Iron Man 3

• USA Iron Man Three (více)
USA / Čína, 2013, 130 min

Režie:

Shane Black

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Larry Lieber (komiks) (více)

Scénář:

Shane Black, Drew Pearce

Kamera:

John Toll

Hudba:

Brian Tyler

Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Ben Kingsley, Paul Bettany, Rebecca Hall, Guy Pearce, James Badge Dale, Jon Favreau, Stan Lee (více)

Bohatý průmyslník Tony Stark kdysi změnil ve svého nepřítele talentovaného vědce Aldricha Killiana. Ten pak zasáhne do jeho života ve chvíli, kdy začne USA zotročovat sérií vražedných útoků terorista Mandarin. Spojení mezi záhadným teroristou a vědcem musí Tony odhalit během pátrání, které ohrožuje nejen jeho vlastní život, ale i bezpečnost prezidenta a státu. Protivníci totiž mají k dispozici geneticky modifikované mutanty, kteří dotekem taví kovy a příležitostně vybuchují. Když Mandarin zničí Starkovo sídlo a většinu techniky, je Tony zahnán do kouta a bude nucen přežít pouze prostřednictvím svých vynálezům a při ochraně svých nejbližších se bude muset spolehnout jen na svou geniální mysl a instinkty. Při odvetě ho neustále trápí nezodpovězená otázka. Je on sám součástí svého obleku, nebo je oblek pouze součástí jeho samého? (TV Nova)

Matthew01

První půlka filmu super, druhá půlka neví kudy kam. Ale začněme od začátku. Rozjezd filmu je naprosto úžasný, baví, k tomu hraje perfektní hudba, prostě pecka film. Děj postupně graduje až do... A najednou je vše vyzrazeno, víme kdo je záporák, bohužel nevíme jeho motiv a film se začíná motat ve vlastní smyčce, kterou si vytvořil. Žel bohu, se na této smyčce po čase oběsí a divák odchází přinejmenším rozčarován, některý přímo zhnusen. 60%. ()

char_t

Na Avengers to samozřejmě nemá, a možná ani na prvního Iron Mana. Zábavné, odsýpá to, a celkem to zvládá i přepínání mezi vtipnější a vážnější polohou, to jo. Ale chybí tomu nějaký wow moment, pořádný záporák... prostě něco, co si budete ještě za měsíc pamatovat. Do téhle škatulky spadá maximálně tak fraškoidní odhalení s Mandarinem, kterého mimochodem skvěle zvládl Ben Kingsley. Btw: Nějak tu nevidím onu propagovanou "DarkKnightovskou" hloubku a temnou atmosféru - pořád to je spíš jen akce s trochou srandy, bez nějakého většího dopadu. ()

Wargoo

Dokonalá kombinácia akcie, napätia, humoru a obrovskej dávky charizmy od skvelého Downey Juniora... Neviem, si predstaviť väčšieho narcistického arogantného hajzlíka, komu by sa hodila rola Tony Starka viac ako práve Robertovi ! Najviac sa mi páči, ako si Iron Man 3 dokáže sám zo seba urobiť srandu. Vynikajúci záporák Guy Pearce vychrlí oheň z úst, vravíte si, čo to má znamenať, kde hneď na to Cheadle pochová vaše úvahy do skvelého výbuchu smiechu :) Prekvapivé odhalenie Mandarina v podaní ďalšieho skvelého herca Bena Kingsleyho a ja nemôžem nič iné iba tlieskať a popritom sa takmer celý film smiať ako blázon na vydarených trefných vtipných hláškach. Vynikajúce efekty, skvelá hudba, obrovské množstvo humoru (skvelá chémia medzi malým Ty Simpkinsom a Robertom) a scenár bez väčších dier. Takto si predstavujem Marvelovský koktejl... Najlepší "action hero" marvelovského sveta, BODKA !!! 94,912% a 5*****... musím znova vidieť ! ()

JirkaLexa

Fajn třetí díl filmu z dílny Marvelu, který jako obvykle nezklamal, nýbrž ani nepotěšil, ale splnil má očekávání. Excelentní výkon herců, jak hlavní role, tak role vedlejší. Místy humorné průpovídky a scenérie okolo Tonyho Starka, který je prostě a jednoduše showman a celé to stojí na něm. Hudbu jsem moc nepochytil, tudíž nemohu soudit. Avšak co vychválím jsou samozřejmě efekty ve filmu, které jsou famózní a vytříbené a nejspíš přesahují i Transformers. Příběh také cením, chyběla mě ale místy akčnost, která se však většinou ihned dostavila v bitvách a nejvíce rozhodně v bitvě záverečné, kdy mne mile překvapila ona sladká tečka ze strany Tonyho Starka, který dal přednost vztahu před svými kreativními hrátkami, ale zároveň mi bylo velmi úzko a smutno, že je to všechno u konce. I přes mnohé klady mi ale připadalo, že tvůrci již mleli z posledního a klad na tom vidím ten, že snad vědí, kdy skončit. I přes to mě tedy tento řekl bych poslední díl uchvátil a potěšil. Mimo jiné jsem kvůli efektům a kvalitě po dlouhé době navštívil kino a dělá to opravdu své - veliký rozdíl a rád bych dal 5*, ale něco mi říká, že ne ... 80% ()

Kopi1

Jednoznačně zatim nejlepší díl série. Shane Black se do toho pořádně opřel, staví hlavně na zkušenostech z předešlých filmů, teď mám na mysli scénář ( např. ze Smrtonosné zbraně nebo z Posledního skauta) nebo taky od Jona Favreaua, který mu během nátočení 'radil', jak to vlastně dál s Iron Manem zamýšlel. Konečně někdo natočil Irona Mana takového, jaký je. Filmu nechybí jako vždy vtipné hlášky, možná jich tam je až trochu moc, ale to filmu rozhodně na hodnocení neubírá. Film se jeví zase o trochu víc reálněji a to s dalšími novými vychytávkami, ale jako mínus musim zmínit nepřátele, kteří jsou doslova nažhaveni a chrlí oheň, to mi jako reálné už tedy vůbec nepřišlo. Ale jinak jsem se u filmu skvěle pobavil, viděl strhující akce a epické souboje. I když je tam pár zmínek o předešlých dílech nebo Avengers, tak ke zhlédnutí tohoto dílu je vidět nemusíte. ()

P.J.2

Fáze 2 je tu a rovnou ve velkém, z prostých komiksových adaptací Marvelu Iron man vyšplhal na vážný Hi-tec thriller. Shane Black podal nejlepší výkon, co mohl. Podle tradičního pokračování všeho víc, ale natočeno tak lahodně, že si smlsne opravdu každý. ()

strikeman

Původní trailer nás tak "trochu" mátl, žel nutno dodat, že tato mystifikace byla příslibem zlatého hřebu, ale ve skutečnosti jsme se dočkali pyritu (kéž by tomu bylo naopak), a tak avizovanou temnotu nahradila povedená taškařice s lehkými tóny infantility - i když v lesklém kabátu bombastičnosti, do kterého se oblékli docela charismatičtí aktéři... Ale třeba jsem špatně viděl přes zarudlé oči a můj dojem je pouze poznamenán znechucením z návštěvy Cinestaru, který si občas parta nedochůrčat plete s debatním kroužkem v McDonaldu, nemluvě o inteligentních rodičích, kteří vezmou své osmileté zatím negramotné dítě na verzi s titulky, a proto mu musí v průběhu filmu nahlas tlumočit příběh - ale co naděláme, přecejen to jsou platící zákazníci, že? No nic, je třeba se uklidnit, počkat na DVD, podívat se znovu v klidu domova a uvidí se, jestli nám to pohne s hodnocením výše, než k 69 procentům... Btw: U akčních scén byli "parchantíci" zticha (nebo je nebylo díky hlasitým efektům slyšet:-)), takže zde mohu hodnotit s chladnou hlavou - byly nepřehledné:-( ()

Gaia.M

Asi nemusím říkat, jak moc jsem se na Iron Mana 3 těšila. Vzhledem k tomu, že první dva díly patří mezi moje hodně oblíbené filmy, a taktéž Avengers mě naprosto dostali, tak Iron Man 3 pro mě byl film, který jsem myslela, že si zamiluji na první podívání. Ach jo. Četla jsem zde názory, že Tonyho záchvaty úzkosti, deprese a ta bezmoc, která u něj po většinu filmu panovala, ve vás vzbuzovala úžasnou změnu a skvělou podívanou. Tak u mě to tak není. Já miluju Tonyho, miluju ho, protože je arogantní, naprosto nad věcí atd. Mě to prostě nebavilo. Kdybych neznala ty předešlé filmy, tak tomu hodím jednu hvězdu, protože je hlavní herec tak krásnej. Já jsem z toho vážně v šoku. Pořádně to nemělo ani žádný děj, úhlavní nepřítel nic moc, žádné zajímavé bitky, pořádné efekty.. ten film mohl být o tolik lepší! Ale přijde mi, že jim šlo prostě jen o prachy a o to, aby to nějak uzavřeli. Takže v podstatě hlavní myšlenku Iron Man 3 zřejmě splnil. Je to Tony, proto ode mě dostane tři hvězdičky. Ale stejným počtem jsem hodnotila i mnohem lepší filmy. ()

Narsill

Tá zmena režiséra je naozaj cítiť. Iron man hral konečne aj na trochu vážnejšiu nôtu, možno nie až tak ako som si prial, pretože nahláškované to bolo stále (občas až prehnane), čo samozrejme nevadí ale potom to nemôže mať ten EPIC efekt. Záporák konečne za niečo stál a tým sa mi aj potvrdilo, že záporné role Pearcovi naozaj sedia. Môžem povedať, že som sa bavil výborne možno až tak dobre ako u Avengers ale stále ma MARVEL neprinutil dať 5 hviezdičiek (Thor verím ti). ()

SidneyP

Pokud jste měli u Tonyho Starka v minulých dílech aspoň trochu dojem, že bere některé věci trochu vážněji a ne tak na lehkou notu, jak to dělá u všeho ostatního, tady v prvních několika desítkách minut ten pocit opravdu mít nebudete. A i když mu někde ve čtvrtině filmu zbouraj barák a jeho drahá choť při tom málem zemře, nepřestane si z nás diváků v kině dělat vyloženě prdel. Směsice vtipů + pravidelný nášup (mini)akcí na plátně, to je Iron Man 3! Já myslím, že nic jiného psát nemusím, mám z tohoto filmu prostě dobrý pocit, a pokud toto měl být závěr trilogie a tím pádem i celé této značky, naprosto v pohodě bych s tím dokázal žít, vlastně i se závěrem, že režisér a herci odvedli velmi skvělou práci (a samozřejmě nejen oni)... Pokud ale není a bude pokračování, o to víc se na něj těším. :) Máma je jako vždycky v hospodě a táta si šel koupit losy... asi vyhrál, protože je už asi 6 let fuč. 100%! ()

HH

Když se něco nebere vážně, tak to má u mě velké plus. Nejlepší "ironmaňácký" film, o půl koňské délky lepší než oba předchozí díly. Půl hvězdičky bych ještě přidal za skvělého Bena Kingsleye. Jeho terorista-feťák-dědeček-fotbalový fanoušek je skvělý, ostatně takřka jako všechny jeho role. ()

John8

Po neuvěřitelně nudném 2. Ironmanovi příchází tahle akcí nadupaná bomba. Poutavý příběh, spousta akce, několik zvratů, ozvěny z avengers a hlavně konečně soupeř který není "jen další mechanik". to je to co jsme od Tonyho starka chtěli, i když plně funkční ironman byl asi v 10 minut, ale fungovalo to možná ještě líp než jsem si uměl představit. ()

vachi

Poté, co jsem si přečetl pár zdejších komentářů a viděl průběžné hodnocení, jsem byl hodně natěšen a nemohl se dočkat, až vyrazím do kina. Bohužel právě ono velké natěšení pak po shlédnutí způsobilo mírné zklamání, jelikož jsem od filmu čekal přeci jen něco víc. Hlášky (moc jich tam nebylo) i akční scény během filmu bavily, avšak po pár dnech mi v paměti nezůstala ani jedna. Iron Man 3 je film, který se vám bude líbit, ale nenadchne a ani neurazí. Prostě slušná podívaná, v rámci Marvelu bych řekl i nadprůměrná. Potěšil mě také Brian Tyler, jelikož jeho hudba dala filmu určitý "švih" a jeho nové hlavní téma je snad to jediné, co si až do teď pamatuji. (Nejlepší skladby ze soundtracku: Iron Man 3, Attack on 10880 Malibu Point, Battle Finale) ()

crha

Pro mě jednoznačně nejzábavnější Iron Man a tuhle postavu začínám mít pomalu nejradši ze všech superhýrous společně asi s Wolverinem. Marvely mám fakt rád a tento jsem si vyloženě vychutnal. Jiří X. Manadrin zmrd Doležal mě osobně dost pobavil a kupodivu mě bavilo i to dítě. ()

Hapretor

Zklámání stejné jako u Avengers. Tuctová, debilní popcorn zábava. Nic pro fandy komiksů, nebo filmů podle komiksů - těch povedených. Kouzlo, už jednička drhla, ale vlastně byla první, tudíž "originální", se vytratilo. Nefunguje zde nic, až na pár fórků - postava Kingsleyho - je tu dost zádrhelů - proč to tak násilně a ploše navazuje na Avengers ? A kdo, sakra, byl ten kluk ? Ten se tam vzal odnikud ? A mě už jen ten Robert Nižší Jr. leze na nervy. A bylo tam moc plecháčů. Někdy míň je víc. U mě špatný. ()

zabro

Tak toto je pro me prvni zklamani teto sezony a doufam, ze posledni. Nevim kde se stala chyba, kdyz to vypadalo po trailerech hodne naslapane. Nektere sceny pusobily humorne a pak jsem si rikal co tim basnik chtel rici :-) SPOILER Nejvic me pobavila scena s Pepper na konci jak tam nici jeden z obleku :-) KONEC SPOILERU. ()

Marvel našel nového superhrdinu

Marvel našel nového superhrdinu