Překvápko. Před projekcí bych řekl, že tematická truhlice kolem pavoučího hrdiny byla vyprázdněna zkompletováním Raimiho trilogie, ale Kevin Feige v Marvelu zas a znovu dokazuje, že dobře ví, co a jak chce a má udělat. Homecoming má sice slabiny právěv tom, že do obecných Spideyho motivů kolem vysněné dívky nebo jeho looserství nepřináší nic moc originálního a trochu kostrbatě se snaží o propojení přesahující avengerovské roviny s vlastním příběhem, ale je to bezesporu vysoce zábavný a lehce odvyprávěný střípek, který Marvelu v jeho mozaice chyběl - ten o klukovi uvnitř superhrdiny, o klukovi, který se kromě zloduchů musí vyrovnávat především sám se sebou a se svými pubertálními problémy. Jedna z těch sice ne tak vizuálně nápaditých, ale rozhodně nejvíce přemýšlivých komiksáren, které hodně prospívá i charakterní a netradičně lidský záporák Michael Keaton. Ani zdaleka tak uspěchané a nucené směrem k blížící se monstrózní týmovce, jak jsem se obával...(2.1.2018)

Ďalšia Marvelovka si to valí v rovnakom duchu ako tá predošlá. Scenár nie je zrovna najsilnejšou stránkou filmu (Spider-Boy niečo pokazí a samozrejme v tom momente príde zachrániť situáciu pán Stark. Ďalšie perličky scenáristov - máme super-ultra-turbo modernú technológiu a jediné čo nás napadne je vykradnúť bankomat, vážne tlieskam. A moja obľúbená scéna kde mladý 15-ročný chalan za pár sekúnd obíde obranný mechanizmus Tonyho Starka). Ak si ale odmyslím klasicky jednoduchý scenár na úrovni stredoškoláka tak som bol pomerne spokojný. Akčné scénky sú príjemne natočené, tie milióny v nich sú cítiť prostredníctvom výborných špeciálnych efektov a aj celkovej choreografickej kvality bojových scén. Spidey sype jednu hlášku za druhou aj keď niekedy mu to nevydá a vyhodí so seba poriadny cringe (Ak by ste výraz nepoznali tak to znamená, že vám bude za toho hrdinu trápne). Marvel taktiež konečne vystihol pravú podstatu Spider-Mana. Je to proste nerd a tomu aj vypovedajú jeho záujmy a správanie sa (Stavba Death Star ma ako fanúšika Star Wars naozaj potešila). Antagonista opäť archetypálny, bez poriadnej šťavy a náboja ale na to sme si u Marvelu už zvykli. Vo filme má asi len 6 scénok a z toho sú 3 bojové takže vlastne ani nemáte možnosť sa mu poriadne dostať pod kožu a pochopiť jeho myšlienky a všetky motivácie (Možno nabudúce alebo dokonca v samostatnom Origine?). Celkovo je ale pre mňa Spider-Boy príjemným prekvapením a budem mu do budúcna fandiť, len aby Marvel konečne získal nejakých kvalitných scenáristov lebo koncept neoriginálneho, scenára a dobrého vizuálu zrezaného solídnym humorom nemôže vydržať večne. Alebo snáď môže? PS: Pán Stan Lee nechýba. PS2: Po titulkoch nasleduje ešte pár scénok, tak si poseďte. PS3: Ten pocit keď zistíte, že Spider-Man je mladší než vy :( (No čo nemôžme byť večne mladý)(28.9.2017)

• phoex

U filmu jsem 3x usnul...(28.9.2017)

VULTURE,MY MAN. 100%/.(29.9.2017)

Vizualne vyborne , zabavne dokonca ma to na par scenach rozosmialo ..proste taka nadpriemerna oddychvka(30.9.2017)

Pavoučí muž je v novém, rebootovaný (po kolikáte už?), mladý, neokoukaný... A snaží se spolu s Tonym Starkem vtipkovat, ale přes to všechno zapadá do jednotvárnosti posledních let v řadách Avengers. Jinými slovy jsem dostal v podstatě přesně to, co jsem očekával. Překvapení se nekonalo, ale Spider-Man se vrátí, a bude se snažit diváky oslnit znovu. Slušný pokus, ale po měsíci si toho z děje pravděpodobně moc nevybavíte.(1.10.2017)

• Echoes

Baaaad, baaad, really bad.(7.10.2017)

vcera som si pozrel film o ktorom sa tak vela pisalo ... nemal som ocakavania velke ... ovsem priznam sa , ze asi dva / tri krat som si to stopol a odskocil od filmu, lebo mi pripadal zbytocne dlhy ... chapem ze je to pokus navnadit divaka do situacie hrdinu a uviest nove realie .. ovsem asi treba raznejsieho rezisera ... akcie su fajn .. opisuje sa akcia s lodou .. nooo ... trosku vela nelogiky ale vyzera to dobre ... zaporak bol super fakt skvely Keaton , uveril som mu a tiez vidiet snahu rezisera o nieco nove ovsem viac ako za tri to nedal. Mozno za snahu by som dal este jednu, ale to by musela byt scena z lietadlom ina a viac logicka.(8.10.2017)

Po druhém zhlédnutí jsem dospěl k závěru, že mě nový spidey zas tak nenasral a dokonce v mém žebříčku překonal připosránka maguira a zařadil se na druhou pozici hned za skvělého garfielda. Inkorporace do příběhové linie všech nových filmů se Marvelu jako vždycky povedla, a tak mně nezbývá, než hodnotit film 4*. Ve filmu hraje obrovská směska minorit, což mi vůbec nevadí, ale nemohl jsem si nepoložit otázku jak moc nucené to je? Stejně tak, že jsem ani na sekundu nevěřil, že hlavní postavě a jejích vrstevníků má být kolem patnácti let. Naštěstí se díky přirozenému downeymu podařilo udržet moje 4* v plném počtu.(16.10.2017)

Nejlepší marvelovka (zatím) ačkoliv ji Marvel nedělal :D(21.10.2017)

• Merenre

Bohuzel nemůžu jinak... těšil jsem se na nějaký restart po naprosto otřesném zážitku s garfieldem, ale nic takového se nekoná. Holland je sice celkem sympaticky, ale jinak je to nudné, pubertální, nedrží to pohromadě, zoufalství a slabota(22.10.2017)

Zajímavý akční příběh mladého studenta, který se musí vypořádat nejen se školou ale i s povinnostmi kvůli záchraně světa. Celý film je točený v takovém rodinném klidném duchu, žádné depresivní scény. Vše je spíše vtipné a dobrodružné. Občas se na scéně ukáže i Downey Jr. a dá tomu šmrnc. Klasicky to končí dopadením padoucha. No oproti normálním avangerům to nebylo nic extra, ale dalo se na to v poklidu dívat a člověk se 2h nenudil. 70%(24.10.2017)

Nechtěl jsem ten film vidět, ale po Loganovi a druhých Strážcích ve mě svitla naděje, že ty komiksy maj jěště co říct. No zas tak vážný to nebude, ale příjemný zábavný film se slušným záporákem a pár překvapeními to rozhodně je. Timing srandy je vynikající a vážné scény vážně. Takhle by to šlo.(24.10.2017)

No, průměr a jen průměr. Čekal jsem od toho víc, ale i tak jsem se bavil. Nebylo to takový BOOM, jak by mohlo pro nováčka Avengers, co dostal vlastní film, mohlo. Neni to marný ani špatný, ale mohlo to mít víc. Efetky jsou super a to drží film nahoře. Za mě 3* a DOPORUČUJU(29.10.2017)

• Yamatosan

I'm too old for this shit. V mém věku je jedinou sympatickou postavou filmu Keatonem výborně zahraný Vulture, postava s morálním kodexem (nemusí se vám líbit), jasnou motivací, prostě konečně lidsky působící villain.(5.11.2017)

x-tá variace na stejné téma. Ale asi lepší než minulý díl(6.11.2017)

Už toho začíná být nějak moc a všechno je na jedno brdo...(8.11.2017)

Marvel proste vie komiksovky, síce som nevidel predošlých novších spidermanov iba tých z roku 2002 a 2004 ale to nevadí.Vo filme je nový herec a aj iný štýl filmu. Spiderman je mladý teeneger a asi je to tak dobre, sadlo mu to. Začiatok však vyzeral dost amatérsky, ale nebojte sa už len samotný Tony Stark pridá filmu kvalitu. Ale vrátim sa k hlavnej postave ktorá je typický stredoškolák. Humor vo filme funguje. Prva polovica filmu dosť slabá,občas nudná. Druhá však pomohla filmu, bola vyšetrovacia a akčnejšia.Najviac sa mi vo filme páčil asi hlavný záporák ktorého hrá Michael Keaton. Dosť ma dostala scéna keď mladý Peter ide na školský ples s Liz a dvere mu otvorí jej otec ktorý je vtáči muž. Buď sa vám nový Spiderman bude páčiť alebo ho jednoducho dáte do priemeru, ako bol napríklad Ant-Man. Pre mňa prevýšil priemer.. 4*(8.11.2017)

Pohádka pro čerstvě náctileté publikum. Být to udělané pro trochu zralejší lidi, byla by větší šance na lepší hodnocení.(12.11.2017)

Vynikajúca Marvelovka, ktorá prináša nové a vtipné nápady a veľmi dobre rozvíja dej Marvel sveta. Takýto štýl je rozhodne pre narastajúci počet postáv spravnym krokom k neopadnutiu záujmu. Poprosím ďalši diel. :)(13.11.2017)

/ AKCE ***** / VTIP ** / NAPĚTÍ * / PŘÍBĚH * / (+) nová tvář postavy - TOM HOLLAND (-) žádné(14.11.2017)