V zajetí kouzel

Drama / Mysteriózní / Fantasy
USA, (2015–2020), 47 h 15 min (Minutáž: 41–60 min)

Předloha:

Lev Grossman (kniha)

Hudba:

Will Bates

Stella Maeve, Jade Tailor, Summer Bishil, Arjun Gupta, Jason Ralph, Hale Appleman, Wayne Pére, Tembi Locke, Nesta Cooper, Louise Hradsky, Jeff Mortensen (více)

Série(5) / Epizody(65)

Seriál V zajetí kouzel, inspirovaný bestselerovou knižní řadou spisovatele Leva Grossmana, sleduje Quentina Coldwatera, nadaného, ale nešťastného dvacátníka, posedlého sérií fantasy románů o kouzelné zemi Filorii, které četl v dětství. Jeho nudný život se změní, když se nečekaně dostane na tajnou, velmi exkluzivní školu kouzel v severní části New Yorku, kde získá vzdělání v moderním čarodějnickém řemesle. Kouzla však Quentinovi nepřinesou takové štěstí a dobrodružství, o jakém snil. Ukazuje se, že fiktivní země z jeho snů skutečně existuje, ale je mnohem temnější a nebezpečnější, než si vůbec dokázal představit. (HBO Europe)

PetriK12

Seriál na téma Harry P ? Kdepak! 26 dílů sledujeme hlavní protagonisty jak v každé druhé scéně a každou druhou minutu kňourají a brečí .... poté se dozvíme, že každý jen mávne rukou a něco "vyčaruje" a pokud náhodou chce být fakt magičem, přečte si knihu jak rukama mávat ještě lépe. ()

freedom3112

Zpočátku rozjezd béčkovým stylem (chvíli jsem chtěla i přepnout), ale po shlédnutí 1.série mě lapili ! Čekání na 3. sérii bude těžké.A to podotýkám,že fantasty nemusím.Vřele doporučuji,chvíli nepřepínat :)------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Tak dokoukána druhá série a nadšení neopadlo ! Suprový seriál !!! Za jedinou chybu považuji čekání na třetí sérii ! :) ()

Simo16

Natocit nieco mimo Rokfortu je skoro nemozne, The Magicians oceni kazdy fanusik kuziel ci Harryho Pottera.Je to nieco nove, nekopiruje to, nenudi to a pilot zaujal.Uvidime co prinesu dalsie casti. ()

IZFNP

Veľmi zvláštny seriál, v ktorom sa nič nedeje tak, ako by ste čakali. V celej sérii ma štvalo nasilu vyvolávané tajomno, ktoré pôsobilo miestami až nelogicky, v posledných dieloch to do seba ale všetko zapadlo. Postavy sú zvláštne nesympatické a nemajú medzi sebou dostatočnú chémiu, seriál je však naozaj magický, pretože to až tak nevadí. Niektoré časti ma nudili, iné však boli veľmi zaujímavé a trikovo si seriál vôbec nestojí zle. Najviac sa mi však páčilo, ako sa seriál nebál tu a tam pritvrdiť. Priemerná, i keď odlišná oddychovka, ktorej by sa zišlo pevnejšej tvorcovskej ruky, ale potenciál tu je. ()

JonSnow

Pilot: Pro mě nudný , předvidatelný díl....a na konci vidíme, kdo je ten "záhadný vrah"....uvidíme, co bude dál...ale nějaký potenciál to má. ()

Esinti

Jak řekl Picasso: "Dobří umělci kopírují, ti nejlepší kradou". The Magicians je parádní a nemilosrdná vykrádačka snad všeho, od Harryho Poterra, přes Zloděje blesků až po Bloody Mary. No a můj názor? Funguje to zatím perfektně. První díl se mi líbil, ale uvidí se jak to půjde dál. ()

kyrysar

Inu hodnotit po jednom díle je holý nesmysl... Ale zatím po pilotu je tu potenciál, že to bude opravdu dobré a snad i dinamické v ději, jelikož by mělo být pouze devět dílů. Avšak pokud chcete hodnocení, tak já jsem po prvním díle na 3,5 hvězdy, takže pěkný nadprůměr :) ()

zvolsi

Drama / Horor / Mysteriózní / Fantasy. Tak to sakra sem s tím, sem totální cílovka !! S očekáváním, že tohle bude něco, vlítnu na první díl a on je to druhořadej Harry Potter ze střední pro puberťáky ! :( Slovo horor se dá použít leda tak při popisu kvality scénáře a veškeré drama asi proběhlo při shánění toho pičuse co ztvárnil hlavní postavu, protože sehnat takovýhodle vocase to muselo být něco. Když se pak John McNamara, vyložený scénáristický mág, rozhodl udělat z hlavní postavy vypatlanýho, zamindrákovanýho a ustrašenýho čuráka, vznikla přímo hrůzostrašná kombinace. Dal sem ještě druhý díl, pro ujištění, že sem se nesplet a nesplet. Ano je to pičovina. Dokonce sem zkusil ještě pátý díl, v domnění, že už proběhne ta naprosto nečekaná proměna, neschopného emopičuse na nejtalentovanějšího borce. Ano v tomto dílu už se k tomu pomalu dostáváme, ale kunda je to furt stejná, takže naschle a za dva. ()

Emperor1

Docela příjemné překvapení. Myslel jsem, že půjde jen o dospěláčtější verzi Harryho Pottera, kde při kouzlení místo legračního máchání hůlkou legračně hýbají rukama, ale chytlo mě to svou přímočarostí, postavy a herci jsou sympatičtí (tedy až na absolutně necharismatického Quentina - snad záměr?), myšlenka sice nijak originální, ale věrná svému žánru a dobře zpracovaná, seriál si na nic hlubokého nehraje, prostě si jen chceme vyprávět příběh, berte nebo ne. A já to beru, ač nejsem žádný zvláštní fanoušek či znalec fantasy. ()

Rian_witcher

Zapomeňte na roztomilost Harryho Pottera. Kdo se nechá chytit do sítě tohoto seriálu (upozorňuji že první i tak dobrá sezona je nejslabší), ten jen zírá jak skvěle se vyvíjejí jednotlivé postavy. Děj seriálu je v každé sezoně (a vlastně i díle) zcela nepředvídatelný a přerody jednotlivých postav jsou excelentní. Jako heterosexuál musím vyzdvihnout Summer Bishil, která mě okouzlila a stala se mou platonickou láskou :-) Ovšem nejlépe zahranou a mnohavrstvou postavou je úžasný Hale Appleman. Ten by si zasloužil jednoznačně Emmy. ()

MrGandy

Po pár dílech hodnotím jako lepší průměr. Na mě to prozatím působí opravdu lehce parodicky, žánr komedie však nevidím :)... Uvidíme dál... ()

Tess92

Dost mě to chytlo. Možná je to tím, že jsem předtím zkoušela koukat na seriál k Mortal Instruments (to bych pak ocenila asi i 50 shades). Každopádně to působí dospěle a to, že herci nejsou zrovna puberťáci tomu myslím dot pomáhá. Zkoušela jsme číst Grossmanna, ale prostě mi to nešlo, po 50 stranách jsem to vzdala, protože se mi to prostě blbě četlo - výlevy ve stylu "jeho chcanky žluté jako kyselina stékaly do odtoku sprchy" tomu taky zrovna nepomohly. V porovnání s knížkou, která měla hrozně pomalé tempo je tohle o dost lepší. Je pravda, že dost postav je nepříjemných a je poznat, že je to YA, tudíž zvraty nejsou zrovna překvapivé, ale mně osobně se na to kouká dobře. Zbývá už mi jenom poslední díl série, tak uvidíme, jak to skončí. ()

zekon odpad!

Otřesný klon Harryho Pottera pro teenegery. HP byl strašidelnější a jiný level teda. Tohle se nedá. ()

Tomulka

To je naprosto nevyužitý potenciál! Ten scénárista a režisér to totálně zazdili. Herci tomu také moc nepomohli. Hlavně postava Julie je hrozná. Nakonec musím dát jednu hvězdu. Protože jsem vydržel první serii a pak jsem další dvě přeskákal a pořád jsem byl v dokonalém obraze co se děje. To se dá zažít jen u telenovely a to je úplný brak. ()

Gyl

První série zajímavá, pak se to zvrtne v nekončící kolotoč: "máme magii, nemáme magii, máme magii". Škoda. ()

Ajfist

Hlavní postava Quentin se občas chová jako zabržděný retard, kterému chybí jeho prášky na chápavost. Pro nějaký pokrok se vůbec nesnaží a trvale čumí jako pitomec co zapomněl mluvit a právě se to naučil. Na triky to není špatné, ale má to strašně pomalý děj.Spousta plkání jak kdyby se tvůrci snažili nasekat co nejvíc dílů a řad aby vyčerpali přehnaný rozpočet. ()

Thalin

Taková dospělejší verze kouzelnických škol. Samozřejmě to má svoje mouchy a díry, ale jinak mě to bavilo. Je tam akce, místy skvělé hlášky, sympatické i nesympatické postavy a vcelku originální děj. Některé díly mě nebavily vůbec, ale jiné zase ohromně, já se bavila. ()

Turtle

Předesílám že jsem fanoušek geniální knižní předlohy od Leva Grossmana, kterou považuji za jednu z nejlepších věcí ve Fantasy za posledních několik let. K seriálu: Jsem si vědom toho, že při adaptaci je třeba trochu pozměnit formát ale tohle je směšné. Celé to prošlo procesem známým jako "Jerseyshorification" s absolutně nesympatickými nafrajírkovanými postavami. Navíc tempo vývoje děje je až směšně akcelerované. Některé věci, na které se v předloze čekalo až do konce první knihy byly silně naznačeny už v pilotní episodě. To je podle mne extrém i na seriál. Nejvíc mě pobavilo, když na škola která je z hlediska dekoru popsána jako "zaseklá v viktorianské době" vypadá jako moderná universitní kampus a studenti tam chodí s kelímky na kafe jak z posraného Starbucksu. Ve zkratce: Za první tři díly unylé, nezajímave a stádovitě konzumní. Pozn. Nevadí mi odchýlení od předlohy jako takové. To je u seriálu jaksi do jisté míry nezbytnost. Vadí mi, že tato adaptace předlohu okrádá o vše, co ji činilo v žánru vyjímečnou a zajímavou a dělá z ní tupovinu tak, aby se líbila co největší mase amerických děcek. ()