Captain America: Návrat prvního Avengera

• USA Captain America: The Winter Soldier (více)
USA, 2014, 136 min

Předloha:

Joe Simon (kniha), Jack Kirby (kniha), Ed Brubaker (komiks) (více)

Kamera:

Trent Opaloch

Chris Evans, Scarlett Johansson, Samuel L. Jackson, Dominic Cooper, Sebastian Stan, Anthony Mackie, Cobie Smulders, Emily VanCamp, Robert Redford (více)

Po katastrofických událostech, které Avengers prožili v New Yorku, žije Steve Rogers neboli Captain America ve filmu Captain America: Návrat prvního Avengera poklidně v ústraní ve Washingtonu, D.C. a snaží se přizpůsobit modernímu světu. Když ale dojde k útoku na jeho kolegu z organizace S.H.I.E.L.D., zaplétá se do pavučiny intrik, které ohrožují celý svět. Společně s Black Widow se Captain America pokouší odhalit stále se prohlubující spiknutí a současně se na každém kroku střetává s profesionálními zabijáky, kteří byli posláni, aby ho umlčeli. Když dojde k odhalení skutečné šíře zákeřného plánu, povolávají Captain America s Black Widow na pomoc svého spojence Falcona. Přesto se brzy ocitají tváří v tvář nečekanému a zdatnému nepříteli – Winter Soldierovi. (Falcon)

StanislachKo

Bravóó! Tým marvelovskym sequelom (hádam s výnimkou druhého Iron mana) sa proste darí! Takto to má vyzerať! Evans je síce sladký hoch, ale vhodnejšieho retro kapitána ameriku si neviem ani predstaviť. "Mám, 95 rokov, nie som mŕtvola..." :-). Zápletka mala ten sympatický nadhľad a nepôsobila dojmom, že by sa brala príliš seriózne (náckovia vždy boli a vždy budú najlepší padouši). A akcia bola super vyvážená a hlavne jej bolo dosť! Necítim to na 5, ale som uspokojený... Inak vďaka Nickovi Furymu mi začína byť sympatický aj Samuel L., ale Johanssonka je pre mňa stále rovnaká zrúda. ()

Radiq

Rozhodně lepší, než první Captain America. Záporák Winter Soldier byl úžasnej, hlavně než si sundal masku... ale jinak takhle mistrovskyho protivníka si každej mohl jen přát. V kombinaci s Hydrou ten děj sice trochu vázne, ale v rámci celkové koncepce, která se promítla i do seriálu Agents of S.H.I.E.L.D to jde. Libilo se mi, že Black Widow a hlavně Nick Fury dostali více prostoru, potěšil taky docela zajímavej týpek Falcon, i když jeho křídelní lety a skvělá fyzička i po letech na odpočinku jsou dost přehnany. A co samotnej kapitán? No je pořád stejně čestnej, na žádnou zbraň nesáhne a všechno mlátí rukama a štítem (kterej se vždy po odrazu uplně nesmyslně vrací jak bumerang), ale tak nějak mi to k němu už sedí. Alexander Pierce mohl být obsazenej klidně někým jiným, protože Redford už začíná připomínat seschly jabko, ale skupinka Hydra skvadry nazvané STRIKE taky neměla vůbec špatný týpky. Rozhodně se povedly všechny ty souboje, který sice byly přehnaný, ale aspoň se to neohánělo tím, že saltem se dá vyhnout salvě kulek z nějaké zbraně... Ale jo, do série od Marvelu mi to docela zapadá, protože člověk už si tak nějak zvykl na styl jejich filmů. ()

Gonzi

Epická akční jízda, ovšem thriller místy nefunguje a čistě thrillerová část byla spíše čekání, než zábava - ne úplně zanedbatelnou část stopáže jsem se i nudil. Tohle stranou, rozhodně jedny z nejlepších akčních scén, co Hollywood natočil, dlouhé, táhlé, plné akčních zvratů plynoucích z prostředí, zbraní, schopností atd. atp... Well Done ()

Lopezka1982

Dobrý a napínavý děj, pěkně udělané akční scény, na film jsem se těšila a nezklamal mě. Akorát myslím, že to 3D filmu spíše ubíralo než přidalo. Ty scény byly špatně sledovatelné a celkově mě to nyní spíš obtěžovalo. Jinak vřele doporučuji :) ()

Triple H

Určite zlepšenie oproti jednotke. Ale pre mňa stále len solídny film, ktorý nechytil za srdce. Miestami trošku tvorcom ušla súdnosť - je pekné, že sa snaža oproti ostatným marvelovkám byť viac-menej civilní, ale o to rušivejšie potom pôsobia okamihy ako kapitánovo komfortné tlmenie pádu jeho štítom. Ďalej - ak bola finta s automatom na tyčinky vtip, vyšiel dokonale. Dej je inak vymyslený fajn, len bohužiaľ som to všetko už niekde videl a nestrhlo ma to preto ani na okamih. Herci OK, Redford vyzeral ako tesne pred mumifikáciou. Možno je to len ďalšia z vlažných marveloviek, ktoré ma nikdy nijak zvlášť nebrali. A možno, čo ma počas filmu rozhodne na pár miestach napadlo, začínam byť na podobnú srandu už predsa len trošilinku starý. Som zvedavý ako sa mi budú páčiť noví X-Men. ()

chelseaman22

Díky bohu za kvalitativní progres! Prvotiny filmů Captain America či Thor se před pár lety těšily velké popularitě skalních komiksových fanoušků i přes skutečnost, že kvalita byla chabá a zápletka jalová. Naivní, trapné a nezajímavé situace vypluly na povrch především při druhém shlédnutí a divák se mohl jedině drbat ve vlasech a doufat, že jistá sorta lidí v Hollywoodu přijde k rozumu. Naštěstí Hollywood není pln lemplů, což se projevilo při Avengers a od té doby je vyloženě radost pozorovat ty nasteroidované superstars, kterak nedávají vetřelcům, mutantům či vyvrhelům šanci! Hlavní zápletka je více než úsměvná, což divák prvních pár minut nese s nevolí projevovanou zejména intenzivním kroutěním hlavy ze strany na stranu (možná to má něco společného s tím, že divák po jeho pravici si sundal ponožky, pak boty a svou čest zakopal vystavením svých dolních končetin na hřbet před ním umístěné sedačky). Sic pofidérní děj je zpracován bravurně - nejspíše nejpropracovanější počin od Marvela ever. Vkusné proložení keců a akce je v kombinaci s velkolepými efekty kurevsky uspokojující. Jestli Marvel v budoucích letech udrží laťku, tak šrajtofle především mladistvých budou o nějaké ty drobné prázdnější! 90% Celosvětový výdělek k 24. 4. 2014: $601,747,885, což je 3,54 násobek budgetu.......... 86. nejvýdělečnější snímek historie a mimo jiné 12. nejvýdělečnější snímek od studia MARVEL ()

kjakob

Iron Man 3 je zábavnější, Winter Soldier má víc propracované akční scény. Přesto mi tu chyběl lepší scénář. Na to jak se o filmu básní a srovnává se s novým Batmanem od DC to zase taková pecka nebyla. Ale jinak hodně povedená comicsovka, určitě zábavnější a akčnější než první díl. EDIT: po delší době zhlédnuto znovu a musím jednu hvězdu přidat. Pravda je, že se tu skutečně sešlo vše o fous lepší než je průměr u Marvelu. A akce je fakt vydařená, fyzická a hutná. Solidní 4* ()

A.Beech

Veľmi nadhodnotený film. A to som fanúšik MARVELu už od malička. Že by bola dvojka o toľko lepšia ako jednotka sa mi nezdá. Obe mi prídu na podobnej úrovni. Potom je zrejme jeden z nich nadhodnotený a druhý podhodnotený (zlatá stredná cesta - obe možnosti súčasne). Radšej to nemuseli dejovo tak zbytočne naťahovať. Ale viac ako 4* ani náhodou. ()

SniperG1

Místy jsem se tak nudil, že se mi v sále zavíraly oči a nebýt těch posledních 20 minut, tak tvrdě spím!! 3D úplně o ničem, jako vidět za dvě a čtvrt hodiny mého drahocenného života jeden 3D efekt, je fakt k smíchu!! Je to lepší než jednička, ale žádný zázrak... Stěží 65% ()

wader

Samotnému filmu (jeho provedení) dávám 3*. Tu jednu * dávám za informativní hodnotu - vyobrazení současného světa, tak jak je. V kině jsem byl v šoku, když jsem najednou koukal na dvě scény, ve kterých divákům zavalených akční zábavou, sdělují pravdu o fungování světa. Bylo to jako dívat se na opak zpravodajství ČT... Jinak film samotný je fajn, je solidně udělaný, a dobře funguje na diváka (ale dost často jsem si všímal konkrétních záměrů filmové psychologie). Supr je "nekomixové zpracování" ve stylu zumbeispiel Temného rytíře. Dojem z filmu v neposlední řadě zlepšovala častá přítomnost Scarlett Johansson, na kterou se prostě dobře dívá :D ()

Remivsremi

Druhé dobrodružství amerického Mirka Dušína mě oproti jedničce výrazně více bavilo. Chris Evans se pro tuto roli neskutečně hodí a když na opačné straně vyvstane přijatelný soupeř, máte zaděláno na slušný film. Navíc celý příběh odsýpá velmi plynule a bez větších karambolu či zastávek. Jediné co mi krapet vadilo, jako asi ve většině "moderních" akčních filmech, byla místy až přespříliš roztřesená kamera v akčních sekvencích. Suma sumárum Cap 2 se mi líbil mnohem více než jsem si před projekcí představoval. Teď už jen dovalte to vesmírné dobrodružství s mývalem a entem a pak mi podávejte hlavní chod - Age of Ultron. ()

miguel_111

Na projekciu druhého Captain America som sa dlhu dobu neskutočne tešil a po kladných ohlasoch zo zahraničia sa moje pocity ešte viacej prehĺbili a zintenzívnili a tak som si tento film nemohol v kine nechať v žiadnom prípade ujsť a určite som to neľutoval. Druhý CA je v mnohých ohľadoch omnoho lepší než bol ten prvý či už sú to akčné scény, ktoré sú faktický bombové a sú neskutočne dobre natočené a zostrihané a konečne sme aj v poriadnej akcii videli aj Nicka Furyho. Hlavní zloduchovia a hlavne Winter Soldier bol fakt vynikajúci. Humorne scénky sú občas v pohode, ale len málokedy sú fakt dosť trefné. Akčné vizuálne finále bolo tiež krásne spravené a deštrukcia lodí bola zvládnuta na výbornú. Kedže mám veľmi rád konšpiračne filmy tak ma nasmerovanie filmu na túto nôtu veľmi bavilo a potešilo a konečne sa niečo poriadne v Marvelovkom filme aj dialo. Pre mňa 85% ()

ing.Frosty

Úplně standartní marvelovka s přidanou hodnotou v podobě lepší akce a nějakých těch emocí. Avengers zatím neporaženi. Na sólovkách mě už ale v kině asi nikdo neuvidí. ()

Ogen

Nejdříve vyjádřím pocit z hodnocení. Váhal jsem mezi 3 a 2 jelikož film mě nijak nenadchl, bojové scény suprové a bez Black Widow by nebylo na co koukat. Záporák se železnou prackou byl supr, neměl sice prostor a ani žádný příběh, ale snad se dočkám ve trojce. Tento díl je zaručeně lepší než první i když v první polovině film pokulhává a odehrávají se momenty kterým člověk nerozumí tak i přes to všechno je to v pohodě. Dávám ovšem dvě, a to za Scarlett a záporáka se železnou prackou. Filmy bych vytkl asi tak uhozené scény typu - neustálého mlácení, řečičky a ve finále náhodné nalezení a zabití některých postav. Pokud to tak půjde dál tak by pět hvězdiček sklidil až pátý díl co se mne týče. Nechám se překvapit. ()

Mr.Ripley

Spolu se Strážci bezkonkurenčně nejlepší marvelovka, jež se nebojí bořit zavedené hranice a jde si nekompromisně vlastní cestou. ()

Motinski

Prvý krát v MCU citeľna zmena. Inovatívnejší prístup a uveriteľnejšie vykreslenie vzťahov medzi postavami. Bratia Russoovi natočili niečo úplne iné než podľa mňa hocikto očakával a naservírovali nám špionážny akčný triler s nádýchom Bournovej trilógie. Strhujúce tempo, zápletka ktorá nepôsobí obohrato, no proste osobnejší, prízemnejší pohľad na superhrdinský žáner. Stále nejde o niečo z čoho by som úplne padol na riť a vychádzal z kina s dokonalým zážitkom, no keď ide o Marvel, tak som práve videl to najlepšie čo zatiaľ vyprodukovali. ()

Saraph

Fakt díky moc Same Wilsone, kvůli tobě teď nemůžu přestat poslouchat Marvina Gayeho! Teď ale vážně. Po prvním Iron Manovi a Avengers je to asi to nejlepší, co do té doby Marvel vydal. Stejně jako Avengers, i tohle mělo poněkud odlehčenou atmosféru, kterou podle mého názoru zajišťovala hlavně Scarlett. Zároveň neuplynuly ani dvě minuty od začátku filmu a už jsem se musel smát úvodní scénce ("On your left!"). Slyšel jsem tu názory typu „je to temnější“, ale já bych to tak úplně stejně neviděl. Pod slovem temnota si představuju brutalitu a strach, tady jsou souboje stále efektní. ()

Doudis19

Překonávající se pokračování nejslabšího marvelovského filmu je po všech stránkách skvělá zábava. Svou značně rozsáhlou pointou sice vzbuzuje trošku otázek, ale pro mírně zkušenějšího diváka žádný problém. Souboje, tempo, chemie s Buckym, to vše na vysoké úrovni. Hodně také potěší triky, které nejsou přehnaně dílem počítačů, ale ve velké míře kaskadérů. Jedinou výtkou tak zůstává otravnost postavy Anthony Mackieho, který mi pije krev jěstě více než Don Cheadle v Iron Manovi! ()

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

04.08.2022

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Co všechno oznámil Marvel?

Co všechno oznámil Marvel?

21.07.2019

Tento víkend se nesl ve znamení sandiegského Comic-Conu, a byť to na filmovém poli vypadalo oproti minulým ročníkům dost chudě (snad s výjimkou trailerů k Top Gun: Maverick a To Kapitola 2), seriály… (více)

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

12.07.2018