Marvel's Luke Cage

USA, (2016–2018), 24 h 27 min (Minutáž: 46–69 min)

Mike Colter, Simone Missick, Theo Rossi, Alfre Woodard, Rosario Dawson, Mahershala Ali, Mustafa Shakir, Ron Cephas Jones, Frank Whaley, Rob Morgan (více)

Série(2) / Epizody(26)

Nezlomný bývalý trestanec v mikině s kapucí chce očistit své jméno a zachránit svou čtvrť. On bojovat nechtěl, ale lidé potřebují hrdinu. (Netflix)

MAAUZ

Cage je asi dělanej pro jinou sortu lidí, protože oproti Daredevilovi, je tohle obrovská nuda. Občas velká bitka, ale spíš se tam jenom kecá. Harlem Baby.. Bla.. Harlem soul. Save Harlem. Bla bla.. Takovej seriál spíš pro černý, kterej má něco sdělit mladší generaci z Harlemu, aby se dali do kupy. A ne, nejsem rasista. Prostě jsem to po půl roce dokoukal jen kvůli propletení mezi jednotlivejma seriálama ze studia Marvel. Každopádně Hernan je skvělej záporák a líbí se mi hosté jako skuteční rappeři a další hip-hop umělci. ()

vieriX

Sice zatím jenom tři díly mám za sebou, ale kvalita Netflix se opět dostavuje. Lehce pomalejší rozjezd ale poslední díky laťku značně navysuji. Prostředí Harlemu je skvělé a vesměs černošské obsazení je příjemná změna.Zaporak je příjemné překvapení chvíli sympatický pak děsivý hajzl. ()

Vykuk

Oproti DD a JJ o dost slabší, ikdyž jak se to vezme, má to prostě svou atmošku, zapadá to do universa, rozhodně lepší průměr, nevím sice jestli bych to sledoval nebýt Defenders, ale takto povinnost a celková spokojenost:) ()

hynn3k

Čekal jsem na ten den a obával jsem se ho. Tedy den, kdy se na Netflixu objeví špatný seriál od Marvelu. Špatný je možná až moc silné slovo, protože to má super hudbu, dobrý casting a celkově je to kvalitní filmařina. Ale když ono se to tak táhne! Jak kdyby při psaní zjistili, že jim chybí materiál asi na 3 epizody, tak se natahovalo, co to jen šlo. Luke navíc často působí jako vedlejší postava, když se dej věnuje nezajímavým a otravným vedlejším postavám, který lezou na nervy. (menší spoiler) A když už je tam někdo zajímavej, tak ho v půlce řady zaříznou a nahradí ho rádoby drsná náhražka Julese z Pulp Fiction, ze které se ale vyklube ten nejtrapnější záporák. Na Daredevila se to nechytá ani náhodou a i slabší Jessica Jones byla zajímavější. Tenhle přešlap už se snad nebude opakovat. ()

ACDCKL

Z Univerza MCU je prozatím toto nejslabší, moc natahovaný děj, moc "černošské" (přitom rasista nejsem). Avšak Luke je dost charismatický hrdina, aby utáhl seriál sám, ale záporáci dost pokulhávají, v předchozích Daredevilovi a Jessice Jones jsou záporáci úplně někde jinde, zde to je takoví nijaký. Některé díly jsou dost na úrovni, některé ne. 4 hvězdy si to však za mě uchová. ()

DarweyD

Jelikož jsem do tohohle seriálu šel s tim že ho jenom sjedu abych se mohl koukat na defenders jsem byl velice mile překvapen, sice se nevyrovná Daredevilovi ani 1. Sérii JJ ale musim uznat že netflix si s touhle sérií defenders opravdu dal docela záležet :) postavy jsou super, černošsko-newyorkská komunita má svojí atmosféru, prostředí je uvěřitelný a záporáci taky super, vytknul bych tomu jenom to že to má fakt vysokej potenciál kterej je nevyužitej, za mě 75% ()

Toustovač

Nic proti ničemu, možná jsou 4* moc :). Takový klidnější než zbytek Marvel seriálů, až to místy hraničí s nudou. Slabej záporák. Druhá řada zatím neviděna ()

liquuid

Prijemne prekvapeni po Jessice Jones. Vyzivny dej, ktery mne naprosto zasytil. Vyvoj postav byl dle mych ocekavani, nastalo nekolik dulezitych zvratu, ktere lahodily memu divackemu oku. Uplne posledni dil se snazim nebrat jako finale. K tomu slouzi dil predposledni, kde jsem se dockal divociny, na kterou prubeh poukazoval. Presto si ale myslim, ze marvel nezvlada koncovky v teto serii defenders. P.S. fantasticke intro ()

mrclTV

Ďalší Netflixový seriál o superhrdinovi, ktorý nemá záujem o svoje sily a nechce ich veľmi využívať, no okolnosti ho k tomu donútia, to je už po Jessice Jones, Daredevilovi a mnohých ďalších už celkom otrepaná záležitosť. Tak hej, tu je tentokrát ako originálny prvok to, že sa dej odohráva v Harleme, čiže je tu veľa černošských gangsterov v tesných oblekoch a so slovníkom ako z gansta rapu videoklipu. A to je tak asi všetko, čo by som k tomu povedal. Proste nevýrazné, dej je rozťahaný, bez nejakých dôležitých momentov, ktoré by vás zaujali a nútili sledovať seriál časť za časťou. Prvá séria je len tak tak za dve. A druhá séria je ešte slabšia, zbytočné mlátenie prázdnej slamy (navyše z úvodu preplnená všade prítomným product placementom). A dej je fakt nevydarený, jednoducho ma to vôbec nebavilo sledovať. Druhej série by som dal už len jednu hviezdičku. Celkové hodnotenie - prvá séria bola v rámci možností ešte fajn, no celkový pocit totálne zabila séria druhá, čiže u mňa dnes len za jednu. ()

spoock

Stejne jako predchozi Defenders serialy by si vystacili s 6 dily, tyhle natahovaky na 13 dilu jsou spise utrpeni. ()

hwnd

Nenapadlo mě, že by mě mohla komixovka nudit a uspávat, ale stalo se. Při vší úctě ke kvalitě provedení je to jako rychlokurz pro uspávače hadů, vlastní děj by se sestříhal maximálně na 2 epizody, zbytek je rozjímání, pauzy a dlouhé rozhovory o ničem. Škoda. ()

DanielP.

Co serialu nekdy fakt skodi je to, ze na nem dela tucet reziseru. Kazdopadne na me je to moc cerny. Ne nemam nic proti cernochum, ale celej serial je tocenej pro ne. Vsude pripominani dulezitych cernochu pro jejich historii a jedine beloske jmeno bylo Franklin co je na 100 dolarovce. Hele fakt nevim co si o tom myslet. Prvni ctvrtka serie me fakt odrazovala od te druhe casti uz to slo. Zkratka moc cileny na jedno etnikum a bohuzel to odnese divak. ()

gefr

Další negr z ulice? Jasně! Ale ta ulice se mi sakra líbila a hrozně rád jsem se do ní vracel. Tenhle seroš má prostě super atmosféru a super easter eggy. ()

blondboss

Luke Cage, čo by ďalší predstaviteľ partičky známej pod názvom Defenders, si zrejme zaslúžil svoj vlastný seriál. Je to hlavne tým, že táto postava má čo ponúknuť a musím povedať, že celkom sa mi táto séria pozdáva. Nie je to tak dobré ako Daredevil, ale určite o poznanie lepšie ako Jessica Jones, po prípade iné Marvel seriály. Záporáci fajn, rozbeh síce pomalý, ale o to svižnejší v priebehu série a ten záver mohli tvorcovia aj lepšie doladiť, ale každopádne otvorený, takže sa máme v rámci tejto série na čo tešiť. Za mňa spokojnosť. 75 % *** Update po druhej sérii: Pre mňa bola druhá séria o dosť pomalšia a nudnejšia, ale na druhej strane s väčším množstvom záporákov a zaujímavou premenou niektorých postáv. Zakompovanie Iron Fista tiež poteší, inak ale žiadna sláva a strašne rozvláčne. 70 % ()

Wyorax

První série se rozjela jako epická gangsterka plná prologů hlavního hrdiny i jednotlivých postav a jejich příběhů z minulosti, aby dokonaly celek seriálu. Bohužel konec série už není tak dobrý a druhá série je solidní slabota. I tak se jedná asi o nejlepší černošský seriál o Harlemu, který jsem kdy viděl. ()

TR4XY_CZ

Luke Cage je vcelku okay seriál. První série byla hodně průměrná možná až podprůměrná. Její první polovina s Cottonmouthem byla celkem dobrá, protože on byl jako záporák dost rozumný a vlastně jsem ho jako charaktera měl celkem rád. Bohužel se to pak zhoršilo s Diamondbackem, který byl jako záporák strašný a celá ta druhá polovina byla jeden velkej chaos. I akce byla v první sérii dost marná. Hudba se na seriál hodila, ale nebylo to nic pro mě. Ostatní postavy kromě Luka a Cottonmoutha byly vcelku nudné, tedy možná až na Scarfa ten byl fajn. Druhá série už byla lepší. Bylo tu víc akce, postavy začaly být zajímavější, a hlavně tu byl super záporák Bushmaster, kterého už jsem ke konci jako záporáka ani moc nevnímal. Co mi vadilo v druhé sérii, byl vztah Marie a Shadese. Pokaždé když byli spolu, bylo mi na blití. Mariah byla hlavně dost otravný charakter a nenáviděl jsem jí už hned po prvních pár dílech v první sérii. Shades byl v celém seriálu jako samostatná postava hodně dobrej, Konec mě dost překvapil, a jsem rád že tu není nějaký Cliffhanger, když už seriál skončil. 6/10 ()

BaronMartin

Luke Cage to měl hrozně těžký. Jeho první série totiž vyšla hned za dvěma řadami Daredevila a první sérkou Jessicy Jones, které jsou pro mě osobně téměř perfektní záležitosti. A bohužel, Luke na tyhle seriály prostě nemá. To ale rozhodně neznamená, že Luke Cage je špatný seriál, panebože, to vůbec. Luke Cage je neskutečně příjemný, atmosférický seroš, který dobře, není vynikající jako jeho Defenders předchůdci, ale můžu s čistým svědomím říct, že je to kvalitní seriál a minimálně já osobně jsem si užíval každou novou epizodu. Začal bych s pozitivy, jelikož Luke Cage jich má plno a podle mě jsou mnohem jasnější a očividnější, než u jiných seriálů. Tak zaprvé, atmosféra. Seriál se odehrává v černošské čtvrti města New York, v Harlemu. A tohle místo na vás nonstop dýchá svou hutnou, neskutečně uvolněnou a příjemnou atmosférou, která je prostě boží. Marvelovský Harlem působí neskutečně živě, tomu dopomáhá i to, že seriál má tunu menších postav, který se sem tam mihnou třeba jednou za 4 díly, ale díky tomu celé místo působí živě a jako skutečně existující. Jsem si dost jistý, že někomu určitě bude vadit to, že je to seriál zaměřený na černošskou populaci a pochopitelně se tu dost řeší věci jako rasová práva, otroctví, minulost, atd. a pokud je někdo opravdu proti této rádoby hyperkorektnosti, tak se mu to líbit nebude. A pokud vám toto vadí, rovnou říkám, na Luka Cage nemá smysl koukat. Já jsem s tím byl ale dost v pohodě a naopak, neskutečně příjemně působící Harlem mi hrozně sedl. Další skvělým prvkem je soundtrack, který se skládá hlavně z jazzové hudby, která též krásně dopomáhá atmosféře. Celkově je soundtrack dost originální, jelikož tahle jazzová hudba prakticky nahrazuje jakoukoliv více cinematickou hudbu, což občas né moc funguje, hlavně v první sérii s tím tvůrci měli trochu problém a občas hudba lehce ničila pocity, které měla scéna vyvolávat, s druhou sérií už to ale naprosto perfektně zmákli a je to velmi vkusně provedené. K tomu se váže i to, že téměř každou epizodu dostaneme vstup nějakých zpěváků či skupin, které jsou občas přehnaně dlouhé, to jo, ale stále velmi pěkně tvoří tu již zmiňovanou atmosféru. Abych se zmínil o postavách, většina z nich je super. Mike Colter v roli Luka Cage je neuvěřitelný sympaťák, který si vás získá od první epizody, fandíte mu a je to taková milá a příjemná postava. Další hlavní postavy, ať už Misty, kterou považuji za stále nejlepší sidekick charakter v Marvel Netflixu (s výjimkou Foggyho :D), Claire, která má ve 2. sérii bohužel dost omezenou roli, tak i záporáci, všichni jsou dost fajn. K záporákům se chci ještě vyjádřit, jelikož ti jsou téma samo o sobě. První sérka má podle mě celkem problém se záporáky. Ano, je zde Cottonmouth, který je komunitou celkem opěvován, ale dle mého je jenom fajn. Další záporáci jako je Shades, Mariah nebo Diamondback jsou už celkem nezapamatovatelní, i když mě právě poslední zmiňovaný celkem bavil. Druhá série naštěstí na tomto dost zamakala, navrátivší záporáci (Mariah a Shades) dostávají víc prostoru a charakteru a nový záporák v podobě jamajského Bushmastera je prostě fantastický a pro mě osobně spolu s Kingpinem a Kilgravem asi nejlepší záporák z Netflix Marvelu. Teď bych se pomalu přesunul k negativům, protože těch bohužel taky není málo. Začněme klasickým Netflixovským problémem a to tempem. Každá sérka má 13 epizod, které jsou i tak plné vaty a výplně, jsou přehnaně dlouhé (některé díly mají přes hodinu) a všechno se tak nějak táhne a je to pomalé. S tímhle má problém hlavně první řada, ve druhé se to razantně zlepší, ale i tak je cítit, že by zkrácení vůbec neuškodilo. Dále je zde naprosto očividný problém s tím, že Luke je neprůstřelný, tudíž o jeho postavu nemáte moc strach a akční scény většinou vypadají tak, že Luke někam přijde, všichni na něj začnou střílet (což nedává moc smysl hlavně ve 2. sérii, kdy je jeho neprůstřelnost už mediálně známý fakt :D), Luke si jen tak stojí a čeká a pak všem dá jednu pecku do hlavy a oni padnou na zem. Opět musím dát seriálu za pravdu, že 2. série se snaží mít trošku lepší akci a má mnohem lepší choreografii, která není jenom o tom, že Luke do sebe nechá střílet a pak dává rány, ale je pravda, že 2. série obecně nemá moc akčních pasáží a je to spíš konverzační série. Ještě k tomu, že o Luka nemáme téměř nikdy strach, pokud tento problém seriál totiž zkouší napravit, tak se děje něco strašného :D Viz první série, kdy Luke schytá kulku speciálně dělanou na to, aby mu prošla kůží. A následně na toto dostáváme zhruba 3 fakt celkem hrozné díly, které jsou roztahané jako blázen a kde se polomrtvý Luke snaží vyléčit své tělo :D Druhá série naštěstí žádnou podobně tragickou linku nemá, ale na druhou stranu, o Luka v druhé sérii jsem se fakt, kromě asi dvou momentů, absolutně nebál, hlavně z důvodu, že hned na začátku se dozvíme, že již zmiňované kulky, které Lukovi mohly ublížit, tak už na něj nefungují, což je něco, co seriál jen tak okrajově zmíní a už se s tím vůbec nepracuje. Celkově bych řekl, že první série Luka je mnohem více roztahaná, mnohem více sází na tu atmosféru než na postavy a děj, které jdou do ústraní a obecně souhlasím s tím, že první série je mnohem slabší než ta druhá. Je celkem dost pomalá, nemá výrazné záporáky, děj se pořádně rozjede až kolem půlky série a jo, je tu fajn atmosféra, postavy a prostředí, ale je to takový hrozně znuděný a roztáhlý pořad. Druhá série se naštěstí poučila z těchto chyb, má mnohem lepší tempo, zajímavější záporáky, mnohem osobnější, lepší a zajímavější příběh a obecně, pokud bych měl první sérii označit za jakž takž fajn, druhá řada už je opravdu super. Na závěr, abych tak řekl, pro koho je vlastně Luke Cage. Pokud hledáte akční jízdu s tunou akce každou epizodu, tak pro vás to není :D Akce je tu minimum, hlavně ve druhé sérii, a pokud nejste ochotní vydržet hromadu dialogů (které hlavně v první půlce první série jsou takové nemastné neslané), tak Luke není pro vás. Luke Cage je pro lidi, kteří chtějí dostat příjemný a zábavný, lehce gangsterský příběh s tunou sympatických postav, navíc s takovým kořením v podobě kultury harlemských afroameričanů. Musíte být ochotní přetrpět občasné hluché pasáže, ale myslím si, že to stojí za to. Pokud Luka chcete vyzkoušet, doporučuji se podívat na prvních 7 epizod první série, které jsou asi to nejzajímavější z ní. Pokud vám budou připadat minimálně fajn, doporučuji přetrpět ten meh zbytek a pustit se do skvělé druhé řady, která se vám na 90% bude líbit. Druhá řada je určitě super záležitost, které tak trochu kazí reputaci ta předchozí, první série, která je podle mě fakt zbytečně roztahaná a u které si nemyslím, že tolik stojí za pozornost. Jinak je ale Luke Cage celkově hrozně příjemný seriál, který možná nepatří mezi žádné kinematografické skvosty, ale je to hrozně fajnový seroš. Sympatická hlavní postava, poměrně zajímavý příběh, vynikající atmosféra Harlemu, ale taky celkem roztahané tempo. První série je fajn, ale neuvěřitelně pomalá s tunou patosu a hluchých míst. Druhá řada se naštěstí poučila a je to neskutečně příjemný a zábavný seriál. Hodnocení: 70% () (méně) (více)

hufnagel

V Amerike sa robia filmy špeciálne pre čiernu komunitu a tento seriál pripomína niečo podobné.Na Netflix sa mi zdá ten scenár dosť slabý a Luke sa miestami chová úplne nepochopiteľne a mentálna úroveň všetkých hercov tak asi na úrovni osobitnej školy.Chýba tomu invencia.Sklamanie. ()

Fuksinka

Obrovské zklamání. Tupý záporák, tupý Luke. Nesmyslný nudný děj. Ani hudba mi kupodivu nesedí. Videla jsem 3 díly a jestli to dokoukám, tak jedině kvůli návaznosti na Defenders. ()

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

24.02.2022

Před pár týdny přišla zpráva, že Netflix stahuje své marvelovské seriály jako Daredevil nebo Punisher ze svých serveru. To samozřejmě rozjelo spekulace o tom, kde asi seriály, jež se teprve nedávno… (více)

Punisher oficiálně zrušen

Punisher oficiálně zrušen

19.02.2019

A je to oficiální. Měsíc po premiéře druhé řady Punishera s Jonem Bernthalem v hlavní roli se streamovací gigant Netflix rozhodl definitivně zavřít dveře za marvelovskými seriály a oficiálně tak… (více)

Netflix zrušil Daredevila

Netflix zrušil Daredevila

30.11.2018

Netflix a Disney jsou momentálně uprostřed drahého rozvodu a další obětí jejich nenaplněné lásky se teď oficiálně stal jednoznačně nejúspěšnější z marvelovských seriálů, komiksový Daredevil. Po třech… (více)

Netflix ruší Iron Fista

Netflix ruší Iron Fista

13.10.2018

Iron Fist je prvním hrdinou od Marvelu, kterého se Netflix rozhodnul samostatně zrušit po dvou řadách. Zpráva přichází trochu jako šok, jelikož druhá řada byla vnímána jako podstatné zlepšení oproti… (více)