Spider-Man: Homecoming

• USA Spider-Man: Homecoming (více)
USA, 2017, 133 min

Režie:

Jon Watts

Předloha:

Stan Lee (komiks), Steve Ditko (komiks)

wowylgu313

Máme tu offiko první novou filmovou éru pavoučího může. V tomto případě spíše chlapce. Nechybí nálož "zábavy" na prd je že v tomto filmu jsem si více oblíbil samotného záporáka než spidermana. Jakožto uvítací film o pavoukovi by jsem čekal jinou poinu/příběh. ()

Kanee

Nepochybně supr začátek našeho pavoučího muže, který se nebojí jít do každého boje za dobro pro lidstvo. Sice Tony s ním jeho názory zásadně zezačátku nesdílí ale časem si i on uvědomí jak se věc má a nabídne mu práci u Avangers. Díl naprosto supr, ale na 5* to nemá, oproti dalším je tohle začátek a než se někam dostane, chvilku to trvá. Rozpočet: 175 milionů $, Výdělek: 880,2 milionů $. ()

Wolftalon

Pokud má film především bavit, tak tady se to povedlo na jedničku. Dostali jsme svět, který mohl fungovat a být tak pestrobarevný jen díky předchozím filmům univerza, do jehož centra byl zasazen přesvědčivý nerdí Peter Parker spolu s nejlepším live action Spidermanem, jakého jsme se doposud dočkali, doplněn o střídmého a sympatického záporáka. V případě, že ale čekáte něco nového, tak tady nepochodíte. Klišé střídá klišé, ať už je to typická mentorská postava chovající se podle klasických filmových šablon, nebo velké odhalení totálně vykradené z prvního dílu původní trilogie. Vím, že je těžké v tomhle žánru přijít s něčím novým a diváci jsou s každým dalším filmem o to víc náročnější. I tak si ale myslím, že to jde, a tvůrci se jen musí víc snažit. Jo, a na závěr mám potřebu se vyjádřit k trendu poslední doby - lezení do prdele všem možným rasovým menšinám. Tady to bylo totiž opravdu přehnaný a co hůř, dotklo se to všech podstatnějších komiksových postav. Vadí mi zkrátka, když pro to není žádný opodstatnění a účelem je jen zajistit, aby se žádná rasa necítila méněcenná. A o to by podle mě vůbec ve filmu nemělo jít. Tečka. ()

Lukys

Zábavná komedie střihnuá s akcí, která je sice nepřehledná a nevykouzlí žádné napětí, ale zároveň je jedinou stinnou stránkou filmu. Navíc Michael Keaton tu představuje zatím nejlépe zahraného a vůbec nejlepšího záporáka MCU. Vidíte Sony...takhle se to dělá... SCÉNÁŘ/4 POSTAVY/4 HUDBA/4 VIZUÁL/3 AKCE/3 = 18/25 ()

Tondonis

Spider-man je doma. A vyzerá presne tak ako má vyzerať. Pre tých čo hovoria, že nový Parker je slaboch: Ľudia, je to 15-ročný fagan, ktorého najväčším problémom by malo byť to, že ešte nevidel nové video od Mia Khalifa. Preto nechápem kidy na pomoc, rady a ochranu od Iron Mana, ktorý si vo svete geniálnych zločincov, nadľudí a polobohov už niečo preskákal. Tom Holland sa spideym stal, a jeho nemotorné začiatky, typické vtipy na každom kroku a túžba dokázať niečo viac sú veci, s ktorými sa tvorcovia pekne vyhrali. Škoda že Vulture nedostal viac priestoru, lebo každá scéna v ktorej sa nachádza je super a v pár z nich dokáže nahnať pekné zimomriavky. Suma sumarum, máme tu pravdepodobne najlepšie zahratého Spider-mana, jeho najlepšieho záporáka (s Dr. Octobusom) a (asi, ťažko sa rozhodnúť) zatiaľ najlepší film o pavúčom mužovi. ()

Bezejmený

Nejlepší Spider-man? Pro mě určitě. A může za to jak Tom Holland, tak hlavní záporák. Jejich motivace i rozhovory jsou perfektní. Starkovská mentorská role také. Výborná je také návaznost na Civil War, takže žádné pokousání, žádné objevování síly, se kterou přichází velká odpovědnost atp. Spousta vtipů, narážek, a nejlepší potitulková a vlastně i předtitulková scéna tomu dávají pomyslnou třešničku. Laura i Marisa jsou úžasné, Zendaya má pak zajímavě napsanou roli :-). Celkově vynikající a jen tak dál Spider-Mane. ()

HellsAngel

"I'm home uncle Ben... oh sorry, I mean uncle Tony." Marvel víta späť svojho zblúdeného syna a geekovia po celom svete sa radujú, pretože Spider-manov návrat vyšiel ozaj na výbornú. Typicky hravo-infantilný humor prítomný a funkčný, Peterove osobné problémy uveriteľne vykreslené, potreba si niečo dokázať a zapôsobiť na svojho mentora logicky zakomponovaná. Spider-Man vs. Peter Parker - obe časti celku sú zdarne vybalancované, dočkáme sa skvelých akčných sekvencií s pavúčim mužom, ako i Peterových nemotorných pokusov o rande, či iné nástrahy bežného stredoškoláka. Tomovi Hollandovi táto rola sedí ako uliata a je vidieť, že sa v nej skutočne našiel. Nebudem vôbec preháňať, ak napíšem, že prekonal aj svojich dvoch predchodcov. Záporák má prekvapivo hĺbku a charizmu (nielen vďaka Keatonovi) a prepojenie s celým MCU je veľmi organické, čo Spideymu nesmierne svedčí. Aj keď nejde o najlepší film s pavúčim mužom v hlavnej úlohe (Raimiho dvojka je predsa len silný konkurent), ja som z kina odchádzal spokojný. A na tom jedinom predsa záleží, no nie? P.S.: Od pokračovania očakávam veľké veci. ()

BrusVejn

Veľký priemer. Presne ako sa očakávalo na základe trailerov je to typická vyprázdnená Marvelovka, z ktorej si už pomaly nič nevybavujem, a to som to videl včera. Humor je fakt nasilu a až na pár podarených vtípkov to bolo pre mňa nemalé utrpenie. Tom Holland je otravný ako v civile tak aj v obleku Spideyho. Film bol hlavne prvú tretinu absolútne k nevydržaniu, potom sa to však zázračne zdvihne a dá sa to docela bez problémov prežiť. Ja som si Spider-Mana nikdy nevybavoval ako neporaziteľného Supermana a tak ma jeho podanie v tomto filme dosť zarazilo, ale budiž, keď už sa tak tvorcovia rozhodli. Akcia je dosť neprehľadná a priemerná. Hlavne záverečná akcia s lietadlom je nielenže úplne WTF ale ešte to je tmavé a nič není vidieť. Spidey je v absolútnej väčšine scénok digitálny a ja len so slzou v oku spomínam na časy kedy sa používali praktické efekty. Čo je pre mňa dalšie WTF je, že sa komplet celý film odohráva mimo New Yorku (resp. NY ale nejaký suburb). Takže ani poriadne nevidíme Spideyho ikonicky pohupovať medzi mrakodrapmi (čo v konečnom dôsledku nemusí byť až také negatívum lebo v tých pár scénkach kde sa pohupoval to vyzeralo k smiechu). Najviac som sa nasmial na Robertovi Downey Jr. a ľahkosti s akou si prišiel po určite ďalšiu rekordnú výplatu. V tých štyroch scénkach kde bol ani nevystrčil päty zo štúdia a ešte aj tá jediná scénka v ktorej bol na 'čerstvom vzduchu' bola natočená v štúdiu pred zeleným pozadím. Trpím pri pomyslení na to, že toto je Spidey ktorého budeme vídať v najbližších rokoch. ()

Tomko87

uďto som už na takéto filmy starý, alebo to bola ozaj nuda k posraniu. Jediné, čo vyčievalo z davu, bola postava Michaela Keatona. Konečne poriadny záporák. Žiaden ten vedec, čo sa mu prihodí katastrofa, alebo nejaká iná emočná tragédia. Proste štát vyjebal s ním, tak on ide vyjebávať so štátom. ()

hufnagel

Neviem či som už moc starý,ale celé mi to pripadalo ako väčšina tých nových teenie filmov so šablonovitým škatuľkovaním.A tvári sa to ako reštart série,ale s jasným zámerom zaradenia už hotového Spidermana medzi Avengers.Pritom o jeho vzniku sa dozvieme len z rozhovoru s kamarátom.Tom Holland sa snaží,ale páčil sa mi viac v teraz vychádzajúcom "Pilgrimage". ()

MartinReno

Začnem pozitívami: Hlavný predstavitel celkom podarený pubertiak. Michael Keaton v úlohe Vultura viac než presvedčivý a Robert Downey Jr. opať v úlohe Iron Mana a opať nesklamal. Vtipu bolo celkom dosť i keď občas som namiesto smiechu skor zíval. Tým sa však výčet pozitívnych vnemov končí. Film je točený prevažne z pohladu pubertiaka a pre pubertiakov, čiže dospelý divák sa medzi vizuálnymi efektami pomerne nudí. Hoci niesom rasista ani náhodou, tá premiera politickej korektnosti v Hollywoode ma už skutočne vytáča. Mary Jane-Spideyho neskoršia školská láska je mexická miešanka. Shocker je černoch. Flash Thompson-šikan zo Spideyho triedy je Ind...ešte k tomu o pol hlavy menší než Peter Parker. Parkerov najlepší kamoš je obézny Aziat a Teta May je neviem prečo sexi milfka. Ako horká pilulka na záver je Spideyho kostým, ktorý tentoraz dostal od Iron Mana a obsahuje tolko digitálnych vylepšení, že Spideyho schopnosti sa bez neho zredukovali len na nadludskú silu a mrštnosť...kde je pavúči inštinkt???? Film rozhodne neodporúčam fanúšikom komixu, pretože to má od neho ďaleko. Naopak odporúčam nezasvateným a tým, čo oblubujú teenagerské komédie.Takže druhý reboot a znova mimo šerbel... ()

mr.twizta

No a co, ze ma Homecoming patrne nejhorsi akci ze vsech dosavadnich pavoucich filmu - v rukou strwjdy Feigeho se totiz konecne dostava pece hlavne Peterovi. Misto uspechaneho originu, ktery nutne musi upalovat k technicky vypiplanemu finale, se muzeme konecne zhluboka nadechnout a pozvolna se dokodrcat az... k o neco vice poucenemu jankovi. Moudra investice do budoucnosti MCU, jako zdejsi expert na Psychora davam za ctyri. ()

RealHonza

Samostatný film o Spidermanovi? No spíš taková loutka Iron Mana. Film volně navazuje na jiné marvelovské filmy s Avengers , nicméně Spiderman zde prostě je, nějaké slušné zasvěcení jeho vzniku zde vůbec není. Je zvláštní, že děj trilogie Spider-Man od Sama Raimiho, dva díly The Amazing Spider-Man od Swackhamera a nynější jsou tak diametrálně odlišné. Osobně ale jak děj, tak herecké obsazení (Příště bude Peterovi 13 a tetě May 30?) dle mého mají bohužel klesající tendenci. Nové díly mohou nadchnout jen filmovými efekty a akcí (i když té v tomhle novém Spidermanovi snad ani nebylo nějak moc víc) a co se týče protivníků, tak i zde jsem na vážkách, no uvidíme, co přinese další díl.. ()

Scaevola

MCU se s klidem spolehlo na to, v čem je nejsilnější, totiž na využívání různých žánrových odboček v rámci jediného fikčního světa. Nejnovější Spider-Man obdržel stylizaci teenagerovské komedie, ale naštěstí si vystačil pouze se středostavovským humorem bez vylučovacích vtípků typických pro americkou mutaci žánru. Udržel si tak potřebnou úroveň a navrch přidal ještě překvapivě povedenou psychologizaci - byť samozřejmě opět v rámci žánru. Scénáři se podařilo skvěle zkloubit pubertální atmosféru o touze vyniknout, být přijat do světa dospělých a zároveň o neochotě přijmout celou odpovědnost s očekávaným sci-fi nádechem a odkazy na ostatní snímky univerza. Potěšil mne taktéž pohled mezi obyčejné postavy fikčního světa a vliv "velkých" událostí kolem Avengers na jejich životy, domnívám se totiž, že střet se zcela lidskými pašeráky a překupníky bylo přesně to pravé pro Spider-Manův rozjezd. Jediným minusem je proto tradičně malý prostor záporného hrdiny, ačkoli se M. Keaton snaží a krade si všechny scény, v nichž se objevuje, pouze pro sebe. ()

Antikas

Konečně jednou se nezachraňoval celý svět. Jedná se o příjemnou podívanou spíše z ranku teenagerských komedií, jen zapojenou do světa Avengers. Délka filmu je optimální a Tom Holland s Michaelem Keatonem si to neskutečně dávají. Dialog v autě při cestě na ples je dokonalej. A Marisa Tomei je nejlepší tetička May. ()

homer91

Přesně takový Spider-man, jaký už dávno měl být. Neříkám, že se jedná o nejlepší Marvelovku, ale rozhodně o nejlepší zfilmování Spider-mana a je jasné, že za to může MCU. Sony prostě neumí natáčet komiksovky a já se jen hrozím, jakou cestou se nyní vydá "namlsané" studio SONY s vesmírem pavoučího hrdiny. Ale nyní zpět k snímku - tento film je (přesně tam, kde má být) v prostředí školy a neskutečně mu to svědčí. Je vtipný, respektive udržuje krok s humorem Marvelovek, je akční a já odcházel celkově spokojen. Nezbývá mi nic jiného, než vřele doporučit fanouškům MCU. ()

Jifo

Nový restart Spidermana je trochu odlišný od filmů předešlých. V prvé řadě je pojatý dost odlehčenou formou. Občas dokonce trochu připomíná Deadpoola pro nezletilé. V druhé řadě tu Spiderman nezachraňuje svět před hrozivým záporákem, kterého ho by nikdo jiný nezastavil. V tomto filmu je Spiderman mnohem přízemnější. Zaporák je tak malicherný, že by o něj Avengers ani nezakopli. Jeho motivací není zničit svět, ale především uživit rodinu, i když to dělá ne úplně legální činností. Přirozeně mu na to Spiderman tak trochu náhodou přijde a bude se mu v tom snažit zabránit. Spiderman se tak snaží dokázat, že si zaslouží stát bok po boku Ironmana a ostatních Avengers, a tohle se tu řeší v podstatě celý film. Je vidět, že pro tvůrce byl důležitý vztah mezi Peterem Parkrem a Spidermanem, jak náročné je skloubit život středoškolského studenta a život hrdiny. Docela to funguje a mě to bavilo. Co se týče akce, tak ta je poměrně standardní. Nic co by diváka uchvátilo, ale neurazí. CGI efekty velice dobré, ale to se tak nějak už očekává. Takže verdikt je takový, že nový Spajdý je rozhodně lepší než Amazing Spiderman, ale ne tak dobrý jako Spiderman původní. 75% ()

wahaj

Od filmu jsem měl nízké očekávání a to byl možná právě ten důvod, proč jsem si ten film tak užil. Velké odhalení pravé identity Vulturea jsem nečekal, získali díky tomu moji pozornost a byl jsem ready na grand finále. Jsem hrozně rád, že se celý film netočil jen kolem Ironmana a že tam byl v přijatelných dávkách. Michael Keaton nezklamal, byl to druhý zajímavější záporák letos od Marvelu a doufám, že v listopadu to bude stejné. Tom Holland je solidní Spidey. Pro mě asi pořád jedničkou zůstává Maguire, nicméně je na dobré cestě. ()

Třetí Deadpool zůstane sprostý

29.04.2022

Spider-Man: Bez domova boří žebříčky rekordů

Spider-Man: Bez domova boří žebříčky rekordů

17.12.2021

Pitt a Clooney opět pohromadě?

Pitt a Clooney opět pohromadě?

25.09.2021