Captain America: Návrat prvního Avengera

• USA Captain America: The Winter Soldier (více)
USA, 2014, 136 min

Předloha:

Joe Simon (kniha), Jack Kirby (kniha), Ed Brubaker (komiks) (více)

Kamera:

Trent Opaloch

Chris Evans, Scarlett Johansson, Samuel L. Jackson, Dominic Cooper, Sebastian Stan, Anthony Mackie, Cobie Smulders, Emily VanCamp, Robert Redford (více)

Po katastrofických událostech, které Avengers prožili v New Yorku, žije Steve Rogers neboli Captain America ve filmu Captain America: Návrat prvního Avengera poklidně v ústraní ve Washingtonu, D.C. a snaží se přizpůsobit modernímu světu. Když ale dojde k útoku na jeho kolegu z organizace S.H.I.E.L.D., zaplétá se do pavučiny intrik, které ohrožují celý svět. Společně s Black Widow se Captain America pokouší odhalit stále se prohlubující spiknutí a současně se na každém kroku střetává s profesionálními zabijáky, kteří byli posláni, aby ho umlčeli. Když dojde k odhalení skutečné šíře zákeřného plánu, povolávají Captain America s Black Widow na pomoc svého spojence Falcona. Přesto se brzy ocitají tváří v tvář nečekanému a zdatnému nepříteli – Winter Soldierovi. (Falcon)

maniacxl

Druhý Captain America je mnohem víc špionážní-krimi než klasická marvelovka,ale tím nechci říct,že to není velmi povedený komiks!,naopak!Scénář je jednoduchý, ale to ovšem neznamená, že by nebyl zajímavý. Akce je poctivá, velmi úderná a hlavně krásně viditelná.Herecký výkon Evanse se neustále zlepšuje a dokáže z postavy vyždímat i sympatické emoce, což je podle mého dost těžké u postavy Captaina alá Mirka Dušína.Další dobrej tah byla Scarlett Johansson,tak sexy jsem jí už dlouho neviděl.Samuel taky válel.Co mě ale dost vadilo,tak příšerně natahovanej konec,to už mě opravdu kurevsky nudilo,protože i malé dítě si dokázalo dovtípit,jak to celé asi dopadne!O 20 minut míň a možná bych šel do plných.Nesmím ještě zapomenout na skvělou hudbu!70%. ()

nikus120

Bola by som rada keby ma film nechal na konci aspoň nadýchnuť. Oproti jednotke sa určite zlepšil hlavne v scenári. Škoda že Kapitána nedokázali využiť ešte nijako v minulosti. Určite oceňujem žiadnu big love story....konečne. ()

Blazis34

Další pokračování Marvelovských komiksů bylo určitě zdařilé. Děj se tentokrát motal kolem Kapitána Ameriky a S.H.I.E.L.D.U. a byl velice dobře akčně udělaný. Je pravda, že některé scény či momenty byly zase trochu nepochopitelné (například vyhýbání kulek za běhu ze samopalu), ale dobře, pohybujeme se v téma sci-fi, beru to. Velké scény byly také pěkně ozvučené i zrežírované, tak že v tomto velké plus. Avšak pokud bych měl brát film jako celek, nemůžu dát víc než 70%, protože mi to přišlo ještě málo, na to, že se pohybujeme v počítačové animaci. Kapitán Amerika mě bavil, ale extra nijak nenadchl, proto hodnotím lepšíma třema hvězdičkama. ()

TinoArts

Už ma tie komixovky nebavia tak, ako kedysi. Ako film do kina je to určite geniálne, ale nič viac. Je tam zopár fakt podarených scén, a aj vtipov. Konšpiračná zápletka ma moc nebavila - a údajne bolo treba sledovať seriál z rovnakého univerza (nespomeniem si ktorý), aby ste sa chytali na všetko, takže mi asi kopa vecí ušla. Kvalitatívne asi o trošku lepšie ako prvý kapitán, no veľký skok to nie je. 65% ()

jack_scott

Marvel superhrdinský svět Avangers se stává předvídatelným, ale nijak moc to nevadí. Vše do sebe zapadá jak má, já byl se vším velmi spokojen. 80% za poctivou průměrnou zábavu. ()

srolyma

„Nikomu nevěř!“ řekl otec Fura kapitánovi Americe, když poměrně věrohodně předstíral svou smrt. V momentě, kdy je hrdinný Shield zcela ovládán zločinnou Hydrou vedenou dávno mrtvým nacistickým vědcem, jehož mysl byla přenesena do obřího počítače ze sedmdesátých let, se to ukáže jako poměrně dobrá rada. A to ještě Hydra rozmrazila Zimního vojáka s kovovou rukou, který je Kapitánovi více než zdatným soupeřem. No aby ne, když se ukáže, že je to vlastně Buck! Naštěstí ne všichni shieldsáci zhydrovatěli. Tak třeba Černá vdova nabídne pomocnou ruku. Nebo Falcon své křídlo. A tak bojují, rozplétají a čistí, co to dá. Kapitán Amerika mě baví víc než Thor, je takový normálnější, přirozenější. Ale na Iron Mana nemá ani náhodou. To nikdo. ()

Unterschleif

Na Marvel je to pomerne temné, vážne a miestami aj odvážne. Druhé dielyThora aj Ironmana strká hravo do vrecka. Súboje, čo je zrejme hlavný ťahák týchto filmov, sú tu veľmi pôsobivo natočené. ()

CrazymanM

Dobré,akčně a efektně nadupané,bohužel nic víc!Samozřejmě,že jsem zvědavý,co bude dál a vůbec,co se však mě týče,tak pouze na jedno podívání,podruhé už asi nikdy,jsou to prostě jednohubky!!! ()

DaliborekD

Captain America s z naivně dobrozdužné popkornovky posunul do hutného špionážního dramatu a z místy až komické postavičky se stává charismatický hrdina, kterému tu vůdcovskou úlohu žerete i s navijákem. Jednak za to může scénář, který si půjčuje od špionážních klasik a přesto drží basu s původním komiksem, ale především režie bratří Russoů. Všechno je z jejich strany správně. Vedení herců, akční scény s lahůdkovou choreografií, o které se americkým zástupcům žánru může jenom zdát, dávkování příběhu, vytváření atmosféry. Do toho bonusy jako metaodkazy na cokoliv od Pulp Fiction po Street Fightera a Community. A má to koule. ()

Agia

Oproti jedničce zvednutá laťka o hodně výš. Vše sedí, jak má, dle mě jedna z nejlepších Marvelovek. Nečekejte tunu hlášek, není to Iron Man. Nečekejte čistou popcornovou zábavu, nejsou to Avengers. Nečekejte super cool hlavní postavy, nejsou to Guardians of the Galaxy. Cap 2 Vystupuje z davu hlavně tím, že se zamotává do společnosti, jejího fungování, historie, chování lidí a jejich motivů a tak dále a do toho hodí trochu toho dávného přátelství, co někdo pokazil. Není to prvoplánovitá podívaná. Steve nám rozmrzá ze svojí zkostnatělosti a začíná být uvěřitelnější postavou. Nekáže už neustále americké ideály svobody a kdesi cosi, ale koná a řeší situace, na který by asi nikdy nepomyslel. A ani v tom nemusí být emzáci. Black Widow jako support výtečná. Je to reálnější komiksovka, těžce současná a na Buckym je krásně vidět, že jde hrát vraždící mašinu s vymytym mozkem, ale přesto zábleskama paměti a svojí původní osobnosti i bez patosu. Člověka na konci napadne snad jen "Damn you, Hydra." Kamera a efekty výtečné, režisér drží otěže pevně a scénář nemá žádnou velkou díru, parádně pasuje do skládačky MCU. Splnilo očekávání, i když 5* mám vyhrazených pro opravdu prvotřídní záležitosti, který maj větší přidanou hodnotu. Děj utíká, dialogy napadají na jednu nohu jen vzácně, zápletky jsou zajímavé a Fury už nepřekvapí asi ničím. Chcete u komiksovky víc myslet než se jen bavit? Tak si dejte filmovou dějovou linii Kapitána Ameriky. ()

Spilif

Pro mě Kapitán Amerika velké překvapení, po té jedničce jsem byl naladěn spíš jako tak, že ok je to komixák mrknu na to z povinosti... Ale ta povinost se po chvilce koukání změnila na to VAU mě to fakt moc baví. Pro mě vážně skvělá audio vyzuální podíváná!;) ()

Kamy

Odmyslite si super hrdinské pozadie, superséra a podobné veci a stále vám ostane výborný špiónsky thriler, ktorému by možno pomohlo trochu viac krvi, ale zaobíde sa aj bez toho. ()

JuveIt

Určitě se jedná o dost lepší film, než byla jednička. Skvělé hlášky i akční scény (za nejlepší považuju Furyho autohoničku). Nejvíc mě však potěšila zápletka, která byla trochu komplikovanější a tak trochu jsem v tom viděl zesměšňování CIA nebo jiné podobně zbytečné služby, což u mě přihodilo jednu hvězdu navíc. Určitě potěšil Redford, i když u něj bylo jasné už od prvního záběru, že on bude ta nejvyšší krysa. To, co se mi nelíbilo u Muže z oceli, tady mohu pochválit. Fantastické trikové finále, které nepůsobilo lacině a získalo si mě. Winter Soldier je sice v názvu filmu, ale nebyl nijak významným hybatelem děje. Ani Captainovi nebylo nijak extra umožněno, aby se zabýval tím, že možná zabije svého nejlepšího přítele. Ale mohlo by být zajímavé, kdyby se v dalším díle postavili na stejnou stranu. Daleko zajímavější byl úplně jiný záporák, kterého jsem tedy upřímně nečekal. Avšak můj největši plus získává Scarlett Johansson. Už jen za to, že existuje :-D ()

ESNYR

Je to hodně lepší než první film. Takže bych udělil slušné 3 hvězdy. Pořád tomu ale něco chybí. Možná to bude tím, že na ty komixárny nejsem tak zatíženej abych si z toho cvrknul do trenek. ()

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

04.08.2022

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Co všechno oznámil Marvel?

Co všechno oznámil Marvel?

21.07.2019

Tento víkend se nesl ve znamení sandiegského Comic-Conu, a byť to na filmovém poli vypadalo oproti minulým ročníkům dost chudě (snad s výjimkou trailerů k Top Gun: Maverick a To Kapitola 2), seriály… (více)

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

12.07.2018