Captain America: Návrat prvního Avengera

• USA Captain America: The Winter Soldier (více)
USA, 2014, 136 min

Předloha:

Joe Simon (kniha), Jack Kirby (kniha), Ed Brubaker (komiks) (více)

Kamera:

Trent Opaloch

Chris Evans, Scarlett Johansson, Samuel L. Jackson, Dominic Cooper, Sebastian Stan, Anthony Mackie, Cobie Smulders, Emily VanCamp, Robert Redford (více)

Po katastrofických událostech, které Avengers prožili v New Yorku, žije Steve Rogers neboli Captain America ve filmu Captain America: Návrat prvního Avengera poklidně v ústraní ve Washingtonu, D.C. a snaží se přizpůsobit modernímu světu. Když ale dojde k útoku na jeho kolegu z organizace S.H.I.E.L.D., zaplétá se do pavučiny intrik, které ohrožují celý svět. Společně s Black Widow se Captain America pokouší odhalit stále se prohlubující spiknutí a současně se na každém kroku střetává s profesionálními zabijáky, kteří byli posláni, aby ho umlčeli. Když dojde k odhalení skutečné šíře zákeřného plánu, povolávají Captain America s Black Widow na pomoc svého spojence Falcona. Přesto se brzy ocitají tváří v tvář nečekanému a zdatnému nepříteli – Winter Soldierovi. (Falcon)

IZFNP

Rozhodne miliónkrát lepšie ako prvý diel, ale z priemeru sa u mňa Kapitán nevie dostať. Prvá polovicu filmu ašpirovala na najlepšiu z posledných Marveloviek, dýchala nápadmi a zo Steva Rogersa urobila o niekoľko stupňov zaujímavejšiu postavu. Lenže potom príde prekonšpirované, prudko odhadnuteľné akčné klišé. Ani humor príliš neoslnil, ani soundtrack. Vo finále ide o film, ktorý neurazí, nenadchne, nezanechá dojem, ale slušne odsype. Najviac ma aj tak asi oslnila Scarlett. 60% ()

HellFireFery

Neuvěřitelné překvapení! Po prvním díle a zejména po fenomenálních "Avengers" jsem nečekal nic, co by se jim mohlo alespoň trochu přiblížit. Po tom, co mě poměrně zklamal druhý díl Thora, jsem nad tím zlomil hůl a rozhodl se čekat na pokračování samotných "Avengers". Tento film mě však posadil na zadek. Vše je vypiplané do posledního detailu a Steve Rogers (kapitán Amerika) se rázem stává po Tonym mým druhým nejoblíbenějším avengerem. Herecké výkony všech, dějové zvraty, triky, akční scény a sexy Black Widow jsou naprostou trefou do toho, co já jako fanoušek takových filmu potřebuji. PS: Nechoďte na 3D. Nic tam není. PS 2: Český dabing vůbec není špatný. ()

mArtinko5MB

Mnohí už spomenuli, áno - Captain America prišiel po vyše dvoch rokoch v plnej paráde, šťavnatejší, akčnejší a oveľa zábavnejší. Dejová zápletka mi trošku ťažko prechádzala hrdlom, no akcie celkom dobre spracovaných súbojov a vizuálne efekty (orgie, ako im ja hovorím) ľahko pomohli zabudnúť na nedostatky. Spomínana zábava, neviem si spomenúť na jednu repliku z jednotky, ktorá ma úprimne rozosmiala. Po dvojke ich však bude určite viac, veľmi milé prekvapenie, ktoré je zakomponované v MARVEL filme. Hodnotenie: 80% ()

George.Camel

Docela nabušenej film, lepší než první díl. Nikomu nevěř - to je dnešní svět. A o dějové zvraty a překvapení není nouze. Skvělé trikové scény i propracované akční boje a bitky. A nechoďte z kina moc brzy, po závěrečných titulcích je ještě takový malý dodatek. Asi záminka k třetímu dílu. ()

dudo24

Som spokojný. Dostal som to čo som očakával, akciou nadupanú sci-fi komiksovku. Film je na podobnej vlne ako Avengers. Veľmi si cením, že sa humor držal na uzde a nebola z toho spravená rodinná komédia ako pri niektorých posledných Marvelovkách. Kapitán Amerika strašne dával v ručných súbojoch. Ešte do komba s Čiernou Vdovou, bolo sa na čo pozerať. To že dali Scarlett toľko veľa stopáže bol super bonus. Rozmýšľal som medzi štyrmi alebo piatimi hviezdami. Ale nakoniec som sa rozhodol pre silné štyri hviezdy. ()

Lighter

Film jsem viděl včera a už si z něj vlastně nevybavuji skoro vůbec nic. Spousta pěstních soubojů, výbuchů a …. a spousta dalších výbuchů prokládaných pěstními souboji. Tentokrát alespoň ne tak strašně hlučných jako např. v Man of Steel…C. America je na rozdíl od dalších superhrdinů skutečný skautík, morálně naprosto čistý, který zřejmě nezná pojmy jako ironie či sarkasmus. Nelze se tedy divit, že humor je ve filmu dosti potlačen. (Poslední skaut B. Willise je přece jen z trochu jiného soudku). Není ani zvlášť inteligentní, ale je to voják, takže tyto věci u něj nejsou vůbec důležité. Jako jeho protiklad se tak jeví Ironman, který je superinteligentní protřelý zhýralec a měl by tak být pro film mnohem lepší volba, přesto v zábavnosti druhý díl C.A. jasně nad Starkem vede. Ten totiž vlastně už nemá co nabídnout a nechápu, že mu jeho jeden stokrát omílaný vtip diváci stále berou. V C. A. jasně dominuje výborná scéna přepadení auta jednookého Furyho, mezi další pozitiva řadím špičkové Scarlettino pozadí, a vlastně i postava Černé vdovy působí na rozdíl od Avengers sympaticky, scéna z New Jersey, která mi připomněla asi nejlepší počítačovou hru Fallout a místy až překotný děj, který se na štěstí povětšinou oprostil od srdceryvně dojímavých či patriotických scén, jež se zde přímo nabízely. Největší negativum je opět místy až překotný děj s příliš mnoho akčními scénami, jež se velmi podobají a průměrná zápletka. Ve výsledku slušně zfilmovaný komiks za průměrné 4 *, takže někde mezi horším Man of Steel a lepšími Avengers. ()

x_ander

Marvel nám začíná dospívat. Captain America: Winter Soldier je rozhodně velkým krokem vpřed a pokud se v tomhle duchu ponesou i další marvelovky, máme se na co těšit. Výborná akce, napětí, nabušený záporák, hudba (to je snad poprvé, co mě v marvelovce zaujala). Avengers u mě zůstávají nepřekonaní, ale vážně jsem zvědaný, co přijde dál. ()

LordArthas

Dostal jsem o hodně lepší film než byl díl předchozí, ale toto se dá pochopit, zasvěcení do děje, patriotismus atd. Více mi, ale imponuje dobro a zlo, kde máte Hydru jako zlo a S.H.I.E.L.D, který by měl být hodný, ale ne vždy je dobro to správné a ve skutečnosti je ještě horší než zlo. Zaleží jaké kroky k tomu celému vedou. Výborně pojaté, zvraty super, příběh bomba, charaktery paráda a tak bych mohl pokračovat...není to sice nejlepší Marvelovka, ale rozhodně silně konkuruje svým nej. bratříčkům! ()

Kethel

Příjemná akční podívaná, sice se mi Avengers a Iron Man 3 líbili o chlup víc, nicméně i tento snímek má skvělé tempo, akční pasáže jsou dost přehledné a akční scény Kapitána Ameriky jsou boží. Jeho druhý solo film se povedl a souboje s Winter Soldierem jsou naprosto úžasné. Snad jen škoda, že jsem na film šel později, tedy jsem několik faktů z filmu znal díky propojení se seriálem Agents of S.H.I.E.L.D., což na jednu stranu obdivuji, jak se Marvel nebojí propojit sérii filmů a seriálu, ale člověk pak přijde o pár možných momentů překvapení. Ale souhlasím, že aktuálně se druhý Kapitán Amerika řadí mezi nejlepší Marvel filmy. ()

waltosin

Yes, to jsem si přesně přál aby druhý kapitán amerika takhle probíhal, po jedničce která probíhala v minulosti a neměla takovou šťávu, je tu žhavá jízda v přítomnosti, která teda stojí za to, když ještě k tomu hltáte tu boží nadupanou akci a samí překvápka ohledně SHILDU a záporáka, kterej byl teda mega dobrej, tak musít jít rapidně nahoru jak s hvězdičkou tak i s %. Ta přesvěst pro Avengers 2 z toho bude mega trhák na kterej jsem už teď nadrženej jak na péťu. :D 80% ()

a0001

Veľkoleposť, myšlienka, príbeh, akcia a vizuál. Najlepší Avenger akého som doteraz videl. Jednotka by sa mala od hanby premenovať. ()

generalmagor

Našlapaná akce, místy zdlouhavé, nudné a moc ukecané. Byl jsem zklamanej ale prázdný kino na Smíchově to zachránilo, takže jsem si mohl otevřít pivečko a v klidu vegetit a čumět na to giga plátno, který miluju s nohama nahoře. Zklamání, ale první akční scénka se Samuelem (kvůli kterému jsem na to šel) celej film zachránílo a proto 70% jinak průměr - ale rozhodně velké polepšení od prvního dílu. Keep going ()

Sin410

Tedy... Kapitan vybaven superturbo frisbee a arcihyperkopem za me ok. 20 +- elitnich supermegagiga zoldaku neschopnych zakricet pri napadeni nebo nedejboze strelit do kapitana kdyz mlati jeho kolego, za me ok (preci jen se na to superne diva) Kapitan bez .45? Chapu ze kdyby ji mel tak jsou souboje nudnejsi ale pan s robokopovskou rukou se zbrani docela bal (i kdyz jak kdy) porad ok. Ale hodny, hur bezici pan.... s kridly? To me docela rozesmalo ale beru ze predloha je predloha a s padakem tohle neudelas. Jinak superni akci nabity film s prumerem chyb, pro me srdcovka takze jsem se bavil ;) ()

Stanmi

Dle mého skromného názoru je Captain America: Návrat prvního Avengera nejlepším sólovým filmem od Marvelu a klidně se může srovnávat i se samotnými Avengers. Druhý Kapitán svým příběhem má navíc obrovský vliv na celé marvelácké filmové universum, něčím podobným se němůžerovnat ani Iron Man, Thor či Hulk. Jako znalec komiksové předlohy jsem byl zvědavý, co z původního příběhu vlastně zbylo, no moc toho nezbylo, ale na druhou stranu tvůrci to měli s adaptací vzhledem k celému universu složité, takže v zásadě zbyla jen postava Winter Soldiera, který je něčím víc než jen efektivním protivníkem Stevea Rogerse. Nicméně příběh jako takový můžu jenom pochválit,hlavním tématem filmu je tentokrát spiknutí a také je to film o zvykání Stevea na svět ve kterém není nic ani bílé, ani černé. V zásadě se o příběhu dá řict, že by zvládl existovat a pobavit i mimo komiksové universum, a dokázal držet v pozornosti až do titulků a vlastně i za ně. O hercích se dá také mluvit jen pozitivně, kromě starých známých byl příjemným překvapením Anthony Mackie, který ztvárnil nového hrdinu Falcona, nezklamal ani Robert Redford. Marvelu se rozhodně sázka na bratry Russoovi povedla, dokázali natočit zajímavý a efektní thriller s kvalitním příběhem a přizpůsobit patriotického a staromódního hrdinu nové době. Tohle je rozhodně za plný počet. ()

VanBradley89

Naprosto famózní. Film, který šlape od začátku do konce. Zatímco první Captain mě nijak zvlášť nechytl z tohohle jsem naprosto odvázanej. Akce, výborná. Dramatično, pecka. Vtipy a lehčí odlehčenost, taky. Jsem prostě naprosto spokojenej. Prozatím nejlepší marvelovka a jsem zvědav jak se s tím popere Avangers a Captain 3. ()

PotterMan999

Pokračování Capitana Ameriky a další z nekonečné série Avangers byl skvělý: Nejvíce bych ocenil nesčetné drobné vtípky, které se u Avangers filmů často objevují, poté oceňuji skvělé charisma postav ztvárněné Samuelem L. Jacksonem (Nick Fury) a S. Johansson (Černá vdova) a nakonec dechberoucí zápletku, kvůli které jsem na film musel jít podruhé. Hodnotím za 95 %. ()

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

04.08.2022

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Co všechno oznámil Marvel?

Co všechno oznámil Marvel?

21.07.2019

Tento víkend se nesl ve znamení sandiegského Comic-Conu, a byť to na filmovém poli vypadalo oproti minulým ročníkům dost chudě (snad s výjimkou trailerů k Top Gun: Maverick a To Kapitola 2), seriály… (více)

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

12.07.2018