• Asia_Power

Je to jen můj dojem nebo ze Spíďi dělaj tvůrci čím dál většího kokota? Pítr Párek je ukázkovej kuřbuřt hned od prvního pohledu, k tomu ho celej film držej za koule, což respekt, že nějaký našli, a jako bonus je kolosálně trapnej. Díky tomu zcela chápu, že si nemůže vrznout a jeho jedinej kámoš je MEGA tlustej asiat, což je taky celkem nevšední jev, jelikož většina z mojich soukmenovů bývá štíhlá, pokud nenosej pleny a nehážou kolem sebe rejži v japonském národním sportu. Toto hvězdný duo se snaží postarat o spoustu "vtipných" scén, u kterých se nezasmějete, max vás budou srát, a nejdýl do půl hodiny fandíte přestárlýmu Batmanovi, aby oba dva zmasakroval na sračku. K tomu tam lítá Iron Man, kterej, Buddho div se, v tom mladým Párkovi vidí potenciál a ve škole jako motivátor z TV mluví Kapitán Amerika. Poslední tečkou je prachbídný balení spolužačky meltoidní pleti kterou, dle očí, pro změnu kousnul chameleon, takže Párka by mohl lákat její potenciálně dlouhej jazyk na super kuřbu, jenže si nedaj za celej film ani pusu na tvář. No ty píííčo kdo to tohle napsal? Aháááá ono scénář dělal ne jeden, ale hned šest borců, kde jeden bral kokain, druhej LSD, třetí houbičky, čtvrtej trávu, pátej pervitin a šestej byl alkoholik. Tak to už plně chápu proč je nejnovější Spíďa taková bomba (čti píčovina) .(1.11.2017)

"If you´re nothing without the suit, then you shlouldn´t have it!" Tak tohle se povedlo. A Marvel Studios by měly být trochu nervozní, protože ano, na tomhle filmu spolupracovaly, ale jedná se o produkt Sony Studios, které si tímhle nakročily na slušné pavoučkovské filmové universum. Oproti marveláckým produktům, které už nějaký ten rok opakují tu samou formulku, šel Spidey zpátky ke kořenům. Opravdu je na něm totiž vidět, že je to komiksový film jak v pojetí postav, tak ve struktuře příběhu. Tom Holland nabízí proti starším verzím Petera Parkera (Maguire a Garfield) autenticitu mládí - jeho Peter je opravdu mladinké puberťácké štěně, které chce něco dokázat dospělákům, kteří v něj nevěří. Je sympatický, chytrý, vtipný (opravdu!), šprt... je naivní a chce udělat správnou věc, ale ještě nechápe, jak svět chodí. Tomu naopak dobře rozumí náš padouch Vulture/Adrian Toomes, jehož motivace je lehké pochopit. Michael Keaton tu hraje vlastně zlejší a středostavovskou verzi svého slavného Batmana, kterému nejde o pomstu nebo páchání dobra. Toomes se chce uživit a chápe, že ti nahoře (Tony Stark, Avengers, vláda) na něj zvysoka kašlou. Tenhle padouch ze střední třídy je ideálním protikladem Petera Parkera, který taky nemá peněz nazbyt a snaží se pomáhat obyčejným lidem (narozdíl od Avengers, kteří při bitce poničí celá města). A Michael Keaton tohohle padoucha hraje náramně, je to první filmový marvelácký padouch, který je opravdu děsivý (uf, ta scéna v autě jde těžko zapomenout). Zápory? Moc velký důraz na Spideyho oblek navržený Tony Starkem, nevýrazné ženské postavy (Zendayina MJ se tak moooc snaží být cool, až je trapná), až moc narážek na ostatní filmy z Marvel Cinematic Universe. Jinak skvělý hrdina, skvělý záporák, drama, poctivé emoce, dobrý příběh, nějaký ten sociální komentář a spousta zábavy. Nezapomeňte si koupit ten popkorn, k tomuhle filmu se sakra hodí!(9.7.2017)

Od sympatického hlavního hrdiny přes jednoho z nejlepších marvelovských záporáků po Giacchinovu hudbu, takřka všudypřítomný, ale nevtíravý humor a jeden velmi mile nečekaný zvrat... Všechno je tu správně. Nebudu přece Spider-Manovi vyčítat, že cílí na mladší publikum, když je Peter Parker tentokrát puberťák. Naopak to je výhoda, protože z jeho věku pramení ta velká klukovská touha být velký, někam se zařadit a být užitečný, která to vše žene kupředu. Nejnovější přírůstek do téhle komiksové rodiny je zkrátka svěží podívaná, která navíc nezdržuje ničím, co jsme už viděli (Spider-Manův zrod a tak dále), ale pěkně, přehledně a s nadhledem vypráví něco nového.(6.7.2017)

• Morien

Oukej, tak jsem si to nechala rozležet hlavou. Nejenže se mi moc nelíbil ten film, který extrémně spoléhá na to, že je divák obeznámen s veškerým mýtusem kolem, že si sám pro sebe nechává jenom sérii (občas celkem dobrých, uznávám) džouků a extrémně nemotivovaného záporáka, který je mnohem děsivější, když je jenom Michael Keaton (ale pořád bezdůvodně). Oblouk emocionálního poučení o rodině a zodpovědnosti je na úrovni dějového oblouku jedné epizody Kroku za krokem a čím víc člověk přemýšlí nad tím, jestli tam něco dává smysl, tím míň tam cokoliv dává smysl. Ale hlavně jsem taky dospěla k závěru, že asi nemám ráda Spider-Mana jako postavu/hrdinu. Ten permanentně excited a over-emotional klučina s neustálou potřebou komentovat svůj každý krok a uvědomující si nula zodpovědnosti za věci, co dělá a způsobuje (protože velká spousta toho je pro smích diváků v kině, ale proč by se tak chovala postava v rámci svého světa?), mi asi po deseti minutách začal lézt na nervy a už se potom nevykoupil. Teta May by měla být v titulcích uvedená vyloženě jako MILF, protože jak se vždycky a chová a je oblečená, tak mě vyloženě překvapila, že se jim tam někam někde nevešel alespoň jeden lap dance. A taky mi hodně, hodně začíná vadit RDJ a jeho provedení pana Starka. Už se vyloženě omezuje na to mluvit tak rychle a tak bez výrazu, jak to jenom jde, a taky mi přijde, že tak polovinu všech věcí dělá jenom proto, aby to vypadalo cool, a ne že by mu na tom doopravdy záleželo, takže proč by mi na něm vůbec mělo záležet? Bohužel jsou DC, nebo kdokoliv jiný, neschopni vytvořil Marvelu funkčního konkurenta v tom novém trendu nesmyslně drahých primárně (a pouze!) zábavných filmů mimikujících "realistický" svět natolik, aby vytvořili zdání, že v nich není vše vyrobeno z papíru. A tak mám dojem, že MCU, které bylo zpočátku slibovalo, že bude zábavné a svěží, postupně vyhnívá zevnitř, protože jeho filmaře nic nenutí být invenční, místo toho jsou jenom čím dál víc sebereferenční a vyprázdnění na všech špatných místech. Pořád si stojím za tím, že jediný film z celé série, který nevypadá jako režírovaný účetními roboty, je Winter Soldier. A možná trošku první Avengers, ze zpětného pohledu, ale to jenom proto, že ty ostatní beztvárné filmy včetně Homecoming v mých očích neustále snižují laťku.(31.10.2017)

• Psychor

Kdyby režisér Jon Watts uvedl tento v pořadí již asi desátý pavoučí reboot s názvem Spider-Boy: Recycling, ehm, pardon, Spider-Man: Homecoming na nějaké mezinárodní konferenci o klonování, dostalo by se mu potlesku vestoje, jelikož zde až na pár drobností máme co dočinění s takřka identickou kopií předcházejícího dílu série. V prostoduchém marvelovském světě je sice originalita považována za velké tabu, ale zdá se, že neustálá recyklace dané látky už začíná mírně iritovat i nenáročné komiksové diváky, jak také dokládá následující výkřik ze zadních řad kinosálu. Doslovně cituji: "Ty vole, voni tam snad pustili amajzing." Nebývalá příběhová plytkost, abnormálně hloupé chování postav či neskutečně primitivní dialogy už jsou v superhrdinském vesmíru považovány za nezbytný standard, ale Spider-Man: Homecoming vše dovádí do krajnosti, k čemuž bezpochyby přispělo rozhodnutí scénáristů o vytvoření pubertálního pavouka - Toma Hollanda, čímž snímek bez problému osloví i prepubertální publikum, které má koneckonců k marvelovským bezduchým výplachům po intelektuální stránce asi nejblíže. Odpad!(4.7.2017)

• Zendaya

• - Michael Keaton zde hraje postavu Vulture (Sup). Je to již druhý film, kde se objevil jako muž v kostýmu ptáka. V roce 2014 se objevil jako Birdman ve stejnojmeném filmu o upadající karieře herce komiksové postavy. Tento charakter byl inspirovan samotným Keatonem, který v letech 1989 a 1992 ztvárnil postavu Batmana. (MatyasF)

• - Celosvětová premiéra proběhla 28. 6. 2017 v Los Angeles. (Varan)

• - Marisa Tomei, představitelka Spider-Manovi tety May, je nejmladší představitelkou této role ve věku 50 let. Jejím předchůdkyním Rosemary Harris a Sally Field totiž v době natáčení bylo 70 a 65 let. (hansel97)