Captain America: Občanská válka

• USA Captain America: Civil War (více)
USA / Německo, 2016, 147 min

Film studia Marvel Captain America: Občanská válka se odehrává v době, kdy Steve Rogers převzal vedení nově zformovaného týmu Avengers, který se nadále snaží chránit lidstvo. Dojde však k dalšímu incidentu, ve kterém sehrají Avengers nešťastnou roli. Politické tlaky vyústí ve vytvoření systému zodpovědnosti vedenému vládní organizací, jež na tým super-hrdinů dohlíží a řídí ho. Nová skutečnost Avengers rozdělí na dva tábory. Jeden vede Steve Rogers, jež hájí svobodu Avengers, aby mohli bránit lidstvo bez vládních zásahů. Druhý vede Tony Stark, který překvapivě zastává myšlenku vládního dohledu a zodpovědnosti. Připravte se vybrat si svou stranu a přidat se k non-stop akci na dvou frontách. (Falcon)

warrenur

Komix moc nemusim. Tento mal svoje vtipne momenty, kedze si tu nahrnuli hrdinov na tucet (ci viac?), logicky vyplyva, ze surovin na gulas je az prebytok. Inymi slovami, pri tak roznoredej skupinke by clovek musel byt uplne neschopny, aby nevykresal zaujimave sceny a napady pri tak velkom potenciale vyuzitia. Niektore momenty mi prisli pateticke, ci malo vtipne, ale vizualna stranka je podarena. Po Scarlett potesila Olsenovie dievcina. Slabsie trojhviezdie. ()

Mania

Konečně jsem trochu vychladla a nebudu tak psát emocemi zatížení komentáře. Film byl dobrý, lepší než předešlý a tím nemyslím Avengers, ale Kapitána, i když možná než Avengers taky. Pěkné akční scény, málo nezáživných debatních scén. Nemám moc ráda postavu Scarlet Witch, na druhou stranu mám ráda Winter Soldiera, i když tahle jeho polepšená verze nic moc... Příběh dobrý, neznám přesně komix takže nejsem zklamaná. Ale budu upřímná, mám ráda filmy Avengers, Iron-Mana, Thora... Ale nesnáším Kapitána Ameriku. Už jeho představitel Evans je krutě nepříjemný. Pravděpodobně v tomto díle Kapitán měl být, takže Evans to zahrál skvěle, ale bože, hrozné! Nevím nevím jak jej budu dál rozdýchávat. Black Panther je pro mě novinkou a moc se těším na samostatný film. Dětský Spiderman je vtip, ne? Ano, do filmu docela sedl, i byl místy skoro zábavný, ale! Je to dítě! Bože... ()

Darren98

Captain America: Civil War otevírá třetí fázi Marvel Cinematic Universe pod přetvářkou závěrečné třetiny filmografie prvního Avengera, leč pravou povahu příběhu nezakryje ani škatulkující název namísto výstižnějšího „Avengers 2,5: Občanská Válka“. Téměř nolanovsky vybroušený úvod akčního thrilleru přebírá nové zastoupení hrdinů do prostší mise, kde ovšem dva ze tří členů zdatnější půlky ignorovaně absentují jeden nevysvětlitelněji než druhý. Vzápětí dochází ke zpětnému a scénáristicky ohyzdnému vyvrácení dat po Age of Ultron, co by komparativu prvních Avengers předně ve znaku absolutní záchrany civilistů do jednoho, když vyjde najevo nejedno úmrtí ze Sokovie. Do třetice však spatříme nejostřejší kůl do zad propletené ságy, jakmile původně vládou pověřené dobrovolníky na záchranu světa nařkne samotný Thaddeus Ross (po sledu nebezpečných akcí vedoucím k fiasku ohledně Emila Blondskyho) z odpovědnosti za nimi maximálně minimalizované škody. Jenže záhadně chybějící Nick Fury tento nepochopitelný přístup nezastaví, ba Visionova obecná rovnice jej podpoří zapřením konkrétních dosavadních antagonistů; tudíž rekordní počet protagonistů podlehne přirozenému rozpadu na ty, kteří podepíší takzvané řešení v podobě Sokovijské smlouvy, a zbytek, jenž podepsání stále rozmýšlí. Po zbytném vystřižení poměrně důležitých scén tím problém OSN (oficiální zápletka filmu) víceméně končí ve Vídni, kde aktuálně znevýhodněnou dvojici nelegalizovaných hrdinů ke Stevově smůle postihne zlomyslný projekt osobitější záporné postavy. Jako obhájce promyšlenosti lehce konkurujícího Úsvitu Spravedlnosti shledávám nejneuvěřitelnější z všestranných dovedností Helmuta Zema jeho nadpřirozeně načasované štěstí konkurující mutantní schopnosti z druhého Deadpoola. Ačkoli oceňuji kreativitu intrik a píli samotného agenta, kvantum nepopiratelně slepých míst vyplývá na povrch výrazněji každou další projekcí; jeden problém se Zemo plánem přichází před výslechem, ke kterému potřebuje živého Buckyho – nejen rozporný příkaz střílet bez varování, ale předně nezajistitelná nezjistitelná výpomoc Sharon Carterové při úniku informace o budapešťské lokaci (díky které zamezí Steve zabití uprchlíka při zatýkání); k největší prozřetelnosti dojde přímo po výslechu – zmatený Bucky si těžko vybavuje poslední opakování ruštiny, nejdřív neví, o co šlo, následně mu po namátkovém nátlaku svitne výjev Sibiře, načež chybně usoudí záporákův úmysl; na závěr Zemo nepotřeboval nikoho ve staré základně, jenže po absurdní dedukci o vraždícím komandu a supervojácích v patách může děkovat Thorovi, že se jako zázrakem připojí i Tony (notabene sám, bez pomoci Visiona či Natashy). Každopádně těžištěm snaživého příběhu zůstává od prvních upoutávek pravý význam filmu – jedna bitevní sekvence na letišti rovnocenná hodnotě celého snímku. Stejně tak většina divácké spokojenosti pramení z možnosti vidět naskytnuté souboje zdejšího tuctu komiksových postav, kde rozpoložení dvou nevyrovnaných stran funguje strategicky výborně za předpokladu, že nepřítomný Vision tráví veškerý svůj nezobrazený čas po boku mizející Wandy. Ta alespoň dosáhne předpokládané hodnosti nejpřínosnějšího člena svého týmu podobně jako smůlu přitahující Rhodey, leč nejvíce zářících příležitostí nasekali scénáristé nejčerstvějším přírůstkům hrdinů – Peter a Scott. Obří počet figurek však režiséři neosekali pouze zastřelením vibraniového supermana elektrickými šípy při velkém střetu (!), ale také taktickou absencí Natashy od shodného okamžiku až po poslední minutu bitvy, jež tímto přístupem padá na pozici nejméně přínosné na celém letišti. Oproti kouzelně sehranému Age of Ultron mají bratři Rusoové problémy udržet okolo deseti charakterů navzdory výhodné nepřítomnosti Hulka a Thora, jehož kladivo doprovázející vtip uvedl nejmocnější postavu ságy pro tento film, aby náhle drželi zpátky její úchvatný potenciál. Dokonce přes různá coby kdyby ohledně nevyužití schopností na letišti mě uráží ta nejvíc neomluvitelná na konci, kdy by sestřeleného padáka mohl jednoduše zachránit … sám Vision. Veškeré neduhy se během mlácení lehce ztratí pod zábavnou atmosférou zajímavých interakcí a odlehčujících hlášek, jenomže její funkčnost mi nezastavitelně skřípe kvůli urychlenému předcházejícímu povídání odůvodňující jak odstartování tak udržení bitvy. Jelikož dialogy se Stevem hopsají mezi různými soupeři stejně jako zakecavše od jednoho úhlu pohledu na situaci ke druhému, nejen že na diplomacii nevystačí doba před nalezením a bezhlavým stíháním quinjetu, ale od hudebně doprovázeného prvního výstřelu odpoutav kapitánovi ruce jednak beznadějně hledím po další komunikaci a především si absolutně neuvědomuji komu fandit nebo po jakém vítězství prahnout. U pranice, jejímuž zapříčinění nerozumím, toužím po okamžitém zastavení, ačkoli jsem definitivně příznivcem teamu Iron Man. Poslední kapitolu zosobňuje menší přec znatelně intenzivnější potyčka, jejíž atmosférické podmanění opět závisí na divákově přistoupení na hru. A přestože se se mnou třetí Captain America rozloučí jako negativní přírůstek Marvel Cinematic Universe, dává jeho závěr bez sebevětšího dopadu na budoucí dění alespoň vzniknout sedmi sekundám mé velmi oblíbené úžasné „Rozsekej ho!“ scény. Při tak ohromném potenciálu nevídaného počtu charakterů je smutné, jak slouží dvouapůlhodinová stopáž k odprezentování 20 minut pro-fanoušky záběrů a slepému rozvíjení třetí fáze MCU (ratifikace superhrdinů i Buckyho maličkost mnohonásobně ztrácejí význam s dalšími filmy), a přesto sklidí skvostné recenze, protože na rozdíl od Batman v Superman byla natočená pro diváka prahnoucího po střetu protagonistů poměřujícím jejich síly. Zvlášť když klíčovými scénáristickými přehodnoceními mohl závěr vojákovi trilogie předběhnout genialitu Ragnaroku. Pro začátek velmi snadné napojení na poslední inscenaci přivedením všech aktuálních šesti Avengers do úvodní mise a konfrontací Rossových výtek zastávajícím Furym (jehož nápadem tato iniciativa byla), kde by jediní stíhaní byli za Ultrona odpovědní Tony a Wanda. A pro vynucené mlácení nedomlouvat příběhově i producentsky nadbytečnou postavu Petera Parkera, plus nevnucovat Scotta zločineckému týmu. Podobná dějová linie X-Menů tři roky posléze zároveň vyspěleji potemňuje koncept s kuráží provést postihnuté hlavní postavě efektnější následek – úmrtí, přičemž skupiny rozdělí podle motivů zabít/zachránit; v tomto případě nebezpečného Buckyho, na jehož stranu by se Clint i Natasha přidali díky podobným zkušenostem, a jemuž by s pochroumanou myslí mohla logicky pomoct (ne-li úplně) Wanda svými unikátními schopnostmi. Nakonec by posledním dílem kapitána Ameriky uzavřel James Buchanan Barnes svůj tragický příběh uvědomiv si své zabijáckosti sebezlikvidováním účinného projektu Hydry (jelikož budoucí filmy proň nemají využití). Captain America: Civil War včetně vystřižených scén je druhořadý film s přepleteným příběhem o plánech Barona Zema a konfrontaci dvou hlavních protagonistů, jejíž závěr slouží čistě pro geografické rozdělení hrdinů v Infinity War. Navzdory talentu bratří Russů bavit MCU fandom i díky skvělé práci na akční choreografii zůstává film průměrnou podívanou kvůli absenci závažných následků a nesladěním vtipnosti trháků do naivního dramatu se snaživě využitým Marvel námětem. 55%, Odlehčující. () (méně) (více)

Wawer

Dobrá akce, dobrá práce s motivací hlavních hrdinů, dobrá práce s lokacemi, vynalézavé bitky. Civil War je v zásadě povedený film. Potíž je v tom, že působí dojmem, jako by byl natočený podle nějakého mustru. Jeremy Clarkson by možná řekl, že je jako německé auto, sice kvalitní, ale bez duše. Můj největší problém tak je ten, že jsem se s hlavními hrdiny neztotožnil. Ale nejen to, byli mi vyloženě ukradení. Ikdyž příběh ke konci pěkně gradoval, ani na chvíli mě nevzal za srdce. Stejně tak jsem ani na chvíli neměl pocit, že kterýkoli z protagonistů zahrál nadstandart. Civil War proto po pár dnech vyšumí a za pár let si budu možná u nějaké diskuze klást otázku, jestli jsem ho vůbec viděl. ()

inachisio

Podle mě je to nejlepší díl Avengerů, protože tam konečně šlo o něco jinýho, než o zabití jednoho záporáka. Byla tam smysluplná zápletka, která rozdělila Avengers s dobrých důvodů a celý děj prolínaly vtipné hlášky s vynikajícími hereckými výkony a ještě jednou: SKVĚLOU, NEOTŘELOU, ORIGINÁLNÍ ZÁPLETKOU. Už jsem si myslela, že na Marvel zanevřu, ale tentokrát se nezničil ani celý New York, jenom tunel. A stejně si myslím, že měl pravdu Stark 😏. ()

Poupe

Od začátku jsem #TeamCap a během sledování filmu tomu nebylo jinak. Držela jsem se, abych se nedívala na žádný trailer, teaser, nic a nechala si všechno do kina - povedlo se a já byla nadšena! Konečně člověk měl možnost vidět, jak by dopadla banda Avengers, kdyby se začala mlátit mezi sebou, kdo by se ke komu přidal a kdo by komu za zády druhého pomohl. Dle mého názoru je to jedna z nejlepších Marvelovek - má spád, je vtipná, ale vážná zároveň a dost často jsou i momenty, které diváka překvapí. I přes velké množství postav člověk stíhá vnímat a obdivovat každou z nich. Není to tedy zaměřeno jen na Kapitána a Iromana, ale každý hrdina má své momenty a za to patří režisérům obrovské díky! Nemám ráda, když je mnoho postav a člověk se v nich nevyzná. Velké plus má Spiderman, který diváky v kině nejednou opravdu velmi rozesmál. Fandím mu, protože jeho postava by si zasloužila objevení se v dalších filmech - stejně tak naivní a vtipná, jako byla teď. Za mne určitě 5* a za pár dní si na to zajdu znova. ()

Magenta

Těžko by se to dalo natočit lépe. Bratři Russoovi stejně jako u CA:TWS přesně věděli, co chtějí, a je to znát. Oceňuji, že trailer ukázal sotva třetinu pointy filmu, která (mírný spoiler) rozhodně není o tom, že se rozkmotříme, pak si řekneme "co jsme si, to jsme si" a pak půjdeme společně vyřídit nějakého záporáka. S tím, jak rostou nároky fanoušků roste taky kvalita a hloubka filmu, protože scénáristi a režiséři zatím s fanoušky stále drží dech a točí hlavně pro ně. Neumím si představit, že by tenhle film skutečně ocenil někdo, kdo neviděl některý z pro tenhle film stěžejních předchozích marvelovských filmů. Ta trochu depresivní atmosféra je tady téměř dokonalá, postavy na kterékoli straně dělají to, co by v takové situaci asi skutečně dělaly, aniž by někdo z nich byl na chvilku nesympatický. A i když aspoň jedna povinná hromadná bitka byla potřebná (letiště), film je mnohem silnější a vypjatější v momentech, kdy své spory na scéně řeší méně aktérů. Trochu temnější a tíživější atmosféra Občanské válce opravdu prospěla. A co se týče herců, Stan, Rudd, ale i Holland a Boseman si svoje role dali neskutečně! #TeamCap ()

P.J.2

Winter soldier zůstal neporažen ale přesto vysoký nadprůměr. Hlavní problém filmu je menší tempo ale vzhledem k množství postav se s tím Russoovci poprali se ctí, Black Panter a spiderman za jedna, casting se povedl a to dokonce tolik že Holland je promne už teď nejlepší představitel Parkera. Vtipné scény mi nevadily i přestože upoutávky slibovaly větší napětí a výsledek je spíš taková kamarádská bitka. Ale natočená naprosto skvěle. Marvel prostě ví co chce a dokáže to divákovi naservírovat. ()

anatheman

Eurotrip lvl. Captain Bourne - a to především díky tomu, že se v tomto superhrdinském bedekru procestuje celá řada destinací. Film hodnotím lepšími 4* - je to opravdu výborná marvelovka jistě patřící mezi ty nejlepší. Celkem chápu současné nadšení, ale osobně jsem přeci jen umírněnější. Srovnávání s BvS je jistě na místě, přičemž CA:CW zřejmě (pokud se dá říct slovo "objektivně") vyhrává. Oba filmy mají shodná témata - tedy jak to dopadá, když hrdinové nechtěně způsobí bordel. Hlavní výhodou CA:CW oproti BvS je to, že jeho nedostatky nepůsobí jako pěst na oko. Zkrátka vás nikdy nenapadne si říct: "WTF?!", jelikož vám k tomu není dán žádný patřičný důvod. Při srovnání mezi oběma filmy je též nutné si uvědomit to, že ten první již pracuje s rozjetým univerzem, zato ten druhý teprve začíná rýsovat své mapy. Výhody BvS jsou spíše mé - čistě subjektivní: Osobně mám radši omezenější počet postav (byť si zde nemůžu stěžovat, jelikož zdejší přemíra charakterů je optimálně vyvážena) a přeci jen temnější atmosféru (ale musím uznat, že i CA:CW působí na obecně barevnou marvelovku poněkud pochmurněji). No a třeba soundtrack se mi lépe poslouchal také u BvS. Ale tím bych asi skončil porovnávání těchto dvou filmů. Hnací silou CA:CW jsou vcelku uvěřitelné motivace postav. Souboje jsou tradičně efektní, přesto u 1. vzájemné bitvy mezi Avengery mi bylo celkem jedno, kdo zvítězí. Oceňuji návrat Winter Soldiera a přítomnost několika čerstvých charakterů, z čehož jasně vyplývá, že se v podstatě opravdu jedná o Avengers 3. Snímek jsem viděl s českým dabingem a ten byl suma summarum v pohodě. Musím také zmínit, že se jedná o první marvelovku, která mě spontánně dostala do kina (a už se vůbec divím tomu, že se jednalo o film s CA). :-) ()

SidneyP

Minulost. Jedno slovo, kvůli kterému se děje tohle všechno. Na povrch vyjdou křivdy, které jsme doposud asi ani neřešili, a je to zajímavě propletené. Když se tvůrci několikrát dušovali, že jejich Kapitán nejsou rozhodně takoví "Avengers 2.5", nikdo jim nevěřil, včetně mě. Teď vidím, že měli pravdu, protože krom Tonyho a Rogerse jsme ostatní mohli zhlédnout takových cca. 20 minut, víc ani ne... někteří dokonce dostali i míň prostoru (Vision, Ant-Man). Na tohle jsem čekal opravdu dlouho - teď to přišlo a já cítím úlevu, zároveň ale i to, že si hrdinové mohli dát klidně i víc na prdel. Narozdíl od BvS můžete sledovat, jak se postavy v průběhu let změnily, máte k nim již určitý vztah, který vás v některých situacích nutí nad těmito lidmi sklopit hlavu dolů a říct, že jsou na tom opravdu špatně. Zdárný příklad je Tony. Ačkoliv jsme si mysleli, že je furt ten samý člověk - tedy sarkastický a egoistický - je zároveň úplně jiný, i když rysy tohoto chování tam stále má a mít bude, přišlo mi ho líto, protože on pravděpodobně dostal ve filmu ty největší rány. V čem se ale s ostatními neshoduji je to, že je Black Panther třída. Neříkám, že je špatnej, avšak není mi tolik sympatický, jako např. Spajdí, protože ten je NAPROSTO KULERVOUCÍ. Tom Holland do toho "Spider-Boye" dal kus sebe, jde vidět, že je to úplně jinačí točit takový film s teenagerem, než s třicetiletým hercem, který teenagera jen hraje. Tohle bylo to největší překvapení a věřte mi, když napíšu, že jsem nebyl v sále sám, co z něho byl naměkko. Už se těším na jeho samostatný film. Překvapení č.2 byla teta May, 50 let bych té herečce netipl ani za prd. Jo a vůbec, jak všichni povídají, že je tam možná až moc humoru, tak jim nevěřte, je tam humoru akorát, jen oni jsou suchaři. Suma sumárum, film suprovej, ze všech Kapitánů ten nejlepší, ale čekal jsem o trošku víc. 80%. ()

canucks333

Jedným slovom sklamanie a nevyužitý potenciál. Nezobrať do kina dievča pravdepodobne by šlo o jeden z najnepríjemnejších kinových zážitkov aký som musel absolvovať. Ak si Marvel myslí, že mu budem stále ten istý koncept žrať stále dookola tak je na dosť veľkom omyle. Príbeh, ktorý by pri lepšom spracovaní mohol vyniknúť ako prepracovaná psychologická dráma však padá len do poloprázdnych dialógov, nie veľmi nápaditej akcie (Vďakabohu aspoň bitka na letisku za niečo stála) a najmä nefungujúcej hlavnej postavy. Chris Evans je podľa mňa jeden z najhorších predstaviteľov komiksovej postavy akých som videl. Rogersa som si vždy tak trochu predstavoval ako povedzme vojnového veterána, niekoho kto má skutočné jazvy na duši, ale Evansov navoňaný šampónik je skrátka len akousi suchou postavičkou. Čo ma sklamalo ešte viac, je fakt, že postavy, ktoré sa dali adaptovať 30x lepšie podliehajú často nelogickým úvahám a strácajú sa v komplikovanom deji, v ktorom je Captain America len zakomplexovaným chudákom, ktorý pre svoje zastarané dôvody neprijíma Starkove návrhy na vytvorenie bezpečnejšieho sveta. To čo v komikse fungovalo (tímy a filozofia) tu je utiahnuté do úzadia a podtrhnuté dejovou linkou so Zemom, ktorého veľmi kvalitne stvárnil Daniel Bruhl (najmä tie jeho zahľadené pohľady), ale inak ostal len ničím nepamätným zápoporákom s pochybnou motiváciou a dosť riskantným plánom. Veru škoda, že si Bruhla Marvel nenechal na niečo kľúčovejšie a väčšie. Čo sa týka trikov, alebo akrobatických súbojov tie treba klasicky pochváliť, rovnako ako boli príjemným viac komiksovejším osviežením aj Ant-Man a Spider-man (Tom Holland si Parkera dáva dosť luxusne). Bohužiaľ až na pár hlášok a úsmevných momentov sa v koncečnom dôsledku Civil War hrá na niečo čím ani náhodou nie je. Balansuje na hrane niekoľkých žánrov a v konečnom dôsledku sa zas a znova dočkáme len happy endingu a nič zásadné sa nestane. A ozaj... kamera bola príšerná... Videl som 1x v kine v 2D v originálnom znení so slovenskými tiulkami-------------- 50% ()

char_t

Špička MCU, někde na úrovni prvních Avengers nebo Winter Soldiera. Vyloženě se ale nabízí srovnání s Batman v Superman. Zatímco Snyder nezvládl propracovat tři postavy, Russoové se celkem obstojně poprali hned s dvanáctkou hrdinů - každý dostal trochu prostoru, svou motivaci a kapku vývoje, všichni dávají smysl. Stejně tak samotná "válka", která v BvS skončila jako nesmyslná dvouminutová bojůvka, dopadla výrazně líp - rozsahu a dopadu Civil War z komiksu se samozřejmě rovnat nemůže, ale rozdělení obou stran působí uvěřitelně a hlavní bitva (letiště) je naprosto boží. A hlavně se ukazuje, že MCU ještě není mrtvé - nebojí se temnějších témat (čas začít zabíjet hlavní postavy?) a na druhé straně nováčci srší nadšením a humorem (Ant-Man, Spider-Man). Jen houšť a větší kapky. 90% ()

Ombak▼Penari

Pro mě možná nejlepší marvelovka. Je to s Avengers o prsa korejské ženy. Výborná a nápaditá akce, která je dílem zcela vážná a jindy naopak plná vtipných momentů. Do toho sympatičtí všichni hrdinové, kteří dostávají svůj prostor tak akorát, aby nebyli přehlédnutelní a současně nebyl děj přelidněný. Představovačka nováčků na jedničku. Trochu se mi nelíbil Spidey, respektive Tom Holland, jsem už zřejmě jediný člověk na světě, pro kterého byl jednoznačně nejlepší xicht pro tuhle postavu Andrew Garfield. Nemám moc to vytknout, neumím si představit, co bych na filmu změnil. ()

MikeeTheory

Začínám být mírně rozhozený z toho, že to Marvelu pořád všichni tak žerou. Neříkám, že by Občanská válka byla špatná. Na všechny hrdiny se docela hezky kouká, párkrát i pobaví, jejich kroky a vzájemné střety jsou ale strašně předvídatelné, nucené nebo nelogické. Možná budu pro ostatní za zbytečného hnidopicha, ale po přehnané kritice na BvS nemůžu jinak. #TeamCap ()

Qeo

Velké finále připomínalo Cimrmana - celou dobu očekávání a pak zklamaní. Tohle je ono? To velké finále? Na druhou stranu, už byli natočeny i horší finále s dějem na úrovni Medvídka Pú. Ačkoliv byla zábava zaručena - (šedesátý) Spiderman překvapil, Ant-man pobavil, Black Panter nadchnul. Bojové scény na výborné úrovni, míra vtipu tak akorát. Ale stejně ten příběh tak nějak vyšuměl a navzdory délce filmu, tam bylo několik děr a velice rychlých rozhodnutí. Např. všichni se sejedme v Berlíně, protože....proč vlastně? Protože mi to někdo řekne? No nevím, trochu prvoplán, kterému se snažili vyhnout (bylo to z toho cítit), ale nakonec poslední střih pravděpodoběn zkrátil všechny rozhodovací momenty všech hrdinů. Jejich holt hodně. Celkově tedy průměr. Že by to bylo na sednutí si na zadek - ne, ale pěkný deštivý večer se s tím zabít dá. ()

HDeer

Trailery Občianskej vojny sľubovali hrdinský veľkofilm, po ktorom už nič nebude tak, ako predtým. Osobne si však po jeho zhliadnutí nemyslím, že by sa veci nemohli vrátiť do starých koľají. Iste, chce to trochu času, ale v zásade sa nič také závratné neudialo. Práve tieto vety odzneli v mojej hlave, krátko po záverečnej potitulkovej scéne. Film mi prišiel mimoriadne obšírny, a to práve na miestach, kde by som očakával, že bude priamočiary. Je mi jasné, že Black Panther aj so Spidermanom dostanú vlasné sólovky, no ich prudké vloženie do deja ma trochu rušilo. Rovnako som neporozumel Hawkeyovej a Ant-manovej motivácii, pridať sa do Kapitánovho tímu. Pokiaľ sa bavíme o motivácii, rovnako neautentická mi prišla aj hnacia sila nášho Sokovského záporáka, vďaka čomu záver pôsobí výrazne ochudobnene. Aby som ale len nezhadzoval, aj napriek tomu, že sa jedná skôr o cross-over Kapitána a Iron-mana, dej je svižný, pomerne ľahko zrozumiteľný a solídne napísaný. V konečnom dôsledku priemerná udalosť, nenadchne, ale ani neurazí. Tak prečo nie? ()

Octane

Joo tak takovýhle film já můžu. Marvel nám naservíroval jeden z jeho zatim nejlepších filmů. Já vím, že jsem tohle psal už u Ant-mana a Deadpoola, ale tenhle díl Kapitána Ameriky do toho musí taky patřit. Lehký vrácení do minulosti a pak prásk a současnost a další nadupaná akce hned na začátek. Moc se mi líbilo zapojeni dalších Avengeru. Představení Black Panthera bylo famózní, nejdřív nic a pak nečekaně vyskočí kočka a chce si hrát. Film má všechno co mě dokáže zabavit na celou jeho délku. I když přiznám, ze být to trošku kratší, tak bych se nezlobil. Spousta akce, zvratů, avengersky bitky, tuny novýho vybavení, perfektní záporák Daniel Bruhl ale hlavně to má začátek a konec. Příběh okolo Avengers nám odhalil další plany Hydry, jedno nepříjemný zjištění pro Tonyho a další a další.... Mám radost, že nemusim čekat další rok na další film jak to dopadne. Mě se tenhle Kapitán Amerika fakt líbil. Našlapaná akce od začátku do konce. ()

Luk Skywalker

Od prvního traileru jsem čekal mini Avengers, což se s přibývajícími trailery změnilo a je to téměř komplet Avengers jen pod nálepkou Kapitána Ameriky a to o dost lepší než Age of Ultron. Iron Man je vážný a začne trošku hláškovat až se objeví Spider Man (ve druhé polovině filmu), který je takový, jak ho známe (ukecaný a vtipný superhrdina ze sousedství) a přibyl ještě Black Panther, který byl docela zajímavý (bude mít vlastní film, stejně jako nový Spidey). Ač je to film Kapitána, tak je tu právě Iron Man velkou část stopáže. Přesto, že zde kiddo uvadí, že se bez dalších filmů neobejdete, není to pravda, stačí jen mít o tom všeobecný přehled a co nevíte si domyslíte. Jinak je to klasický Marvel film (i když trochu temnější) včetně toho, že občas fyzika dostane na prdel, ale to je taky jejich standard. ()

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

04.08.2022

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

Black Widow nabírá starého známého?

Black Widow nabírá starého známého?

18.09.2019

Následující článek obsahuje spoilery k Avengers: Endgame, pokračujte tedy na vlastní nebezpečí. Už příští rok se dočkáme první sólovky pro postavu Black Widow v hlavní roli se Scarlett Johansson. Ve… (více)