vyloženě násilných scén, slabé závěrečné finále v japonské zahradě a trestuhodné nevyužití potenciálu takových tří hereckých borců jakými jsou Robert Downey jr., Sam Rockwell a Mickey Rourke. Přesto všechno pořád je to nadprůměrná marvelovská adaptace s mým oblíbeným komiksovým hrdinou. 75% ()

Lilloos

Nejedná se o špatný film, ale pokračování by mělo přijít s něčím novým, nejenom těžit z jedničky a příběh ukončit prakticky ve stejném bodě. A akční scény by rozhodně snesly špetku rozmanitosti. ()

Tigran

Oproti prvnímu dílu má díl druhý o poznání slabší scénář a méně akce. Stark celou dobu buď předvádí, jak je super a cool nebo je mu blbě z palladia a nebo se trápí tím, že na něj jeho otec kašlal. Dialogy sice nejsou debilní, ale taky nejsou natolik zábavné a zajímavé, aby utáhly celý film. A když už nastane nějaká akční scéna, tak je nezajímavá. Celé to působí jenom jako výplň mezi Kapitánem Amerikou a Avengers nebo co. A to si pan Iron Man teda nezasloužil. ()

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Zahajovací koncert třetího ročníku Composers Summit Prague představí světové skladatele filmové hudby na jednom pódiu, kde osobně oddirigují svá nejznámější díla. Mezi významné osobnosti patří… (více)

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

Olivia Munn u X-Menů

Olivia Munn u X-Menů

15.04.2015

V Iron Manovi 2 se mihly hned dvě herečky, které čeká superhrdinská budoucnost u konkurence. Nejdřív se studiu 20th Century Fox zalíbila Kate Mara, která poslala Tonyho Starka na slyšení do… (více)