venison

Výborná žánrovka s pěkným zpracováním klasických duchařských prvků hororu :-) Vzali všechna klišé a udělali z nich opravdu příjemnou podívanou (zejména v první půlce je to napínačka).. Navíc se to hraje na true story :-D Libůstka :-) ()

Pajkenzi

Horory patří mezí žánry co mám hodně ráda a ještě ty které jsou podle pravdy. Jak sem viděla ukázku na tenhle horor hned jsem rezervovala listky do kina a chtěla jsem to vidět mít pocit strachu lekat se a musím říct že byli i momenty kdy sem se málem po***a... ale stálo to za to. Nemůžu nic vytknout. Už jen ta děsivá hudba na začatku a ta panenka z té mam strach do ted :D ()

Ekkan

Skvělé a precizní, to platí pro klišé příběh o posednutí zlým duchem, který nám dechberoucím a v dnešní době překvapujícím stylem naservíroval režisér James Wan. Není ani potřeba zdůrazňovat, že tohle je hrůzou nabitý snímek s vynikajícími lekacími scénami a správně plynulým dějem, který předčí snad všechny horory nebo alespoň ty natočené v jednadvacátém století. Kamera za pomocí parádních masek a skvělých hereckých výkonů, počínaje charizmaticky chladnou tváři Very Farmigy a konče roztomilým a přesto strachem a slzami zborcený obličejík malé Kyly Deaver, vytvořila originální a nadprůměrný snímek z kterého člověku mrazí a zanechá v něm takový zážitek až má potřebu si o těch tajuplných Warrenech najít pravdu... ()

Brandon

Poctivě natočený horor, který umí vyděsit. Není to ovšem masakrální záležitost, možná i díky tomu, že dvojice exorcistů má nad démony navrch. Větší hrůzu nahání youtube videa pořízená skutečnými Warrenovými. Mimochodem, tuhle profesi obdivuji. Na to musejí mít lidi nervy jako špagáty. 4* jen proto, že jsem momentálně po strachu vyprahlý, jinak 3,5*. ()

LEGACY

KINO Brno + Cz titulky Nejspíše nejočekávanější horor roku mám za sebou a musím uznat, že Wan umí. Ať už jste fanoušci Wana, nebo ne tohle vás bude bavit. Pravidelného fanouška hororů tento film potěší - příležitostnímu diváku hororu možná ukáže ''pravou podstatu strachu''. Jak říkám film pracuje velmi dobře, udržuje si slušné tempo, atmosféru, lekačky - a hlavně si Wan uchoval své duo Farmiga, Wilson, kteří se do rolí hodily líp než pravý Warrenovy. Navíc zde není žádná pitomá ''předehra'' jak to má 90% těchto hororů ve zvyku, zde se straší od začátku až do konce a docela zákeřně. Když vidím jakou má Wan formu nemůžu se dočkat druhého Insidious, který nechápu proč v našich kinech nebude - kreténi no. P.S. V kině bylo asi 20 lidí a všichni odcházeli spokojeni (co jsem si všiml), jenom nechápu proč na takovou pecku chodí tak málo lidí, když na Parasračky se chodí. Jak říkám málokterý fanoušek hororu bude zklamán, já se bál a od toho se horory snad dělají ne, aby děsily. Bohužel novodobá většina děsí spíše svou stupiditou, proto děkuji Bohu za toto. 230 Hodnotím 85% //26.7.2013// ()

hroubek

Nejsem žándný hororový fanoušek a horory nějak výrazně nevyhledávám, ale V zajetí démonů jsem chtěl prostě vidět v kině. Velké hodnocení, kvalitní ohlasy, velké tržby a režisér, který rozumí žánru a umí si ho přizpůsobit, aby tančil jak on píská. Kdo viděl Insidious ví o čem mluvím. Jde to, že Wan děla úplně něco jiného, než očekáváte, což je moc dobře, jelikož Vás může neustále překvapovat. Nebojí se zpomalit, zrychlit či obstarat nějaký komický moment, ale hlavně se nebojí Vás pořádně vyděsit. A on to umí moc dobře. Už v prologu si nás oťukává a každou další scénou přidává. Jde na to velmi pečlivě a nic neuspěchává, díky tomu Vaše nedočkavost stoupá a napětí se dá doslova krájet. Je to taky dáno vyprávěním, které má dvě linie, které se pak spojí. Jedna linie je spíše detektivní, tu zastupuji Warrenovy a ta druhá je klasická, ve které je strašidelný dům a terorizovaná rodina. Díky tomuto vyprávění Vám na postavách bude záležet a budete jim přát, aby se dostaly do šťastného konce. Vera Farmiga a Patrick Wilson hrají skvěle a z jejich postav bude cítit, že to nejsou jen, tak ledajaký strašpytlové o to větší je zážitek, když vidíte v jejich očích a tvářích naprostou hrůzu a strach. To samé v tu chvíli cítíte i Vy. Ron Livingston a Lily Taylor hrají manželský pár, který se snaží překonat to co se děje a neztratit při tom rozum. Skvěle zvládají zahrát fyzicky i psychicky vyčerpané rodiče. Hodně moc se mi líbilo, že jednotlivé zvuky ve filmu jsou výrazný jako tleskání, vrzání prken, škrtaní sirek nebo praskání žárovek. Zvuk obrazu hodně moc přidává a pomáhá mu zvýšit napětí a budovat správnou hororovou atmosféru. Nechci vypisovat konkrétní scény, které podle mě jsou děsivé, jelikož bych musel vypsat tři čtvrtě filmu, ale pár jich zmíním jako propadnutí, prolog, vymítaní, panenka a spousty dalších. Snad jediná věc, která mě trochu vadila bylo to, že ve filmu je toho až moc. Moc démonů a všelijakých potvor a ke všem se táhne nějaký příběh a mytologie. V zajetí démonů je moc fajn horor, který Vám rád připomene, že byste se měli trochu bát a rád Vám k tomu po celou dobu filmu bude pomáhat. PS: Není nad to, když někdo zapne v kině klimatizaci na maximum, takže máte mnohem větší mrazení v zádech a máte z filmu mnohem větší zážitek, než v přetopeném pokoji. ()

H.Gordon

Myslím, že kdybych byla doma sama a koukala se na tento film, tak by na mě působil mnohem lépe než v kině. Kamera byla výborná, hudba skvělá, herci špičkoví, ovšem hororové scény nic moc ( pro mě). Insidious na mě působil mnohem víc. Pro mě mnohé scény byly hodně předvídatelné. Rozhodně nejsem vůbec zklamaná, ale nadšená také ne. Film je pro mě rozhodně lepší průměr. Hodnocení možná změním po tom, co se na něj kouknu sama doma. ()

OliverCZ

Jednoznačně nejlepší horor, co jsem za posledních pár let viděl! Wan se zde opravdu vyřádil, hned ze začátku filmu, bez jakékoliv předehry, jak jsme u jiných strašidelných filmů zvyklí, se pouští do necelých dvou hodin nabytých lekaček, a scén při kterých běhal mráz po zádech. Než jsem stihl vydýchat jednu strašidelnou scénu, už tu byla druhá, vygradovalo to tak, že jsem se už ke konci filmu vyloženě těšil na titulky. Kupodivu mi nevadilo, že se ve filmu objevilo i pár hororových klišé, i příběh byl takový už zažitý (například podobný z filmu Ďábel v těle) Ze snímku bych chtěl vyzdvihnout brilliantní práci kamery, úžasnou hudbu, a dobré výkony herců, především i těch mladších. Výborný horror vyzdvihuje ještě to, že je natočen na motivy skutečných událostí. Viděno v Kině - 90% ()

Emerelle

Film zas sám o sobě tak strašidelný není, je to kvalitní horor, ale ne že se u toho zrovna po*erete strachy. Abych to shrnula, nejděsivejší na tom filmu je fakt, že je natočen podle skutečné události, to vám pak večer dvakrát příjemné není :D ()

Allenka

Stále jsem čekala, kdy se tam objeví Alex DeLarge. Když už tam byli i ti Hitchcokovi Ptáci, tak by si to Alex taky teda zasloužil. ()

Palvinie

Ohraný scénář, předvídatelné lekačky, nic nového pod sluncem. Na druhou stranu, když si uvědomíte, že je to podle skutečné události, jisto jistě vás to večer nenechá spát. ()

Aven

Nechoďte na tenhle film do kina, kde mají zvukovou technologii DOLBY ALL AROUND YOU, pokud se chcete vyhnout potupnému rozhodování se, zda jít po skončení filmu sám na záchod, kde divně problikává osvětlení - až takhle dobrý The Conjuring je. ()

pabulator

Ahoj milí nebojsové mám pro vás typ jak si zaručeně posrat středeční večer jděte se šéfem a partou puberťáků do kina na nějakou tu duchařinu šéf vás bude ujišťovat,že se to každou chvilku rozjede( neuvěřitelně utahaný začátek) a puberťáci vás budou oblažovat svým nablblým chichotem,když náměsíčné děcko mlátí hlavou o skříň, aby v zápětí ječeli jako malé školačky při sebemenším pohybu stínu a to prosím ještě měla ta verbež tu drzost dělat šššššššššš když sem byl až na samou mez snesitelnosti zmítán stále více se kumulující nudou otevřel si lahváče a šáhl po balení křupek,pohledem sem zkontroloval šéfa zařezaného do sedačky s pocitem absolutního zhnusení sem si o tom myslel svoje nebýt vysoce kvalitního ozvučení to se musí nechat už bych určitě dávno řezal aspoň třetí fůru a ve spánku se smál těm strašpytlům co mají z tohohle snad tísíckrát omletého škváru noční můru.Wane di se už s těma loutkama vycpat nerad bych se dočkal celovečeráku se Spejblem a Hurvínkem v tvém podání to už bych vážne měl dojem,že moc tlačíš na pilu. ()

Buzzz

Normální horor... čekání na lekačky a ohraný děj. To, že je natočen podle skutečné události v potaz neberu, protože dneska píšou "based on true story" snad před každým druhým filmem. I přes to se ale film díky své dobové atmosféře a kamerou řadí mezi ty lepší svého žánru. Celkově tak na 70%. ()

Yoda sama

Doba je iná, a aj keď nás Poltergeist vydesí, že by sme z neho mali zlé sny niekoľko dní po tom tak, ako ľudia, ktorý ho videli v kine, to nehrozí. Preto potrebuje hororový žáner nejako prihodiť do ohňa desivosti aby sa aj "skúsený" novodobý a hlavne prudko nenáročný divák vydesil. Wan je tento rok hlavný prihadzovač pňov do pahreby strachu a očividne len on vie ako skĺbiť desivú mainstreamovú zábavu a oldschoolový strach vystupňovaný k tomu, aby sme sa na konci báli aj odrazu v zrkadle. Minimálne jeden z hororov roku, kde sú samozrejme chyby a je to deravé a chýba údernejší koniec (moc vlhký happy end). Zároveň je to jedna z najlepších a najdesivejších hororových balád posledných rokov. A keď ľudí vystraší hýbanie dverí v úbohom Paranormal activity, tak z toho sa zoserú natrikrát. 8/10 ()

Mishqo

Kvalitná hororová nádielka, ktorá rozhodne nenudí a sem tam aj vydesí. Výborné obsadenie, atmosféra i hudba pekelne dobrá. ()

Maik22

Viděli jste Sinister ? Nebo alespoň něco tomu podobného? Tak tohle je zase o větší kousek lepší thriller. Ač si říkám, jak je to možné, že mě démoni a tajemné zvuky zase takhle dostali. Možná může za to i samotný James Wan, který svým přibývajícím věkem získává na čím dál větší kvalitě. Pokud to však půjde takovým tempem a směrem, tak je klidně možné, že mě za 10 let při shlédnutí podobného snímku chytne infarkt. ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění