Baru.Class

Sorry ale za mě prostě ne....Jason Momoa je boží a Aquaman díky němu nevypadá jako totální teplucha, role mu sedne jak prdel jak na hrnec ale tady cela chvála bohužel končí...děj předvídatelný, nicméně ne zcela věrný komiksový předloze....Atlantida barevná jak cirkusácký šapitó, soundrack příšernej, ale fakt příšernej...během filmu zazní pár dost sobrejch vtipů, ale celý to jde do kopru po totální debilitě, kterou je scénka, kdy se z piráta vyklube během chvilky high tech vědec, kterýmu by Tony Stark mohl nosit tak maximálně kafe a ranní croissant...totální propadák tendle film neni, ale podruhý to už rozhodně vidět nemusim ()

miskapejka

Nevím, jestli je to tím, že stárnu, ale chodit do kina po osmý večer, kdy film samotný končí před půlnocí, mě asi trochu otupuje vůči detailnímu rozboru a zkoumání nedostatků (i když u posledních Avengerů tomu tak nebylo, a do teď to považuji za nejhorší kinematografický zážitek roku 2018), protože mě Aquaman opravdu bavil. Samozřejmě, napočítala jsem s jistotou dva vyloženě do očích estéta bijící patetické momenty ve stylu "je to proto, že mne matka nemilovala", ale pravdou je, že jsou to dilema každého z nás, láska rodičů, není-li značná (třeba právě absencí jednoho z nich), a to že tuto problematiku neumí Hollywood podat tak zdárně a kvalitně jako třeba evropské filmy a podává ji zásadně jen zkazením scény spíše krve nežli srdcervoucí větou, s tím musí divák počítat už když se rozhodne na film do kina jít. Každopádně děj je nabitý, jedna akce za druhou, plynulý postup, efekty byly vždy ve správnou dobu na správném místě a za mě dobře strávený čas i peníze. Je to zvláštní, už druhý komiksový film, co nestál za prd. Doporučuju. ()

Corrivati

Takový slabší díl Star Wars. Jen se neodehrává v předaleké galaxii, nýbrž na dně oceánu. Ale nechybí tu spousta světýlek, roztodivných potvor, plasmových výstřelů a ústřední motiv rodinných vztahů, při jejichž řešení umírají tisíce nevinných. A místo světelných mečů jsou tu trojzubce. Mokrej Momoa uchvátí spíše nenáročné dámské publikum. ()

draxus

Osobně nemám ve zvyku filmy nějak přílišně kritizovat, ale tenhle film má slušné CGI, místy docela dobrou hudbu a to je vše. Přišlo mi, že se do filmu scénáristé za každou cenu snažili nacpat úplně všechno, až z toho vyšel jakýsi kočkopes, který nefunguje, je přeplácaný, zkratkovitý, předvídatelný a některé scény působí až komicky, i když vůbec nemají. Komentář zakončím slovy svého kamaráda, kterými se krom finální bitvy dá svým způsobem shrnout i celý film: "Z té poslední bitvy jsem měl tak moc pocit, že se snažili, aby to bylo epické, že jsem jen seděl a myslel si 'wow, to je ale epické', bez toho, aniž bych ve skutečnosti cítil, že je to epické, protože nebylo." Zklamání. ()

jeany23

Tak tedy trailer na mě působil až podezřele luxusně, čímž mě dostatečně nalákal, abych na Aquamana s mým přítelem zašla, ačkoli filmy podle komiksů nás neberou, a třeba takové Avengers považuji za řádnou chujovinu, kterou podruhé vidět rozhodně nemusím..A musím říct, že jsem spokojená. Film funguje zcela samostatně, a tak, narozdíl třeba od Avengers, jsem si nemusela předem gůglovat informace o postavách a souvislosti. Na Momoův nabušený hrudník se dobře dívá a kdybych byla chlap, tak z Mery slintám blahem. Děj je klišovitý - ano, ale to mi vůbec nevadí. Je tu spousta digitálního bordelu - ano, ale přesto mi to kupodivu tolik nevadilo, snad jen u závěrečné rubačky, která ale netrvá tak dlouho, aby mě stačila unavit. Vlastně jediné drobné mínus je brutální stopáž, takže i když ve filmu nejsou hluchá místa a vlastně pořád se něco děje, tak být o půl hoďky kratší, nezlobila bych se. Ale i tak, pořád je to velmi slušné fantasy, které mě baví o 100% víc než oslavovaní Avengers. P.S.: zkuste neutíkat z kina jako stádo ovcí po prvních titulkách a uvidíte scénu, která pootevře dvířka dalšímu dílu. ()

smartynaf

Hodnotím Avatara, Válku světu, člověka obojzivelnika, to vše ve dvou a půl hodinách. Čekal jsem to, dostal jsem to 💪🙂85% ()

Matt_Farrell

Skvelý film, a keby nebolo tých presladených dialógov, dal by som za 5. Vysoké tempo, vizuálne efekty, akčné scény, všetko výborné. Dej vymakaný do detailov. Keď som prvýkrát videl Atlannu, hovorím si je to Nicole, nie je to Nicole, a bola to Nicole. Film má dosť široký záber, je tam vzťah matky a syna, muža a ženy, a zároveň vzťahy dvoch svetov, ľudského a morského. Potom sú tam ešte vzťahy rôznych národov v mori. Ďalej sú tam rôzne ríše a miesta, o ktorých ľudia ani nepočuli. Aquaman na mňa zapôsobil viac ako filmy typu Avengers, kde sú všetci pohromade. Má potenciál na vlastnú hrdinskú sériu. ()

Toolshed

Čakal som, že to bude úplná hovadina, a ono je z toho asi najlepší DC film. (Čo zase nie je až taký achievement, ale aj tak...) Príjemná superhrdinská zábava, ktorá sa už chytá na niektoré (hoci nie tie najlepšie) marvelovky. ()

TheKleofa

Vlastně to byl hodně špatný film, chvílemi mi bylo až trapně, ale celou dobu jsem se bavila a nesundala oči z plátna. Když se oprostíte o prizma kvalitní filmařiny, tak si to i solidně užijete. ()

IronDragon

Jedním slovem: Kravina! Slaboučkej, předvídatelnej a prvoplánovej příběh. Celý film se nese ve stylu jakési pohádky pro starší (i když v dnešní době, už asi zas ne tolik pro starší) a scénář je děravější, než ementál! Všechny nemalé nedostatky se tvůrci snaží vyvážit relativně dobrými vizuálními efekty. Tímhle mě ale neopijou! Na nějaký efekty, byť sebelépe provedené, jim kašlu! Já chci promyšlený příběh a strhující děj, ne tohle naivní pohádkový klišé, kterého se mi dnes v kině dostalo. Mimochodem, ty efekty jsou místy až tak přehnaný, že působí spíše jako reklama na nejnovější videohru, než Hollywoodský rádoby trhák. HODNOCENÍ: 40% ()

Hejkal_03

Dílo vlastně hrozně super :D nevím jestli ty reference byly záměrné nebo ne (např. Indiana Jones, Starwars, Pobřežní hlídka, Assassin's Creed, Winter soldier, Cesta do středu Země a Pacific rim), ale každopádně mě to velmi pobavilo. Děj primitivní a snadno předvídatelný... Ale ok, neurazilo. Velké plus za Amber, na tu se krásně koukalo. ()

Pavlo

Prekvapivo nadpriemerna rozpravka zo sveta DC. Super vidiet aj v 4D - perfektne efekty, jednoduchsi dej, super vyprava a dobre hlasky {funny sceny}. Len tak dalej a aj sa uz opat tesim na dalsie filmy z tohto sveta. ()

HBJ

Vizuální orgie a kvalitně odvedená řemeslná práce, tohle J.Wan umí.Asi nejlíp zpracovanej komiks od DC. ()

Pitipitipa

Mám radši Marvelovky a od aquamana jsem čekal že to bude hrůza a děs, ale ne! Momoa je sympatický borec, Amber kočka jak cyp, která je v záběru snad stejnou dobu jako Aquamaník a i zpracování krásné. Nečekal jsem že se DC podaří vytvořit podmořský svět takto parádně, po Batmanovi s Aflekem už vůbec 👍👏👏 ()

Violina13

Prvoplánový příběh s ekologickým poselstvím, tak lze jednoduše charakterizovat tento komiksový filmový počin. Aquaman má nepochybně své místo mezi komiksovými postavami, oproti ostatním ale nedisponuje tak silným příběhem. Jistě, propojení dvou světů - toho lidského a toho bájného z Atlantidy - může být konkurentem světa spidermanovského, ironamanovského či Capitana Ameriky. Podstatné je může být, bohužel ale není: jednoduchý příběh s poměrně snadno uhodnutelnými zápletkami, vývojem i charakterem postav je u Aquamana navíc silně potlačen přemírou digitálních triků. Namítáte, že právě takový má být správný komiks - vizuální podívaná, plná akce, černobílých charakterů, jasného příběhu a poučení / poselství. Oponuji, že náročnějšímu divákovi to rozhodně nestačí - i komiks může být nepvoplánový, mnohovrstevný, celého spektra charakterů a originální, stejně jako Costantine. Až místo Aquamana natočí "druhého" Constantina, ráda dám pět hvězd místo dvou. ()

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Gunn začíná čistku DC filmů