Captain America: Návrat prvního Avengera

• USA Captain America: The Winter Soldier (více)
USA, 2014, 136 min

Předloha:

Joe Simon (kniha), Jack Kirby (kniha), Ed Brubaker (komiks) (více)

Kamera:

Trent Opaloch

Chris Evans, Scarlett Johansson, Samuel L. Jackson, Dominic Cooper, Sebastian Stan, Anthony Mackie, Cobie Smulders, Emily VanCamp, Robert Redford (více)

Po katastrofických událostech, které Avengers prožili v New Yorku, žije Steve Rogers neboli Captain America ve filmu Captain America: Návrat prvního Avengera poklidně v ústraní ve Washingtonu, D.C. a snaží se přizpůsobit modernímu světu. Když ale dojde k útoku na jeho kolegu z organizace S.H.I.E.L.D., zaplétá se do pavučiny intrik, které ohrožují celý svět. Společně s Black Widow se Captain America pokouší odhalit stále se prohlubující spiknutí a současně se na každém kroku střetává s profesionálními zabijáky, kteří byli posláni, aby ho umlčeli. Když dojde k odhalení skutečné šíře zákeřného plánu, povolávají Captain America s Black Widow na pomoc svého spojence Falcona. Přesto se brzy ocitají tváří v tvář nečekanému a zdatnému nepříteli – Winter Soldierovi. (Falcon)

lilekbig

Velice milé překvapení !!!!!!!!!! Po prvním dílu, který je jednoznačně horší než tento jsem si řekl, že půjdu i na druhý díl a on byl nespočetně krát lepší. Souhlasím s komentářem, kde někdo napsal, že Winter Solider je jeden z nejvíce badass vůbec. Hodnotím 90%. ()

ProfiDivak

Agresívna, konzumná a pokrytecká Amerika....je pre mňa dlhodobo konštruktívna, silno osobná a aj táto verzia mi chutila- žiadna bio strava, ale pre hladné a ubité oči hostina. ()

R.R.R.Remeck

Začiatok filmu začína klasikou (záchrana rukojemníkov), ktorá človeka hneď nabudí na ďalšie akcie vo filme, ktoré sú až do konca parádne prepracovane a nemôžem im nič vytýkať. Príbeh je celkom fajn až na to, že za 45 minút zistíte kto je hlavný záporak a tým vás film trochu o nudí ale pri odhalení masky winter soldiera vás zas nabudí aby ste zistili ak to vlastne všetko dopadne. Príbeh bol celkom jednoduchý, síce som očakával väčšiu zápletku ale nahradili hu výborne prepracované akčne scény. ()

Willynka

Přiznám se, že o šaskovi se štítem a maskou Petra Čecha jsem neměla valné mínění již od začátku. Po prvním dílu se můj názor na filmové zpracování Kapitána Ameriky ještě zhoršil. Film o takovém hrdinovi zkrátka nelze natočit ve vážném tónu aniž by to nepůsobilo směšně. Na druhý díl jsem tedy šla s jistými rozpaky, které se ale naštěstí cca po půl hodině rozpustily. Není to výkvět originality ani technologický zázrak, nicméně rozhodně je to méně blbé než druhý Thor a stejně tak zábavné a přeplácané jako třetí Iron-Man. Jenže tomu chyběl zajímavý "záporák". Zasloužené čtyři hvězdy v rámci svého žánru. Bavila jsem se až do konce. ()

KrteMa

Nemohl jsem se pokračování kapitána Ameriky už dočkat a musím říci, že jsem se nezklamal. Celý film se drží velmi strhujícím způsobem. Někdy sice očekávatelně dějově, ale tak to už v komiksech bývá. Evans a Scarlett úžasní. Výrazně temnější než první díl, ale to vůbec neubírá na atraktivnosti, spíše naopak. Pokud máte rádi komiksové filmy, tak nebudete v žádném případě zklamaní. ()

Richi007

Marvel nastolil filmem Avengers laťku zatraceně vysoko a už se mu ji nedaří překonat. Naštěstí pro mě překvapivě Captain America 2 byl pro mě lepší než Thor 2. Hurá, děj se točí kolem SHIELDU, Furyho, Hydře atd. Konečně tam všichni jsou a nezachraňuje svět sám oproti blbečku Thorovi. Ikdyž tenhle děj jsem čekal díky poslednímu dílu Agents of SHIELD. Sice chybí určitá vtipná svéráznost z Avengers (už si začínám zvykat Marvele), ale tento počin mne velice potěšil svým zpracováním, dějem a hlavně neodolatelnou Scarlett Johansson. Každopádně poslední vítka - na začátku na té lodi nemuseli být kameramani s rejžou tak hektický, na to se nedalo koukat. Jsem zvědavý, kam to všechno půjde dál. ()

ZetDaElO

S.H.I.E.L.D. by mali zvážiť presťahovanie sa do nových priestorov v Bratislave. Je tam veľa nevyužitých developerských priestorov. Po tomto filme to budú potrebovať. 7/10 ()

Sgt.Tracnik

Průměrný film(***+), po kterém za dva roky neštěkne ani pes a zapadne mezi hromadu komiksblábolů, ve kterých se už za chvilku ani nikdo nevyzná. Nulové herectví, s příběhem přiběhl scénáristův kluk ze školky a i ty akční scény jsou vlastně na jedno brdo. Kdyby byl film postavený tak, jako jediná auto/útěková scéna s S.L.Jacksonem tak bylo na co koukat. Prostě už nikdo neumí udělat dobrý akční film. Myslím, že komiksů už bylo dost. ()

cad_bane

Naprostá pecka. Určitě temnější a zajímavější než první díl. Za mě ve filmu vyhrávají akční scény, které byly perfektní a bylo jich tam dost. Skvěle to také navazovalo s prvním dílem. Jedině postava Winter Soldiera nedostala tolik prostoru, ale i tak je to naprosto zajímavá postava (Možná i víc než samotný Cap). Hodně prostoru se dostane vedlejších postav Black Widow, Falconovi a Nick Furymu. Samotné finále působilo emotivně a Steve tu vynikl. Člověk se tu bude bavit. Samozřejmě na konci dvě potitulkové scény které nesmí chybět. Jedna z nejlepších z MCU. 100% ()

MorraEddie

Kapitán má tolik pozitiv,že se mi to nechce ani vypisovat. No ve zkratce: Film jsem si neskutečně užil a spolu s Avengers a třetím Iron manem se jedná o nejlepší film ze stáje Marvel. Ať si každý říká co chce,tak takhle by měl vypadat film natočený podle komiksu. ()

LacoDeLoco

Takova hezka motanice politiky, komixu, akce a prazdnych reci. Dost velka cast je jakoby urychlena, jak bojove sceny, tak pohyb samotne kamery. Neni to spatne, ale za chvilku to je..... divne. Lepsi nez jednicka. ()

Jack_F.

No film se dá celkem lehce shrnout a říct, že je to lehká a zábavná oddechovka se slušnou porcí akce. Nic moc bych to nerozebíral jelikož zas tolik se toho říct nedá...ale poměrně splněná očekávání. Rozhodně to navnadilo na další týmovku..už aby tu byla. Rozhodně lepší, než jednička, která byla skoro odpad. :)) ()

MiniRecenze

První díl byl rozjezdový...Avangers byli efektivní... Pokračování tohoto marveláka je špičkové.Dalo by se říct,že se jde hned do ohromující akce a Vám se někdy bude tajit dech.Je zde všechno na špičkové úrovni od hudby až po herce.Efekty dosahují někdy ohromných rozměrů a nápady scénaristů na "hračky" S.H.I.E.L.D.U. nemají konce a vy budete žasnout nad jejich fantazií.Choreografie zápasících postav je někdy tak rychlá,že Vám to nebude pobírat hlava.Děj není vůbec nudný a umí si zápetku i osudy postav obhájit a vy budete napnutí až do konce,není vůbec předvídatelný.Až na jednu výjimku (věděl jsem,že neumřel... víc neřeknu )O proti prvnímu dílu je to velký krok dopředu.3Déčko pro mě nebylo nijak sice fascinující,ale to je tak jediné co by se dalo vytknout. ŠPIČKOVÉ!!! ()

hufnagel

Taký marvelovský výplach,veľmi predvídateľný dej,drahé CGI a ploché charaktery.Pre mňa fanúšika fantasy celkom sklamanie.Akcie dosť prepálené.Asi,že zabijeme len už koho nepotrebujeme.Slabé tri hviezdy. ()

pavla.o

Hm... dost dobrý. Akorát už Marvel trochu začíná unavovat tím, jak si prostě oživí toho, kdo je zrovna potřeba. 'Sakra... ten Coulson by se nám fakt hodil, ale tak trochu jsme mu nechali probodnout srdce... no nevadí, však jsme v komiksu, oživíme ho. Bucky tak trochu vypadnul uprostřed ledový pouště z jedoucího vlaku do nekončící propasti, ale my ho ještě potřebujem... no to nevadí, zachráníme ho, přiděláme mu kovovou ruku a zmrazíme ho na šedesát let...' Už to začíná být trochu únavný. Ale každopádně má druhý Captain dobrý spád, přítomnost mu jenom svědčí. A oko diváka, hlavně toho mužského, určitě nezůstane suché při někdy trochu více detailnějším záběru na vrtící se vdovu. Ta ženská tomu dává náboj. Na závěr ještě trochu pokárání. Je možný, že mi to uniklo, protože jsem se v kině docela soustředila na to, abych se nesoustředila na rozhovor probíhající přímo za mnou, ale nějak jsem uplně nepochopila zápletku (což nevadí, protože o tu stejně nikomu nejde, žejo) a to, co jsem pochopila, bylo pouze čerpání vědomostí z prvního dílu. ()

halberdier

Společně s Avengers a Iron Manem 3 nejlepší marvelovka. Jestliže byl po prvním dílu Captain America považovaný za nejslabšího Avenegra (jenž měl vlastní film), tak mu druhý díl prokázal velkou službu a vystřelil Captaina v oblibě hned za Iron Mana. Druhý díl funguje nejen jako sólová marvelkovka, ale také jako výborný akční thriller s dobře natočenou akcí. Potěší jak samotný Chris Evans, tak všichni hlavní hrdinové (jen škoda, že postava Winter Soldiera nedostala větší prostor). Captain America 2 se povedl a nažhavil mě na druhé Avengers. ()

v.indruchova

Možná si to zaslouží lepší hodnocení, ale pro mě je to občas přitažené za vlasy. Jednoduchý, předvídatelný děj z spousty bouchání a scénami na efekt. Americkými řečičkami o dobru a zlu a podobně... Skvěle motivační snímek, plný odhodlání a odvahy. Oceňuji, že to nebylo nějak krvavé. Pohoda. ()

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

04.08.2022

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Co všechno oznámil Marvel?

Co všechno oznámil Marvel?

21.07.2019

Tento víkend se nesl ve znamení sandiegského Comic-Conu, a byť to na filmovém poli vypadalo oproti minulým ročníkům dost chudě (snad s výjimkou trailerů k Top Gun: Maverick a To Kapitola 2), seriály… (více)

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

12.07.2018