"If you´re nothing without the suit, then you shlouldn´t have it!" Tak tohle se povedlo. A Marvel Studios by měly být trochu nervozní, protože ano, na tomhle filmu spolupracovaly, ale jedná se o produkt Sony Studios, které si tímhle nakročily na slušné pavoučkovské filmové universum. Oproti marveláckým produktům, které už nějaký ten rok opakují tu samou formulku, šel Spidey zpátky ke kořenům. Opravdu je na něm totiž vidět, že je to komiksový film jak v pojetí postav, tak ve struktuře příběhu. Tom Holland nabízí proti starším verzím Petera Parkera (Maguire a Garfield) autenticitu mládí - jeho Peter je opravdu mladinké puberťácké štěně, které chce něco dokázat dospělákům, kteří v něj nevěří. Je sympatický, chytrý, vtipný (opravdu!), šprt... je naivní a chce udělat správnou věc, ale ještě nechápe, jak svět chodí. Tomu naopak dobře rozumí náš padouch Vulture/Adrian Toomes, jehož motivace je lehké pochopit. Michael Keaton tu hraje vlastně zlejší a středostavovskou verzi svého slavného Batmana, kterému nejde o pomstu nebo páchání dobra. Toomes se chce uživit a chápe, že ti nahoře (Tony Stark, Avengers, vláda) na něj zvysoka kašlou. Tenhle padouch ze střední třídy je ideálním protikladem Petera Parkera, který taky nemá peněz nazbyt a snaží se pomáhat obyčejným lidem (narozdíl od Avengers, kteří při bitce poničí celá města). A Michael Keaton tohohle padoucha hraje náramně, je to první filmový marvelácký padouch, který je opravdu děsivý (uf, ta scéna v autě jde těžko zapomenout). Zápory? Moc velký důraz na Spideyho oblek navržený Tony Starkem, nevýrazné ženské postavy (Zendayina MJ se tak moooc snaží být cool, až je trapná), až moc narážek na ostatní filmy z Marvel Cinematic Universe. Jinak skvělý hrdina, skvělý záporák, drama, poctivé emoce, dobrý příběh, nějaký ten sociální komentář a spousta zábavy. Nezapomeňte si koupit ten popkorn, k tomuhle filmu se sakra hodí!(9.7.2017)

Hlavní cíl, který si před sebe tvůrci vytyčili, jim vyšel jen napůl. Dopředu avizované propojení superhrdinské velkoleposti s obyčejným středoškolským dobrodružstvím totiž naráží na chvíle, kdy jim to vedle sebe příliš nesluší a nejednou do sebe hlasitě narazí. Teenagerovská linka je totiž k té čistě marvelovské (události z Avengers nebo Občanské války se těží snad víc než na dřeň) šita zbytečně horkou jehlou a výsledné dojmy tak překvapivě musí tahat nahoru až sám Tony Stark v nepřekvapivě parádním Downeyho podání. Tom Holland si kostým užívá do poslední hlášky a snaží se být onou moderní verzí Spideyho, ale i když jsem byl po jeho představení optimistou, zatím si mě na svou stranu získává jen velmi opatrně. K pavoukovi má sice podobně blízko jako kdysi Tobey Maguire, ale vzpomínky na Garfielda a vůbec na celého Amazing Spider-mana ve mně zůstávají příliš intenzivní a pozitivní, než abych nový restart přijal za svůj takhle rychle. 70% a naděje, že když se potřetí vstupuje do stejné řeky, nebude se z ní tentokrát zbaběle couvat.(26.10.2017)

Pro mě odjakživa #1 marvelák ve svý patnáctiletý verzi jak variace na Harry Pottera. Hlásek dítěte, kroužek šprtů z nižší střední a odměřený dozor Starka, to všechno okay, nemůžu se ale přenést přes obsazení toho smradíka Hollanda. Ani ne, že by hrál to co má špatně (naopak), jen čistě z principu, nezajímá mě Parker jako ultimátní klučíkovská buzopička. Zlepšuje to Keatona charisma, ta lolitka, ten tlouštík sidekick, jak to odsýpá, interakce s Queens a nějaký ty oblekový srandičky... V součtu tenhle Spidey někde mezi tupou matematikou AVENGERS a lehkostí GUARDIANS, kde můj hlavní problém prostě, výhradně a přízemně je casting. Moje smůla a dál asi nejdu.(20.10.2017)

“TAKŽE TY JSI AVANGERS?“... /// Novej člen tohohle týmu si (asi) nemohl přát lepší film. Fungující postava, ucházející humor, sympatickej (konečně má Tobey Maguire rozmnýho nástupce!) týpek, dobrá akce a solidní našroubování na linku Avangers. Asi víc není třeba vočekávat. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Ještě furt mě ty restarty sérií bavěj. 2.) Nevím, jak vychovávat pavoučího teenegara 3.) Thx za titule „dragon-_-“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE *** NAPĚTÍ *(13.1.2018)

Vlastne ma to celkom prekvapilo. Spider-Man nikdy nepatril medzi mojich obľúbených zošitových hrdinov, ale toto ma fakt bavilo, pretože to ani taký čistokrvný Spider-Man nebol. Našťastie sme sa nemuseli pozerať na zas ten istý príbeh, ale dostali sme Spidyho zakomponovaného do sveta Avengerov a to je to čo ma vlastne bavilo. Už od začiatku ma to chytilo, kde sa predstavil Keaton ako zaporák a kde sa vysvetlil Spideyho príchod do občianskej vojny. Bavil ma Tony Stark, Happy a narážky na Avengers, ale predovšetkým Spider-Man a jeho oblek, ktorý ponúkol niečo nové a zároveň zábavné. Dosť dobre zapadol aj Tom Holland, ktorý mi úplne v občianskej vojne nesedel, no teraz ukázal svoje pavučie kvality. Bolo fajn, že Peter Parker moc nesedel v škole a nemusel baliť lásku svojho srdca, navyše to vždy trvalo iba par minút a zároveň to bolo celkom vtipne, potešilo, že namiesto toho Spidey lietal po vonku a naháňal Keatových zločincov. Navyše Michael Keaton mi prišiel ako jeden s tých lepších záporakov od Marvelu. Stručne a jasne je to vtipne a úderne, miestami mi prišli efekty slabšie a akcie tiež neboli najlepšie s MCU, ale ako celkom to výborne šľape a hlavne baví. A po-titulkové scény sú dve. 75% - 4*(10.7.2017)

• Zendaya

• - Slovo Homecoming v názvu fimu je vybráno tak, aby ho každý chápal jinak. První význam se týká komiksového příběhu. Druhý význam (easter egg) naznačuje Spider-Manův (Tom Holland) návrat k Marvelu. Homecoming je v překladu návrat domů = návrat Spider-Mana k Marvelu. (HonZoRRo008_)

• - Při výuce v učebně chemie si můžeme všimnout nad tabulí několika osobností: Charles Darwin, Isaac Newton, Nikola Tesla nebo Albert Einstein. Na samém konci je tato řada vědců doplněna i Bruce Bannerem (Mark Ruffalo). (Charpy)

• - Znělka, která zazní při úvodní sekvenci MCU (Marvel Cinematic Universe), je variací na skladbu „Spiderman, Spiderman“. Tato skladba prvně zazněla v roce 1967 v animovaném seriálu Spider-Man a mimo jiné i v prvním dílu trilogie Sama Raimiho - Spider-Man (2002). (Nevka)