Captain America: Návrat prvního Avengera

• USA Captain America: The Winter Soldier (více)
USA, 2014, 136 min

Předloha:

Joe Simon (kniha), Jack Kirby (kniha), Ed Brubaker (komiks) (více)

Kamera:

Trent Opaloch

Chris Evans, Scarlett Johansson, Samuel L. Jackson, Dominic Cooper, Sebastian Stan, Anthony Mackie, Cobie Smulders, Emily VanCamp, Robert Redford (více)

Po katastrofických událostech, které Avengers prožili v New Yorku, žije Steve Rogers neboli Captain America ve filmu Captain America: Návrat prvního Avengera poklidně v ústraní ve Washingtonu, D.C. a snaží se přizpůsobit modernímu světu. Když ale dojde k útoku na jeho kolegu z organizace S.H.I.E.L.D., zaplétá se do pavučiny intrik, které ohrožují celý svět. Společně s Black Widow se Captain America pokouší odhalit stále se prohlubující spiknutí a současně se na každém kroku střetává s profesionálními zabijáky, kteří byli posláni, aby ho umlčeli. Když dojde k odhalení skutečné šíře zákeřného plánu, povolávají Captain America s Black Widow na pomoc svého spojence Falcona. Přesto se brzy ocitají tváří v tvář nečekanému a zdatnému nepříteli – Winter Soldierovi. (Falcon)

Vorima

Výborný komixový film. Po stránce obsahu a hereckých výkonů super. Jenom ten chvílemi zběsilý střih mě trochu rušil. ()

Professor Zoom

Dlhé mesiace som čakal na film s Capom pri ktorom budem len pozerať s otvorenými ústami. Takto sa to aj stalo... Film je úplne super akčný politický thriller. Black Widow tu konečne dostane dosť priestoru a nový hrdina Falcon je určite veľký frajer. Cap tu opäť vystrieda pár kostýmov (tentokrát nie takých elastických ako v Avengers) a uvidíme, že vie dostať na hubu tak isto, ako rozdávať rany. Osobne myslím, že Winter Soldier tu mal ako záporák dosť priestoru. + veľká pochvala za film, ktorý je z časti venovaný aj S.H.I.E.L.D.u. Hlavne treba pozorne sledovať pretože pri tomto filme si nikdy nemôžete byť ničím istý. Akčné scény sú úplne úžasné a choreografia pri boji funguje na jednotku. Celkovo sa mi Captain America: The Winter Soldier páčil viac, než skoro všetky filmy od Marvel Studios čo doteraz vyšli. Vôbec som nerozmýšľal či dať menej ako 5* pretože tento film si menej ani nezaslúži. O soundtrack som sa najprv obával, pretože miesto úžasného Alana Silvestriho nahradil Henry Jackman, avšak zbytočne. Soundtrack je veľmi silný a vždy vystihuje daný moment v filmu. Film je úplná krása a myslím, že si ho zamilujú ako skalní fanúšikovia, tak aj nováčikovia. 100% =5* ()

FanKalEl

Z počiatku to bolo nič moc, bolo to možno tým že dajaké decko v kuse svietilo s mobilom, ibaže už som mu ho nestihol odkopnúť lebo honička na Furyho musela dostať aj najväčšieho k**ota v kine. Postupne sa film vygradoval seriózne k najlepšej marvelovke pretože to čo bolo v tomto filme nebolo v žiadnom z marvelu. Akcia tu bola poriadne nadupaná, film mal fakt silné miesta, po prvý krát aj slušná dávka thrilleru, scenár slušný ale hlavne celkovo si ide film svojou cestou s dobrým posolstvom a myšlienkou. Samozrejme film obsahuje prvky trochu už nenormálnej sci-fi a humoru ktorý je v tomto univerze samozrejmosťou ale hlavná vec ktorá nebola v žiadnej inej časti bol fakt skutočný záporák, ktorému by mohli dať väčší priestor v scenári lebo bohatý dostatok ničenia všetkého čo sa okolo neho hýbe mal fakt slušný. K dokonalosti by filmu ešte trebalo niečo doladiť, ale i tak u mňa v top 5 marvel. (90%) Po druhom pozretí film naberá dosť na sile a momentálne u mňa prebieha maximálna spokojnosť a celkovo je u mňa winter soldier naj film z celého marvelu, proste mi nejak prirástol k srdcu a tá podtitulková scéna bola skvelá a už sa teším na "twins" v age of ultron ktorý sa už sem približuje ! (100%) ()

Killingjoke

No vida, ono to jde! Marvel dokáže vybočit z konzervativně-korektní linie, dokáže opustit hřiště pro děti a natočit film, u kterého se může bavit i dospělý divák. A jsem sakra rád, že se tak stalo právě u druhého Captaina Americy, protože právě jeho první sólovka podle mne dosud byla nejlepším marveláckým filmem. Pulpovost a retro vzhled nahradila současnost a docela povedený scénář, kde není nouze o dramatické zvraty a konečně i dobře napsané charaktery. Asi bych byl i opatrný v přirovnávání filmu ke Třem dnům kondora či jiným klasikám špionážního žánru, protože tyhle filmy hrají trošku jinou ligu, nicméně jistá inspirace (a velmi povedená) zde je jasně čitelná. Bratrům Russovým se podařilo navodit lehce paranoidní atmosféru a pro diváka, který dříve neviděl trailery jsou jistě mnohé zvraty překvapivé. Dále musím vyzdvihnout akci, která ve valné většině případů probíhá na pěsti, případně jsou zde používány konvenční zbraně a ne žádné laserové blbosti. Díky tomu je druhý Cap oproti jiným marveláckým filmům mnohem více civilní a pro mne líbivějším filmem a to i přesto, že se ani zde místy nevyhneme použití CGI v mega měřítku. Přesto, že si z komiksové předlohy o Winter Soldierovi bere pouze kostru, jedná se o podařenou adaptaci, která mi zpravila chuť po trapném Thorovi 2. A ano, i v druhém Capovi nalezneme humor, jenže na rozdíl od toho trapného, jenž byl použit v Avengers, Thorovi 2 a do jisté míry třetím Iron Manovi, je ten zde logický, s ironickými podtóny a vyplývající z dané situace, což mi ne jen že nevadilo, ale dokonce hodně sedlo. Chris Evans se se svou rolí už vžil, potěšila akční poloha Samuela L. Jacksona a Scarlett Johansson, Sebastian Stan je výborný protivník a Anthony Mackie zase parťák do nepohody. Třešničkou na dortu je obsazení veterána Roberta Redforda, který svým hereckým umem a jistotou dokazuje, že patří ke špičce oboru a zkušenosti z politických thrillerů výborně prodává i na půdě komiksového žánru. Myslím, že Marvel předvedl, že se dají natáčet filmy i jiným způsobem, než jakým to předváděl ve většině případů za posledních šest let. Věřím, že to dokáže zopakovat aspoň ve třetím díle, který byl již potvrzen, protože mám tušení, že nadcházející Strážci Galaxie budou zase něco, z čeho mi na čele vyskočí velká žíla od zuřivosti. To však už nic nemění na tom, že druhý Captain America, je pro mne vedle jedničky nejlepší marvelovkou, která v kontextu marvelovských komiksových filmů umístila laťku vysoko a docela dost se těším na Občanskou válku... ()

ortoncz

Velký posun od jedničky a velké změny. Přesunuli jsme se z 2. světové války do 21. století. A popravdě musím říci, že tento přesun se povedl. Už tady není tolik vlasteneckých hlášek, ale kapitán se stále drží svoji filozofie. Teď už to není pouhý akční komiks, ale také špionážní drama. Stále je tu spousta soubojů (zábavných). Hodně co mě bavilo byla zápletka, opravdu zajímavě vymyšlená a zrealizovaná. Sice stále nemá na 3. Iron mana, ale o něco málo lepší než 2. Thor Kapitán Amerika prostě byl. 80% ()

Fifipek

Jestliže vám jednička Kapitána mi přišla stejně jako mně taková nějaká.. nemastná neslaná a pak jste jako já poctivě sledovali všechny marvelovky, nezbývá mi jinak než za 5*... Marveláci udělali pořádný kus práce a filmy jsou lepší a lepší. Dvojka Kapitán je poměrně syrovou akcí, která ve světě SHIELDU nenechává kámen na kameni a pokud sledujete i seriál, tak vězte, že změn bude asi víc než dost. Právě propojenost těchto světů je to co mne zde baví a dvojka posouvá celý příběh zase někam dál, je temnější a nebojí se zasadit úder představě, že SHIELD je spolek dobráků. Kromě Kapitána, který je prostě drsnější verze našeho Mirka Dušína je Scarlett prostě k sežraní v roli Black Widow a to na ní nikterak netrpím....Samuel Jackson jako Nick Fury je klasika, trošku jsem čekal, že Cobie Smulders jako Maria Hill dostane víc prostoru...potěší malá role Emily VanCamp v roli sousedky/agentky, kdo sleduje Revenge, tak ví o čem mluvím... Společně s Avengers nejlepší marvelovka, jen tak dál přátelé, perte to do nás :D ()

Jakubik

Je těžké napsat alespoň pár slov aby se lišily od ostatních kterých je tu na tisíce a všechny se vesměs shodují. Myslím samozřejmě ty kladné komentáře, kterých je tu o dost více. Už první Kapitán se mi líbil. Nebyla to kdovíjaká pecka ale já přesto věděl, že se v něm skrývá velký potenciál. Dvojka daleko přesahuje kvality jedničky a opravdu bych řekl, že se jedná o nejlepší film před Avengers 2 a to překonal i mého oblíbeného IM3 a to už je co říct. Více se rozepisovat nebudu. Opravdu stačí přečíst ostatní 4-5 hvězdičkové komentáře a úplně nejlepší je vzít 180kč a zajít si do kina a udělat si názor sám  ()

darkreider

Po jednotke, ktorá sa mi nepáčila, je to kvalitná žánrovka. Hurá! Je len na škodu, že zimník dal dole masku a tým stratil charizma, keby bol aspoň zjazvený, ale takto... Vtipy sú hlavne na začiatku a sú dobré, potom je to hlavne o deštrukcii, ktorej je more a roztrasená kamera je tak tak na hranici, takže som dokázal rozoznať kto dostáva na prdel a kto kam skáče. Teda videl som v 2D, pri 3D by som asi prskal žlč. Fajn, neviem teda ako sa to bez šíldu napasuje na druhých avangerov, ale odchádzal som z kina spokojný. ()

Kingjiri

Oproti první Kápově sólovce slušnej posun dopředu. Děj se odehrává v současnosti, takže může Kápo nosit slušivější kostým (ten starší bere z nouze jenom v závěru) a díky postavám Černý vdovy nebo Nicka Furryhu už Kápo neodmyslitelně patří do Avengerovskýho univerza. Konspirační dějová linka se mi líbila i přesto, že kvůli ní občas jistý scény brzdily slušně rozjetý tempo vyprávění a akčních scén nebylo tolik. Méně je však někdy více, takže byly všechny akční scény velmi dobře nakroucený. Vzhledem k tomu, že má originální název snímku podtitul "The Winter Soldier", zamrzí menší prostor, kterej právě tahle charismatická postava dostala (ale je jistá šance, že se s ní ještě v budoucnu setkáme). Herecký obsazení je příjemnym standardem. Nejvíc mě zaujal Robert Redford v poněkud netradiční roli, ale Chris Evans i Samuel L. Jackson taky pořádně váleli (sypali i slušný hlášky) a po zadečku Scarlett Johansson v upnutym kostýmku slintám ještě teď. Na závěr bych ještě pochválil hudební doprovod Henryho Jackmana. Spíš než o nejlepší jde o jednu z nejzajímavějších produkcí Marvelu, čtyři silnější hvězdy. ()

Martinka21

Napsat, že to jen jedna z mnoha povedených marvelovek, by bylo kacířství. Je to výborný film, více napětí, akce, zvratů. Řekla bych, že to i překonalo první díl, ale pravdou je, že první díl se odehrává v jiné době a to asi hraje zásadní roli.... ()

NiaWolf

Kapitán konečně vyrostl a namísto vojáka Švejka z prvního filmu tu máme Ramba, který neváhá zabít a sám přitom schytá nejedno škrábnutí. Ve filmu je snad všechno, co by si fanoušek akčních filmů mohl přát. Hromada poničeného plechu a betonu, svižné a dobře koukatelné souboje a přehlídka zbraní všeho druhu. Osobně nejvíc oceňuji provázanost s prvním dílem, protože většina nových událostí se dá snadno prokouknout. Ještě bych vytkla, že ke konci začíná být film poněkud nepřehledný. Neustále prostřihy, výbuchy, další a další záporňáci (potitulkové scény) až je toho moc. Jde vidět, že kapitán vykročil na dlouhou štreku. ()

Pacek

Určitě naprosto lepší, než jednička, o třídu svižnější a krásnější než dvojka Thora, ale trošičku horší, než Avengers. I tak ale něco, co naprosto splnilo mé očekávání a peněz za kino rozhodně litovat nebudu, a taky něco, co nám zvýší chutě na Avengers ještě víc. Rogers pořád naprostý dobrák, čestný, věrný své zemi a veškerému dobru vůbec. Humor, napětí, akce, pomalé rozplétání konspirace uvnitř Shieldu, a taky to, že identitu Winter Soldiera sem odhalil už snad v půlce filmu. Přímo to bije do očí. A velmi potěšila i učast GSPho....pokud ten kluk skončí s MMA, tady se určitě uchytí. ()

misbos

Evidentně bylo trochu víc peněz, takže se mohlo jít natáčet ven, a taky se dal zaplatit slušný choreograf. A na výsledku je to znát. Když se to dá dohromady s celkem solidním scénářem, je z toho jedna z nej marvelovek. ()

Ondr@932

Captain America: Návrat prvního Avengera je nejlepší marvelovka od Avengers ! A navíc oproti prvnímu dílu, který byl jen lehce nadprůměrný je tento druhý díl naprosto výrazný skok k lepšímu ! Jednička mě bavila tak, že to stačilo vidět jednou a víckrát už se k tomu vracet nemusím. Ale dvojka je úplně pravý opak. Je to v jiném a lepším prostředí ( Washington DC, střílečky v ulicích ... atd ). Film je vážnější, vyváženější a mnohem napínavější než jednička. V kině jsem chvílemi naprosto nedýchal, jak to bylo strhující. Jestliže jsem říkal, že první díl bych vidět už vícekrát nemusel, tak u druhého dílu je to pravý opak, neboť se těším až to bude v českém dabingu na netu a stáhnu si to a zhlédnu to minimálně podruhé. Film je politicky, sci-fi a akčně strhující ! Samuel L. Jackson zde předvádí nejlepší scénu ve filmu v ulicích Washingtonu DC při automobilové honičce. Chris Evans zde také předvádí po celou dobu filmu slušné výkony a to i krásná herečka Scarlett Johansson. Robert Redford zde hrál pěkného hajzla a hrál ho kvalitně to se musí nechat. A docela mě překvapil i sympatický (zatím ne moc známý herec) Anthony Mackie, kterého zatím znám především z filmu Pot a krev, kde hrál také parádně. A i zde mi velmi sedl. Těším se na další jeho role v nějakých filmech, je to sympaťák :-) A především se těším na jeho roli v Avengers 2 a doufám, že se opět objeví v Captain America 3 :-) Takže jak už jsem psal na začátku jedná se o nejlepší marvelovku od Avengers ! Tudíž ani Iron Man 3 a ani Thor 2 na tento film nemá. Je to podobně strhující jako Avengers. Je vidět, že méně známí režiséři Anthony Russo, Joe Russo se do toho opřeli naplno ! Což je velmi dobře a doufám, že budou režírovat i trojku. Těším se na ní :-) 100% - Viděl 1x ve 2D kině ()

Cejdl

Konečně marvelovka, která má hlubší myšlenku než souboj superhrdiny se superpadouchem (krom X-manů mě nenapadá žádná) a taky asi první film za hodně dlouhou dobu o kterém jsem nevěděl všechnu už z traileru (ten je mimochodem horší než samotný film což už se mi taky dlouho nestalo). Bohužel slibně rozjetý příběh kazí druhá polovina filmu která je plná klišé a pro mě nepřehledné akce za což může částečně i 3D verze. Přesto všechno však milé překvapení. Na závěr bych chtěl poděkovat ČSFD že konečně uspořádali projekci i na jihu Čech. ()

PEZ

Vyborne pokracovanie! Jednotka bola znacne priemerna, preto som nemal velke ocakavania. No bratia Russovi spolu scenaristami prijemne prekvapili. Dej sa presunul do sucasnosti a vdaka tomu sa mohol dotknut aktualnej geopolitickej temy cislo jedna - bezbreheho odpocuvania. Marvelu sa podarilo natocit dobru komiksovku s presahom do aktualneho svetoveho diania. A co lepsie, temne tony dikutuju tempo vacsinu casu a prekvapivo funguju. Som rad, ze vacsi priestor dostal Nick Fury a jeho nahanackova scena v hustej mestskej premavke je jedna z najlepsich v tomto roku! Narazky a odkazy najma na predosly diel Captain Americu este pevnejsie ukotvuju divaka v marvelovskom svete a funguju ako dobry bonus pre tych, ktori maju napozerane. Tak ako som bol zo zaciatku dost chladny k tymto marvelovskym filmom, tak som teraz stale viac a viac spokojnejsi, co tvorcovia v Disney vytvaraju. A pritom neprekazaju ani stale nove mena na reziserskej stolicke. Takze Anthony Russo a Joe Russo natocili kvalitny komiksovy thriller, ktory ma slusne akcne sceny (s minimom CGI!) a obcas dobre zvraty a dokonca aj presah. Jedine co by sa dalo vytknut je mierne prestrelena dlzka (ku koncu uz bolo tych 136 minut citit) a tuctovy komiksovy zaver (to uz bola stavka na istotu). Inak spokojnost. 8/10 UPDATE 01.05.2014: Druhe pozretie v kine iba potvrdilo moje slova vyssie. Uzil som si jazdu aj na druhy krat a uz teraz sa neviem dockat The Avengers: Age of Ultron od Whedona. ()

bararich8

Výborné pokračování nepříliš dobrého 1. dílu. Kromě neustávající a na vysoké úrovni zpracované akci, tu máme také přimíchanou příjemnou dávku humoru a nebude nouze ani o dějové zvraty i když příběh není nikterak originální. Navíc duo Kapitán a Black Widow se tu nádherně doplňují, takže radost pohledět a Scarlett tu má konečně více prostoru (dokázat co v ní (a na ní) je :) ). Jedinou slabší stránkou je tisíc a jedna nesmyslů, což samozřejmě v těchto filmech obvykle hážu za hlavu, ale zde toho už je tolik, že jedna blbost střídá druhou. Nic to však nemění na tom, že se jedná o hodně divokou zábavu, 4*. ()

figliar

Čoho som sa nedočkal v pokračovaní Thora, to mi v podstate vynahradil Captain 2. Film si zachováva formu, akú dostal v prvej časti, ale ponúka toho omnoho viac. Viac akcie, efektov, prekvapení, ale aj nezmyslov. To však nezabráni v tom, aby film urobil na diváka dobrý dojem, a podľa mňa nadšencov Avengerskej série určite nesklame. Aj keď Evans nepatri medzi mojich obľúbencov, počas celého filmu podáva slušný výkon a jediným rušivým momentom zase ostáva Nick Fury. Prepojenosť medzi jednotlivými Marveláckymi filmami je vymyslená parádne, tak som zvedavý, čo bude ďalej. ()

Kubeska

První díl měl atmosféru, která mi připomínala Hellboye. Tenhle díl se nese v duchu Avengers a není ani tak o režii, ani o hereckých výkonech, ale potěšila mě účast Roberta Redforda, ani si nevzpomínám, jestli někdy měl za svoji kariéru zápornou roli a Samuel L. Jackson je herecká jistota a Chris Evans je takový akční Mirek Dušín a na Scarlett Johansson se dobře dívá. Filmu dominuje akce, která je dobře natočena a vynahrazuje některé nudné pasáže, hlavně začátek, u kterého jsem málem usnul, vlastně akce to celé zachraňuje. ()

kluzo

Nuda, nuda, US vymývárna mozků, nuda, Johanson, nuda, nuda, nuda, dlouhá nuda, hoooodně dlouhá nuda bez nápadu... Sám bych to rozhodně v celku nedal. Ani mne v podstatě nezajímalo o co tam šlo. Připadal jsem si, jako by někdo hrál nějakou ne moc zajímavou PC hru a já se na to musel dívat. Boby, Boby, máš to ještě za potřebí?! Mám tě rád, tak už prosím do podobných sraček nepadej... ()

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

04.08.2022

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Co všechno oznámil Marvel?

Co všechno oznámil Marvel?

21.07.2019

Tento víkend se nesl ve znamení sandiegského Comic-Conu, a byť to na filmovém poli vypadalo oproti minulým ročníkům dost chudě (snad s výjimkou trailerů k Top Gun: Maverick a To Kapitola 2), seriály… (více)

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

12.07.2018