Captain America: Občanská válka

• USA Captain America: Civil War (více)
USA / Německo, 2016, 147 min

Film studia Marvel Captain America: Občanská válka se odehrává v době, kdy Steve Rogers převzal vedení nově zformovaného týmu Avengers, který se nadále snaží chránit lidstvo. Dojde však k dalšímu incidentu, ve kterém sehrají Avengers nešťastnou roli. Politické tlaky vyústí ve vytvoření systému zodpovědnosti vedenému vládní organizací, jež na tým super-hrdinů dohlíží a řídí ho. Nová skutečnost Avengers rozdělí na dva tábory. Jeden vede Steve Rogers, jež hájí svobodu Avengers, aby mohli bránit lidstvo bez vládních zásahů. Druhý vede Tony Stark, který překvapivě zastává myšlenku vládního dohledu a zodpovědnosti. Připravte se vybrat si svou stranu a přidat se k non-stop akci na dvou frontách. (Falcon)

derek007

Šíleně dlouhý a ukecaný. Nebo je zábava sledovat kámoše jak se dvě hodiny rvou, prokládají to hláškama a tváří se u toho osudově, když stejně všichni víme, jak to dopadne/nedopadne? ()

Voj.ta

Klasický Avengers. Hodně akce, vtípků, výbuchů a plno superlidí. Vtáhne vás do děje a bude vás bavit, ale žádný větší dojem ve vás nezanechá. ()

skeptic

Určite najlepší Avengers.., pardon Captain America. Akcia je skvelá, je tu nadrbaná polovica marvel univerza, čo viac si priať? Spiderkid bol super, i keď hrať sa už toľko s jednou postavou...opäť iný herec, vek, a tak celkovo, už pre mňa spiderman stráca identitu. 85% ()

Folky

Lepší než dvojka Avengers. I když napětí je poloviční, než jaké mohlo být a konflikt je docela nucený, pořád má člověk dojem, že se opravdu něco děje a něco je v sázce. Především ale mají režiséři můj respekt, že zvládli ukázat většinu postav MCU, představit dvě nové a přesto to drží pohromadě. Plus body za konec, kdy se pouze neobnoví status quo, ale důsledky zůstanou. ()

helloween93

Rozhodně lepší než předcházející týmovka Age of Ultron. Příběh se odehrává po souboji s Ultronem a bratři Russoovy drží tempo vcelku vysoko, ač má film přes dvě hodiny, rozhodně nenudí. Hlavními konflikty filmu jsou smlouva o tom, zda se mají Avengers podřídit OSN, druhým konfliktem pak je Bucky Barnes. Capova parta věří v to, že Bucky byl jen obětí vymívání mozku, zatímco Iron Man ho viní z teroristických útoků a smrti svých rodičů. Zároveň se zde představí nové postavy Marvel cinematic universe - Spider-man, Ant-man a Black Panther. Třetí film od Disney v roce 2016, který překonal miliardu. 4* ()

Azurovydrak

Po Návratu prvního Avengera se do kin nahrnul další marvelovský blockbuster, který se ničeho nebojí a odvážně boří to, co chudák Joss Whedon stačil ve svých dvou týmovkách postavit. A není divu, když ho má na svědomí znovu osvědčená režisérská dvojice Joe Russo a Anthony Russo. Děj má spád, postavy mají logickou motivaci a když už dojde na akci, je rychlá, efektní, originální. Díky tomuto a předchozímu (Winter Soldier) filmu se pro mě stal "Kápo" nejoblíbenější postavou z frančízy a je jí dodnes. A předstihnout v mých očích Tonyho Starka není jednoduché. Takže smekám před brášky Russy, co předvedli a předvádějí. Nemůžu udělit méně než 95% ()

Blowler

Avengers byli přes zimu na steroidech, protože padouši po úderech lítali ještě dál, než jsme byli zvyklí.. myšleno pozitivně. Tenhle díl byl napráskanej akcí nejen proto, že se tu objeví nejvíc superhrdinů, ale hlavně proto, že je konečně vidíme proti sobě. Já osobně si vybral stranu už předem, ale po shlédnutí už v hlavě nemám tolik jasno. Obě proti sobě stojící strany mají svoje motivace, i když ne se všemi argumenty lze souhlasit. Překvapil Black Panther (hlavně svým původem, který nebudu spoilovat), naproti tomu zklamal Spiderman, i přes to, že jsem od něj vůbec nic nečekal. Puberťácká vsuvka snažící se o stejný vtip stále a stále dokola. Celkový dojem parádní, kažený jen jakýmsi osobním duševním rozpolcením na konci filmu a tím, že dvě nejhlasitější slečny z celého kina musely sedět zrovna vedle mě. ()

SamanthaM.M

Captain America: Civil war je všetkým tým, čím mali byť Avengers: Age of Ultron, ale neboli. Russovci proste dokazujú (zas a znova), že pokiaľ ide o ukočírovanie marvelovskej tímovky, zvládajú situáciu lepšie ako Joss Wheedon. Nie je to síce lepší film ako Winter soldier, ale dosť dobrý na to, aké množstvo postáv sa v ňom objaví. Takto dobre som sa v kine nebavila od prvých Avengerov, takže humor tu zafungoval na výbornú. ()

ludva10

Tak za mne veliké zklamání. Celý film je vlastně jen jeden natahovanej souboj ( ale bez nějakých velikých soubojů, až na ten poslední ) bez nějakého výraznějšího děje. A musím se přiznat, že mě vlastně i vadilo, že proti sobě takto avengeři bojují. Technické provedení jako vždy dobré, k tomu výborná hudba. Bohužel více jak 3* dát nemůžu. ()

FanKalEl

Napriek tomu že som trochu sklamaný, či už to je tým že som čakal od filmu niečo iné, alebo napríklad kvôli nevýraznému D. Bruhlovi, musím pochváliť režisérov za to ako dokázali napchať do jedného filmu doslova tony akcie a zároveň komornú atmosféru a k tomu aby toho nebolo dosť ešte slušné vtipy a frky na odreagovanie ako je to už zvykom. Napriek tomu že tohtoročný rivalný BvS toto všetko pokope nemá, má aspoň výbornú a ustálenú atmosféru, ktorá práve v civil war vyložene chýba. Neviem kde je chyba že v druhej polovici filmu sa pútavosť medzi mnou a filmom trochu častejšie stráca, ale tak pri dawn of justice sa mi to nestalo a to som obe filmy videl v tej istej kinosále kde je celkom dobré a zakrivené plátno. Ani som poriadne nevedel ktoré postavy proti komu stoja lebo to ani samé dokonca presne nevedeli. Ono ako film a komiks je v podstate veľmi dobrý, ku koncu sme mohli nájsť i pekné myšlienky, ale s takým Ultronom (2015) alebo so Zimným vojakom (2014) som značne spokojnejší než s týmto počinom. Viem že to tvorcovia mysleli dobre, má to dobrý scenár, dialógy a postavy, ale podľa toho ako som si skratkovito prešiel informácie z komiksu, mohlo to byť skutočne lepšie a komiksovo strhujúcejšie a čistejšie. S tak sakramentsky dobrou predlohou by kľudne mohli rozbiť môjho obľúbeného BvS. No kvôli istým zmenám ktoré nadstavili je tento film pre mňa len taký ten lepší nadpriemer. (74%) ()

joker30

Film by som definoval ako dobrý, zopár scén sa mi naozaj páčilo, zopár vyslovene vadilo. Samozrejme chýbal mi tu môj oblúbenec Hulk ale neskutočne ma potešil nový Spider man, za ktorého hviezdu pridám. Hneď ako som zistil, že nový Spidy bude Tom Holland som mal veľké očakávania a chalan ma opäť nesklamal. Konečne pre mňa predstaviteľ, ktorý si túto rolu zaslúži a navyše jeden z naj mladých talentov filmu momentálne.75% ()

Grimlok

Srovnání s Batman v Superman se bohužel ubránit nejde. Bohužel pro Batmana a Supermana. Tam kde Zack Snyder spolíhá na náhodu, tady člověk sleduje detektivku. Hlavní záporák je skvěle vymyšlen a pekelně mě překvapil svojí obyčejností. A Tom Holland JE Spider-man, na jeho sólovku se těši jak malej. ()

Fionor

Velice krátce: Civil War je tím, čím si přál být konkurenční Batman vs Superman. I přes velké množství postav dokáže rozehrávat emoce a nebojí se morální nejednoznačnosti (i když nejde o žádný velký morální konflikt). Přesto mám pocit, že ne všechno hrálo filmu do karet (zejména úvod mi přišel zbytečně roztahaný a chaotický). Skoro bych se nebál říct, že šlo o standardní Marvelovskou kvalitu (na kterou musí DC hodně dotahovat, i když by měl mít teoreticky lepší podmínky). ()

Jakubik

Parník jménem Marvel jede a pořádně přitápí pod kotlem. Občanská válka je obrovským vyvrcholením dosavadních filmů nejen o Capovi, ale i všech ostatních Marvelovek. Filmový vesmír se posouvá mílovými kroky k velkolepému finále, ke kterému má „kurevsky“ dobře našlápnuto. Velký kladem filmu je neuvěřitelně skvělá práce s postavamim, ať už s těmi novými, tak se stávajícími. Bratrům Russovým se toto povedlo naprosto excelentně a všechny nové postavy skvěle oživily tak trochu stagnující universum a dodali univerzu větší drive. Mluvím tu především o Black Pantherovi, Falconovi, Winter Soldierovi a samozřejmě o starém známém Spidermanovi. Proč taky pořád upřednostňovat notoricky známé postavy, když už jednotlivé charaktery známe z dřívějška. Myslím, že není nějak potřeba chválit vizuál, akci která přináší pár pro mě nezapomenutelných momentů. To už je prostě takovej ten Marvelovskej styl. Filmu bych vytknul snad jen dvě maličkosti. První maličkost je dost nevýrazný soundtrack a druhá je ruční kamera, ze které tak trochu bolí hlava a v určitých momentech pohřbívá skvělou akci. ()

Professor Zoom

Po 2 rokoch čakania od vyhlásenia Marvelu, že adaptuje jeden z najlepších story arcov (Civil War) do MCU ako 3. pokračovanie Captaina Americy - môjho najobľúbenejšieho Avengera - som si povedal, že toto nemôže dopadnúť zle... - a nedopadlo. Bratia Russovci ma opäť presvedčili, že zvládnu natočiť kvalitnú Marvelovku. Čo sa týka adaptovania pôvodného komiksu, tak sa scenár je zhruba zo 65% pokračovanie Captain America: The Winter Soldier a Avengers: Age of Ultron a z 35% je to práve story arc Civil War. Vo filme taktiež dostaneme veľa postáv. Za zmienku stoja napr. Black Panther, Ant-Man alebo Spider-Man, ktorí si skoro celý film kradnú pre seba. Black Panther je určite jeden z najlepších postáv a nemôžem sa dočkať jeho sólovky. Nový Spider-Man prekonal svojich predchodcov (i keď som sa s Andrewom lúčil ťažko) a myslím si, že jeho sólovka bude taktiež dosť cool. Medzi hlavnými 3 charaktermi - Cap, Iron Man a Bucky to parádne iskrilo a napätie bolo vidieť. I keď to bol hlavne Capov film, všetky ostatné vedľajšie charaktery (Avengers) dostali dosť priestoru. Avšak výnimkami sú napr. Generál Ross, Crossbones alebo Ant-Man u ktorých som čakal trochu viac v deji. Samozrejme je istým spôsobom aj zázrak, že sme ich do filmu dostali. Čo sa hlavného záporáka týka, tak Zemo je práveže jeden z tých charakterom zaujímavých, ale činmi sa moc neodlišoval od ostatných. + zmenený origin, národnosť a podobné veci tomu tiež nepomohli. Každopádne (SPOILER) Zemo je uväznený a ja dúfam, že ho ešte niekedy uvidíme v jeho viac komiksovom štýle. Hudba opäť na jednotku a fighty medzi postavami boli na 110% - hlavne teda na letisku. Film Captain America: Civil War nie je 100% dokonalým Marvel filmom, je však zapamätateľným a silným a určite patrí do mojej TOP 5 MCU filmom. Bude to však chcieť ešte pár pozretí aby som sa poriadne uistil, ako sa mi film páči. Momentálne dávam 96% - 5* ()

Dm1tr1j

Pred filmom som nevidel žiadny spoiler a tak som sa mohol nechať unašať zažitkom. Po prvych minutach bolo jasné, že to nebude typická marvelovka. Na súboj super hrdinov sa naozaj dobre pozeralo. Treba spomenúť, že som bol v tíme Iron man a tak chovám nenávisť ku kapitanovi aj tomu blokimu či ako ho volali..dufam, že ho zastrelia dementa v spanku...v celku podarené vtipy aj originalne niektoré. Určite tento snímok hodnotím ako najlepší z marvel univerza ()

tomik99

Zběsilou partu plnou superhrdinů, kterých je ve filmu asi dvakrát víc než v jakémkoliv „Avengers“ filmu, se bratrům Russovým podařilo ukočírovat a každá postava dostala dostatečný prostor na plátně a opodstatnění, takže vám nebude ani připadat, že je tam někdo navíc. Film se zvedá svým výkonem od poloviny filmu a až do konce jde o pastvu pro oči. A scénář je také velice kvalitní. Příběh poměrně odsýpá a hrdinové mají mnohem uvěřitelnější důvody se spolu utkat než v nedávném filmu Batman v Superman, kde byl střet dvou gigantů trochu uměle vyprovokován. Jednotlivé motivy hrdinů jsou asi to nejlepší, co film nabízí, i když jsem si schopný představit, že by se režiséři mohli ponořit ještě více do hloubky problematiky kontrolování moci superhrdinů. Občanská válka je skvělý film, nicméně není bez chyb. Rušivými elementy je roztřesená kamera hlavně v úvodu filmu, kdy jsem ztrácel přehled v akčních scénách. Další slabinou filmu je nevýrazný soundtrack a občas nucené odkazování na jiné postavy/události v Marvel světě. A Spider-man? Ten je dobrý a zábavný, bohužel to samé se nedá říci o Peteru Parkerovi, který mi připomíná otravného Tommyho z Heroes Reborn. „Winter Soldier“ nicméně u mě stále vede – byl komornější, obsahoval aktuální problémy světa a nutil člověka více se zamyslet. Byl koncipován jako film pro širší publikum, zatímco „Občanská válka“ je čistě pro komiksové nadšence. ()

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

04.08.2022

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

Black Widow nabírá starého známého?

Black Widow nabírá starého známého?

18.09.2019

Následující článek obsahuje spoilery k Avengers: Endgame, pokračujte tedy na vlastní nebezpečí. Už příští rok se dočkáme první sólovky pro postavu Black Widow v hlavní roli se Scarlett Johansson. Ve… (více)