Když mě na nekonečně dlouhé komiksárně nejvíc pobaví půlminutový štěk Gwyneth, udělal nejspíš Spajdý někde chybku. Nepočítal jsem to, ale moc bych za to nedal, že víc času strávil převlékáním, než samotnou akcí. Asi to má pořád nejblíž k označení blockbuster letošního léta, nicméně povedenější homecoming předvedl podle mě i křižák, kterého jsem včera vyhazoval z okna, protože si v koupelně udělal domeček mezi šamponem a pěnou na holení. Ráno tam byl totiž zas.(7.8.2017)

Zábavný a mile vizuálně věrný pavoučím komiksům. V zásadě i věrný Parkerově charakteru a Holland je uvěřitelnej Spidey a přízvuk zmákl fakt dobře. Perfektní je, že novej Spidey je vlastně malým velkým filmem - nezachraňuje se svět, nebortí se polovina New Yorku, Parker řeší svoje malý hormonální problémy a má svoje (ne)malý ideály. Smutné ale je, že je to pořád jen typický MCU - a odkazů na MCU je tak moc, že už to nejsou odkazy, ale jen berličky, jak naroubovat Homecoming právě na filmový univerzum ostatních superhrdinů. Smutná je finální akce, příliš dlouhá stopáž a naivně jsem věřil ve víc prostoru pro Marisu Tomei, která je mimochodem zase úžasná. Ještě lepší je Vulture a úplně nejlepší je Steve Rogers. Když nad tím tak přemýšlím, je Homecoming vlastně dobrý film, ale mně osobně pětihvězdičkový zážitek kazí to samotné přesycení superhrdinským žánrem a filmy dle stejného mustru. Přitom Spidey v zásadě může ten superhrdinskej mustr převracet, být takovým MCU Deadpoolem bez toho, aby lámal čtvrtou stěnu a měl eRkový rating. Stačí k tomu jen přihodit víc z Parkerova charakteru než jen drobky a vůle zkusit být jen a jen samostatným filmem s malými odkazy na MCU - a výsledek by nemusel působit jako snaha nám donekonečna opakovat, že s great power comes... však to znáte.(8.7.2017)

|56%| Viděno v kině (3D - CZ DABING). Co se týče trojrozměrné verze, v podstatě jsem jinou možnost neměl. 3D se poslední dobou vyhýbám, ale v jiný čas promítání bych se na Spider-mana asi před dovolenou už nedostal. Opět zastávám názor, že je 3D absolutně zbytečné – chvílemi se mi docela motala hlava a začali mě bolet oči. No nic, přesto mi 3D-éčko akční scény a efekty nepokazilo. Ve filmu Captain America: Civil War mě postava tohoto nového Spider-mana bavila. Byl vtipný, ujetý, puberť ácký– rozhodně mi nevadil. V této jeho sólovce dostal prostor hlavního hrdiny a ani nevím, jestli to bylo vyloženě dobře. Jako herec je to samozřejmě amatér, ale to mi nevadilo, párkrát jsem se zasmál a párkrát mi bylo trochu trapně. Ale vyloženě to nebyla jeho chyba. Vadilo mi, že zde Tony Stark (mimochodem má nejoblíbenější marvelácká postava) měl tak málo prostoru. Zde se opravdu objevil tak 4x po dvou minutkách. Kdyby to bylo jako v CA3, kdy měl vedle Captaina druhou hlavní roli a pomáhal zde v akci Spider-manovi, tak bych byl mnohem spokojenější. Ale samozřejmě, nejsem naivka, podle ukázek mi bylo jasné, že tu moc nebude, ale přesto to bylo chybou. Hlavní záporák Michael Keaton byl děsně nevýrazný a až zbytečný. Vlastně to snad ani nebyl záporák. Zaprvé: Nepůsobil tak, nevzbuzoval žádný respekt. Zadruhé, až tolik těžkých zločinů nenapáchal. Dále, postava tetičky May mi docela vadila. Ostatní bez problému. Ani ten Happy mě zde tolik nebavil jako kdysi. Sakra, takto to vypadá, že film skutečně kritizuju a zavrhuju do pekel, ale tak to zas není. Včera jsem si říkal, že je to takový slušný nadprůměr, dnes se mi myšlenky srovnali a vidím pouhopouhý průměr, ale koukatelný a neškodný. Jen oproti Avengers, Iron manech, Thorech, Captainech jsem měl o dost vyšší očekávání. Akce je relativně dost – rozložena po celém snímku, moc megalomanská není, finále s letadlem je slušné, ale také nic extra. Jednotlivé akční Spider-manovi kousky jsou ale dobré, nápadité, dobře natočené, Spider-man tu má pěkně moderně zkonstruovaný oblek, ale to je asi tak všechno. Celkově humor, vtipné scény a hlášky jsou moc teenegerské a až tak mě nebavili. Podruhé bych to asi nedal. Ale v dalších chystaných Avengers Hollanda uvítám, objeví se tam v pár scénách spolu s ostatními superhrdiny, takže tak to bude v pohodě, ale jednotlivou sólovku prostě Holland utáhnout nedokáže, ale jak už jsem psal – není chyba jen v něm. Celý děj byl moc jednoduchý. Michael Giacchino složil soundtrack obstojně. Takže koukatelný průměr, nic víc z toho nevykouzlím.(7.7.2017)

Byl to nezvyk vidět už třetího hereckého Spidermana. Tak mladého, tolik "ztřeštěného." I samotná teta May nám zmutovala do sexy tetičky. Tyhle porovnávací fakty mě bily do očí. Samotný, již zmíněný ztřeštěný charakter pubertálního Spideyho, společně s přepálenou stopáží filmu srážel film hodně k zemi. K lepšímu hodnocení rozhodně přispívá kvalitní a iniciativní akce. ___ (Cinestar, Hradec Králové)(27.7.2017)

Příjemné překvapení. Prvních třicet minut mě drželo v neskutečném tranzu, přičemž se povedhlo hlavně kvůli hudbě (konečně se zadařilo! <-> Michael Giacchino) vykonstruovat pocit, že opravdu jsem na něčem novém, neokoukaném a oku lahodícím. Až jsem zíral, jak moc byly trailery tuctově sestříhány a vůbec nekorespondovaly s tónem filmu. Pak bohužel poklesne tempo až jsem se přistihl, že tady (cca v půlce) bych to skutečně pokrátil a trošku zrychlil, ovšem Jon Watts dokázal zajímavé režijní nápady rozprostřít po celém filmu, takže se nenajde část, kdy by nás nepřekvapil dynamickou akcí, dalším trýčkem s pavučinou, který jsme během předchozích 5ti filmů a Civil War neviděli a v úplném závěru dokonce přijde několik naprosto nečekaných momentů. Ty do velké míry souvisí s rozvíjením nyní už velmi spletité sítě Marvel Cinematic Universe a ačkoliv to samozřejmě v době oznámení dohody mezi Sony a Marvelem bylo hojně propírané téma, stejně mě překvapilo, jak je tenhle nový reboot bez originu plný všemožných narážek a lákadel na věci budoucí. Co se týče herců, tak v době natáčení dvacetiletý Holland zvládá patnáctiletého Petera Parkera v rámci možností dobře (jasný cíl na mladší diváky, mě tenhle styl extra nesedí), okolo postavy Disney hvězdičky Zendayi se množilo mnoho spekulací, ale pokud člověk nezkoumal každý drb, tak ho vývoj středoškolských postav ještě překvapí a Robert Downey Jr. je zde dle očekávání málo, i když má alespoň dostatek nadabovaných scén. Jestli tento v trailerech vyboostovaný krok má dopomoci k tíženému znovu-obrodu značky, tak to jsem schopen překousnout, zvláště když Spider-man Homecoming velí nekompromisní Michael Keaton, jehož Vulture je nejen dobře vypadající protivník, ale taky Spideymu dokáže pořádně zatočit (zvláště v civilu). Kolem a kolem pro mě bylo překvapením, jak moc vypadá tenhle film jinak než se prezentuje, kolik postav z velmi bohaté spider-manovské mytologie si ještě šetří do budoucna a nebýt těch problémů s tempem bych i snad šáhl po pěti hvězdičkách a to jsem po těch všech zprávách a castingu opravdu neměl nikterak vysoká očekávání...8/10...[5.7.2017_Cinema City IMAX_Flora](6.7.2017)

• - Když byl do role Spidermana vybrán Tom Holland, lidé si stěžovali, že vypadá příliš mladě. Ve skutečnosti je o několik let starší, než kolik je Spidermanovi v komiksu. Když Spiderman získal své schopnosti, bylo mu 15 let. (Harroc)

• - 21. apríla 2016 sa oficiálne potvrdilo, že Robert Downey Jr. si zopakuje svoju úlohu ako Tony Stark / Iron Man. To tiež znamená, že film Spider-Man bude prvýkrát obsahovať ďalší superhrdinový charakter z vesmíru Marvel Cinematic. (chesterko)

• - Při stěhování základny Avengers se Happy Hogan (Jon Favreau) ujištuje, že je naložen i Thorův magický pásek. Ten se jmenuje Megingjörð a je darem od Odina (Anthony Hopkins). Vlastností pásku je, že v případě velkého nebezpečí 2x zvýší Thorovu (Chris Hemsworth) sílu. (Charpy)