Muž z Vysokého zámku

• USA The Man in the High Castle
USA, (2015–2019), 36 h 6 min (Minutáž: 45–70 min)

Tvůrci:

Frank Spotnitz

Předloha:

Philip K. Dick (kniha)

Alexa Davalos, Rupert Evans, Luke Kleintank, DJ Qualls, Rufus Sewell, Michael Rispoli, Carsten Nørgaard, Conor Leslie, Rick Worthy, Hank Harris, Ron Roggé (více)

Série(4) / Epizody(40)

ChuckOnly

roztahaná slaďárna s více méně otravnými postavami, která se změní v pohádkový sluníčkový odpad, na úrovni SJW twatterové fan-fikce... nebrat. Potenciál seriálu kompletně zabit. Nuda, vata, nuda, vata. Typické moderní americké hovno psané levicovými feministy... ()

Skeewe

Cool, bejt už měsíc zavřenej v karanténě, koukal bych se na cokoliv a tak se mi povedlo najít i tenhle seriál. 20 let po zničení Washingtonu atomovkou a výchově celé generace s nacistickou ideologií stačí na hodně šílenej svět. Už pilotní díl překvapil propracovaným světem alternativní verze 60-tých let (mixnuté s Twin Peaks) na závěr pecka stejně jako pak v každém dalším díle, správné ukončování aby jsem se těšil na další díl. Pokud nechcete přijít o celkový dojem, nečtěte nikdy recenzi k žádnému filmu před shlédnutím, snažim se nedat moc spoilerů, ale tomu se nikdy nevyhnete důsledně. Hlavní postavám které se v průběhu podle situací vyvíjeli v "jiné" charaktery jsem nakonec i ty nelogičnosti co občas dělali odpustil, dost dobrých herců z jiných filmů, takovej "Krysa" z "Jádra" tady zapad stejně jako když se v neutrální zóně ukázal "Maršál" ... (ale dost spoilerů). Jméno John Smith si ale budu pamatovat určitě. Pokud si ale chcete u televize odpočinout a nepřemýšlet, tohle určitě není to pravé. Hodně pomalu se odkrývá o co tady vlastně jde a fakt dlouho jsem nevěděl co si myslet. Nestačí, že současně vidíme několik dějových linií, s odskoky vzpomínek do minulosti a na různých místech planety, v různých kulturách (Velkoněmecká říše-evropa, Americká nacistická říše-západní pobřeží, Japonské pacifické státy-východní pobřeží, Neutrální zóna) a aby toho nebylo málo, není tu jen jedna dimenze. Docela sranda je, jak si opakovaně japonci stěžujou na svou technologickou zaostalost oproti nacistům (ačkoliv jejich plyn je lepší než cyklon b) ačkoliv se pokládají za nadřazené jim a nacisti jak japonci opovrhujou. Celkově ale vybrat si kde chcípnout (o životě bych raděj nemluvil) pokud nejsem zrovna nacista a i tam je to rizikový (austále to samý a v africe bych v lepšim případě jenom svítil). určitě nebrat východní pobřeží a to ani ke konci. Sice mi chvilku trvalo se zorientovat a občas se to táhlo jako by scénáristu vyměnily, ale celkově cením nápad. Děj a hlavně postavy (kdo umře je spíš na hodu kostkou) se mění a vyvíjejí a to to nejen jako hodní/špatní (binární ano/ne) ale kvantvě (ano...20variant...ne) i když taková Juliana ...(cenurovany spoiler) a to slovo kvantově tu sedí, hlavně když ho říká taková osobnost, jako je Dr.Mengele kterej má nejspíš v týmu Carterovou s McKayem a Zelenkou, protože pokroky dělaj fakt rychle. Ono vůbec, vidět co by dělal třeba Heidrich v Americké říši je něco (nicméně teď alespoň mam lepší představu kdo zabil u nás Kenedyho). Teď musím napsat něco aby nebyl ban, takový bratři (opak bílé) američtí komunisté, dát jim moc, to je dneska film co asi brzo zakážou, je až moc názornej hlavně tím, jak se podobá nejmenovanému kultu (co si před ním dneska klekaj podlézavý fotbalisti), včetně jejich opovržení a chování vůči všemu a všem co nejsou "jejich". Jen škoda, že to celé neskončilo o díl dříve a nebo to teprve teď pořádně spustit, možnosti by byli ( vesmír není jen jeden a k výuce kvantové fyziky tady je odkazů dost, třeba provázané vztahy, příčina a důsledek apod..). Zkusil jsem si pak přečíst knihu, ale to už bylo pozdě a dojem byl lepší ze seriálu (kniha místo filmu, spisovatel místo cestovatele, vesmír místo multivesmíru, judo místo aikido) () (méně) (více)

Foltest

Na Muži z vysokého zámku si především cením jeho extrémně zajímavého zasazení do alternativní historie a perfektní vykreslenosti tamního světa. To celému seriálu dodává autentičnost a atmosféričnost. Myslím, že čtyři série jsou na téma tak akorát. Všechny postavy jsou zdařile prokresleny a líbí se mi, že se v průběhu děje charakterově vyvíjí. Hlavním tahounem celého díla je jednoznačně John Smith, jenž je postavou nejzajímavější a je mu věnováno i njevíce prostoru. Kromě politiky a boje o přežití je do seriálu velmi zajímavě zapracován i prvek alternativních realit, což jistě muselo být velmi náročné, věřím ale, že se s tím filmaři popasovali úspěšně. Jsem nesmírně rád, že jsem Muže z vysokého zámku zhlédl protože mi připravil dlouhý čas kvalitní zábavy, jíž rozhodně nelituji a vřele jej doporučuji ke zhlédnutí. ()

sawtooth odpad!

Horší seriál jsem už dlouho neviděl. Pořád jsem čekal, že se něco začne dít, ale je to ztráta času. Pokud se to někomu nelíbí po pár dílech, nemá cenu pokračovat, v tom jsem udělal chybu. Opravil bych zařazení, není to scifi ani válečný film, je to romantická telenovela. Alexa Davalos tomu dává korunu, absolutně nemá na to, aby hrála takové role, maximálně nějaké ochotnické divadlo. Nevyužitý potenciál prostředí, natahované jako žvýkačka, díry ve scénáři a nesympatičtí herci, žádný důvod to vidět. Absurdní konec, totální nesmysl, prostě ODPAD! ()

r6AndrEw

Cože, to byl jako konec? LOOOOOOOOOOL. Vpodstatě tu už bylo všechno napsáno. Ze zajímavého, pěkně rozjetého námětu, vyšla jako vždy sračka. Copak jsou scénáristi (edit: dobří scénáristi) nedostatkové zboží? Jen potvrdím, že hlavní hrdinka mi neskutečně lezla na nervy. ()

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse