V

USA, (2009–2011), 15 h 46 min (Minutáž: 40–47 min)

Elizabeth Mitchell, Morris Chestnut, Joel Gretsch, Logan Huffman, Laura Vandervoort, Morena Baccarin, Scott Wolf, Charles Mesure, Christopher Shyer (více)

Série(2) / Epizody(22)

Na „návštevu" Zeme sa pozvali sami. Vraveli, že prichádzajú v mieri. Klamali... Mier je totiž to posledné, na čo myslia! Jedného dňa sa život na naše krásnej modrej planéte na pár sekúnd úplne zastaví... Stane sa totiž niečo nepredstaviteľné, čo nás všetkých prinúti zalapať po dychu a štipnúť sa do ruky, aby sme si boli istí, či nesnívame – po obrovských zemských otrasoch sa totiž nad najväčšími metropolami Zeme zjavia obrovské vesmírne lode! Vzápätí sa na zemi objavia mimozemskí „návštevníci" v ľudskej podobe, ktorí s nami prišli uzavrieť vskutku nezvyčajný obchod – výmenou za suroviny, ktoré potrebujú pre záchranu svojej planéty nám ponúkajú dych vyrážajúci technický pokrok! Nečudo, že mnohí pozemšťania hľadia na „návštevníkov", ktorí im sľubujú doslova zázraky v medicíne i technológiách, s veľkou, temer až posvätnou bázňou a nekritickým obdivom. Len zopár – či už verejne alebo v súkromí - spochybňuje plány mimozemšťanov... Agentka FBI Erica Evansová (Elizabeth Mitchell) patrí k tým druhým. Veľmi rýchlo totiž pochopí, že mimozemšťania rozhodne nie sú takí mierumilovní, ako sa na prvý pohľad zdá. Práve naopak, už veľmi dlho pripravujú inváziu na Zem – a mier je to posledné, na čo myslia! Krátko nato sa pripojí k odboju, ktorý chce ochrániť náš svet pred plazoidnými votrelcami v ľudskej podobe. Jej syn Tyler (Logan Huffman) je na jej veľké zdesenie cudzou rasou z vesmíru absolútne nadšený - a dokonca sa nechá naverbovať ako jeden z ich mierových vyslancov! Lenže ak človek nemôže veriť už ani svojim najbližším... Tak komu vlastne v tomto nekonečnom chaose ešte možno naozaj veriť, na koho sa spoľahnúť? Začína sa ľúty boj medzi pozemšťanmi a votrelcami, ktorého koniec je neistý - a v nedohľadne. A bude, žiaľ, o to ťažší, že nie vždy je jasné, kto na koho strane stojí... (oficiální text distributora)

W_Parmalee

Ta 5 kolona by neošulila ani děcka o kuličky. A tý vaty, co je v ději. Uff, kdybych ji posbíral a prodal všechnu na pouti, tak jsem ve vatě... ()

Nugat

Výborný námět, ale místy nevyužitý potenciál. Také mi vadil úplně hloupý vývoj událostí. Jinak ale moc hezká podívaná, dobré obsazení a také příjemný vývoj, žádné zdržovací díly rozebírající postavy. Někdy jsou trošku trapné triky, díl ve Vatikánu asi nezmiňovat.... ()

brasek

Od prvých sekúnd som mal zmiešané pocity. Osobne si nemyslím, že by išlo o atraktívny námet... možno autori vsádzali na mystériu, ktorá bude lákať - "prišli v mieri a či nie?". Príbeh povrchný a neprepracovaný. ()

svist10

Zatraceně! Přesně tomuhle jsem se chtěl vyhnout. Nevěřil jsem, že se mi tohle ještě po Battlestar Galactica někdy stane, ale po čtyřech dílech jsem do toho úplně spadl. "Véčko" mě prostě chytlo úplně neuvěřitelným způsobem. O hlavních představitelích nemá cenu hovořit, Elizabeth Mitchell do svojí role přesně zapadá, patří mezi herečky, kateré vypadají úžasně a jsou schopné zahrát natolik dobře, že jim agenta FBI sežerete i s navijákem, Alan Tudyk si po Firefly střihl záporáka, jen doufám, že ho po pár dílech nezazdí, ale inteligentně jeho postavu rozvinou, a pak je tu Morena Baccarin. Když napíšu, že je z ní neuvěřitelná svině, tak to myslím jako poklonu jejím hereckým schopnostem. V jednom momentě se tváří, že byste jí svěřili všechny své úspory a o sekundu později je na zabití. Je sice pravda, že pilot se trochu táhl, ale poslední zhruba čtvrthodina naznačila směr, a já doufám, že se tímhle směrem seriál vydá. Ty čtyři měsíce se opravdu potáhnou. ()

Allein4

Po pár prvních dílech musím dát plný počet. Výborný (i když převzatý) příběh a skvěle poskládané herecké obsazení z jiných mých oblíbených seriálů (Stargate, Lost,...), navíc efektově výtečné...co víc dodat :) Po velkém zklamání v podobě Stargate: Universe je tohle více než jen záplata a dodává to víru, že dobrým sci-fi seriálům ještě není konec :) ()

4sAd

Zatím hodnotit nebudu, protože námětem mi to přijde jako lehce přelakovaný filmo-seriál z let 1983-1984 se zcela shodným názvem a shodným logem. Jenom pro zajímavost: Místo Diany tu máme Annu, místo chemikálií sbíráme suroviny, místo doktorky tu je vyšetřovatelka FBI a mohl bych tak pokračovat vcelku dlouho... Pokud mě novodobá verze něčím neuchvátí, tak ji vcelku bez rozpaků přidělím méně než 3* a ani u toho nemrknu okem... ()

zekon

11 dílů za náma takže si troufnu hodnotit. 1. - 3. díl skvělé, vypadalo to na řekněme kvalitní remake, i když z původní excelentní ságy toho moc nezbylo. Napětí, akce, nápad, pak bác. Do motoru asi natekla voda, nebo je příliš hustý olej, ale začalo to tááááááhnout. Nyní je to nikam nevedoucí a nelogicky navazující díl za dílem. Dialogy jsou nicneřešící a patrně většina si říká, kdy už bude konec......jestli tohle bude mít 2 sezóny tak si troufnu tvrdit že konec nikdy nebude a seriál umře. Doplním v půli druhé sezóny: jo mícháním boha, duše apod slátanin si tvůrci moc nepomohli. Seriál se motá na místě a spěje přesně tam kam jsem čekal. V jako Visitors naprosto klesl ke dnu oproti původnímu V jako Victory. Ten ač starý je daleko lepší. ()

numan

Véčko je seriálová sci-fi jízda první kategorie a pokud se nebudete moc nimrat v detailech nebo nejste z těch, co většinu daného žánru považují za "kravinu", určitě vás dostane. Všechno je tu na očko (a vlastně ucho taky :o)) hodně seriózní, ani náznak vtipkování minutu před výbuchem jako v SG Atlantis, žádné žertíky o dvacáté páté záchraně světa a přilehlého vesmíru (možná to začne ve druhé sérii ;o)), všechno je mrazivě pravděpodobné. I když...trochu mě rozčiluje modrá energie, která má neskutečnou sílu a přitom si jí můžete jen tak muckat mezi prstama. Ale to už jsme u toho hnidopišství....takže STOP. Celou první sérií prostupuje zásadní motiv mediálního oblbování masy, která vskutku zbaští úplně všechno, pokud se jí to vyčůraně naservíruje. Charaktery většinou nejsou šablonovitě jednoznačné, dějové zákruty víc než vymazlené, občas přijde šok, tempo tak akorát - ani videoklipový maglajs, ani blábolivá nuda. Účast největších seriálových hvězd je samozřejmostí a všechny odvádějí velmi solidní herecký výkon. Ovšem orgie vizuálních efektů nečekejte, jsou jen tam, kde jsou potřeba. Takhle nějak by měl vypadat současný seriálový mainstream. Ovšem nevypadá, takže V je nadprůměr. Nevím, jak vy, ale já nic víc od podobných kusů neočekávám - ani kdybyste mi zlámali nohy. ()

Hadascz

Chtějí mír..Navždy...Shlédnul jsem celou 1.sérii a nehodlám pokračovat dál. Seriál si bere všude, to bych bral ale nedomyšlený scénář a naprosto nelogické chování postav mi to kazí. Oni jsou vyspělejší alieni, který dokáže porazit jejich 5.flotila složená z jejich udržbářů? No to neberu :) a ten kněz je mimo..Ale něco k dobru Morena Baccarin je v tomhle dobrá mrcha ;) Úplná Aliení královna...Vám garantuju, že vdalší serii sundá kůži a uvidíte ji v pravém balení..Pokud mi někdo potvrdí, že tam přiběhne Ripleyová a sejme ji raketometem s jejich aktivačním kódem tak se k tomu vrátím. ()

blackperseus

Úprimne, okrem Elizabeth Mitchell musím pozitíva tohoto seriálu skutočne hľadať. Jedna vec je, že nie som veľmi na takéto mega-sci-fi veci, ale počítačové exteriéry, častá absencia logiky a vata namiesto poriadneho napätia a akcie je vec druhá... Pár dielov dobrých, ale do druhej série sa zrejme budem musieť z veľkej časti dokopať. A to finále, to akože čo bolo? Trápna a nelogická nuda... Tri hviezdy vážne len za Elizabeth a kvôli tomu, že som už videl väčšie kraviny... No a ešte samozrejme za Lauru Vandervoort... ;-) ()

Nobunaga

Po první sezóně: V porovnání s původními třemi sériemi to má sice lepší triky, ale po příběhové stránce to s originálem projíždí o délku mateřské lodi... ()

e-pilot

Poměrně svižné akční sci-fi se zajímavou zápletkou a častými dějovými zvraty. Sice nejde vyloženě o seriál na opakované zkouknutí, jelikož divák přichází o moment překvapení, ale napoprvé je to víc než ucházející. ad) Předchozí hodnocení platí výhradně pro 1. řadu. Po zhlédnutí úvodních dílů 2. řady musím ze svého hodnocení razantně ubrat ze *** na *. ()

LeoDraconis

Po velmi slušné první sezoně nás televize nechala dlouho čekat na pokračování, které přineslo neskutečně debilní scénář plný WTF momentů. Za první 4 hvězdičky, za první díl druhé sezony 1 a dál na to koukat nebudu. Budeš mi chybět, Lauro Vandervoort. ()

penegal

Toto je naprosto neuvěřitelně super seriál který ve mě vzbuzuje řadu emocí. Dnes jsem viděl další díl a ten mě uvrhl do hluboké deprese, kterou jsem musel léčit filmem Vetřelci, jinak bych do zaměstnání šel v pondělí dost sklíčený! Scénárista který vymýšlí dějovou zápletku je buď šílenec, génius a nebo "ještěrka" ... :D (pravděpodobně je to všechno v jednom). Postavy jsou skvěle ztvárněné, má to spád a byť je místy předvídatelný děj, jsou místa ve kterých to nabere zcela nové obrátky. Anna je fantastická stejně jako Mrs. FBI .-)) Triky jsou přiměřené, jen: panebože, ať to dobře dopadne a tu mrchu stáhnou z kůže! HEHEHE. ()

endymion

Naprosto nechápu rozhodnutí o ukončení tohoto skvělého seriálu (dle mého lepšího než originál, a to Michaela Ironsidea zbožňuji). Tvůrci měli mít ve smlouvě doložku, že v případě zrušení seriálu mají nárok na natočení dvouhodinového závěrečného dílu, kterým by alespoň důstojně své dílo ukončili. Fanoušci je musí za promarněné sezóny u každého seriálu bez konce nenávidět. To už mi udělali v poslední době dvakrát (Outcasts, V)! Chraň vás pánbůh zrušit Hru o trůny! ()

Karloz

Má cenu koukat na seriály, když nevíte, jestli se podle americké sledovanosti seriál nějak logicky ukončí? Asi jako kdyby dělali seriál podle Agathy a poslední kapitolu nenatočili, že na to kouká málo lidí. Ale co ti, co na to koukají? Prostě si s nimi utřeme p*del a dáme jim něco jiného a když nebudou koukat, tak zase konec nebude. Trapný. Kvalitu seriálu, který je závislý na ději, dělá i závěr a protože tady závěr není, dávám hodnocení dolů. Zbytečný seriál. Dovedete si představit, že by neukončili BSG nebo Lost? Je jedno, jestli se konec lidem líbil nebo ne, ale konec tam byl! ()

Tomulka

děj je sice hodně rozdroben a některé kontroverzní okamžiky dopadnou hodně směšně, ale furt se něco děje a seriál je dosti akční takže se člověk nenudí. Škoda jen, že bylo natočeno tak málo dílů. ()

Naranyan

Neslané nemastné. První co mě napadne při vzpomínce na V. Joela Gretsche jsem si jako herce velice oblíbil (má na tom zásadní podíl 4400) ale ani ten V nezachrání a dokonce ani nádherná Laura Vandervoort. Byly (bohužel jen) vzácné chvíle, kdy mě seriál nadchl a zajímal, zbytek spíš byl v mém případě o setrvačnosti. Pár zajímavých myšlenek předvedl, stejně ale pěkných pár logických děr. V je zkrátka - dobrý - seriál. ()