Muž z Vysokého zámku

• USA The Man in the High Castle
USA, (2015–2019), 36 h 6 min (Minutáž: 45–70 min)

Tvůrci:

Frank Spotnitz

Předloha:

Philip K. Dick (kniha)

Alexa Davalos, Rupert Evans, Luke Kleintank, DJ Qualls, Rufus Sewell, Michael Rispoli, Carsten Nørgaard, Conor Leslie, Rick Worthy, Hank Harris, Ron Roggé (více)

Série(4) / Epizody(40)

Soth

Zacnu tim, ze oznameni druhe serie me zklamalo (to same provedli s Legends). Mezi pilotem a vydanim zbytku epizod jsem precetl knihu, ktera byla na muj vkus trochu moc mysteriozni a nejednoznacna. Nicmene serial se ji drzi v necem krasne verne, jinde to smrdi nutnosti dalsich sezon. Hvezdicky za meho oblibeneho herce Ricka Worthyho, za luxusni vypravu serialu, za lovce odmen a za finalni scenu v Nemecku / USA. Hvezdicka dolu za prekombinovanou dejovo linku kolem Toma. ()

Tomko87

Po pozretí prvej série. Môžem alternatívne svety . Tobôž alternatívnu históriu. V tomto počine to krásne zvládli. Boh vie, ako cez hubu dostalo Slovensko ...No k seriálu. Trocha ma zamrzí, že je tam dosť hluchých miesť. Niekedy ten dej stagnuje na mieste. To je jediná chyba. Inak všetko super. Rufus Sewell hádam chytil životnú úlohu od čias Dark City (Smrtihlav) ()

ButchCB

Na tento seriál jsem dostal tip a tak jsem ho zkusil. Z počátku, asi i díky pomalému vypravování, jsem nebyl úplně oslněn, nebyla to taková ta "láska na první pohled", ale dal jsem mu po dvou, třech dílech stále šanci. Jenže pak mě právě to pomalé vypravování nějak zasáhlo a já jsem rázem byl na konci celé série a už teď se nemohu dočkat té druhé. Líbí se mi to, že díky tomuto seriálu si v duchu říkám spoustu otázek, jestli by to opravdu tak bylo, kdyby to tak dopadlo. Myšleno, kdyby II.SV opravdu dopadla vítězstvím osy. Jestli by se opravdu v Říši na americkém kontinentu mluvilo i na dále anglicky atd. Nicméně, proč ne :-) Tento seriál má u mě plných 5* a ani procentu dolu, dávám celých 100% (malá drobnost, v jednom z prvních dílů jsem zahlédl jako armádní vozidlo Japonců UAZ469, ten se vyráběl až od roku 1971 a příběh je vyprávěný z roku 1962, ale zase na druhou stranu, proč by to nemohlo být, třeba by jej zkonstruovali dříve) ()

Ronkar

Tenhle seriál u nás zatím stále zůstává (poněkud nepochopitlně) upozaděn. Ačkoli nechápu proč. Jde o velmi zajímavou Dickovu adaptaci. Ačkoli si tvůrci berou z námětu jen prostředí a sci-fi motiv, chválím především za atmosféru, originální prostředí, mysteriózní linku, boží soundtrack a vlastně i většinu herců. Rufus Sewell je zde až démonicky charismatický a Alexa Davalos se z relativně nenápadné Julliany probojuje cestu k sympatické postavě. MHC má perfektně vystavěný svět, technická stránka je dokonalá a také je tu velmi důležitá, protože pomáhá uvěřitelnosti této reality. Nalité prachy do této show jsou vidět, což oceníte při záběrech na nacistický New York, Berlín i špinavé San Francisko pod nadvládou Japonců. Problém je poněkud rozvláčné tempo. Prostě nejde o seroš, kde se furt děje akce, na každém rohu je zvrat apd. Také je tu docela dost nelogických událostí a postavy se občas chovají divně. Přitom by spoustu lapasů šlo vyřešit několika málo zásahy do scénáře. The Man in the High Castle má ale hodně zajímavý koncept a troufám si říct, že nic s podobnou atmosférou jsem v TV ještě neviděl. Soundtrack je boží, atmosféra je boží, 1. série - 75% Druhá série navíc povyšuje tenhle seriál mezi TOPku televizních show. Děj je dynamičtější, zamotanější, ale také logičtější a všechny ústřední linky směřují do parádního finále. Jsem nadšený hlavně z toho, jakým způsobem tvůrci pracují s postavami. U těch, které považujete ze začátku za hajzly, se postupně ukazují dobré stránky a opačně. Tahle ignorace černobílosti charakterů velmi pomáhá nastolit dilemata v ději a jednání postav působí nejen uvěřitelně, ale zaujme. I zde se uprostřed série příběh trochu zakucká, ale několik finálových episod vám to škobrtnutí naprosto vynahradí. Finále je skvělé po všech stránkách a emotivně mě položilo do kolen způsobem, jakým se to jiným seriálům už dlouho nepovedlo. Jako celeku dávám 4 hvězdy, ale je dost možné, že ve 3. sérii už to bude zaslouženě plná pálka. 2. série - 85% Velmi chvílám tvůrce, protože obdobně jako u jiných adaptací sci-fi guru P. K. Dicka, se tenhle příběh mohl proměnit v mišmaš bez hlavy a paty, jenže scénáristi ho chytili za ten nejlepší možný konec. Vystavují tak story, od které by se jiné serály měly učit, jak se správně dělá. ()

paddy35

Po prvné sérii můžu říct, že tohle je vážně impozantní a umělecký skvost. Ukázka toho, jak se dá pracovat s alternativní historií a zároveň děsivá fikce toho, jak mohl svět vypadat, kdyby se Němcům povedlo Druhou světovou válku vyhrát. ()

jjjerry

Perfektní předloha a téma plné potenciálu. První série měla své mouchy, přesto je to velmi návykové. Postupně se děj rozíždí a seznamujete se s prostředím a hlavními hráči. Za mě velmi dobrý koncept. Ta úvodní melodie a titulky jsou dechberoucí. ()

joseee

Pekne a zaujimavo spracovane, ale v druhej serii to ide divnym smerom, tak ani neviem ci sa chcem dat do 3 a 4 serie. Podla mna je hlavny pribeh v uvodnej serii, a zvysok je napatlany k tomu aby vyuzili kulisy a zuzitkovali zaujem do posledneho centika. Napriek tomu som to nechal na slabé 4* lebo zaner scifi je na csfd značne podhodnocovany (odhadujem ze vdaka detinskym fanusikom superhrdinov). ()

tybro

Od dob GoT se seriálům dělají velice podmanivá intra. Pojetí alternativní, o to víc dojisté míry nedávné historie, má něco do sebe (i když některé věci se zkrátka nemění). Děj se posunuje poměrně plouživým, místy i nejistým tempem, každopádně má divákovi co nabídnout. Děj, ve kterém mají všichni co ztratit, a většinou i ztratí. Postupně to začne být tak nakažlivě chytlavé, postavy si člověk celkem rychle zapamatuje a je v podstatě snadné se v tom všem zorientovat. Atmosféra je ponurá, úměrná té době. A i když díkybohu nemusím žít v tamtý době, mnohé se zdá být až mrazivě podobné současnosti. Prostě i Amazon hodil do seriálové tvorby vidle, kopí, sekeru, cokoliv ... a buduje stabilní základy. ()

Declen

Je to takové umělé. Když si představím, že bych vzal příběh a vsadil bych ho do úplně jiného kontextu tak by se nic nestalo. Spíše takový standardizovaný výlisek, parazitující na zajímavém tématu, ale moc dutý na to aby se nato dalo koukat. K tomu nezajímavý herci. ()

numan

Strhující drama, odehrávající se v alternativní Severní Americe, rozdělené na japonskou východní a německou západní část jakýmsi neutrálním "divokým středem", a to zhruba 20 let po prohře spojenců ve 2. světové válce. Jeden z nejlepších seriálů roku 2015 - sice celkem skoupý na akci, ale dokonale natočený a velmi, velmi hluboce lidský. ()

kolby

Veľmi precízna práca všetkých zúčastnených - od úžasného literárneho námetu, cez scenár, exteriéry, hudba, herecké obsadenie/výkony. Pán Ridley Scott si vie vybrať, čo bude produkovať. Tajomné, atmosférické, plné skrytého napätia, veľmi solídne zvýraznená celková atmosféra paranoje, ktorá je spoločná asi pre všetky totalitné režimy. Nadčasové, poučné - VYNIKAJÚCE. Prečo tak nízke hodnotenie našinca? Ešte aj anglosaskí americkí súdruhovia tomu dali na imdb 8,1... Chrochtám blahom ()

LaaN93

,,Čo by bolo keby“........... Jeden z najlepších súčasných seriálov ! Atmosféra a príbeh alternatívnej histórie je spracovaný na veľmi dobrej úrovni ! 1. séria za 100 %. Skvelá práca Obergruppenführer ! 2. séria za 100 %. ()

Nellie Lovett

Upřímně řečeno zklamání. Ano, myšlenka nacististy ovládané Ameriky je velmi zajímavá, výprava je skvělá a herecké výkony povětšinou výborné (zářným případem je Rufus Sewell). Ale příběh stojí za houby. Celé se to tváří hrozně napínavě, ale postavy se chovají divně a toho napětí tam nakonec taky tolik není. Začátek spoileru. (Jaktože Frank Julianě tak rychle přestane zazlívat smrt své rodiny? Jaktože Jualiana na konci bez problému přejde, že Joe je nacistický agent? A další a další...) Konec spoileru. A tak vás deset hodinových! dílů natahují jak kšandu, aby to nakonec zabil naprosto pitomý poslední díl. Později jsem zjistila, že má být zřejmě předehrou k druhé sérii - díky, nemám zájem! (Za velmi dobrý komentář považuji rikitiki.) ()

Yamatosan

Jedna z mých nej knih. Nedokážu uvěřit, že ji dokázali tak skvěle převést do pohybu! Jsem naprosto nadšen! Třešničkou na dortu je úžasný obergruppenführer John Smith! (Snad jen Neutrální zóna se až tak nepovedla...) ()

Wez

Tak tento seriál,to je absolutní skvost,perla!!!!Velice málokdy se mi stalo,aby mě nějaký seriál chytl už od prvního dílu,ale tento mi připadl již od prvního dílu naprosto excelentní a vydrželo mi to až do konce a myslím,že stejně jako já na něj budou nahlížet i všichni ti,kteří se zajímají o WW2-příběh o cestování mezi různými souběžnými realitami,z nichž v té,v které se seriál odehrává se Němcům a Japoncům podařilo dobýt USA a v které sledujeme každodenní život v okupačních zónách(Němci ovládají východ USA-Velká Nacistická říše,Japonci západ-Západní Pacifické Státy a uprostřed ůzemí nikoho-Neutrální Zóna),ale hlavně formující se odboj a honbu za protiokupačními filmy.Okupované státy jsou podle mého názoru ztvárněny naprosto dokonale(i když CGI efekty jsou občas patrné),děj je naprosto super a herecké výkony pro mě neznámých herců nemají chybu-těm postavám jsem věřil vše a nenašla se jediná,která by mi byla vyloženě nesympatická nebo špatně zahraná-Joe Blake,Juliana,Frank,Ed,pan Tagomi,Wegener,Kotomichi-ty postavy prostě neměli chybu a byli opravdu skvěle a uvěřitelně zahrané-ale ještě mnohem lépe zahraní mi připadali oba dva hlavní záporňáci-inspektor Kido z Kempeitai(japonská obdoba gestapa) a hlavně SS-obergruppenführer John Smith-prostě super!!!Potěšila i ůčast několika historických postav-Hitler,Heydrich,Himmler.Taktéž hudební doprovod se mi velice líbil a skvěle doplňoval atmosféru.Obě dvě série jsou za jasných 100% a už fakt nedočkavě vyhlížím tu třetí!!!!To se Amazon opravdu vycajchnoval,to se musí nechat!!!!Sieg heil,Joe!!!! ()

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse