Stoupenci zla

• USA The Following (více)
Mysteriózní / Krimi / Drama / Thriller
USA, (2013–2015), 33 h 45 min (Minutáž: 45 min)

Tvůrci:

Kevin Williamson

Hudba:

John Frizzell

Kevin Bacon, James Purefoy, Natalie Zea, Shawn Ashmore, Valorie Curry, Nico Tortorella, Annie Parisse, Connie Nielsen, Sam Underwood, Kyle Catlett (více)

Série(3) / Epizody(45)

Pověstný sériový vrah Joe Carroll (James Purefoy) unikne z cely smrti a znovu se pustí do zabíjení. FBI osloví bývalého agenta Ryana Hardyho (držitel Zlatého globu® Kevin Bacon), který Carrolla před devíti lety zadržel. Zjizvený veterán ve spolupráci se zvláštní agentkou Debrou Parker a ostrým hochem Mikem Westonem zjistí, že Carroll vybudoval dokonalou síť svých oddaných stoupenců. Ti se mohou objevit kdykoli kdekoli a uskutečnit plány svého ďábelského vůdce. Zatímco Carroll pomalu utahuje smyčku kolem Hardyho bývalé ženy, syna a dokonce i agenta samého, Hardy se snaží ochránit nevinné, odolat své Nemesis a rozbít chorobný kult sériového vraha. První série hrůzostrašného seriálu Kevina Williamsona (Vřískot, Upíří deníky) přináší 15 fascinujících epizod – nikdy je nesledujte o samotě!
(Magic Box)

venerea odpad!

zklamání,obrovský zklamání..předvídatelnost,hlavní padouch nemá koule,Kevin hraje na hovno,scénář na hovno..prostě všechno špatně..šanci tomu přesto dam,ale jen proto že neni na co koukat..zatim jedna hvězda a uvidíme..snad se seroš ještě zvedne.. edit:po třech dílech je to na odpad..dál nekoukam.. ()

Bladesip

Pilot si rozhodně zaslouží plných 5 hvězd, udržel mě v napětí a očekávání po celých jeho cca 45 min. Rozhodně jeden z nejpoutavějších pilotů za posledních několik let! Jestli takováhle kvalita zpracování vydrží po celou sérii, tak pak tu máme další, v poslední době ne příliš častou, perlu mezi seriály. Uvidíme, jak to bude dál, ale tenhle seriál mě rozhodně zaujal tak, jako téměř žádný jiný v poslední době. ---- Po shlédnutí 2. dílu u mě zůstává hodnocení stále na 5 hvězdách. Hltal jsem každou minutu obou dvou dílů. ()

Lemra332

Kevin Bacon nepatrí medzi hercov, na ktorých sa mi dobre pozerá, ale do tohoto seriálu perfektne zapadol a celkovo je serál slušne herecky obsadený. Koniec série bol dosť predvídateľný ale aj tak sa teším akú zápletku vymyslia pre druhú sériu... ()

saidlik

Po třech epizodách musím konstatovat, že FOXové mě opět překvapili, nikterak již Kevin Bacon, který hraje skvěle téměř vždy. Nebudu zde vyprávět příběh, snad vám postačí, že jde zkrátka o boj zkrachovalého zprávňáka utápějícího minulost ve vodce proti méně šílenému a uvěřitelnějšímu Butlerovy ze Ctihodného občana. Napětí správně graduje, příběh svižně plní svou roli a konverzace obou hlavních představitelů jsou vrcholem každého dílu. Snad jediný problém tak mám se záporňákem, který je možná nechtěně odsunut do stínu událostí, ale zcela určitě by si v budoucnu zasloužil o dost více prostoru. Zatím tedy 4 hvězdičky, finální verdikt přidám po shlédnutí celé sezóny. ()

libka.s

To je zase řečí kolem. Pro mě super seriál se super Kevinem Baconem. Třeba později změním názor, ale teď 4* ()

petronella

ja Kevina nejako extra nemusim, ale toto ma dost prekvapilo, teda v dobrom slova zmysle. Prvych par dielov sa mi zdalo super, ale potom to zacalo byt dost zdlhave, no neviem, dam tomu este sancu. ()

losmachos

Seriál o debilitě lidí, vymívání mozků a slepém následování nějaké pošahaného magora (napadá mě tolik přirovnání ke skutečnému světu). Výborně zahraný oba hlavní charaktery (Purefoy vs. Bacon), který svými dialogy seriál neskutečně táhnou. Jediný problém je, že seriál ztrácí scénaristickou kvalitu pilotu a Bacon s Purefoyem to už moc dlouho sami neutáhnou. ()

erikbencik

Po vzhliadnutí 7mej časti som to už nevydržal psychicky a musím sem napísať, že toto je taká konina jak svet. Ani nechápem načo to vôbec pozerám, asi je to nejaké návykové, skôr zo zotrvačnosti už len. To čo dokáže vyprodukovať "Väzeň" behom jednej časti, ako sa mu to všetko vôbec podarilo z celi všetko naplánovať cez internet vo väzenskej knižnici (!), poprípade vo väzenskej návštevnej miestnosti (!), to ako je tak každý tretí minimálne v tomto seriáli vrah,v lepšom prípade psychopat, ako "múdro" postupuje FBI, keď napr. vraví väzňovi všetky novivky z vyšetrovania - tak to všetko je sen. To musí vymýšlať tak skupina desiatich zhúlených scénaristov, ktorí sa neskutočne bavia pri tom, nie ešte aby to vymyslel pán Carroll vo väzenskej cele. A keď som zbadal ten zástup "folloverov" vychádzať z akéhosi zámočku, ktorý si prenajali.... uvedomil som si že toto bude ešte veeeeelmi dlhé a velmi tupé. Ale asi si to zo zvedavosti aj tak pozriem ()

Tynta

Prvopočáteční nadšení vystřídalo trpké zklamání. Sestupná kvalita díl od dílu je až zarážející. Z poměrně naturalistického seriálu se stala totální sci-fi.. Větší absurdistán to být snad už ani nemůže. 7. díl jsem už ani nedokoukala. Obrovská škoda, ale na tohle už prostě nemám.. KevSpa to tady asi jediná chápe, docela jí to závidím. ()

Simaaja66

Celkem v pohodě, ale deset dílů je až až..:-D. Hodnoceno po 8 díle. zatím 70%. U těch nejspíš i zůstane, ledažeby se z toho vyklubal nějaký naprosto nečekaný závěr, např. hromadná sebevražda magorů..:-DDD. ()

mic2.cz

Jeden z nejlepších seriálů všech dob. Naprosto geniální námět a zpracování rozhodně nepokulhává. 5* a ani o půlku míň! ()

Socirel

Po docela nadějném pilotu se z toho stává čím dál větší slátanina, takže dám radši přednost něčemu jinému. ()

von.netvor

Pilot dobré, nicméně další díly mi vnukly myšlenku: Alcatraz se vrátil! Nebrat, neztrácet čas, je to klasický americký tápající produkt, snažící se nás opít rohlíkem. Rohlíkem, který jsme ještě neviděli, nečichali jeho vůni a nejedli. Ale je to jenom pitomej rohlík a já nejsem labuť, abych žral s nadšením každej pitomej rohlík. ()

AEthis

Bohužel nemůžu jinak...excelentní hudba,skvělé hlavní duo,hutná atmosféra... Kombinace nejblbejsiho FBI týmu v historii a systém "nevím co dál, přidám postavu" to poslal do pekel...na druhou sezonu nemá smysl koukat ()

Baerdeller odpad!

Pár seriálových reálií - 1) Stát nedokáže prolomit šifrování padouchů nebo vysledovat jejich telefon. Naopak padouši tohle dělají ihned a dokáží hacknout a vysledovat úplně všechno. 2) Když policajti znají místo, kde se padouši skrývají, tak na místo jede jen hlavní hrdina + maximálně jeden, dva další agenti. Ostatní čekají na centrále. 3) Když padouši útočí na centrálu, tak tam kromě hrdiny + maximálně jednoho, dvou agentů nikdo není. 4) Když padouši obklíčí našeho hrdinu, tak ten místo aby zavolal pomoc, tak stojí proti přesile sám. 5) Když pak nemá hlavní hrdina náboje do pistole, tak si stejně automatických zbraní mrtvých padouchů ležící vedle něj nevšímá a zůstává radši neozbrojen. 6) Postavy se chovají slušně řečeno iracionálně; řečeno bez slušnosti - chovají se jako č*ráci. A ne, není to kvůli kultu, protože nesmyslně se chovají i ti hodní. Vypadá to, jako by někdo psal scénář za pochodu při natáčení. Nebo ještě lépe - jelo se úplně bez scénáře. Takhle sr*čkózní scénář jsem už nějakou dobu u seriálu neviděl, proti němu je například i Alcatraz hotový scénáristický poklad. Jedinou kladnou věcí zůstávají konfrontace mezi Bacon a Purefoy avšak stále nechápu, jak mohl Bacon vzít roli v něčem podobném... Prostě je to příliš hloupé, než aby mě to mohlo bavit. Po pár dílech končím a jsem si jist, že pokračovat nebudu. Nevermore! ()

F_Sanchez

V prvních asi dvou třetinách vynikající, napínavý, konzumní seriál s poměrně dobrými zvraty a hutnou atmosférou, ale poté, co se začalo řešit jen dopsání knihy, šlo to svinským krokem do zádele. Potenciál kultu vrahů zůstal v závěru bohužel naprosto nevyužitý. Takže suma sumárum je to další průměrný seriál. Edit: Po shlédnutí druhé série zvyšuji na 4 hvězdy. ()

zmirix

Hodně nereálný příběh ale zajímavý napínavý a s divokými zvraty.Celkem slušné herecké výkony. Třetí série zatím nejlepší což bylo překvapivé po druhé spíše slabší sérii. ()