Byl to nezvyk vidět už třetího hereckého Spidermana. Tak mladého, tolik "ztřeštěného." I samotná teta May nám zmutovala do sexy tetičky. Tyhle porovnávací fakty mě bily do očí. Samotný, již zmíněný ztřeštěný charakter pubertálního Spideyho, společně s přepálenou stopáží filmu srážel film hodně k zemi. K lepšímu hodnocení rozhodně přispívá kvalitní a iniciativní akce. ___ (Cinestar, Hradec Králové)(27.7.2017)

To, jak Feige v roli producenta pracuje s jednotlivými comicsovými trivii, známými z originálních sešitů, a dělá z nich ve filmu pokaždé něco svěžího, co ani fanda nečekal, že přijde (kudrnatá holka, Vultureova bunda, novátorství v přistupování k zodpovědnosti)... to mě prostě nikdy nepřestane udivovat. Zase skvělá práce. Holland bezvadnej a hlavně parádně nahláškovanej, akce dostatek a je celkem přehledná (i když na bedně něco oproti IMAXu určitě vynikne líp), a taky konečně seriózní záporák. Trpělivost se holt vyplatila, sranda až po finální titulky (mrk, mrk)!(5.7.2017)

Jako marvelácký film je to sice pěkné, ale nesedí mi zde postavy, které jsou typově jiné než v předloze a už vůbec ne trapný tlustý kamarád Petera Parkera. Celý příběh je dost dětinsky pojatý a vše je rádoby cool. Nejzajímavější je zde záporák, kterého zahrál Keaton opravdu parádně. Efekty jsou opravdu skvělé a skce je také hodně. Naštěstí nás minula pasáž o vzniku Spider-mana. Mluvící oblek od Starka je také celkem o ničem. No a odhalení MJ na konci je snad jen omyl. Celkově se to dá a nenudí to, ale na druhou stranu je to oproti předloze odlišné, což mi dost vadí. Nevím, jak to na mě bude působit na další shlédnutí, ale zatím tak 76% :)(17.7.2017)

Na Homecoming je najosviežujúcejšie, že to vôbec nie je komiksový film s riadnou dávkou humoru ale presne naopak, je to komédia s komiksovým hrdinom v hlavnej role. Postavy sú tak skvelo napísané, až mi bolo ľúto, že je to film s rozpočtom 200 mega a nie radšej seriál. A Vulture je konečne prvý záporák v pavúčej ságe, ktorý sa vyhýba klasickej schéme dobráka, ktorý sa po nebezpečnom experimente stáva proti svojej vôli hajzlom. Trvalo to síce 5 filmov, ale dočkali sme sa.(19.7.2017)

Rád by som videl tú dohodu medzi Sony a Marvelom. Fakt vážne, pretože rád by som vedel, koľko prvkov tam bolo z hláv Sony. Toto je v podstate mini Avengers film so Spideym na čele. Tony + Happy + Capt. America + malé Cameo stratenej postavy. Všetko od Marvelu. Hudba od Marvelu, humor jednoznačne od Marvelu. Skôr mi to príde, že Sony sa po prúseroch, ktoré malo vo vlastných radoch len priživuje na kvalitách, ktoré Marvel má. Ako som rád za túto dohodu, pretože nám vznikol asi najlepší a najvtipnejší Spider-Man. A je vidieť, že mu trafili i herca v podaní Toma Hollanda. Hrať 14 ročného chlapca mu ide. A som veľmi rád, že sme sa po 3x nemuseli pozerať na origin a to isté, ako sa snaží zbaliť dievčinu na škole. Na záver to Teta May zaklincovala. Sumár veľmi dobrý film na pomery Sony, kedže im Marvel oddrel väčšinu práce, vtipná akčná jazda, kde trošku trpelo finále. Skončilo sa príliš rýchlo a divne. Lepšie dotiahnuté finále a troški miestami vylepšiť triky, a bude to za 5*. Takto iba o jednu menej. 88% - 4*.(30.10.2017)

• Zendaya

• - Při stěhování základny Avengers se Happy Hogan (Jon Favreau) ujištuje, že je naložen i Thorův magický pásek. Ten se jmenuje Megingjörð a je darem od Odina (Anthony Hopkins). Vlastností pásku je, že v případě velkého nebezpečí 2x zvýší Thorovu (Chris Hemsworth) sílu. (Charpy)

• - Tom Holland nastartoval hereckou kariéru tak brzy, že neměl moc šancí chodit do normální školy. Ty britské se navíc od amerických značně liší. Studio ho tedy poslalo na několik dní s falešnou identitou na The Bronx High School of Science. (Farley)

• - Scéna, kdy zloději v maskách Avengers vykrádají banku, pochází z komiksu „Ultimate Spider-Man #42“ vydaného v roce 2003. (Charpy)