Na Homecoming je najosviežujúcejšie, že to vôbec nie je komiksový film s riadnou dávkou humoru ale presne naopak, je to komédia s komiksovým hrdinom v hlavnej role. Postavy sú tak skvelo napísané, až mi bolo ľúto, že je to film s rozpočtom 200 mega a nie radšej seriál. A Vulture je konečne prvý záporák v pavúčej ságe, ktorý sa vyhýba klasickej schéme dobráka, ktorý sa po nebezpečnom experimente stáva proti svojej vôli hajzlom. Trvalo to síce 5 filmov, ale dočkali sme sa.(19.7.2017)

Nemusím komixovky, vyhýbám se jim, ale tohle.. to se velice povedlo! Ten celkový high school nádech, ve kterém se nový Spider-Man nesl, byl mnohem příjemnější, než pozérské ultra super hrdinské schopnosti, které vídám všude okolo nemůžu je už vystát. Jediné co mi trochu vadilo je dlouhá stopáž, která by se krásně dala zkrouhnout.(29.9.2017)

To, jak Feige v roli producenta pracuje s jednotlivými comicsovými trivii, známými z originálních sešitů, a dělá z nich ve filmu pokaždé něco svěžího, co ani fanda nečekal, že přijde (kudrnatá holka, Vultureova bunda, novátorství v přistupování k zodpovědnosti)... to mě prostě nikdy nepřestane udivovat. Zase skvělá práce. Holland bezvadnej a hlavně parádně nahláškovanej, akce dostatek a je celkem přehledná (i když na bedně něco oproti IMAXu určitě vynikne líp), a taky konečně seriózní záporák. Trpělivost se holt vyplatila, sranda až po finální titulky (mrk, mrk)!(5.7.2017)

Překvápko. Před projekcí bych řekl, že tematická truhlice kolem pavoučího hrdiny byla vyprázdněna zkompletováním Raimiho trilogie, ale Kevin Feige v Marvelu zas a znovu dokazuje, že dobře ví, co a jak chce a má udělat. Homecoming má sice slabiny právěv tom, že do obecných Spideyho motivů kolem vysněné dívky nebo jeho looserství nepřináší nic moc originálního a trochu kostrbatě se snaží o propojení přesahující avengerovské roviny s vlastním příběhem, ale je to bezesporu vysoce zábavný a lehce odvyprávěný střípek, který Marvelu v jeho mozaice chyběl - ten o klukovi uvnitř superhrdiny, o klukovi, který se kromě zloduchů musí vyrovnávat především sám se sebou a se svými pubertálními problémy. Jedna z těch sice ne tak vizuálně nápaditých, ale rozhodně nejvíce přemýšlivých komiksáren, které hodně prospívá i charakterní a netradičně lidský záporák Michael Keaton. Ani zdaleka tak uspěchané a nucené směrem k blížící se monstrózní týmovce, jak jsem se obával...(2.1.2018)

Od sympatického hlavního hrdiny přes jednoho z nejlepších marvelovských záporáků po Giacchinovu hudbu, takřka všudypřítomný, ale nevtíravý humor a jeden velmi mile nečekaný zvrat... Všechno je tu správně. Nebudu přece Spider-Manovi vyčítat, že cílí na mladší publikum, když je Peter Parker tentokrát puberťák. Naopak to je výhoda, protože z jeho věku pramení ta velká klukovská touha být velký, někam se zařadit a být užitečný, která to vše žene kupředu. Nejnovější přírůstek do téhle komiksové rodiny je zkrátka svěží podívaná, která navíc nezdržuje ničím, co jsme už viděli (Spider-Manův zrod a tak dále), ale pěkně, přehledně a s nadhledem vypráví něco nového.(6.7.2017)

• Zendaya

• - Spoiler: Film se odehrává v době, kdy jsou ostatní členové Avengers jako Thor a Hulk pryč, a Kapitán Amerika, Black Widow, Hawkeye, Falcon, Scarlett Witch jsou na útěku. Proto nemohli v tomto filmu přijít Spider-Manovi na pomoc. (tyzmrde)

• - Tom Holland nastartoval hereckou kariéru tak brzy, že neměl moc šancí chodit do normální školy. Ty britské se navíc od amerických značně liší. Studio ho tedy poslalo na několik dní s falešnou identitou na The Bronx High School of Science. (Farley)

• - Scéna, kdy je Spider-Man (Tom Holland) zavalen sutí a volá o pomoc, přičemž si uvědomí, že si musí pomoci sám, je odkazem na scénu z raných komiksů a to konkretně „Amazing Spider-Man #33“ z roku 1966.
    (Charpy)