Captain America: Občanská válka

• USA Captain America: Civil War (více)
USA / Německo, 2016, 147 min

Film studia Marvel Captain America: Občanská válka se odehrává v době, kdy Steve Rogers převzal vedení nově zformovaného týmu Avengers, který se nadále snaží chránit lidstvo. Dojde však k dalšímu incidentu, ve kterém sehrají Avengers nešťastnou roli. Politické tlaky vyústí ve vytvoření systému zodpovědnosti vedenému vládní organizací, jež na tým super-hrdinů dohlíží a řídí ho. Nová skutečnost Avengers rozdělí na dva tábory. Jeden vede Steve Rogers, jež hájí svobodu Avengers, aby mohli bránit lidstvo bez vládních zásahů. Druhý vede Tony Stark, který překvapivě zastává myšlenku vládního dohledu a zodpovědnosti. Připravte se vybrat si svou stranu a přidat se k non-stop akci na dvou frontách. (Falcon)

Wallis3

Tenhle film, nejde hodnotit v jedné rovině. První akce, která vlastně začne nudnou a byrokratickou část o žvanění či podepsat smlouvu nebo nepodepsat, mi připomínal pořad Michaely Jílkové Kotel. A to fakt nebaví. Ani ty dialogy mi nějak nesedly. Tady bych hodnotil tak stěží jednou hvězdou. Pak se to střídá, formují se strany (kde Tony Stark došel na to, že ten či onen je Spiderman, mi je taky záhadou) až narazíte na bitku na letišti v Berlíně. A ta film vystřelí do požitkářských výšin. Spiderman vládne, akorát narážkou na předpotopnost Impéria, co vrací úder, si to u mě malinko rozházel:-), Antman taky Tady je to za plnou palbu. Za průměrný tři se to odvíjí po bitce, kdy zjistíte, že to není, jak se zdá, atentátník není ten správný atentátník, proč tam furt je ten záporák, co ani jako záporák nevypadá...no a pak finále, kde Iron Man si rozbije s Kapitánem Amerikou držky, důvod tu nebudu spoilerovat, ani vlastně nevíte, komu fandit. Tady bych dal asi čtyři. A pointa filmu? Jeden jedinej týpek, co kvůli pomstě, která ani není nijak zvlášť rozvinutá, rozvrátí bandu superheroes, taky hodně slabý, taky jedna hvězda. V celku to vlastně ani není o film samotného Kapitána, všichni tam maj prostoru, že se Kap místy i ztrácí. Bylo to spíš jako nějaká podkapitola o Avengerech. ()

CyriC

Po zfušovaných Avengers 2 je tohle docela příjemná změna. Příběh vás sice ze židle nezvedne, některé postavy vás budou doslova štvát, ale jinak solidní popcornovka. Jediné, co bych tomu vytknul je úvodní frenetická čtvrthodinka, ve které se kamera tak neskutečně třese a střihy jsou tak šílené, že vůbec netušíte, co se na plátně děje. ()

aslavey

Sice vážnější a dospělejší, než ostatní Marvelovky, ale pořád velká zábava. Akční scény jsou dostatečně akční, tam, kde má být fór, je fór, akorát snad jsem nikdy neviděl takovou přehlídku arogance a megaega. A přitom motivace všech postav je uvěřitelná a akceptovatelná. Fandit se dá vlastně všem. Vedlejší postavy dostaly tolik prostoru, kolik zasloužili, spider-man je konečně tam, kde má být a Black Panther bude mít, myslím si, hodně dobrou sólovku. Prostě zábava. ()

DEADMANincCZ

Myslím, že z filmařskýho hlediska mají Russoové v malíčku tempo filmu tak, aby se člověk nenudil ani chvíli a dokonce i vážnější chvíle byly mnohem lepší, než jak tomu bývalo kolikrát. Zaměření na Buckyho mě bavilo, protože je to asi nejzajímavější postava z celýho universa. Novej Spidey je fajn, jemu jedinýmu ty debilní vtípky žeru, protože jeho postava je tak napsaná už desítky let. Po přečtení knižní adaptace to s původní Civil War mělo společný jen název a vyrazit do kina na Capa se promění v to, že vyrazíte na (jak se CW vesele přezdívá) Avengers 2.5. Kdyby se film jmenoval jen Marvel's Civil War, určitě by to bylo mnohem lepší, ostatně to samý platí i pro BvS: Dawn of Justice, kde jsem se ale bavil podstatně víc. Winter Soldier nepřekonán, ale rozhodně, každopádně se jedná o parádní filmařskou práci a o týhle marvelovce můžu říct, že jsem si jí užil. ()

Hapretor

Hrozně zbytečný, a hrozně sterilní, a hrozně debilní. A hrozně protivný - herci i herečky - až na AntMana. Trpěl jsem. Měli by už tyhle kokotiny přestat natáčet. Jen čerpají zbytečně zdroje. ()

Krchy

Opravdovou Civil War dost dobře zfilmovat ani nejde, takže po návratu do reality (no dobře, Spider-Manovu linku tam zakomponovat mohli...) jsem spokojený. K úplné dokonalosti už chybí jen zachování původního důvodu rozkolu, aby divák lépe pochopil motivaci obou skupin, ale asi je to v dnešní době moc citlivé téma. Každopádně Brühl to takřka vynahradil, po všech těch nepřemožitelných záporácích příjemná změna. Tak teď jako čtvrtý díl Fallen Son, ne? ()

Radek.SCH

Přímého konkurenta X-Men: Apokalypsa to poráží na celé čáre, ale pořád je to jen velká akční bezduchá báchorka, která vznikla jen proto, aby z lidí tahala další (jednoduché) prachy. Žádná inovace, žádné ambice. „Jen“ slušná zábava. ()

Gaia.M

To bylo prostě tak boží! Jak někdo může říct, že to byl totální propadák nebo nejslabší film od Marvelu? Bože lidi, koukali jsme na ten stejný film?? Já jsem byla totálně unešená, tohle se prostě povedlo. Chris proti Robertovi, nemám prostě slov! Ant-man a Spiderman, no sakra. Kdybych měla čas, dívala bych se na to pořád dokola. ()

sadlokan

Mraky superhrdinů,do toho pár Mandžuských kandidátů a již se to mydlí,přátelé,již se to mydlí!!!Jedna radost. ()

Toka

Oni to jsou vlastně takoví Avengers 2.5. Se všim všudy, jak se sluší a patří. Tedy skvělými akčními scénami a napínavou zápletkou. A jako bonus konečně koukatelný Spider-man! ()

Raziel_cz

The Winter Soldier DCčko na vlastním písku podrtil víc, Civil War přeci jen výrazněji sází na humor a pocit nějakého echt průseru jí chybí prakticky až do finále, ale rozdělení Avengers dává smysl a nikdo z nich nemá jednoslovný startér, což film nad konkurenci povyšuje samo o sobě. Na druhou stranu to finále, stejně jako celý Zemův plán, rozhodně nejde cestou nejmenšího odporu a utápí se v překombinovanosti, deus ex machinách, samoúčelných zápletkách a zbytečných charakterech. Místo sto čtyřiceti sedmi minut mohl mít snímek klidně devadesát a to hlavní by se do něj pořád vešlo i s rozplizlým úvodem a rezervou na představení neuvěřitelně gay Black Panthera a zábavného Spider-Mana. Akční scény jsou monumentální jako vždy (Ant-Man kraluje), ale vztahy mezi postavami uměl Whedon líp. Pobavilo, ale nesmíte u toho moc přemýšlet. ()

GOREGASM

To, co jsem cítil už při druhých Avengers, je ve třetím Kapitánu Amerikovi rozbaleno v plné parádě. Generická akce, která nabízí pořád dokola do samé a zahlcuje diváka, kterému už se to prostě musí vracet zpátky všemi tělesnými otvory, které mu evoluce nadělila. Prachsprostá pásová výroba bez jakýchkoliv lidských emocí, které tam Marvel tlačí na sílu, a které by neoslovily ani jednoduchost lidského citu vyznávající fanynky Esmeraldy. Kde jsou sakra ikonické momenty, které by naše superhrdiny nějak lidsky a superhrdinsky definovaly. Tady se vaří bohužel dlouhodobě podle úplně jiného receptu. Zahltit každý film co nejvíce postavami, z toho totiž půjde divákovi tak hlava kolem, až mu samovolně popraskají všechny čerstvě vyrašené pupínky a on nebude na konci schopen říct nic víc, než suché "WoW". A ano, chápu že Marvel cílí své filmy právě na nejsilnější cílovou skupinu, o čemž svědčí již jen to, jak hloupé a nenáročné a to nejen na mozek diváka jejich filmy v posledním období jsou. Na druhou stranu tím ztrácí ty, kterým mozek a jeho rozlišovací schopnosti stále ještě fungují. Svou roli samozřejmě hraje také to, kdo film točí a tady Marvel prakticky od začátku verbuje jednoho nevýrazného režiséra za druhým. Civil War je odstrašujícím příkladem toho jak netočit komiksové adaptace, a pokud jsem vás doposud nepřesvědčil, že je to selhání roku, tak u Batman a Robin jsem se bavil mnohem víc, přestože to bylo na úkor filmu samotného. 30% ()

BOURQUE

Tretí samostatný diel príbehu Kapitána Ameriky je najviac spojený s hlavným príbehom Avengers. A paradoxne, tento „vedľajší“ príbeh je neporovnateľne lepšie natočený, ako predchádzajúci hlavný príbeh „Vek Ultrona“. Aj keď sa to nezdá, tak práve triky a počítačové efekty sú viac potlačené a dopredu sa dostali ľudské vlastnosti a zmysluplnejší príbeh. Dobré zobrazenie rôznych názorov, postáv a charakterov. Ako sa ukázalo, nie sú potrebné zlé postavy s nadprirodzenými schopnosťami – stačí iba obyčajný človek aby rozštiepil ľudí na dva tábory. Zaujímavý avšak očakávaný záver – som zvedavý, že čo bude v tretom pokračovaní „Avengers“. PS: „Keď je nejaká ríša zničená z vonka, tak sa to dá znovu vybudovať. Ale keď je to zničená z vnútra, tak je to jej konec.“ Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

strikeman

Třetí Kapitán Amerika je celkem zábavný, nejméně černobílý, v podstatě asi nejlepší ze série, i když je diskutabilní, na kterou sérii vlastně navazuje, protože by klidně mohl suplovat třetí díl Avengers. Akční scény nejsou tentokrát zbytečně přepálené, jsou přehledné a komornějšího rázu, což je jen ku prospěchu věci. Noví hrdinové pak působí rozporuplně - zatímco Antman se zdá být dobrou volbou, Spiderman na mne působí až příliš infantilně... 75% ()

hEROic

Určitě lepší než Avengers: Age of Ultron, ale ne o tolik, aby z toho byla pecka jako Winter Soldier. Je zde nečekaně velká koncentrace hrdinů, ale bohužel je to až na výjimky spíš na škodu. Nicméně povedená akce a hlavní hrdinové zastiňují průměrný příběh, takže vlastně spokojenost... něco přes 75% ()

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

04.08.2022

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

Black Widow nabírá starého známého?

Black Widow nabírá starého známého?

18.09.2019

Následující článek obsahuje spoilery k Avengers: Endgame, pokračujte tedy na vlastní nebezpečí. Už příští rok se dočkáme první sólovky pro postavu Black Widow v hlavní roli se Scarlett Johansson. Ve… (více)