Muž z Vysokého zámku

• USA The Man in the High Castle
USA, (2015–2019), 36 h 6 min (Minutáž: 45–70 min)

Tvůrci:

Frank Spotnitz

Předloha:

Philip K. Dick (kniha)

Alexa Davalos, Rupert Evans, Luke Kleintank, DJ Qualls, Rufus Sewell, Michael Rispoli, Carsten Nørgaard, Conor Leslie, Rick Worthy, Hank Harris, Ron Roggé (více)

Série(4) / Epizody(40)

dlouheBidlo

Po třetí sérii dávám plnou palbu. Ne, není to až tak zábavné. Je to zdlouhavé jako dokumentární seriál, ale je to výjimečné. S alternativní historií si pohráli excelentně. Domysleli všechny možné i nemožné vztahy, souvislosti, špionáž a v rámci rozpočtu udělali fantastickou výpravu. Natočili příběh z paralelního světa, kde se historie odehrála jinak. Byl jsem vtažen do světa, kterému jsem uvěřil. Po druhé sérii jsem si musel dát 2 roky přestávku, pak si půlku dvojky zopakovat a sjet trojku. Nádhera.  Pozor varování. Není to laciný biják. Pokud chcete vypnout palici, dejte tam něco jiného. Místy se táhne, jak týden před výplatou, ale fastu forward tady pšenka nepokvete. Jedinečné dílo. Heil Hitler! Čtvrtá série celé dílo důstojně uzavřela ... Heil Smith! ()

Mudrlant

Knihu jsem cetl kdysi davno a byla hodne zajimava. Toto serialove pojeti se ale tahne jak varena nudle pres celou kuchyn. Je tam spousta zajimavych postav , bohuzel nudne plkani nezajimavych postav to prebiji a dej se pomalu vlece buhvi kam. Napoprve jsem vydrzel jeden dil a serial opustil. Po par letech jsem se k tomu vratil s tim ze to je prece super latka a namet a zkusim se prokousat dal. Povedlo se mi to do sesteho dilu a porad varena nudle tak uz to nebudu zkouset. Skoda ()

pouzivana

V pilotu nás spíš jen seznámí se světem, kde druhou světovou válku vyhraje německo a japonsko. Zápletka je jen naznačena, ale pokud z toho bude seriál a autoři budou aspoň trochu při smyslech, tak by sme se mohli dočkat něčeho zajímavého :) ()

eaglestar

Hovno, hovno! Průměrná kravina, která se pouze veze na zvoleném tématu. Pokud je někdo při smyslech a trochu se zajímá o 2. světovou a vůbec o historii, tak nemůže dát víc jak tři. Vzali prostě téma What if a namatlali tam všechno co v těch blbých kebulích měli. Ta finská hovadina (název už nevím) byla aspoň dobrá v zábavnosti, nebrala se vážně a vlastně to pojali jako prdel. Jenže tato pipíkovina se vážně bere a plus všechny ty americký sračky. Ne, dík. (A předlohu neznám) ()

burg

Tak mám pocit, že scénáristé, producenti a další, jim podobná sebranka, si s Dickovými předlohami poslední dobou akorát tak vytírají prdel... Z pilotu fakt těžko usuzovat, ale neviděl jsem nic, co by mě mělo nalákat na shlédnutí celé série (bude-li vůbec natočena) ()

oskar10001

PILOT-80% /4* - 15.1.2015 SUNRISE-70% /3,5* - 13.7.2015 Myslím, že veľmi vydarený snímok, aj keď nechápem trošku v akých intervaloch vychádza daný seriál. Dúfam a verím, že sa môžeme tešiť na ďalšie časti, keďže Amazon objednal celú sériu. Zaujímavý nápad postaviť tak ťažkú myšlienku na tak jednoduchej veci-staré filmy ukazujúce, že vojnu nevyhrali Nemci. Úplne ma to dostalo. #amazing :) 75% ()

dragon'88

Ja som predlohu cital asi pred 11 rokmi a jedine co si pamatam je, ze ma to velmi nebavilo. Pilot vravi jasnou recou, ze sa z toho viac vytrieskat fakt neda. ()

kecal

Je to pomalé a vata je neskutečně nezajímavá. Nudil sem se až do 7 dílu, pak to začne být trochu zajímavé, ale pomalé tempo má celá série. Bylo příjemné, že jsem se po dlouhé době nesetkal s ničím vyloženě stupidním a scénář si po celou dobu drží celkem dobrou kvalitu. Nakonec dám čtyři, ale hlavně protože jsem fanda fantasy. ()

michalis

Ako serial zatial pecka, ak to neskonci ako LOST alebo ine "drama/krimi" serialy, ktore sa natahuju ako sopel z nosa pocas 400 epizod, ze z povodnych milionov divakov to dopozeraju cele 5ti - reziser, scenarista a traja posahanci ... ()

Dejna2

Skvělé. Seriál jsem shlédla jedním dechem a musím říct, že se to tvůrcům povedlo. Ponechat ducha knihy, takže se chudák Dick nemusí obracet v hrobě jako někteří jiní, a přitom vpasovat do seriálu děj, který by to přiblížil i těm, co nikdy o podobnou literaturu nezavadili. Temné, strhující...doufám, že v druhé sérii, jejíž natočení je ohlášeno na příští rok se tvůrcům tuto vysoko postavenou laťku podaří udržet a neposerou to dobrým koncem, genderovou vyvážeností, patosem nebo něčím podobně americkým. Pro mě do té doby ( kromě Rufuse Sewella) neznámí herci byli také příjemným zjištěním. Odkaz na Blade Runnera ( origami) a na Twin Peaks:-) ()

Randy_Marsh

Zajímavé prostředí, ten svět mě baví, ale už mě nebaví Juliana Crain. Otravná postava, která se chová jako by byla z devadesátých let ze "svobodného" světa a zasloužila by už někdy u druhého dílu kulku. Má ale obrovské štěstí, Kempeitai má na celé San Francisko jen dva policisty, nacističtí agenti se zamilovávají na první pohled a na ministerstvu obchodu sedí zakuklení hipíci. Už ty fašistické státy zkrátka nejsou, co bývaly, chjo. Obergruppenführer John Smith je pak mnohem příjemnější postava, ví co dělá, jedná mnohem konzistentněji a pozvání k němu na večeři se neodmítá. ()

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse