Truly Amazing Spider-Man... už dlouho jsem neměl pocit, že by film dokázal tak perfektně odrazit nějaký komiks, od feelingu přes vizuál až po ústřední postavu, která může aspirovat na Buellera dnešních teenagerů (na to film ostatně rovnou odkáže). Keaton fantastický a thrillerová sekvence z auta je jeden z nejsilnějších momentů v celým MCU. Potěší záporák s lidskou motivací, komorní vyústění a po hrozně dlouhé době i sidekick, který je opravdu roztomile vtipný po celou stopáž. Odpůrce rebootů navíc mile překvapí, že i tenhle Spidey je svůj a rozhodně si ho nelze splést s Maguirem či EMO-Manem, ani zbytkem Marvelovek. To kličkování napříč žánry je u Marvelu vlastně čim dál víc obdivuhodné.(7.7.2017)

| Rozpočet: 175 miliónov $ | Tržby: 880.2 miliónov $ | Pojatie materiálu je veľmi trafené, a obsadenie je skvelé. Michael Keaton pozdvihol klesajúcu kvalitu záporákov v Marvelovkách opäť na výslnie, respektíve na úplne inú, vyššiu úroveň. Čo ten človek dokáže vyjadriť detailamy svojej mimiky, je neuveriteľné.(20.8.2017)

Výsledný produkt je navlas stejný jako ukázky. Na jednu stranu tak sice nekoupíte zajíce v pytli, na druhou ale nový Spidey ničím nepřekvapí. Sleduje vcelku klasický origin (a v tomhle případě i reboot) pavoučího muže, navazující na jeho představení v loňském Kapitánovi Americe. Humor vcelku ujde, přestože vám bránici neroztrhá, a Hollandův Peter Parker jde tak trochu ve stopách hláškujícího a raubířského Deadpoola. Na rozdíl od něj se ale do žádných brutalit či sprosťáren nepouští a hladce tak zapadá do slušňáckého marvelovského univerza. Což není špatné, ale zároveň ani nebudete hýkat nadšením nad originalitou v jakémkoli slova smyslu. Snad jen Keatonův záporák je o poznání hlubší postavou než jeho zlovolní předchůdci, ale to je na skoro dvě a půl hodiny trochu málo. Co čekáte, to prostě dostanete. Ale víc radši nečekejte.(16.8.2017)

Byl to nezvyk vidět už třetího hereckého Spidermana. Tak mladého, tolik "ztřeštěného." I samotná teta May nám zmutovala do sexy tetičky. Tyhle porovnávací fakty mě bily do očí. Samotný, již zmíněný ztřeštěný charakter pubertálního Spideyho, společně s přepálenou stopáží filmu srážel film hodně k zemi. K lepšímu hodnocení rozhodně přispívá kvalitní a iniciativní akce. ___ (Cinestar, Hradec Králové)(27.7.2017)

Je to už třetí restart, takže jsem až tak moc zvědavý nebyl, raději mám novější postavy, ale přesto jsem se nenudil a pár věcí mě i překvapilo, tedy s lepším hodnocením nemám problém. Tom Holland mi nakonec po předsudcích sedl,Laura Harrier je neskutečná roštěnka, Michael Keaton po dlouhé době obstojný a slušně zahraný záporák a Downey si krade scény pro sebe. Co se týká akce, tak jí až tak moc není a je spíše průměrná, což je jedna z těch větších výtek, jinak humor celkem ušel, prostředí školy bylo fajn( pořád jsem však čekal více), došlo i na jeden zajímavý nečekaný zvrat, který dost možná rozhodl o výsledném hodnocení. Líbilo se mi to více než Doctor Strange a Strážci Galaxie, přesto bych Spideyho řadil spíš k lehce nadprůměrným Marvelovkám. 7/10.(5.7.2017)

• Zendaya

• - Spoiler: Po scéně v úvodu filmu, ve které Adrian Toomes (Michael Keaton) a jeho tým vyklízejí ulice New Yorku po bitvě s Chitauri, která se odehrála ve filmu Avengers (2012), následuje scéna s informací: o 8 let později, která nás zavede do současnosti. To ale nedává smysl, neboť se Spider-Man: Homecoming odehrává v roce 2016, přibližně 2 měsíce po událostech z filmu Captain America: Občanská válka (2016), ve kterém je jasně řečeno, že se události z filmu Avengers odehrály v roce 2012, tedy pouze 4 roky před Spider-Man: Homecoming. Tuto skutečnost lidé z MARVELu přiznali se slovy „prostě to ignorujte“. (V999)

• - Při stěhování základny Avengers se Happy Hogan (Jon Favreau) ujištuje, že je naložen i Thorův magický pásek. Ten se jmenuje Megingjörð a je darem od Odina (Anthony Hopkins). Vlastností pásku je, že v případě velkého nebezpečí 2x zvýší Thorovu (Chris Hemsworth) sílu. (Charpy)

• - 21. apríla 2016 sa oficiálne potvrdilo, že Robert Downey Jr. si zopakuje svoju úlohu ako Tony Stark / Iron Man. To tiež znamená, že film Spider-Man bude prvýkrát obsahovať ďalší superhrdinový charakter z vesmíru Marvel Cinematic. (chesterko)