Iron Man 3

• USA Iron Man Three (více)
USA / Čína, 2013, 130 min

Režie:

Shane Black

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Larry Lieber (komiks) (více)

Scénář:

Shane Black, Drew Pearce

Kamera:

John Toll

Hudba:

Brian Tyler

Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Ben Kingsley, Paul Bettany, Rebecca Hall, Guy Pearce, James Badge Dale, Jon Favreau, Stan Lee (více)

Bohatý průmyslník Tony Stark kdysi změnil ve svého nepřítele talentovaného vědce Aldricha Killiana. Ten pak zasáhne do jeho života ve chvíli, kdy začne USA zotročovat sérií vražedných útoků terorista Mandarin. Spojení mezi záhadným teroristou a vědcem musí Tony odhalit během pátrání, které ohrožuje nejen jeho vlastní život, ale i bezpečnost prezidenta a státu. Protivníci totiž mají k dispozici geneticky modifikované mutanty, kteří dotekem taví kovy a příležitostně vybuchují. Když Mandarin zničí Starkovo sídlo a většinu techniky, je Tony zahnán do kouta a bude nucen přežít pouze prostřednictvím svých vynálezům a při ochraně svých nejbližších se bude muset spolehnout jen na svou geniální mysl a instinkty. Při odvetě ho neustále trápí nezodpovězená otázka. Je on sám součástí svého obleku, nebo je oblek pouze součástí jeho samého? (TV Nova)

Inozuka

Parádní jízda. Po trochu mdlé dvojce návrat ke kořenům určité civilnosti prvního dílu. Rafinovaně vystavěné vypravování, vykutálený záporák, krize identity a řada dobrých hlodů. Jediné, co bych vytkl je ústup od rockových vypalovaček k suchému popíku. P.S.: Radím dokoukat titulky do konce ... ()

rublik05

A máme tu poslední a zároveň nejlepší díl trilogie o Iron Manovi. Takhle si představuji marvelovku. Pořádný nářez plný skvělých akčních scén, řádně nahláškovanou hlavní postavu a drsné záporáky. Zde najdeme vše, co mi u předchozích dílů chybělo. Nemohu opomenout také děj, který mě velmi zaujal a ne náhodou mi v některých momentech připomněl některé současné či historické události. Ale zpět k filmu. Suverénní Downey Jr., jehož sarkasmus a hlášky jsou přímo skvostné. Potěšilo taky množství kvalitních záporáků, kteří působí velmi charismaticky, místy až děsivě. Co mě však naprosto rozsekalo, byl naprosto úžasný Ben Kingsley, který mě velmi mile překvapil a pobavil. Oceňuji také dramatickou atmosféru, napětí a humor. Jednoznačně jedna z mých nejoblíbenějších marvelovek vůbec. 10/10. ()

Hellknight12

Dnes pozreté po dlhej dobe. Koniec trilógie je veľmi dobrý. Príbeh je zaujímavý a veľmi dobre spracovaný. Tony je po udalostiach z New Yorku zničený a aby toho nebolo málo, tak sa mu po rokoch vracajú chyby z minulosti aby ho dohnali. Nech sa neopakujem všetko platí čo aj v predchádzajúcom filme. Herci, efekty a aj hudba. Celkové hodnotenie za mňa je 80%. ()

Nix

Tak se to zase Robertovi povedlo. Jeho arogantní, přitom až moc kladná postava zase všechny dostala. Jo tady ještě Marvel stál za to a tento film byl v kolejích toho, co stojí za to vidět. Tímto nic nezkazíte. Ale Iron Man není můj oblíbenec, ale nevadí mi, jeho filmy jsou zárukou kvality a hlavně zábavy. ()

Dave9794

Po dnešním velmi zdařeném "turbo" večeru musím říct, že třetí díl Iron Mana mi asi sedl z celé série nejvíc. Skvělé zakončení dosti slušné série. Temnější než předchozí díly a místy pestře obohacené o vtipné scény, jak už to má Tony Stark ve zvyku. Až chvilkami tento film připomíná thriller. Je zde k vidění mnoho zajímavých zvratů v ději, které by jeden opravdu nečekal a tím film předchází i všeobecně předvídatelným "klišé", což je mi velice sympatické. Vše ubíhá svižně. Akčních scén je dostatek a Iron Man 3 si prostě vzal "ten nejlepší oblek", jaký mohl. ()

vZeč

Rozjezd je pomalejší, ale spíš bych to dával za vinu ladění se na Blackovu vlnu. Zbytek filmu je naprosto boží scénáristické řádění (na marvelovské poměry), kde Black a ty dialogy a ty postavy naprosto rulujou. Geniální trailery o ho*ně, člověk jen odtušil finále v přístavu, ale to je asi tak všechno a i to zahrnovalo věci, který jsem nečekal. Nemůžu si pomoct, ale ten film mi fakt připomněl tu Smrtonosnou zbran i Skauta apod., protože hodně podobnej a načasovanej humor, hlášky, celý slovní výměny, nápady, do toho dramatický scény, který kupodivu fakt byly dramatický (daleko za tim, co za drama předváděly jiný marvelovky, asi kvůli tomu, jak ...realistický/zemitý/ukotvený v našem světě bez božích kladiv a emzáků... zázemí se to snaží mít, za což deset palců nahoru), romantická linka fungující, záporáci vynikající, hra na osudovost v rámci charakterů (ne v rámci "vesmír se hroutí, všichni vyboucnem") taky parádní. To všechno logicky na poměrně malym prostoru, ale scénář si to prostě šetří. Jo a ještě vlastně akce. No já nemůžu říct ani popel, protože jí sice není tolik, ale stojí podle mě za to a opět... neni přehnaná, možná finále, ale to je logický a já si ho perfektně užil. Jediná nevýhoda, kterou v tom vidim, je fakt, že Favreau mi teď připadá jako břídil. A ještě... nečekal jsem, že to bude mít tak uzavřený konec. Hmmm, jsem zvědavej na příště :) Update k tý akci po druhym shlédnutí: Nemá chybu. Je v ní spousta nápadů a pokaždé pořádně graduje a ždíme z diváka pot a adrenalin. S předchozími Iron Many se nedá srovnávat, ještě teď mě děsí vzpomínka na honičku se stíhačkama, která trvala 30 vteřin a adrenalinová byla asi jako letící labutě poslouchající metal. ()

Amras

Nikdy jsem moc nebyl na filmy o komiksových hrdinech. Jistě, pár by se našlo, ale ne mnoho. Je to celkem nedávno co jsem viděl první dva filmy s Iron Manem. Ale nakonec jsem byl opravdu velmi spokojený. Je to možná tím, že Tony Stark je "obyčejný" člověk bez superschopností. Takže celkově první i druhý díl série je naprosto skvělý. Nyní, abych se konečně dostal k třetímu Iron Manovi. Bohužel musím říct, že když jsem odcházel z kina, byl jsem trochu zklamaný. Rozhodně by tvůrci měli lépe zapracovat na scénáři. Opravdu mi tam něco chybělo. Co naopak velmi chválím jsou jako vždy prvotřídní efekty a hudba (zvláště při závěrečných titulcích). Pro mě je ale stejně nejlepší hned první Iron Man z roku 2008. Tak jen doufám, že jestli v budoucnu bude další film s Tony Starkem, bude mít o něco lepší scénář než tento. ()

error17

Myslím že perfektní film chybělo mi tam možná trochu víc Iron Mana než Starka ale jinak jsem se dobře bavil. Nechápu zde některé uživatele co tomu dají odpad měli by se nad sebou zamyslet. ()

kyLuke

Jednou za čas se stane, že pokračování předčí předchůdce. Občas se také stane, že pokračování absolutně vybočí ze série a stane se geniálním. Nestává se to moc často a dnešní hollywoodští tvůrci s tím mají čím dál větší problém. Proto jsem si řekl, že bych to asi zrovna Shane Blackovi odpustil, takže jsem při příchodu do sálu nic nečekal. Ukázky sice vypadaly slibně, ale v dnešní době už do nich tvůrci mixují jen to nejlepší, a ve filmu potom není nic víc zajímavého. Shane Black ovšem nezklamal..... Skvělý film! Srší z něj pohoda a radost, s jakou se do ní všichni co se na filmu podíleli pustili. Shane Black je skvělý filmař a spisovatel, ale v režii se nějak nedokázal usadit( jediným jeho filmem na režisérském křesílku byl doposud Kiss Kiss Bang Bang). Už se mu to povedlo! Downey je opět hláškující jako o život, tentokrát k němu přibili skvělí kolegové, a to konkrétně úžasný Ben Kingsley a také skvělý Don Cheadle, který si roli neuvěřitelně užívá. A pak tu máme slušnou hudbu, výpravu, skvělý scénář a... z Iron Mana 3 se stal druhý nejlepší blockbuster roku( první je "Muž z oceli") a pro mě osobně třetí nejlepší film roku( 1. Rivalové, 2 . Muž z oceli)... ale to bude asi tím, že nechodím na ty bezvadně umělecké filmy, které tak oceňuje v dnešní době filmová akademie... Já osobně nemám výtky a je to jasných 100%!!! ()

Snathoras

Tak z Iron Mana se začíná klubat jedna z mých oblíbených filmových sérií! Parádní akce a vtipné hlášky...ale stejně mi tam něco málo chybělo ()

nicneznam

Nejlepší Iron Man v nejlepší Marvelovce. S nadhledem vedený a vyvážený mix kvalitního a hlavně kvalitně načasovaného vtipu, odlehčené vážnosti a nepřehnané akčnosti. Black točil umírněně, ale přesto velkolepě - zábava po celou stopáž zaručena. Mandarin a jeho videa jsou velkou lahůdkou. Původně jsem na to do kina ani nechtěl, ale skoro bych si na to snad zašel i podruhé. Kdo čeká nějakou osudovost, zlomeného hlavního hrdinu a beznadějně vyhlížející dramatické situace, ten může být zklamán. Mně ale takový styl naprosto vyhovoval a i to napětí se přes odlehčené vyznění filmu občas dostavilo. Což se tady a u mě počítá skoro dvakrát. Něco navíc a ten zbytek čekám až od Man of steel. ()

Terka_127

Typický blocbuster, na mě však působí stoprocentně! Asi desetkrát během filmu jsem měla nutkání zatleskat :-) Gwyneth byla okouzlující a akční scény jí slušely, narážky na Avengers byly vtipné. Ne každému ale snímek asi sedí, na někoho je to MOC všeho a fanouškům starých dobrých komiksů asi ztuhla krev v žilách při odhalení Mandarina. Nechci tady popisovat scény, přijde mi, že by byly spoilery a navíc se mi opravdu líbilo vše. Přesto dávám "jen" 4*, a to proto že je to přeci jenom blockbuster a ve filmu bylo spousta chyb, nedotažených detailů apod. P.S.: počkejte až do konce závěrečných titulků. Vyplatí se to ;-) ()

snek888

Pokud si 2446 lidí myslí, že si tento film zaslouží 87% rating, je to pro mě povel: padej do kina! A protože se jedná o akční sci-fi, ani jsem se nebránil. Na velkém plátně jsem si užil krásný vizuál a .......... a to je vlastně skoro všechno. Opravdu dobré hlášky či vtipy bych spočítal na prstech jedné ruky. Napětí a gradaci děje jsem nepostřehl. Záporáci měli až příliš fantastické schopnosti. ... Beru to jako komiksovou řežbu se zajímavými inovacemi. Bez pochyby kvalitní film, ale much má nespočet. ....Po prvé jsem si v kině počkal na scénku po titulcích a stála fakt za to :-D ()

Uter123

Nenechal som sa zlákať na hodnotenie a ako nefanúšik Irona som bol nadmieru spokojný. Som rád, že tvorcovia dali jasne najavo, že Fauverove spôsoby sú staré a nemajú čo ponôknuť. Temný kabát Iron manovi neskutočne prospel aj pocit smrtelnosti ktorý nám ukázal, že aj TONY má strach( je to možno aj zámer vzhľadom nato, že Avengers 2 sa majú zameriavať na postavy a ich ciele), čo je možno aj trošku na škodu vzhľadom nato, že neviete čo Stark myslí pod tými citovými pochodmi, keď na koniec s Pepper vtipkuje... Áno ,čakal som Kurevské finále ktoré sa mi opat nedostalo. Efekty sú super, scená s lietadlom je bomba, ale už teraz mi polka filmu vyšumela z hlavy, no to je trošku silno povedané. Každopádne, treba druhú projekciu, jedna možno nedokáže stráviť to množstvo Starkovho ega. P.S Robert proste nemôže odísť tržby a fanúšikovia ho nepustia, štúdio pre neho teraz vyserie aj zlaté vajce. Objektívne k predošlým dielom by som dal pat, subjektívne dávam zatiaľ štyri. 79% ()

Marmeliska

Jak sem se na tenhle film těšila, o to větší bylo zklamání. Málo kdy se mi stane, že bych se v kině nudila, že mi ani ten popcorn nechutná a bohužel u Iron Mana 3 se tak stalo. Děj je předvídatelný a vtipy stály za to asi tak první půl hodinku. Na konci filmu krátká "scénka", u které jsem čekala, že to zachrání, ale bohužel. Překvapuje mě vysoké hodnocení, protože na 87% to má DOST daleko. ()

TEKAS

Neskutečná pecka. Poodhalení duše Tonyho Starka, genialita, akce v podání Roberta bylo neskutečným potěšením. "House party protocol" rulez. ()

IEO10

Kolik lidí tolik chutí se říká,ale upřímně místní hype fakt nechápu.Ve filmu sem nenašel až na pár vyjímek,nic co by stálo za pozornost a ten oslavovanej konec byl na hony daleko od finále v Avengers,což je docela smutný.Pro mě zatim zklamání roku,jednička byla o proti trojce svižná dynamická jízda s nadhledem.Totální obrat s Mandarinem v půlce filmu,je spíš k pláči než k obdivovaní.Na tři hvězdy mi to vytahuje jenom opět skvělej casting,Downey se pro tuhle roli prostě narodil,bohužel ani jeho charisma a občasné vtipné poznámky nevytáhnou iron mana 3 z dna průměru,i ta dvojka je možná lepší,což sem si před filmem nechtěl ani připouštět.Opravdu škoda,potenciál byl obrovský a upřímně závidim lidem,který si to tak skvěle užili,soudě podle zdejších komentářů.....65 % ()

VvV14

Bez nějakých výčitek můžu prohlásit, že jsem velice spokojen. Akce perfektně zvládnutá, Tony šprímuje na každým rohu a všechno poměrně slušně sedí. Linka všech filmů s Iron Manem včetně Avengers byla dodržena do všech detailů a nad ničím jsem se nemusel pozastavovat (ale nebudu dělat předčasné závěry, až to uvidím víckrát pak to bude 100%-ní). 5* si to rozhodně zaslouží, protože koukat na tento film je jako číst další komiks ze série. ()

Lilien

Skvelá akcia,dokonalé efekty to všetko robí s IM 3 dobrý film ale scenár,humor a hlavne charizmatický Downey ho robí nadpriemerným. ()

Marvel našel nového superhrdinu

Marvel našel nového superhrdinu