Stoupenci zla (TV seriál)

The Following

Stúpenci

Mysteriózní / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2013 - 2015, 33 h 45 min (Minutáž: 45x45 min)

Ramsey Nickell

John Frizzell

Kevin Bacon, James Purefoy, Natalie Zea, Shawn Ashmore, Valorie Curry, Nico Tortorella, Annie Parisse, Connie Nielsen, Sam Underwood, Kyle Catlett, Mike Colter, Adan Canto, Billy Brown, Warren Kole, Felix Solis, Cheri Christian, Maggie Grace, Susan Walters, Justin Wheelon, Jeananne Goossen, Melissa Ponzio, Stephanie Leigh Schlund, Susan Misner, Renée Goldsberry, Tom Lipinski, Audrey Esparza, Annika Boras, Marin Ireland, David Zayas, Christopher Denham, Jessica Luza, Josh Segarra, Carissa Capobianco, Susannah Hart Jones, Meredith Hagner, Li Jun Li, Emily Kinney, Paulina Simkin, Sprague Grayden, Jessica Stroup, Janice Picconi, Ed Moran, Eileen Faxas, Bobby Nash, Virginia Kull, Emily Robinson, Kassie Hight, Kristina Klebe, Vivienne Sendaydiego, Erika Rolfsrud, Shane McRae, Michael Drayer, Leslie Bibb, Kimiye Corwin, Manny Montana, Theo Stockman, Charlie Semine, Robert C. Kirk, Jennifer Ferrin, Jamil Mena, Hannah Marks, Tom Pelphrey, Afton Williamson, Isabel Shill, Zuleikha Robinson, Michael Ealy, Willa Fitzgerald, Glenn Fleshler, Conor Romero, Marko Caka, Doris McCarthy, Cris Williams, John Keating, Chris Beetem, Susan Heyward, Ed Heavey, Tehmina Sunny, Susan Kelechi Watson, John Mancini, David Fierro, Gregory Konow, Michael Irby, Tiffany Boone, Robert Bogue, Joe Saulino, Lisa Joyce, David H. Holmes, Kelly AuCoin, Michael Roark, Selenis Leyva, Amy Hargreaves, Josh Salatin, Gavin-Keith Umeh, Tom Degnan, Andrew Fincher, Kieran Mulcare, Gerry Bamman, Royce Johnson, Ezra Knight, Hunter Emery, Aaron Lazar, Darren Whitfield, Michael Pemberton, Hugues Faustin, Ashleigh Murray, Ludovic Coutaud, David Furr, Owen Campbell, Nadia Alexander, Connor Fox, Michael McFadden, Kristine Sutherland, Quinn VanAntwerp, Cliff Moylan, Jack Gwaltney, Michelle Li, Sawyer Barth, Ben Baur, Pico Alexander, Jason Benjamin, Kate Hodge, Ross Bickell, William Prael, Mark Doherty, David Aaron Baker, Chris LaPanta, Nestor Serrano, Arian Moayed, Jayne Atkinson, Mike Malvagno, James McDaniel, Carrie Preston, Valerie Cruz, Camille De Pazzis, J.D. Williams, Keith Carradine, Tom Kemp, James McCaffrey, Natalie Roy, William Henderson White, Wendy Hoopes, Jacinda Barrett, Lee Tergesen, Jake Weber, Gregg Henry, Charles S. Dutton, David Call, Napiera Groves, Florence Faivre, Tom Cavanagh, Carter Jenkins, Hannah Hodson, Geoffrey Cantor, Gbenga Akinnagbe, Ruth Kearney, Gibson Frazier, Hunter Parrish, April L. Hernandez, Anna Wood, Paul Fitzgerald, Jayce Bartok, Monique Gabriela Curnen, Max Carver, Michael Donovan, Robin Weigert, Michael Michele, Cotter Smith, Tim Guinee, Tobias Segal, Michael Gaston, Allison Mack, Megan Byrne, Rosemary Howard, Pepper Binkley, Julie Ann Emery, Jessica Blank, Mouzam Makkar, Ben Cole, Alex McKenna, Megalyn Echikunwoke, Nat Cassidy, Diane Neal, Annet Mahendru, Jonathan Walker, David Carranza, Nicola Fiore, Faith Kelly, Dion Mucciacito

Po prvním díle je určitě na co koukat a velmi se těším na rozvinutí zápletky.S Baconem mám podobný problém jako s Craigem -od krku dolů velmi dobrý:-) Jeho oči byly pro mě vždy velmi pichlavé, studené a úsměv neupřímný, o to víc se ráda nechám překvapit vyšetřováním sériových brutálních vražd, kdy vrah je známý, ale řádění pokračuje.....hmmm, po shlédnutí druhé epizody jasný aspirant na plný počet hvězd.....zatím po 12 dílech velmi dobrý a Purefoy je úžasný, jeho hlas, oči, gesta, zmátnul by úplně každého:-)tak ten konec, ten mě dostal!!!!!(29.1.2013)

• DaViD´82

Jestliže Skandinávci i Argentinci již dokázali, jak uchopit koncept „s policií si pohrávající sériový vrah“ v seriálové podobě, tak Američané (respektive Williamson) to zatím nedokazují. A čert ví, jestli to v rámci tohoto seriálu vůbec kdy dokáží, když je to vzhledem k pojetí; a ostatně i žánru; až nemístně uhlazené. Vizuálně, charaktery a… A vlastně vším, především však atmosférou. Tuctový průměr, který si hraje na něco čím (zatím) ani zdaleka není.(23.1.2013)

• emma53

Kevin Bacon, pilot a první díl mě navnadili a budu se každopádně těšit na další pokračování. Joe v pilotním dílu říká Ryanovi:"Mám hodně překvapení, které na tebe čekají", tak uvidím, jestli se mně The Following dostane pod kůži i když o seriálu říkají, že bude patřit mezi nejděsivější. Po prvním dílu to hodnotím slovy, které pronesl Shawn:"Zvládnu mrtvé lidi. Ale když někdo zabije psa šílím." Tak jsem na tebe Ryane, Jamesi, Shawne a Natálie moc zvědavá. - jsem po třetím dílu a i když je mi to moc líto, tak jsem přece jen očekávala něco trochu jiného. O překvapení tam sice nouze není, ale jsou to spíš naprosto nereálný a nevěrohodný šoky, nic víc. Škoda a tolik jsem se těšila.(29.1.2013)

Po pár dílech jsem zatím vzdal. Možná si ale počkám, až seriál ukončí (snad to nebude dlouho trvat), a pak zbytek dokoukám. Výborný Bacon, velmi dobrý Purefoy. Jinak je to ale hrozně nastavované - nemám rád detektivky, v nichž se noví a noví spiklenci vytahují jako králíci v klobouku, když je potřeba diváka v (zdánlivě) nevyhnutelné situaci vypravěčsky překvapit. Občas mi připadalo (viz obklíčení na farmě), že by se seriál mohl spíš jmenovat "To jste nečekali, co?" Trochu jako Ctihodný občan.(7.4.2013)

• grogodil

Po šiestej epizóde končím. Snažil som sa bezmyšlienkovite viezť na solídnom tempe a nevšímať si tie z prsta vycucané zvrat(k)y, ktoré tu scenáristi proste sypú len aby mali cliffhanger do ďalšej epizódy, ale keď vám pri dvoch epizódach napadne uprostred časti ten najšialenejší možný zvrat a oni ho v závere vo flashbackoch skutočne vytiahnu, tak sa len musím nahlas zasmiať nad vymletosťou scenáristov, ktorí budú časom možno schopní spraviť Carrollovho komplica aj s jeho maželky a tváriť sa pri tom ako náramne sofistikovaná a premyslená kriminálka. Blbina, ktorá mala na viac, než tri diely možno keby sa nehrala na nič viac než priamočiaru naháňačku a Carroll nesedel s klepetami pod zámkom. Tú jeho naplánovanú genialitu mu totiž ani trochu nežeriem, aj keď to v každej epizóde opakujú stále dokolečka.(1.3.2013)

• - V 1. díle 1. série v čase 34:28 Ryan (Kevin Bacon) poté, co přijede k majáku, vystoupí z auta a jde k bráně, přičemž je při čelním záběru na Ryana v pozadí možné vidět krčícího se člena štábu v jeho autě. (O´Neill)