Takoví normální Američané

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller / Akční
USA, (2013–2018), 57 h 17 min (Minutáž: 40–64 min)

Tvůrci:

Joseph Weisberg

Hudba:

Nathan Barr

Keri Russell, Matthew Rhys, Holly Taylor, Keidrich Sellati, Annet Mahendru, Noah Emmerich, Richard Thomas, Susan Misner, Alison Wright, Lev Gorn (více)

Série(6) / Epizody(75)

Drama z prostředí vrcholící studené války se soustředí na dvojici agentů, kteří žijí na předměstí Washingtonu jako manželský pár. Jejich krytí je tak dokonalé, že ani jejich vlastní děti netuší nic o jejich pravých identitách. Jejich manželský vztah pravidelně prochází napětím, kvůli stresu z možnosti odhalení, nebezpečí při řízení vlastní sítě špionů a také kvůli tomu, že jeden z nich začíná sympatizovat s americkým způsobem života. Navíc se vše zkomplikuje, když se vedle nich nastěhuje nový soused Stan, který je agentem FBI v utajení... (Zdroj: http://www.serialzone.cz) (oficiální text distributora)

Pajky3

1. série Bezesporu zajímavý špionážní seriál, u kterého se na věc podíváme hlavně "ruskýma" očima. Ústřední dvojice mi seděla, i když jsem se hlavně ze začátku nemohl zbavit dojmu, že Philipa hraje Julian McMahon. Asi jsem jedinej komu přišli podobný. Baví mě sledovat způsoby komunikace agentů, jejich převleky (u kterých si vždycky říkám, proč je nikdo nepozná), jejich umisťování štěnic a baví mě hlavně oni dva a jejich vztah. Fandím jim a doufám, že se z maléru vždycky dostanou a že FBI ostrouhá. Kde jinde tomu tak bylo? Finále mohlo být o něco silnější, ale jsem rád, že se bude na co dívat i ve druhé sérii. Kterou si určitě najdu, až na ní přijde čas. *** 2. série Jak jsem si slíbil, tak jsem i udělal a druhou sérii The Americans jsem si našel. A bavila mě stejně, ba dokonce možná i více než ta první a abych byl upřímný tak jsem to nečekal. Trochu jsem se obával toho zapojení dětí, ale to, co z toho nakonec vylezlo mě mile překvapilo, dokonce až tak, že bych chtěl hned vidět jak to bude pokračovat. Philipovi a Elizabeth prostě nejde nefandit, jejich převleky a dvojité (i vícenásobné) životy mě prostě baví. A i linka s agentem Beemanem a jeho ruskou milenkou byla zajímavá a přinesla v závěru pěkný rozruch. Závěrečný díl rozhodně byl zajímavý a to, co přišlo v úplném závěru se mi líbilo opravdu hodně a jsem zvědav, jak to bude v příští sérii rozvinuto. *** 3. série Americans jsou rok od roku lepší a čím dál tím víc mě baví. Nedivím se hlasům ozývajícím se ze stanice FX, že jde o "nejlepší drama". Tahle špiónská rodinka je vážně úžasná a jak Keri Russell tak i Matthew Rhys každým dílem dokazují jak skvělí herci to jsou. Americans se nebojí neservírovat nějakou drsnější scénu a tak se dočkáme například balení kufru, domácího trhání zubu či hořící pneumatiky. Dokonce je Americans snad jediným seriálem, kde mi nevadí zapojení "dětí". Naopak ho vítám a jsem zvědavej na to, jak to dopadne. *** 4. série Čtvrtá série Americans před sebou měla velmi zajímavý příběh (Paige), ale také několik slepých uliček, ze kterých bylo třeba se vymotat. Říkejme jim třeba Martha a Nina. A tvůrci si toho očividně jsou plně vědomi, příběh Paige a její pronikání do života rodičů je pozvolně zapojováno víc a víc. A obě příběhové uličky se dočkaly svého zakončení, i když obzvláště to chladnokrevné budu tvůrcům ještě dlouho odpouštět. Americans mě pořád baví a i když letos nabídli méně zapamatování hodný scén (i když nezapomenutelná by se v Rusku našla), tak jako celek působí skvěle a já se nemůžu dočkat dalších epizod. Slovům šéfů FX o tom, že se jedná o "nejlepší seriál" by se vůbec nebránil, alespoň ve svém žánru ne. *** 5. série The Americans jsou i v páté sérii prostě super. Nikam se neženou a věci neuspěchávají, což jsou body navíc. Tentokrát i s menší linkou z Ruska, přesto se samozřejmě to nejzajímavější odehrává v rodince Jenningsových. Philip a Elizabeth musí zvládat nepříjemné mise a taky stále náročnější potomstvo. Potom není divu, že přemýšlí o návratu do vlasti. Vážně se nemůžu dočkat toho, jak se příběh za rok uzavře. *** 6. série Rozloučení, které si The Americans zasloužili. Poslední série na to, aby ze sebe všichni dostaly ještě spousty pravdy a emocí. Speciálně poslední díl byl emocemi nabitý v podstatě od začátku do konce. Philip, Elizabeth, Paige a Stan mi budou chybět a na jejich příběhy z dob studené války budu vzpomínat jenom v dobrém. Čekal jsem drsnější závěr, ale i tenhle hořkosladký konec stál za to. The Americans se loučí aniž by je potkalo kolísání kvality a s klidným svědomím se dají prohlásit za jeden z nejlepších špiónských seriálů vůbec. () (méně) (více)

flyboyeda

Pro me osobne pravdepodobne nejlepsi serial roku 2013. Zadny z dalsich sledovanych serii se mi svymi charaktery nedostal takto pod kuzi. Nekažte si zážitek nesmyslnym srovnáváním s Homelandem. Cokoliv řešícího spiony a konspirace ted vsichni srovnavaji s Homelandem. U tehle serie by to byla skoda, prestoze minimalne znelka k tomu opravdu vybizi a Homeland silne evokuje. To je asi tak veskera podobnost. Je to dramaticky velmi pekne vystavene a intenzivni, dobre zahrane a s pribyvajicimi dily se imho i zlepsuje zapletka a kvalita scenare, emoce se prohlubuji, hudba taky paradni. Navic si tvurci dali solidni vyzvu s dobou, ve ktere se pribeh odehrava. Serie se nesoustredi pouze na konspiracne-spionazni (nebo kontraspionazni) postupy ci praktiky, ale resi i psychiku agentu / clenu vice i mene aktivnich/spicich bunek a jejich nekdy az desive obeti. To nekomu sedne vice, jinemu mene, mne tato kombinace nekolika faktoru prijde velmi vyvazena a zabavna. ()

okkac

Po 3 epizodách jsem to ukončil. Není to úplně špatné, ale moc mne to nechytlo a to mám špionážní náměty ze studené války ve velké oblibě. ()

Laerry

Homeland představuje současnou noční můru Ameriky v podobě terorismu - The Americans se pro změnu vrací do dob studené války, kdy hlavní světovou hrozbou byli Rusové. A tak diváky čeká retro výlet do dob budování kapitalismu, zatímco "náš východní blok" mrznul v hluboké normalizaci. Seriál je umně natočený a dobře buduje atmosféru, jenže po čase mě linie s ruským velitelstvím nudila natolik, že jsem ji přeskakovala, stejně tak "romance" s agentem FBI a ruskou špionkou.... hlavním bodem zájmu je tak netypický manželský párek ruských špionů, kteří musejí předstírat, že tijí americký sen. A jak to s nimi nakonec dopadne, je důvodem, proč seriál budu nadále sledovat - politikaření okolo mě spíše rozčiluje, protože to je nepříjemná pravda minulosti. ()

noriaki

Podle plakátu jsem doufal že se bude seriál zasazen do charismatických padesátých let. Do doby kdy zuřil mccarthismus, a řešily se sexy témata jako atomová bomba, nebo vesmírný výzkum. Ale bohužel, možná i kvůli úspoře peněz se odehrává až na konci Studené války, když už Sovětský Svaz ztrácel sílu. No proč ne. Scénář dělí pozornost střídavě na špionážní témata a mezilidské vztahy, přičemž to druhé dostalo skoro stejně prostoru jako to první. Rodinné problémy tajných agentů nejsou tak zajímavé jako jejich práce, pokud se nejmenují Mr. & Mrs. Smith. V tom případě je to alespoň sranda. Malé plus dávám za hudbu, která skoro jako jediná dělá dojem osmdesátek. Všechno ostatní pluje v nějakém zvláštním bezčase. ()

geklon

Výborná kamufláž. Po všech stránkách. The Americans jsou mi trošku sympatičtější než Homeland, nevím proč, možná tím jakoby levným vizuálem, ale studená americká náláda na začátku 80. let a sledovaný a omšelý bolševik, všemu dávají nádech jinakosti. Dle mého názoru seriál stojí za pozornost, těžko po první řadě říci, jestli celé tři série. ()

terunka003

Špionážní, KGB, FBI, CIA, rodina, lži, faleš, Rusko vs. Amerika. Celkem fajn seriál o jednom manželském páru, co vypadá dost americky a přitom, přitom jsou to agenti KGB. Co do děje je to zajímavé v praktikách, v oblbování lidí v kontrastu třeba s církví, nějaká ta láska, rodinné problémy s dětmi a jiné. Do toho vtipné prvky jako kamaráčoft se sousedem, který je taky agent, ale pro změnu FBI. Zajímavé, napínavé, odlehčené, svižné. Délka tak akorát. ..tak trošku nevím, jestli můj muž je můj muž nebo agent potravinové sekce ústředního výboru pro výkrmnu populace.. ()

hroubek

Komentář a hodnocení se týká, zatím odvysílaných třech řad. Když, se objevily první upoutávky na tento seriál, tak jsem si říkal, že to vypadá dost dobře. Recenze pilotu mě přesvědčila, ať tomuto seriálu dám šanci. A po těch třech řadách jsem s ním velmi spokojený. The Americans nejsou tolik provařený, jako ostatní špionážní seriály, a navíc se ještě odehrávají v minulosti, což pro některé nemusí působit dvakrát přitažlivě, a když tomu připočtu, že hlavní hrdinové jsou tady za "padouchy", tak mě z toho vychází, že tento seriál má do mainstreamu hodně daleko. A je to jen dobře. O to více si může dovolit pomalejší tempo, pečlivé budování atmosféry, zajímavé zpracování postav, zvraty a příběh. Líbí se mi jakým způsobem tvůrci rozehrávají příběh a kam naše antihrdiny posílají a co všechno je nechávají vykonávat, pro matičku Rus. Naštěstí nezapomínají na psychologickou stránku, pochyby nebo, že ne každé rozhodnutí je stoprocentně správné. Ze začátku si o spoustě věcích myslíme, že jsou přesně takové jaké je vidíme, ale každou další řadou, nahlížíme čím dál více za oponu a vidíme, že se to pomaličku začíná bortit. Tvůrci si krásně vyhráli s dobovou atmosférou, pop kulturními odkazy, soundtrackem a taky s vlastním obličejem, kterým se seriál prezentuje. Keri Russell odvádí moc dobrý výkon, a v každém díle má výborné momenty, které ukazují její špičkové herectví. Z mého pohledu má Matthew Rhys trochu vděčnější postavu, jelikož je to právě on, kdo má čím dál více pochyb a otázek, a díky jeho přesnému výkonu, to budete cítit také. Noah Emmerich je velmi dobrý a svojí postavu zvládá na jedničku a prodává svou postavu perfektně. Annet Mahendru má velmi vděčnou roli, jelikož projde v seriálu velmi zajímavý vývojem, který krásně zahrála, že mě nakonec její postavy bylo líto. Holly Taylor a Keidrich Sellati byly dobří už od první řady, přesto s každou další řadou jsou čím dál zajímavější. The Americans je poctivě natočený seriál, který má spoustu výborných momentů a je velká škoda, že o tomhle seriálu moc lidí neví. ()

Unnamed

Velmi zajímavý seriál ze špionského prostředí. Líbila se mi na něm hlavně určitá uvěřitelnost událostí, vyobrazení situací a dilemat hlavních postav. Bohužel mám pocit že s 3. sérií seriál trefil svůj vrchol a od té doby šel kvalitou děje, napětím, i vývojem postav rapidně dolů. Snad poslední série nebude jak poslední výdech na rakovinu umírajícího agenta KGB, ale bojem na život a na smrt, a důstojným zakončením tohoto jedinečného seriálu. 1. série 5*, 2. série 4*, 3. série 5*, 4. série 4*, 5. série 3*, 6. série 2*. ()

Nyck

Málokdy platí, že s postupujícími sériemi se kvalita seriálu zvedá a nejde opačným směrem. The Americans jsou zářným příkladem toho, jak gradovat příběh na pozadí historických událostí, a přitom neztratit ze zřetele konkrétní lidské osudy. Špionážní drama s fantastickým hereckým obsazením, které si zasluhuje větší pozornost a více ocenění, než se mu dostává. ()

kenkaku

Téměř 100%. Provedení i myšlenka geniální. Zpracování realistické... až na dvě úsměvné věci: 1) to opravdu brýle a paruka změní člověka k nepoznání? (ta šaráda ohledně převleků a jejich významu je občas komická). 2)... jak to sakra můžou všechno zvládat? Několikerý život agenta + ten vlastní (krycí) a ještě vést firmu? Panečku :). Prostě poutavé a dobře udělané, jen je potřeba v tom tolik nerýt. Mě osobně celkem dostala preciznost navození dojmu osmdesátých let. Seriál se odehrává nejen v interiérech ale i exteriérech. Denní provoz města... Amerika bez Priusů byla tak krásná :D. ()

farfalla

Před pár lety Američané odhalili ruské špiony, kteří žili dlouhá léta v USA jako Američani, a vyměnili je za své lidi s Rusy. Jak takoví Rusové s falešnou identitou v Americe žijí, vypráví tento seriál. Zpočátku je pro diváka všechno nové, ale časem pozná, že jejich život je rutina, o které z velké části ani nerozhodují. Jejich život je neustálé napětí, kontrola okolí a lidí kolem. Přesný režim komunikace s ústředím, náhlé schůzky s kontaktní osobou, neodmítnutelné akce na získání informací, zabití, vydírání. Dva hlavní představitele Philipa Jenningse (Matthew Rhys) a jeho ženu Elizabeth (Keri Russell) dala dohromady KGB. I když mají spolu dvě děti, stále si připadají cizí a Elizabeth má i jiný vztah. Jinak sexuální vztahy navazují pomerně často, jejich partneři jsou jim však vybírání podle toho, z které instituce KGB potřebuje informace. Postupně se příběh rozrůstá o záplatky jejich dětí, sousedů, přátel i kolegů-agentů. Elizabeth i Philip se prostřednictvím flashbacků vracejí k situacím a rozhovorům, které jim změnili život. ()

HonzysKISS

Tak tento seriál je snad překvapení desetiletí. The Americans se může řadit vedle Sopránů, BrBy nebo Ozarku. Výborné dílo. Já jsem nikdy nebyl moc na podobné krimi nebo špehovačky, ale tohle mě vážně dostalo. Čekal jsem od toho podobnou podívanou jako Homeland, akorát levnější a ze strany komoušů. Ono to tak i je, ale tak totál(it)ní a výborné drama jsem nečekal. Hlavní dvojce postav je až půvabně vražedná. Pokud si jej nezamilujete, tak to nebude pro vás. Herecké výkony, tolik špionážních převleků, vychytávek, stop, hesel, skrývání před ostatními (zejména před vlastními dětmi), tohle jsem sledoval opravdu s nadšením. Herectví obzvlášť je neskutečné. Přenádherná Keri Russell (ne vážně, je krásná dokonce i převleku, ve kterém hraje starou bábu) jako by diváky probodávala pohledem a Matthew Rhys takový tichý, ale na venek taktéž krutý. Nemluvme o ostatních, kteří jsou také báječní. Hudba naprosto skvělá. Má svůj parádní pianový motiv, který se vážně hodí. Není to nic zběsilého. Celý seriál dává dojem, jako by to bylo natočeno starší kamerou, tedy přímo v 80. letech. Já tento typ natáčení nemám rád, ale musím uznat, že tohle vytvořilo vážně parádní atmosféru. Je tu velmi moc napínavých a důležitě zvratových scén. Dokonce je to někdy až krvavě brutální. Občas se s mrtvolami zachází tak (ne)hezky, až to radši nebudu psát. Protože by byla strašná škoda o takové zážitky přijít s překvapením. Scény, kdy se kombinuje špionáž s dětmi, je taky neuvěřitelně tajemná paráda. Co se týče závěru seriálu, tak se povedl. Sice bych ho osobně zakončil jinak, ale takhle je to také skvělé. Každopádně celá finální epizoda je výborná. Měl jsem husí kůži u doslova každičké scény. V moc seriálech není na konci až takhle každý moment důležitý. Samozřejmě se seriál neobejde bez větších mínusů. Někdy jsem jim tu špionáž moc nebaštil. Občas to bylo až moc jednoduché, hlavně ze začátku seriálu. Především co se týče postavy Marthy, u které mi to přišlo vážně přehnané. Martha je jediná postava, která mi v seriálu spíš překážela a vadila. I když nutno říct, že i její herečka zahrála neuvěřitelné výkony. Nutno zmínit, že v některých scénách jde vidět, jak tvůrci ukazují, jak je Amerika skvělá oproti Rusku (tedy v seriálu SSSR). Jestli je to pro diváky mínus nebo ne, nesoudím, každopádně na to až moc tlačí. Potom je tu od prvního dílu soused agent FBI. Nepřišel mi zase tak potenciálně využitý, ale přitom je tam skvělý, takže to zase tolik nevadí. Pak jsou tu některé postavy, které jsou celkem zbytečné. Ukážou se spíš jenom na vyplnění času, ale naštěstí mě moc bavily, takže proč ne. Každopádně snad vždy když v seriálu padlo slovo domov, tak jsem nikdy nevěděl, který domov doopravdy myslí. 97/100 ()

jasiska

The Americans je parádna dráma. Je to old-school špiónština - odpočúvanie, prevleky, tajné signály, rezidenti na ambasáde a predovšetkým agenti v hlbokom utajení. Okrem toho sa seriál zameriava na jednotlivé postavy s prekvapivou hĺbkou. Príbehy sa pomaly ale veľmi dôkladne odvíjajú diel za dielom so zameraním aj na ruských špiónov, ale aj na kontrašpionážne oddelenie FBI. Obom stranám je venovaného toľko priestoru, až ja ako divák neviem, komu mám držať palce. Navyše musím pochváliť ako verne sú v seriáli zobrazené 80. roky s výborným použitím súdobej hudby. Po 13. diele zatiaľ len zhŕňam, že je to kvalitka a dúfam, že seriál nezrušia. ()

vander19

Seriál nás privádza takmer na koniec studenej vojny. Začína sa rok 1980 a KGB má svojich agentov po celom svete. Je jasné, že USA nemôže byť výnimkou. Dokonca tak dokonale dokážu zapadnúť, že anglicky hovoria lepšie ako rodený Yenkee. V seriály kraľujú hlavne dve postavy Elisabeth a Phillip. Na prvý pohľad človeka ani nenapadne, že sú zo sovietskej prdely a ich cieľom je likvidovať americký sen. Rhys ako aj Kery Russel sa výborne zhostili týchto dvoch postáv. Akurát, že občas mi išla Elisabeth aka Russel dosť na nervy. Kurva neverím, že až tak fanaticky niekto môže milovať svoju vlasť. Síce, keď si spomeniem na dnešných teroristov.....Seriál síce nie je tak napínavý a chýbajú mu tie drsné časti, ktorími sa preslávil Homeland, ale aj tak je dobrý. Proste fúkol som 7 častí za dva dni a zrazu ma prestal baviť. Zrazu som si na krátenie času pustil ôsmu časť a nakoniec som prvú sériu dopozeral v ten istý deň. Svoje čaro v ňom dokazuje aj Noah Emmerich, ktorý mi neskutočne pripomína Sledge Hammera s komediálneho sitcomu o bláznivom fízlovy. ()

Mo.

Spionske Sopranos - se vsemi klady a zapory, ktere to prinasi. To znamena unikatni namet (nebo alespon unikatne zpracovany), mnohem mene akce, nez byste cekali, mnohem vice dramatu, obcas prilis pomale, roztahane a misty trochu nedotazene, ale secteno a podtrzeno neexistuje v ramci zanru serial treba jen zdanlive srovnatelny s The Americans. ()

javaznenevim

No, Tak tento seriál mě opravdu chytl. Je sice pravda, že si mohly dát tu práci a scény z Ruska nadabovat rusky, což je jedna z věcí která u mě seriál trošku sráží, ale co se dá dělat. Scénáře jsou bezva. Napětí od začátku do konce. Postavy: No, on je sice takový blbeček hloupoučký, ale ona táhne celý seriál nahoru. Agent F.B.I. jako soused je sice velmi průhledná zápletka, ale posloužila účelu. Prozatím 5* celkové hodnocení proběhne po skončení série. ()

Nejlepší seriály posledních deseti let?

Nejlepší seriály posledních deseti let?

01.11.2019

Perry Mason našel hlavního představitele

Perry Mason našel hlavního představitele

15.01.2019

Bývalá hvězda seriálu Takoví normální Američané Matthew Rhys byl obsazen do hlavní role v nové chystané minisérii Perry Mason od HBO. Když byl projekt poprvé oznámen, mělo se jednat o hraný film od… (více)

Špionážní mimozemská invaze

Špionážní mimozemská invaze