Epizody(8)

Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage a Iron Fist spojí síly proti společným nepřátelům a hrozivé konspiraci ohrožující New York City. (Netflix)

Sweat55

Tohle měl být další Daredevil, aka totální pecka ze které se člověk posadí na prdel. Něco takového jsme bohužel nedostali, na druhou stranu týmovka The Defenders nedopadla vůbec špatně. První epizoda je sice totálně mimo a vypadá jako čtyři úplně odlišné seriály sestříhané do jednoho dílu (asi záměr), od druhé epizody se to ale začne pořádně rozjíždět. Jenže někde u šestého dílů tomu opět začne docházet dech, aby se nám pak naservírovalo epické emotivní finále, které potěší hlavně fanoušky Daredevila. Bohužel, tohle si může dovolit třináct dílů dlouhá série, a ne mini-série která má jen osm dílů, tady to má šlapat od začátku do konce. Čtyři úplně rozdílné seriály a postavy ale asi jinak spojit nešlo. Jinak ale spokojenost. Postavy jsou super (Murdock samozřejmě vládne), příběh dobrý a akce o dost lepší než v Iron Fist. Jen škoda, že ten Punisher se nakonec nedostavil. ()

Kritik.

Po prvej časti vôbec netuším o čo šlo. Isteže, viem kto je Daredevil, poznám aj ostatných. Je mi známe celé multi-univerzum superhrdinov, aj prepojené seriály. Ale ešte som nezažil, aby bola pilotná epizóda tak o ničom - to nie je fráza, ale skutočne na otázku "o čom je tento seriál?" neviem odpovedať. Nuž, o ničom. O nikom. Nič sa tam neudialo. Nič. ()

BackPa

Né, že bych byl zklamaný, ale nejlepší seriál z těchto sérií byl první Daredevil. Druhá série byla dobrá, ale to nemělo to plné kouzlo první řady, seriál Jess byl lepší průměr, Cage to samé, i když o trochu horší, jak Jess. Iron FIst opět průměr a tak nějak jsem očekával, že Defenders budou pecka, však jsme se tu dočkali všech 4 hrdinů (včetně dalších postav napříč sériemi), ale i když je to seriál kvalitní, tak to není ono. Chyběly mi tu nějaké ty WOW momenty, lepší střih kamery... kde sakra byl nějaký epic souboj na jeden záběr, jako v Daredevilovi! Moje hodnocení se zastavilo na 85%. Už nezbývá než čekat na Punishera, který by měl být opět ta pravá zábava! ()

Hashirama

To, co mělo být vrcholem dvouleté práce, plánu, kterého se Netflix držel jako klíště, je ve výsledku jen výživný dodatek k samostatným seriálům (převážně tedy k Daredevilovi a Iron Fistovi), napříč kterým se táhne horká jehla. Příběh možná dostojí divákovým očekáváním, ale ani omylem je nepřekoná, což je už z principu špatně. A je to velká škoda, protože nevyužitého potenciálu by se tu člověk nedopočítal. S odstupem času to vypadá, že si tvůrci většinu nábojů vystřílely u Daredevila a Jessicy, na jejichž úroveň se další seriály z tohoto univerza jednoduše nedostaly. Defenders si zachovaly civilní pojetí, takže žádnou pompéznost tu nečekejte, a to ani v akčních scénách, které se (zase) odehrávají povětšinou ve tmě a v uzavřených prostorách, a kvalitativně oscilují někde mezi Daredevilem a Iron Fistem (ten doznal mírného zlepšení a jeho soupeři už nejsou z papíru), žádné choreografické zázraky se ale nekonají a akčního vrcholu Defenders dosáhnou dlouho před finále. Příběhově se Defenders váží hlavně k Daredevilovi a Iron Fistovi. Jessica a Luke jsou spíš do počtu, přesto svou roli plní. Chemie v týmu je skvělá, na hony před čímkoliv s Avengers. Nevyvážené tempo ale seriálu podkopává nohy - osm epizod, tým se dá dohromady po třech, a svého pomyslného vrcholu dosáhne po pěti. Není to trochu zvláštní? Člověk by čekal, že menší počet dílů tempo zrychlí a pojede se na plno, jenže to se nestane. Člověk tak nabývá dojmu, že Netflix chtěl honem něco vydat, a scénář se od půlky vymýšlel za pochodu a těsně před cílovou rovinkou si tvůrci uvědomili, že už nevědí, co a jak vyprávět. Zcela vážně si ještě v sedmém díle postavy ujasňují své postoje a priority, a ještě v osmém si sdílejí své zásady a my jsme bůhvíproč nucení sledovat rozhovor Trish s Karen, dvou pro příběh absolutně nepodstatných postav. Ve třináctidílném formátu by to šlo obhájit, ale ne v závěrečné epizodě, která má být highlihtem dvouleté snahy. Směrem k finále se začínají kupit dialogová klišé, akce je čím dál unavenější a choreograficky jednotvárnější, aby nakonec vyústila v odzívaný konec. Aby se tak silně uchopená látka v posledních dvou dílech proměnila v permanentní bezradnost, to je ostuda. Pokud máte vztah alespoň k jedné postavě, je to naprostá must see záležitost. Osobně jsem si jako fanoušek nepokrytě užíval každou vteřinu, takže subjektivně za čtyři, ale objektivně stěží za dvě. ()

255085349

"Jsem nesmrtelný Iron Fist." - "Na čem jedeš? Na lithiu?" Spoilery: Perfektní hlášky Jessicy Jones jsou to jediné z toho, na co jsem se na Defenders těšila a skutečně to také dostala. Jinak je to zbytečně a extrémně ukecané, děj je jedno velké wtf (tj. jak se zbavit ultrapadoušské nesmrtelné organizace? - vyhodit do vzduchu její budovu). Vůbec to nepřipomíná Daredevila, ačkoliv je to od stejných tvůrců, bitky jsou hodně slabé, kamera mě svým neustálým 180° přetáčením strašně iritovala a hudba - když v poslední epizodě všichni padouši padnou na zem a začne hrát děsný hip hop, opravdu to vypadalo, jako když se jim všem v kapse zapnul omylem mp3 přehrávač, jak to popsal Tomáš Stejskal na aktuálně. No prostě parodie. Sigourney mi bylo moc líto, má málo prostoru a ani v něm nemá co hrát - na comic-conu to byl přitom takový poprask, když jí oznámili jako záporačku. Věčná škoda. Jsem strašně ráda, že jsem přeskočila první série Lukea Cage a především Iron Fista. Iron Fist je z téhle čtyřky totiž jednoznačně nejslabší - je to namachrovaná nevyzrálá slečinka meloucí o dracích a o tom, jak je nesmrtelný. To on (nevím, jestli je to scénařem, vlastní postavou nebo hercem) Defenders hodně sráží. Naštěstí je tu Daredevil, který ale celou sérii řeší Elektru a hlavně Jessica, která je sice pořád stejně otrávená, ale to své věčné shazování Matta si vysloveně užívá. Promarněná šance na ultimátní crossover. Mimochodem, taky jste si všimli Stana Lee? ()

DarthFailord

Kam se hrabou Avengers. The Defenders je fakt šleha. Spojilo se všechno co se odehrávalo v předešlých seriálech. Elektra si naprosto přivlastnila celou minisérii. Po první sérii DD asi to nejlepší z Netflixo/Marvelovské kuchyně. Správně pikantní, akorát dokořeněné. První dva díly rozvleklé, ale pak už se šlape na pilu a prostě to jede. Moc mě to bavilo. Psychor a ostatní rádoby individuální intelektuálové by měli koukat na večerníček nebo něco takového, aby uspokojili svoje hnotorické hnidopišské nesmyslné potřeby hledat všude všechno špatně...Můžu jen doporučit! 85% ()

Mouchal

Seriály jednotlivých členů Defenders se mi všechny líbily (i trochu pomalejší Luke), a proto jsem byl překvapen, jak je tato crossover série slabá a víceméně nudná. V podstatě jediný, co jsme jako diváci dostali nějak kvalitněji, byla vzájemná chemie mezi postavami a několik opravdu dobrých dialogů. Jinak záporák hraje druhé housle, opět jde o tajemnou organizaci The Hand, která je už tak vyčpělá a její zakladatelé až na pár výjimek tak zoufale nezajímaví, že je člověk až rád, že to má jen nějakých osm epizod. Děje je tam pomálu, že by se dal scvrknout do dvouhodinového svižnějšího filmu (tuto formu bych i já osobně preferoval) a co mě štvalo snad ze všeho nejvíc je to, jak tvůrci naložili se schopnostmi hlavních postav. V jedné scéně je Luke doslova tank, odrážející kulky z kulometů, schytal už i raketu z RPG nebo výstřel z brokovnice do hlavy z těsné blízkosti a všechno v pohodě. Pak přijde zmrtvýchvstalá pipka, která mu nabombí pěst či kopanec a Luke chrápe jak nemluvně. Stejně tak u Jessicy, která má sílu na to, aby chytila půltunovej výtah jednou rukou, ale když jí někomu nabombí ona, je to jak kdyby někoho mlátila polštářem. U IF jsme si už zvykli, že svou ocelovou pěst použije tak jednou za díl, ale že tu z něj i mimo to udělají úplného idiota, to je už co říct. Jediný DareDevil za něco stál (opět) a hlavně díky němu se z Defenders nestala až taková katastrofa. Přijde mi to trochu tak, že tvůrci dávají a odebírají svým postavám schopnosti jak se jim to ve scénáři zrovna hodí. Ale neměli by upravovat schopnosti s přihlédnutím ke scénáři, ale přesně naopak scénář ku schopnostem postavy... Tohle je prostě líné psaní. 60% a zatím nejhorší spolupráce Netflix x Marvel a mohlo to být přitom tak dobrý! ()

ER

Není to taková pecka jako Daredevil (který i tady je nejzajímavější postavou včetně Elektry),ale snaha o podobnou atmosféru tady je. Jen v dialozích to je slabší,roztržky mezi "klaďasi" působí podstatně naivněji,než mezi Rukou.Ale od momentu, kdy se uskuteční zmrtvýchvstání Elektry,to má lepší průběh. ()

holub109

Moje obrovská očekávání byla téměř naplněna. První polovina byla naprosto skvělá a za ní bych rozhodně 5 hvězdiček dal. Poté co se však seriál překulil do své druhé poloviny a z Elektry se stala hlavní záporačka jsem začal být mírně zklamaný. Rovněž si myslím, že o pár dílů navíc by seriálu více prospělo. Teď už jen doufám ve vznik druhé série.1. série - 85% ()

neo93

Skvělý seriál. Spojení těchto (ne)hrdinů byl rozhodně výborný nápad. Již pilotní díl toho hodně ukázal, resp. nalákal na další epizody. Oživil nám postavy, které jsme mohli sledovat v předchozích seriálech. Každého z nich nám ukazuje v odlišných situacích. Mladý miliardář Danny Rand, který se vrátil z Kchun-Lunu, pokračuje v boji proti dávnému nepříteli, Jessica Jones, která je stále pořád stejně tvrdohlavá, protivná a arogantní, chce jen mít svůj klid u lahve whisky, propuštěný z vězení Luce Cage, naproti tomu chce začít znovu žít s Claire bez toho, aniž by musel mlátit s lidmi o zem, a nakonec Matt Murdock se již naplno věnuje své právnické činnosti, svou temnou kariéru bdělého strážce Hell s Kitchen, už dávno pohřbil. Jenže různé cesty je všechny svedou dohromady. Je zajímavé již vidět první setkání Irona Fista a Luca Cage, jak jinak než v souboji, tak i Jessicu Jones a Matta Murdocka naopak ve výslechové cele. A to není v ještě stále nic, oproti tomu až celou skupinku uvidíme pohromadě. Avšak sjednotit takovou to nesourodou partu lidí, není zrovna lehký úkol, a proto se na scéně objevuje starý dobrý učitel Daredevila, aby je všechny přesvědčil k tomu, aby společně bojovali proti mocnému a zarputilému nepříteli- Ruce. Do hry se samozřejmě zapojují také další postavy z jednotlivých seriálů, především jedna, znovu z Daredevila, sehrává výraznou roli v celém příběhu. Seriál běží v docela rychlém tempu a není nouze o nabitou akci, efektní bojové scény i občasný humor mezi hrdiny, zejména v prvních dílech. Vše poté vrcholí ve finálové epizodě, ačkoli pro mě osobně přišlo to nejlepší, již o jeden či dva díly dříve. Celkově se ale jedná o super superhrdinský marvelovský seriál. ()

Shaleman

No žádná sláva. Na seriál mě navnadilo úžasně pojaté sólo pro Daredevila, ale tomu to nesahá ani po kotníky. Celou jeho atmosféru, kterou představoval, narušila nesourodá banda nesympatických superhrdinů a sklon žánru od drsného dramatu k superhrdinským fantasmagorismům. Daredevil sám o sobě je úžasný, Riplayová potěší i bez Vetřelce, ale všechno ostatní je spíše k zapomenutí. Relativně ještě ujde charisma Luca Cagea, kdyby se nechoval (vzhledem ke svým schopnostem) jak Mirek Dušín. Jessica je prostě namachrovanej debil v těle studeného, přestárlého, anorektického ksichtu (jestli je to účel tak pardón, ale u mě se teda nechytá) a ten Iron Fist... Co to jako mělo být? Takový trapný blbeček s jedním permanentně nasazeným ksichtem uraženého puberťáka... K smíchu. Když si to tak zpětně přehraju, byl k smíchu celý seriál. Ale to už asi záměr nebyl. Sólovky těch trapných neumětelů určitě nedám. Teda kromě Daredevila, ten si třetí šanci určitě zaslouží, když už nás dvakrát úspěšně zasáhl. Ale... Začínám se o něj trochu bát. ()

Likan7

K Defenderům jsem přistupoval vlažně. Měl jsem za sebou vcelku mizernýho Iron Fista s příšerným Finnem Jonesem, kterýmu bych dal hned přes držku, a celá ta nosná dějová linka o nějaké Ruce, která chce všechno zničit, mi přišla dost kostrbatá. Jenže když jsem přetrpěl první díl, tak v momentě, kdy se tihle čtyři začali dávat dohromady, mě to začalo dost bavit. Chemie mezi nimi fungovala báječně, hlavně ta mezi Mattem a Jess a najednou všechno začalo odsýpat. Dostal jsem najednou tuny mytologie, kolem které všechny seriály stojí. Akce je sice pomálu, ale má styl, drajv, a vyložně boží Daredevil předvedl víc, než Iron Fist, Luke i Jess ve svých seriálech. Cox byl vyloženě trefa do černýho a díky němu ten tým skvěle držel pohromadě. Je tedy věčná škoda, že tu máme jen jednu série a k tomu jen osm dílů. Tuhle partu bych chtěl vídat mnohonásobně víc. Já jsem spokojenej! ()

Nix

Samostatné seriály těchto postav mne teprve čekají, krom Daredevila, který ani tady nezklamal. Ostatní mne v týhle týmovce přesvědčili, že jejich příběhy bude stát za to znát. Pokud člověk přetrpí první díl, který mne dal opravdu zabrat, dostane velice sympatickou týmovku s ještě lepšími postavami. Celé to bylo fajn, ano byli tu díly lepší i horší, ale konec byl zajímavý. A celkově si to udrželo u mne sympatii a akce tu prostě byli fantastické, ostatně tam kde je Daredevil, je jasný, že to bude stát za to. Pokud jste viděli aspoň jeden seriál z některých těchto postav, jděte do toho. ()

misar3

Týmovka vždycky zaujme, avšak i přestože je prostor rovnoměrně rozdělen mezi všechny čtyři hlavní protagonisty, jejich potenciál není naplno využit (snad kromě Daredevila, jehož vytříbený sluch využívá hojně pro potřeby teamu každých pár minut). Místy zmatený střih při soubojích, který zkazí celkový dojem bitky, jindy zas je některé z postav zcela upozaděna. Schopnosti Jessicy jsou stále nejasné, dokáže udržet výtah jednou rukou, ale při soubojích vidíme uplatnění její síly jen občasně, to samé platí o Lukovi. Oba dva by si zasloužili lepší soubojovou choreografii. ()

boo-boo

Po pomerne dlhom rozbehu (asi tak prvé tri diely) sa The Defenders slušne rozbehnú a aj napriek ťažkopádnemu deju dojdú do finále so cťou. Každopádne, jednotliví protagonisti si devízy a mínusy vlastných fušiek priniesli aj sem - kým Daredevil je so svojou linkou jasne najzaujímavejší, Jessica Jones je cool (hlavne kvôli nasadeniu Krysten Ritter), aj keď trochu varí z vody, Luke Cage je často nechcene smiešny a Jonesov Iron Fist ostáva gigantickým castingovým prešľapom, ktorý by s väčším priestorom bez problémov stiahol dole aj celú tímovku. Chémia medzi postavami každopádne funguje, záporné postavy takisto a akcia je hodne výživná. Keď si to spočítam, tak takých 70% mi vyjde určite, treba byť fér. ()

P.H.

Přiznejme si, finále stálo za starou bačkoru. Ale jinak opatrná spokojenost. Tak snad druhá série bude o řád vejš... ()

RedRose

Je mi líto, ale očekávání po shlédnutí samostatných sérií, bylo obrovské! Dostal jsem ale jen lehce nadprůměrnou týmovku, navíc jen v 8-mi dílech... Nebyl tady prostor příběhové linky řádně proplést a vyslat vpřed... Protivníci byli taky nastíněni jen tak aby se neřeklo i když některé jsme už dobře znali... Je to sice fráze, ale tady to opravdu nevyužilo možný potenciál... Jsem moc zvědavý na druhou sérii, protože tohle opravdu nestačilo a samostatné série byly nakonec o něco lepší... Nyní 66% ()

Kubajss_cz

Po předchozích méně povedených sólovkách hrdinů (mimo Daredevila) jsem se bál. Pomalejší rozjezd se proměnil v týmovku, která baví a díky předchozím seriálům se dostáví moment, kdy jsou puzzle spojeny. Všemi seriály defenders série mě provází pocit, že je zde výskyt easter-eggů na Game of Thrones, ale monžá jde jenom o pocit. Konec posledního dílů byl skvělý... Hra s kamerou... Sepsaný scénář... Drží posledních 10 minut diváka v napětí a opakovaně mu dává naději a zase jí ničí. To vše, ale provází stále pachuť předchozích sólovek a možná by se do příště mohlo změnit scénaristické obsazení. Hrdinové by mohli dospět a chopit se své role jiným způsobem. Lowcost počítačové efekty prostě nejdou odpustit, i když jde o seriál. Pořád stojí za sérii Netflix a Marvel, takže by mohli vložit do svých projektů trochu více snahy. ()

MAAUZ

Dobrej nápad sjednotit tuhle čtyřku Defenderů. Iron Fist mi lezl brutálně na nervy a choval se jak největší spratek, to jsem vůbec nechápal.. Ostatní postavy OK, Elektra se ukázala jako děsná kočanda a Gao zas jako mocná stařenka. Potěšila Sigurney Weaver, která se příliš nezdržela. Taky přibylo víc bojových scén, což jsme chtěli a vyžadovali, jen ty výbuchy vypadaly hrozně cheezy.. No a teď nás čeká Punisher v podání Jona Bernthalaaa! ()

BrianMorello

Je docela smutné pozorovat kvalitativní úpadek MCU seriálů na Netflixu. Začali jsme skvělým prvním a druhým Daredevilem, poté v mých očích dosáhli vrcholu s Jessicou Jones (neplést s vyvrcholením!!) a pak už jen padali do vod průměru s Lukem Cagem a následně i do podprůměru s Iron Fistem. Zrovna u Defenders bych čekal odražení se ode dna a návrat na vrchol, ale opak je pravdou. Nevím, proč když mají všechny sólovky 13 dílů a redukce počtu epizod by značně pomohla, musí být zrovna zde dílů pouze osm. Na nic není pořádně čas a vše je docela zmateční. Dříve sympatické postavy jsou zde vyloženě na pěst, viz. Jessica. Špatný střih režie i hudba. Choreografie bitek je vyloženě špatná a těch bitek je bohužel hodně. Když se vše zpomalí a začne se kecat, scénář rozhodně nic nezachrání, někdy možná naopak. Těšili jsme se na „netflixovské“ Avengers a místo toho dostali Justice League. Smutné! ()

Daredevil a Kingpin se vrátí

Daredevil a Kingpin se vrátí

08.07.2022

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

24.02.2022

Před pár týdny přišla zpráva, že Netflix stahuje své marvelovské seriály jako Daredevil nebo Punisher ze svých serveru. To samozřejmě rozjelo spekulace o tom, kde asi seriály, jež se teprve nedávno… (více)

Nový Transformers našli režiséra

Nový Transformers našli režiséra

27.03.2021

Studio Paramount oznámilo nový film ze světa Transformers, jenž nebude mít nic společného se sérií Michaela Baye ani spin-offem Bumblebee. Nový robotí snímek pak natočí Angel Manuel Soto (Charm City… (více)

Pavoučí univerzum na Amazonu?

Pavoučí univerzum na Amazonu?

08.09.2020

Studio Sony oznámilo nový seriál Silk, jenž by měl rozšířit hrané univerzum kolem postavy Spider-Mana. Seriál by pak navíc měl dorazit na streamovací službě od Amazonu, což by mohlo naznačovat, že… (více)