Avengers: Age of Ultron

• USA Avengers: Age of Ultron (více)
USA, 2015, 141 min

Pokus miliardáře Tonyho Starka oživit program na udržení celosvětového míru skončí nezdarem a největší hrdinové světa, včetně Iron Mana, Kapitána Ameriky, Thora, Neuvěřitelného Hulka, Black Widow a Hawkeye musí čelit děsivému nebezpečí. V sázce je osud celé planety. Povstane zlovolný Ultron a jenom Avengers mu mohou zabránit v uskutečnění ďábelských plánů. Nová křehká spojenectví a nečekané zvraty jsou zárukou vzrušujícího a jedinečného akčního dobrodružství globálních rozměrů. (Falcon)

wohna

Mohl se s dvojkou Avengers popasovat režisér Joss Whedon o něco lépe? Nemyslím si. Whedon natočil film zejména pro fanoušky, kteří ho za to musí milovat ještě více. Ve filmu je téměř vše, co si každý zarytý komiksový fanda může přát. To ale neznanemá, že by si na své nepřišli i ostatní. Pokud dáte filmu šanci a půjdete na něj do kina, určitě neprohloupíte. Odnesete si skvělý filmový zážitek, který můžeme v klidu zařadit mezi nejlepší komiksové adaptace vůbec. Více na: http://nafilmu.cz/2015/04/recenze-avengers-age-of-ultron-2015-tymovka-superhrdinu-podruhe/ ()

dubinak

Já jsem vcelku spokojená. Asi na mě měl velký vliv velmi povedený trailer a obecně je na tom na můj vkus druhý díl o trošku líp s příběhem, který byl sice malinko zamotaný, ale na druhé straně zase divácky přívětivější a bohatší. U prvního dílu jsem zkrátka tak nadšená nebyla. Asi za to tentokrát mohla kino projekce, která u mě vyvolala davové nadšení. Doma bych se do příběhu asi tolik vcucnout nedokázala. Se CGI efekty se opět roztrhl gigantický pytel a skalní fanoušci a nadšenci nemohli být zklamaní. Potěší honosný příval nových zajímavých postav a docela jiná forma záporáků. Ale. Ty záporáky bych nebrala až za takové plus, protože úplně atraktivně jejich zpracování nepůsobilo. Hlavní super šestka ale nezklamala a Whedon vsadil tentokrát spíše na jejich humornou stránku, takže se dialogy houpou sem tam i v nejtíživějších chvílích. Objektivně měl každý díl svoje chyby a oběma nechám čtyři hvězdy, protože velké rozdíly v nich nejsou. Subjektivně pro mě byla ale dvojka dynamičtější a zapamatovatelnější. ()

bourec

No,ač první avengers pro mě jen lepší průměr,tenhle dílek je zase o stupínek horší.Zajedno je to celý až moc přetechnizovaný,samej plech,jak Transformers,zadruhý chybí protivník na úrovni,padouch,někdo proti komu by Avengers bojovali,a finální scény už film nijak nevylepší,ba spíš naopak.Tohle mě nechalo ledově klidnym,stejně jako novej Max.40%. ()

nithiel

Akční scény vypadají jako z jakékoliv průměrné videohry, neakční scény jsou pak zoufale nudné, každý se přesně podle předpokladů chová více či méně jako idiot. Delší komentář si to nezaslouží. ()

C0r0ner

Pořád je to skvělá prdel, skoro dvě a půl hodiny utečou jako voda, nicméně se mi tam začíná dostávat jedna nelichotivá myšlenka. Kde je nějaký smysluplný děj? Kde je atmosféra? Ještě to na plné hodnocení stačí, ale bojím se dalších dílů. Už to začíná příliš přeultimátnělé na úkor scénáře, logiky a realističnosti. 90% ()

Cheeter

Klasický akční film, pokud se chcete podívat na něco, kde si chcete vyčistit hlavu. Efekty jsou sice zajímavé, ale příběhově je vždy to samé. Nejdřív dostávají všichni na frak a pak se podaří všechno zachránit a nikomu se téměř nic nestane. No co už... ()

Vignette

Některé vtípky a scény jsou naprosto boží (například pokus o zvednutí Thorova kladiva :)), ale jakmile se začne víc mluvit, připomíná film spíš telenovelu... zejména pak rodinné scény Hawkeye jsou k nepřečkání dlouhé. Taky mám pocit, že hrdinové většinou vůbec neřeší nějaké civilisty, ale pak najednou zapáleně prohlašují, že zachrání všechny do jednoho, i kdyby je to mělo stát krk, což mi přijde poněkud nekonzistentní... a ačkoli mi většinou nevadí nějaké to mordování a drancování :), scény typu "schválně, kolik se toho dá zničit za pět minut", mi přišly zbytečné. Obsazení jsem předem nestudovala, takže Paul Bettany potěšil :) ()

Pajky3

Chichester, 25.4.2015 - Po skvělé jedničce jsem se těšil a hlavně jsem byl zvědavý na pokračování. V období mezi Avengers filmy mě každý z dílny Marvelu bavil, i když některý víc a některý míň. Jak se dalo čekat, tak se opět dostavila hromada (přehnaný) akce, množství vtípků (většinou povedených), ale Ultron mi přišel o dost slabší záporák než Loki. I proto (a hlavně proto) mi přišel první Avengers film lepší. Přišlo pár překvapení, který jsem nečekal (Hawkeye, smrt). Pobavil mě jak Stan Lee, tak i scéna se zvedáním kladiva. Nejvíc bavil Iron Man a líbil se mi jeho souboj s Hulkem. Tahle parta určitě nezklamala, i když se nemůžu zbavit dojmu, že měla na víc. Pro mě pořád hodně dobrej film (určitě si ho v klidu domova pustím časem znovu) a rozhodně nadprůměr, ale první díl byl prostě lepší. ()

Gaaron

"Poslyš, Jossi, máme tu fakt dlouhej seznam hintů na fázi 3, který potřebujeme zpracovat. Máš na to 2 a čtvrt hodiny. Cože? Kam narveš příběh? Vole, na to se vyser, hlavně na nic nezapomeň." Recenze. ()

necisty

Přehláškované vizuálně nabušené cosi. Jo zajděte na to do kina, nasaďte si 3D brýle a hltejte. Už to mají skvěle nalajnované - je zbytečné tam dávat nudný začátek a je lepší tam šupnout hned akci. Na konci už ji taky každý očekává, ale že uprostřed to bude jen neuvěřitelně nudná snůška keců, jsem teda po těch posledních dobrých filmech fakt nečekal. Pan scénárista je teda pěkný k*kot, abych to tak slušně shrnul. Vyměklá Black Widow je úplně na hovno! Ani na tom konci nečekejte nějaký zázrak, velkolepost z jedničky se nekoná, a až na pár úsměvů u opravdu krásně propracovaných 3D scén, odcházím z kina zklamaný. Vrchol tomu ovšem dodal český dabing, který byl katastrofální, ještě jednou... KATASTROFÁLNÍ!!! Pevně doufám, že to u DVD spraví, ale radši to příště dejte jen anglicky, než takhle kurvit požitek. Lidi co za to můžou by se opravdu měli pozavírat. ... Souhlas s Cival ... Cinema City Flora 3D ()

Morzael

Nevýrazný akční blockbuster, který sice baví a jsou v něm vaše oblíbené postavy, ale odcházíte s pocitem hodně ošizené látky. Díry v logice nechám být, zaměřím se pouze na mdlý soundtrack, recyklované akční scény, které s ničím novým nepřichází, a nucenost některých pasáží, které měly jen uměle navodit vazby k postavám, co v jiných filmech nedostaly prostor. Nečekal jsem oskarový snímek, ale že mě v této epické sestavě postav ani jednou nezamrazí, to mě opravdu zklamalo. Guardiani jako týmovka stále jednoznačně vedou. ()

epicek

Ano, je to tady. Po třech letech jsem měl tu čest, vidět pokračování Avengers a další přírustek do Marvel Cinematic Universe. Pro mě nejočekávanější film tohoto roku a zárověň jediný na který jsem se letos těšil. A do jaké míry mě vlastně naplnil či ohromil? Myslím si že víc než dost! Nejvíc diskutované téma - jen digitální řezba, která nedokáže oslnit. Já teda tenhle pocit neměl, jelikož od začátku to nabralo skvělé tempo a chemie mezi všema fungovala tak, jak jsem si po prvním filmu představoval, že by měla. Palec nahoru dávám za větší množství vtipných momentů, jelikož to skvěle odlehčovalo okolnosti, dějící se kolem. Nové postavy beru jako skvělé oživení a myslím si, že i přes mé skeptické myšlení zda to bude fungovat, to fungovalo velmi dobře. Já tedy jsem nadšen, unešen, ohromen či jakkoliv jinak spokojen a naplněn skvělým zážitkem minimálně jako u jedničky a těším se co si Marvel nachystá na přístě. A propojení se seriálém Agents of S.H.I.E.L.D. opět bravůrně a nápaditě zvládnuto! P.S. : Polemizování nad Thorovým kladivem bylo naprosto geniální, ale nevím zda jsem vůbec hoden to říci!. No matter who wins or loses, trouble always comes around. ()

carly

Vizuálne to bola báseň. Bolo to vtipné. Motivačné prednášky boli iba trochu patetické a po väčšine silne pravdivé. Bolo tam zopár prekvapení - hlavne Clintova rodina, a ubehlo to. Príbehovo sa veľa nestalo, ale ako set up pre ďalšie filmy to bolo skvelé. J a som sa bavila. A bol tam Stan. ()

Dannysek4U

Wow efekt je pryc a vazna tvar tomuhle formatu fakt nesvedci. Jako je super se do danyho universa vratit, ale uz to na me nefunguje, sorry. V malickostech sympaticky, ale jako celek vlastne v podstate trochu unavny, jen malo prekvapivy a honici prilis cilu naraz. Kazdopadne god bless za hlas Jamese Spadera. ()

campix

Marvel navazuje na svou týmovou pecku a jak tomu bývá u pokračování úspěšných filmů, tak ne vždy se dočkáme nějakého posunu nebo alespoň stejně kvalitního následovníka. Druzí Avengers fungují naprosto podle stejného mustru jako první díl. Bohužel už to nefunguje tak hladce. Máme zde nové postavy, osazenstvo Avengers se nám lehce proměnilo, ale styl humoru je neustále stejný a už tak dobře nefunguje. Všechno zůstalo při starém, jenom to prostě poprvé byla daleko větší zábava. Zároveň Avengers potřebují kvalitnějšího záporáka. Ultron nenaplnil očekávání z trailerů a celý jeho plán s finálním rozuzlením Vás rozhodně neposadí na zadek. ()

PavelVanekArt

,,You are tangled in strings...strings...you're all puppets, but now, I'm free. There are...no strings on me" Kampaň na druhé Mstitele byla perfektní. Trailery nadupaný, plný exkluzivit. Index natěšenosti na 100%. Okej, možná jsem udělal chybu, že jsem nešel do kina, ale proč? Film je tvořen pro to, aby byl buď věčný nebo zmizel v propadlišti. Tohle bude ta druhá možnost. Vsaďte se. Po Civil War po tom neštěkne pes a po Infinity War to zmizí úplně. Proč? Age of Ultron nám nic zásadního nedal. Tedy dal i nedal. Dal nám Visiona, Scarlet Witch a novou sestavu. Rozhodně nám ale něco vzal. Jednoho z nejničivějších záporáků, co v Marvel Cinematic Universe (Marvel filmy) kdy byl. Jo, Loki je super, ale tenhle hajzl měl zabíjet. A to cíleně. Ne, že omylem zabije chudáka sympaťáka QuickSilvera. On a Scarlet Witch filmu dali pro mě nejvíc. Do Witch jsem se platonicky zamiloval, ani ne tak pro ksicht, jako pro devastační schopnosti, které si zaslouží vlastní film. A Ultron měl mít hodně taky. Jenže neměl. Možná z půlky. Jeho perfektní proslovy naprosto zanikli v jeho slabošství někomu ublížit, ale, co se musí nechat, vtipy střílel perfektně, což je spíš práce Jamese Spadera který ho ,,hrál" a namluvil. Jinak to byla opravdu jen plechovka. Nemůžu se rozepsat o hereckých výkonech a ani o efektech. Vše je stejné jako u dílu prvního. Pár postav je v ději opět na dně (vlastně všechny), ale na konci sršíme vtipem, i když jsme nechali spadnout město z nebe, však co. Když nad tím tak přemýšlím, tak je to čistý průměr. Párkrát jsem se zasmál, sem tam nudil, někdy jsem kroutil hlavou nad tupými dialogy a situacemi. Jde po nás umělá inteligence, která se dostane všude, pojďme se schovat v Hawkeyeovi na chalupu, štípat dříví. Ale neberu to jako samostatný film. Je to odrazový můstek pro něco většího, mnohem. Captain America: Civil War je první v řadě. A na to se těším. Pokud tam ale nikdo neumře (myslím ze staré gardy), tak končím s Marvelem. Tady už se musí umírat, nejde to natahovat do nekonečna. 78% 7/10 3* a půl, když zavřu oči, 4*. Nakonec jsem oči otevřel a 3* ()

Sammya

Zklamalo mě to, vůbec to nebyl takovej zázrak a trhák jako první Avengers. Nudila jsem se. Možná je to tím zloduchem, Loki byl mnohem zajímavější než Ultron. Ale Vision v podání Paula Bettanyho byl skvělej. "Well....I was born yesterday." Ani po druhém shlédnutí mě to nijak zásadně nenadchlo. Škoda. A celá ta záležitost s rodinnými vztahy Clinta mi přišla přitažená za vlasy a romanci jsem Nat a Brucovi nevěřila. ()

Flynn

Po jedničce, která mě fakt hodně bavila a moc jsem si ji užil, jsem se po navnadě v podobě Captain America 2 těšil na dvojku. Bohužel se konalo klasické dvojkové klišé, nebolí ztráta dechu. Přeplácané, nezajímavé, nemastné a neslané. Škoda, uvidíme co dál Marvel přichystá... Deadpool byla odbočka tak uvidíme jak se začlení do hlavní větve a jak to bude klapat dále. ()

pakobylka

Vítejte zpátky ve světě superhrdinů a jejich nikdy nekončícího superzápasu se superzáporáky, neboť vakuum v časoprostoru, zrozené po zlu zašlapaném do prachu (popřípadě nemilosrdně zlikvidovaném), okamžitě obsadí zlo nové. Patrně proto, že zmiňovaný časoprostor je třeba něčím vyplnit a bez superzáporáků by to zkrátka nebylo ono. Nicméně ... když jsem se trochu rozkoukala, zaznamenala jsem v podstatě jen sled velkoryse pojatých, leč vizuálně ne zcela stoprocentně zvládnutých akčních scének, během nichž na mě počítačově dotvářené sekvence spilenecky pomrkávaly, abych si dobře povšimla jejich digitálního původu. Zápletku (jakkoli snaživou) trochu neuctivě odsunuly až na druhé místo ... tím pádem vyprávění tentokrát nemá na to, aby mě zatáhlo přímo do středu dění. Můj zájem je v podstatě vlažný až odtažitý, takže lavíruju mezi lehkým zklamáním a upřímnou snahou o smysluplné zdůvodnění nastalé patové a ne zcela uspokojivé situace, protože vážnější nedostatky jsem vlastně nenašla. S mírným sebezapřením nakonec přihazuju 4* ... nicméně nemám pocit, že bych toužila kladnou supergrupu zrovna v tomhle dobrodružství vidět znovu. ()

Martrix

Akce bylo tolik, že už nebylo jak ji gradovat. I když mají druzí Avengers šílenou stopáž, při takovém počtu postav nebyl způsob, jak jim dát dostatek prostoru, takže i jinak zajímavé vedlejší postavy působí jako camea, přestože mají veliký potenciál. Ale samotného mě nenapadá, co by se mělo vystřihnout. Ten film je megalomanský a přestože jsem jej zpočátku hodnotil hodně kriticky, musím teď po nějakém tom třetím shlédnutí konstatovat, že je to asi jeho jediná vada. Vada, která je paradoxně nejvíc zřejmá v kině. Doma v klidu, na mě druzí Avengeři udělali mnohem lepší dojem. S každým dalším shlédnutím zjišťuji, že je to skvělá komiksová jízda a jeden z mála filmů, na který jsem se podíval víc než třikrát. A přestože jde "jen" o komiks, žánr, který byl primárně určen pro náctky a zastydlé dospěláky, je zde téma UI pojmuto SF friendly. Pokud někdo čekal týmovku superhrdinů s filosofickým přesahem a dialogy jako ze Shakespeara, nepochopil o čem americký mainstreamový komiks je. Ale ono je to pochopitelné, když byl po desítky let pro většinu Čechů jediný komiks Rychlé šípy a vyrůstali jsme na příbězích z ABC speciál, Čtyřlístku a později na Zeleném Raulovi. Nic proti tomu, ale toto je úplně jiná kategorie a v této kategorii je Avengers: Age of Ultron TOP. Snad se jednou dočkáme i těch hodnotnějších kousků, protože i v rámci komiksáren se najde několik výjimečných počinů pro extranáročné scifíky. ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Joss Whedon se vrací do televize

Joss Whedon se vrací do televize

15.07.2018

Režisér prvních dvou Avengers Joss Whedon se mezi geeky poprvé proslavil díky seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Od té doby měla jeho kariéra jenom vzestupnou tendenci, jenže pak přišlo zklamání řady… (více)

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

28.06.2018

Akční komiks Bloodshot s Vinem Dieselem (Rychle a zběsile) v hlavní roli se pomalu přesouvá před kamery a nyní bylo konečně taky oznámeno obsazení hlavního záporáka. Postavu nelítostného Axe,… (více)

Black Panther velkolepě ovládl kina

Black Panther velkolepě ovládl kina

19.02.2018

Dlouho to vypadalo, že je značka pro blockbuster to nejdůležitější. Teď se však ukazuje, že je (minimálně) stejně důležitá i péče o ní. Kdybyste se před pár lety zeptali, jestli za první víkend utrží… (více)