Původní

• USA The Originals
USA, (2013–2018), 65 h 13 min (Minutáž: 42–45 min)

Tvůrci:

Julie Plec

Hudba:

Michael Suby

Joseph Morgan, Daniel Gillies, Claire Holt, Phoebe Tonkin, Danielle Campbell, Leah Pipes, Charles Michael Davis, Eka Darville, Daniella Pineda (více)

Série(5) / Epizody(92)

V tomhle spinoffu Upířích deníků se Mikaelsonovi přestěhují do New Orleans a spojí se s místními čarodějkami, aby mohli zase vládnout městu. (Netflix)

numan

Taková módně přičmoudlá funkyjazzová verze Upířich deníků, která se tváří jakože dospěleji, ale přitom je to úplně stejná pozérská exhibice pro debilizovanou omladinu, jako původní seriál. Pokud snad někdo čekal, že se Originals aspoň na pět koňských délek přiblíží co do kvality Pravé krvi (http://www.csfd.cz/film/241231-true-blood-prava-krev/), musí být krutě zklamán - výraznější přesah základní cílové skupiny UD, tedy dětí a emo-adolescentů, se bohužel nekoná. ()

HororSamael

Naprosto dokonalé. Trojice Mikaelsonś family je dokonalá. Ale nejlepší herecký výkon patří Nickovi.....jeho ironicky-cholerický projev bych chtěl občas mít. Není to přehnané, naopak, je to nové a lépe propracovanější, než TVD. ()

66pepo66

Ja asi len veľmi v skratke. 1. séria - 100%, 2. séria zatiaľ po 7. diely, 100% :) Dúfam, že to takto bude pokračovať až do konca série. Je to oveľa dospelejšie než The Vampire Diaries. :) ()

Tereza3

Odnož The Vampire Diaries, mnohem vyspělejší, vražednější, drsnější, přesto mám radši TVD. Asi jsem v tomhle ohledu dost "sucker" na romantickou dějovou linku... Ne, tím to není, je to Ianem Somerhalderem, který se po odchodu Niny Dobrev změnil opět na vraždící sexy monstrum. Ne, á vážně nevím, i přesto, že jsou Originals kvalitou o level výš, nemůžu si je zamilovat tak, jako seriál, ze kterého vzešli. ()

Lockdown

Telenovela v poněkud modernějším kabátku. Neustálé intrikování, přetvářky, zrady, a láska, které se v jednom kuse opakují. Přitom to mohl být pěkně vystavěný seriál. Většina postav však bohůžel postrádá charisma, které by tomuto seriálu přidalo něco málo navíc. Takto to je bohužel 40% ()

arianasko

V pubertálním období byly Upíří deníky jasná volba. Sice se nedá mluvit o nějakém uměleckém počinu, ale jako uslintané 15 mi to bohatě stačilo pro tvoření idylických iluzí o romantickém životě. Pak jsem to sledovala ze setrvačnosti, do doby, než se objevil Klaus Mikaelson. Platonická láska? Možná. Proto jsem musela měnit kalhotky častěji, když jsem zjistila, že je v plánu natočit THE ORIGINALS. Srdéčko mi zaplesalo. Tomu seriálu jsem naprosto propadla. Netvrdím, že je to světový počin tisíciletí, má to však něco do sebe. Řešila se akce, rodina a soudržnost místo milostných trojúhelníků. (i když čas od času na ně taky přišla řada). Dokonalá rodina Mikaelsonů, původních upírů, kde každý byl jiný a chvílemi jsem nevěděla na čí stranu se přiklonit. Ve výsledku vlastně ti nejhodnější byli zlí a ti zlí vlastně hodní a ten kdo tam nebyl, tak vlastně mohl úplně za vše… No horská dráha jak prase. Prostřihy na jiné světové období vytrhávaly diváka ze stereotypu a soundtrack podtrhával atmosféru ve většině případů bravurně. Brečela jsem X-krát, čas od času jsem pochybovala o své zákeřnosti, někdy jsem se smála smutným osudům postav, a i když měl seriál silné i slabší momenty, vždy na něj budu ráda vzpomínat. ()

Alisce

Méně pubertální než TVD. Pojďme si říct, že kdybych tohle viděla poprvé teď, když jsem už nějaký ten rok dospělá, tak by mě to asi nezaujalo. Tím, že jsem jako puberťák hltala TVD, tak mě tahle láska k The Originals neminula a nakonec to je pro mě asi i oblíbenější složení než věčně ufňukaná Elena a nesmrtelný Matt. I tak jsem se u obojího nabrečela a když vidím ty herce, tak se musím usmívat. Díky těmto seriálům jsem se chtěla učti anglicky, protože ty originální hlasy jsou skvělý. Závěr seriálu mě odrovnal, ale stálo to celý za to. Na sledování Odkazu mě to, ale nenalákalo. Chci si všechny pamatovat takto, myslím, že v nejlepším se má přestat a je zbytečné to kvůli výdělku zas natahovat. Pro mě tenhle příběh skončil. ()

camilamlynar

Právě jsem začala sledovat a je to skvělý seriál! Tématika upírů a čarodějníků mne nikdy nebrala jako teď (Snad jen s jedinou vyjímkou Harryho Pottera) ()

Lujna

Není to úplně špatné, ale zatím to vypadá, že se Originals potřebují odpoutat od Deníků a najít vlastní směr. Pokud to půjde pořád takhle, bude to mnohem větší nuda než nejhorší momenty Deníků. Většina postav postrádá charisma a zatím se mezi nikým neukázala žádná chemie. ()

prasatko

Pilot byl v podstatě detailnější verzí jednoho dílu z TVD, ale děj v tomto směru pokračuje. Je to v podstatě stejné jako TVD, ale děj se samozřejmě odehrává pouze okolo originálních upírů, ale to se mi na seriálu zamlouvá, protože v TVD se o nich nedozvíte tolik kolik byste možná chtěli a myslím že tento seriál bude do budoucna výborným doplněním. ()

CZmaggieCZ

Určitě mnohem lepší než TVD. Více se do toho zakoukáte, lepší téma..Narozdíl od TVD v tomto seriálu jde o víc, než o milostný trojúhelník. Samozřejmě, láska se vyskytuje i zde, to by nebyl seriál že jo :-) , ale v přiměřené míře, tak jak by to mělo být :-). Sama jsem zvědavá kdo získá New Orleans. ()

dugi555

Som síce teenager a malo by sa mi páčiť to večné romantické drama v TVD ale úprimne, už je to nudné a ohrané a nové the Originals naladili laťku oveľa vyššie dúfam že im to vydrží na viac ako prvú sériu, myslím že toto je seriál už aj pre vyššiu vekovú skupinu ako 10-15 rokov :) Zatiaľ nieje čo vytknúť uvidíme ako sa to bude vyvíjať za mňa 90% :) ()

nezdula

jsem nadšená a na každý nový díl se třepu... TVD mě zaujalo v knižní podobě,ale po 4 díle jsem to odložila a seriál zkoukla do konce 4 série... The Originals je prostě originál a super... :-) ()

kjama

Žádní středoškoláci a prastarý upír, který ale opravdu potřebuje psychologa. Seriál má tempo a tváře, na které se dá koukat... Za půlkou série za pět bodů, doufám, že později nebudu muset ubírat. ()

AdamRaphael

The Originals. Spin-off úspěšných Upířích deníků, což si samo o sobě říká o pořádnou dávku intrikaření a osudových problémů. Seriál pro všechny příznivce TVD, kteří začali jako já nenávidět Elenu či milují Klause a vznešeného Elijahu. Tak a mnoha jinými způsoby by se dal uvést další (zejména) upíří fantasy seriál. Upíří deníky a stejně tak i The Originals jsou ten typ fantasy seriálu, kdy se vlastně nedočkáte žádné pořádné akce a nadpřirozenost hlavních postav se vám připomene jen jednou za čas, když se situace vyhrotí a někomu je třeba zakroutit krkem (doslova). Místo toho se dočkáte intrik, falešných spojenectvích i těch pravých, které však mají tendence se rozpadat ještě rychleji, než jak vzniknou. Zvraty, které dokážou překvapit, ale i takové, které jako ubohé klišé čekáte. The Originals vám zkrátka nabídne oblíbenou formu dnešních upírů. Jakousi šedou eminenci, jejíž pravá síla působí jen jako jakási autorita, která se neukazuje. Proč? Je to nákladné a složité natočit. Dva vyhrožující herci jsou mnohem lehčí sousto, než dva super rychle a super silně spolu bojující nadpřirozená stvoření, které by ze své podstaty měli přesně to dělat. Po pár dílech vás to věčné taktizování zkrátka začne otravovat a víc a víc toužíte, aby už se něco konečně stalo. Toliko k výtkám The Originals. Co je na seriálu dobrého? Děj. Seč to může vypadat, že si protiřečím, není tomu tak. Co se tomuto seriálu nedá vytknout je dobře napsaná a naplánovaný děj, který je poutavý, napínavý a dramatický, a i když se začnete nudit monotóstí výhružek, právě napětí děje vás udrží u seriálu. Dále jsou to dobré herecké výkony. Zejména Klaus resp. Joseph Morgan, zde nad ostatní vyniká. Strach, radost a a bestiální zuřivost natlačená do jednoho silou a energií napumpovaného emočně nestabilního stvořeníčka. Tím se dostávám k dalšímu silnému prvku - postavám. Rebekah, Klaus a Hayley tvoří základ, na kterém se dá dobře stavět. Doplňuje jej Elijah, jehož cíle však pokaždé zůstanou čisté a neposkvrněné, což z něj pro mě dělá po Klausovi nejoblíbenější postavu (pro jeho eleganci vstříc nejhoršímu), ale trochu vypadává z šedé zóny, ve které se seriál pohybuje a na níž je postaven. Nikdo totiž není zlý. Všem je ublíženo a všichni si ubližují. Můžete fandit stejně dobře hlavnímu záporákovi jako i hlavnímu dobrákovi. Vlastně ne, nemůžete. Protože nic jako pravý klaďas a pravý záporák tu není. ()