Gympl s (r)učením omezeným

Česko, (2012–2013), 100 h 24 min (Minutáž: 59–72 min)

Lucie Benešová, Libuše Šafránková, Ondřej Gregor Brzobohatý, Karel Heřmánek, Zuzana Bydžovská, Marta Jandová, Václav Vydra nejml., Kristýna Leichtová (více)

Série(3) / Epizody(97)

Hradecké gymnázium je škola se špatnou pověstí, která má před sebou poslední podmínečný rok své existence. Buď se "něco" stane, nebo bude zrušena. Ví to ředitel Matula (Karel Heřmánek), jenž ale utopil pohled na realitu ve sklence chlastu, ví to zástupkyně Eva (Lucie Benešová), která by se ráda dostala k moci a dokázala, že škola by pod jejím vedením určitě prosperovala, ví to i češtinářka Eliška (Libuše Šafránková), jedna z posledních, které osud hradeckého gymnázia a jeho studentů není lhostejný. Na školu přichází mladý pedagog Adam (Ondřej Gregor Brzobohatý), který ještě neztratil všechny iluze. Z vlastní zkušenosti ví, že i z outsiderů se mohou stát hvězdy. Ačkoli se to zdá zpočátku nepravděpodobné, on je strůjcem a hybatelem úspěchu, díky kterému se škole podaří vyhnout hned prvnímu průšvihu v novém školním roce.
Učitelský sbor plný pestrých charakterů, romantika, svébytný humor i drsnost školního prostředí, studentské trable i nikdy nekončící problematika vztahů rodičů, dětí a učitelů – kdo by tento osobitý, často vtipný, ale někdy i krutý svět neznal? Seriál Gympl s (r)učením omezeným přenese televizní diváky zpátky do světa školních lavic, který kdysi důvěrně znali nebo se v něm, ať už jako rodiče, učitelé, nebo studenti, pohybují dodnes. (TV Nova)

KacHnAop

Další trapná slátanina, kterou bych nekompromisně zakázal vysílat. Až na pár drobných pozitiv, kterých je zde zanedbatelně málo, je seriál scénaristicky, režisérně či hudebně tak banální a nevkusný, že jen duševně nemocného jedince napadne, něco tak stupidního natočit. V kontextu těchto nesmyslů bych možná ještě vydržel, ale za ty příšerné, až bolesti hlavy vyvolávající, herecké výkony nemůžu ohodnotit lépe. Lucie Benešová patří na první příčky nejhorších českých a zároveň světových hereček. ()

JackieBliz

Zhlédla jsem a zatím hodnotím dost negativně. Poměrně dost nudná záležitost, nelíbí se mi pofiderní herecké výkony žáků a pokus o muzikálové pasáže se mi nezdá jako skvělý nápad. ()

Curt

Nekteré sceny jsou koukatelne a to ty kde hraje Hermanek, Safrankova nebo Steindler a Kopta. Nejvetsi tragedii jsou vykony maturujiciho rocniku Nvotova a spol. a televizi chci rozstrilet pokazde kdyz na scenbu prichazi sbor. Zname songy s hroznym aranzma poustene z playbacku a "herci" jen oteviraji tlamy a to jeste uplne mimo a strasne se u toho ksichti. pachne to shnilotinou jak by rekl klasik. Proste jen dalsi tupa vypln vsednich veceru. ()

Gooran

Na můj vkus neurazí, ani nenadchne, nicméně bych označil za průměr. Některé dějové linky by mohly mít trochu větší hloubku, ale jinak OK. A upozorňuji zdejší některé aroganty, že do kina zajdu, dokonce i do divadla, rád čtu a považuji se za kulturně vzdělaného člověka. ()

Jack_F.

Neoriginální žrout času s typickým prkenným "herectvím" a stejným schéma jako všechny ostatní - rodina, šukání, podvádění... ()

anti.rybka

To se mi jen zdá, nebo dnešní dětský herci neumí hrát? A tady je to dost vidět. Jednu hvězdu to má pouze za Ondru B.. No a to mi řekněte jak mohou tvrdit, že se jedná o Hradecký Gympl a natáčet to v Pardubicích. Když si vzpomenu jak se tyto dvě města nemusí, příjde mi to od Novy dost trapné!!! ()

unclejack

Príliš som sa nezabavil. Problém seriálu má viacero koreňov - okúkaní herci , pridramatická zápletka , ktorá nedokáže byť prekvapujúca a že vraj to má byť komédia. Jednoducho seriál je príliž neosobný. ()

Vault_13

1. řada: Nemuseli by plnit tu kvótu s písní v každném díle a Nvotová by mohla mluvit slovensky. Jinak je to ten koukatelnější ze současných českých seriálů. // EDIT 7. 11. 2013 - 2. řada měla sestupnou tendenci a 3. řada je už totálně ... ano, TAM. Ubírám jednu hvězdičku, už je to nekoukatelné. ()

gpx odpad!

Proč v tý bedně radši nepustí Pane, pojďte si hrát nebo Maxipsa Fika. My máme PC v jedný místnosti s TV a já pak musím poslouchat tyhle sračky. To je za TREST!!! ()

Aidina odpad!

Tak to je tragedie. Učitel chemie se praští do hlavy a pak všude vidí Jana Amose Komenského, ve skříni, v kabinetu, dokonce i u sociální úřednice, kde projednávají jeho alimenty na děti. Kam proboha autor na takové hrůzy chodí? ()

zodiak217

Mám veľmi rád tento seriál. Pihodivy dej, školské prostredie, každodenné zaplatky, sympatické herecké obsadenie. Hlavne pre mňa ako Slováka neopozerane herecké obsadenie. Určite by to chceli trochu pizdvyhnut napríklad hudobnými vsuvkami ako v Glee. To by sa mi celkom páčili. Dať tam nejaké nové spevácke talenty...avšak príjemné spracovanie. ()

Wolftalon

Co na to říct, ze začátku to vypadalo na celkem solidní, zábavný seriál - v porovnání s ostatníma odpadama, ale asi od druhé série se to pěkně zvrtlo. Nejdříve vymizela Libuše Šafránková a nakonec i Heřmánek, což podle mě nebyl dobrý krok. Navíc mě začalo štvát několik věcí: Poslední dobou plno absurdit - no řekněte, kdo z vás by si nechal od učitelky prohrabávat batoh :-D, pak to s tou Kuchařovou, prostě náhodička, Brzobohátýho modelka má najednou novej job :-), navykli si příliš často nadávat(OK, ale několikrát za díl slyšet doprdele asi neni pro děcka dobrej příklad), ale co je úplně nejhorší, tak to jsou reklamy(ÓÓÓ, nová Xperia Z nebo právě jsem přišla z Billy anebo co piješ, cucáš to už celej den - to je nová láhev od Isoline, vydrží déle než ostatní, díky speciálnímu uzávěru). Reklamy zasazený v ději tam nemaj co dělat a je to opravdu humus, TOHLE TAM PROSTĚ NEPATŘÍ!!! Od toho jsou reklamní pauzy, nevim co si to zvykli. Když bych odmazal tyhle skutečnosti, dal bych tomu asi 3 hvězdičky, za celkem originální náměty a sympatické postavy. ()

paddy35 odpad!

Jediným plusem je přítomnost Karla Heřmánka, vynikajícího českého herce. Jen je škoda, že nakonec skončil v takovém seriálu. Avšak ani on mě neodradí od jasného hodnocení tohohle stupidního seriálu s kostrbatými dialogy a trapnými až nehereckými výkony představitelů hlavních rolí. ()

Namikaze

První řada ***, druhá řada ** třetí řada *, celkem za **. Škoda, že něco, co začalo na poměry českých seriálů dobře, skončilo až někde hoooodně hluboko v zapomnění. ()