Muž z Vysokého zámku

• USA The Man in the High Castle
USA, (2015–2019), 36 h 6 min (Minutáž: 45–70 min)

Tvůrci:

Frank Spotnitz

Předloha:

Philip K. Dick (kniha)

Alexa Davalos, Rupert Evans, Luke Kleintank, DJ Qualls, Rufus Sewell, Michael Rispoli, Carsten Nørgaard, Conor Leslie, Rick Worthy, Hank Harris, Ron Roggé (více)

Série(4) / Epizody(40)

Rockerman

Mám za sebou dvě řady a musím říci, že mě to chytlo. Možná proto, že je to fikce jen zdánlivá. Vždyť kolik totalitních režimů ješte existuje a my jsme přece v něčem podobném také žili (ti dříve narození ). Ano, tu a tam jsem trochu kroutil hlavou, když to bylo hodně zkratkovité a velmi nevěrohodné. Vyvažují to silné scény a těch je většina. Například vše, co se děje kolem nemoci Thomase, obergruppenfűrerova syna patří k tomu nejlepšímu. Ano je třeba upozorňovat, že budování ráje na Zemi pomocí násilní, a jinak to není možné, je svinstvo a musí se proti tomu bojovat! Teď mě čeká třetí série a po ní budu hodnotit. Je jen škoda, že se to zase donekonečna prodlužuje, už jsem četl o čtvrté řadé! Ufff (9.1.2019) Jakýkoliv film či seriál lze prodlužovat donekonečna, jak to vidíme u obou "Nováckých" blbin. Bohužel je to na úkor kvality. Ta se pak snižuje, rozmělňuje. Ikdyž přiznávám, že se mi bude stýskat po Julianě, Tagomim, Kidovi, Smithovi a dalších, takže budu netrpělivě očekávat čtvrté pokračování. P.S. Ty paralelní světy jsem tak úplně neskousnul. ( 7.2.2020) S velkými obavami jsem přistupoval ke čtvrté sérii, ale musím říct - zbytečně! Bylo to vynikající. Dramatické zvraty nebyly tím nejzajímavějším, tím byly bezesporu přechody mezi oběma světy a jejich důsledky. Jen jeden povzdech. Asi bylo potřeba rasově vyvážit seriál a tak byla vymyšlena Černá komunistická rebelie a těm jsem při nejlepší vůli fandit nemohl. Z tohoto pohledu jsem rád, že pátá série už nebude!? ()

Pafnuc

Tak brutální hyperstylizaci dovedenou k naprosté dokonalosti jsem snad ještě neviděl. Obsesivní perfekcionismus vizuálních orgií imaginárního retra bere dech a nezbývá než doufat, že příběh bude pokračovat. Edit: Po konci čtvrté série lze říct, že je to učebnicový příklad, jak z geniální věci udělat přesnej opak. Děs. ()

umbjaz

Pilot mě dostal zhruba na **** zaokrouhleno nahoru. série jako taková určitě dostane menší hodnocení, protože se opět nevyhnou patosu. ale vidět v americký televizní show důstojníka SS je fakt nátěr :D :D :D nebo šleny jednotek SA na ulicích nočního New Yorku je taky velká libost :D těším se, jaké další momentky k popukání mi tento kousek ještě přinese. ()

Rawar

Velice dobrý Pilot. Kdo by čekal hned v prvním díle takový zvrat, že ? Alternativní vývoj druhé světové války je hlavním tématem nejednoho večera tráveného v pátek hospodě. Rozdělení na Japonské a Německé říše je dobrou možností. Chudák Důče utřel, asi mu záviděli toho bílého lva a nebo zjistili že má předky ze Sicílie. Každopádně, těším se na další díly, které doufám nebudou příliš vleklé. ()

Ba-nny

Super námet, ALE nesympatickí herci, často sa obajuvúce dosť nelogické správanie čo ma strašne vie vytočiť. So seriálom som chcel po prvej sérii skončiť, ale posledná časť ma prinútila dať ešte šancu aj druhej sérii. Ak by som, ale vedel vratiť čas nezačal by som to pozerať znova. UPDATE: Som rad, ze som nakoniec ostal pri seldovani serialu. Zvysne serie boli uz uplne o nicom inom ! Za mna super. ()

Sweat55

Po The Daredevil jde o druhé největší seriálové překvapení roku. Skvělý příběh, dobré herecké výkony. Tady není co dodat, prostě koukněte a uvidíte sami. ()

neo93

Výtečně natočený dramatický seriál, který těží především z originální látky. Tvůrci si hrají s myšlenkou, jak by vypadal svět, kdyby druhou světovou válku vyhrálo Německo s Japonskem, jenž vychází z úspěšné knihy od Philipa K. Dicka. Vůbec jsem netušil, že něco podobného vůbec existuje, takže jsem byl od začátku zvědavý, jak bude asi celý seriál vypadat. A musím uznat, že si mě seriál získal, již od pilotu tak i pozdějších epizod. Skvěle vyprávěný příběh, kdy poodhalujeme činnost lidí z odporu ve Velké nacistické říši tak i v Pacifistických státech ovládanými Japonskem, či sledujeme zradu ve vlastních řadách nacistické říše. Napínavá atmosféra 60. let a výborný casting jsou také předností tohoto seriálu. Už se nemůžu dočkat, co přinese druhá řada. ()

Psycho.R

Knihu jsem četl celkem nedávno a z ní zůstala pouze jakási kostra, na kterou je však nabaleno mnoho zbytečného děje. Avšak celkem zábavného. Až do poslední epizody jsem chtěl dát 4*, ale rozuzlení bylo dost slabé a navíc naprosto míjející závěrečnou pointu knihy. ()

Anayka

Philip K. Dick měl hodně dobrých nápadů a seriálová podoba Muže z vysokého zámku je velice pěkná podívaná, ze které místy mrazí. Závěr 1. série byl sice dost WTF, u některých postav přímo "OMG", ale zamhouřím obě oči a těším se na sérii 2! ()

Durgas

Príbeh je oproti pomerne útlej a dejovo stručnej knižke v mnohom rozvinutý a detailnejší, berúci si z predlohy len základnú kostru. Napodiv je to však nadstavba funkčná a zdá sa, že aj dobre premyslená. V prvej sérii je dej možno trošku pomalý a miestami dokonca nudný, avšak všetko je to len príprava na skvelú druhú sériu - hlavne jej posledné dva diely vymaznané a perfektné. ()

Armageddon

Seriál s pomalým štartom ale potom sa to rozbehne ako na poriadnej nacistickej dráhe. Zaujímavé spracovanie Čo keby ... Spočiatku ploché postavy si neskôr vybudujú silný charakter a hneď sa s nimi dokážete stotožniť v danej situácii. Obzvlášť zaujímavé sú postavy skutočných nemeckých pohlavárov, medzi ktorých patrí napríklad v seriály živý Heydrich. Na internetovú produkciu je to vynikajúca kvalita, už len keď sa na to pozrieme z historického spracovanie neuskutočnených udalostí. ()

flu

Odchylek od - dle mého názoru téměř nezfilmovatelné - předlohy je tam více než dost. Nicméně, pokud se přes to dokážete přenést, zbyde vám řemeslně poctivě natočenou žánrovka, jaká tady už dlouho nebyla. A byť je to natočené jen "na motivy" knihy, pořád se jedná o jednu z mála těch opravdu dobrých adaptací P.K.Dicka. ()

speedy7929

Nápad natočiť takýto seriál bol asi unikátny. Celkovo aj napísať knihu o tom, to musí byť unikátne dielo. Keď do toho pridáte produkciu Ridleyho môže vám vyjsť jedine nadpriemerný seriál. Obľubujem začiatočné seriálové ukážky. Osobne si myslím, že to dosť prezradí o seriály ako takom. Muž z vysokého hradu je seriál, ktorý je schopný konkurovaťtým kvalitnejším seriálom. Hudba, obsadenie hercov nič mi nevadilo. Povedal by som aj že scenáristi a producenti zachytili v tejto snímke aj povahu jednotlivých národov. Ale aby som len nechválil má to ja negatívum: veľká škoda, že sa dej nevenuje aj dosť Hitlerovi alebo nejakému deju v Berlíne. Celý čas sa sleduje Amerika. Dúfam, že sa dočkám aj druhej série. /S1: 85% ()

RedRose

alternativní minulost je něco co mám rád a proto jsem byl celkem nadšený... sice dost pochybuji o vývoji událostí, které vidíme dva roky po prohrané válce, ale budiž, možné je všechno... seriál jako takový je fakt dobře vyroben, tíživá atmosféra funguje, casting je více než povedený, ale to tempo... nevadí mi pomalu laděný seriál, ale tady ten čas místy téměř stojí... mám pocit, že původně plánovaný formát 4-dílné mini-série (4x90 minut) by byl vhodnější... přesto jsem hodně zvědavý, protože se přiznám, že ta hlavní zápletka mi není úplně jasná a samotné finále bylo celkem zklamání, protože se nic moc nevysvětlilo, spíše naopak... po první sérii, hodnotím čistých 80%!! ()

sunfreedom

Druhá série musela jasně ztratit náboj, protože už prostředí seriálu nebylo novinkou a překvapením. Nicméně příběh pořád kvalitní a v podstatě mě neskutečně štvala jen jedna postava a to Frank. Cliffhanger na konci rozhodně nedosahuje šoku na konci první série, ale ono tady bude pořád o čem vyprávět. EDIT 3. série: Tak teď nevím, jestli se scénaristé před třetí sérií špatně vyspali, nebo je problém ve mně, ale musím bohužel snížit na 4 hvězdy. Už to není, co to bývalo. ()

hero_bk

10 dílů první série mi zabralo 13 měsíců. To myslím přesně vystihuje zábavnost tohoto díla... Nezáživné, nesympatické postavy, jako celek vlastně nedávající smysl. Druhá série by mi trvala asi další rok, takže se jí asi vzdám úplně. ()

fallanga

Po první sérii musím říci, že je to velké zklamání. Výborný námět, kdy Nacisti a Japonští fašisti dobyli USA. To zní strašně dobře. Bohužel celý seriál se točí okolo několika velmi ufňukaných, nesympatických a hloupých postav, které přemýšlejí genitáliemi a jejich činy nemají žádný smysl. První série se začala rozjíždět až na konci. S nástupem Heydricha, Hitlera, s hrozbou války mezi Nácky a Japonci, s mocenskými hrami, které snad povedou k Noci dlouhých nožů 2, atd... Ale než se to dostalo k tomuhle, tak jediné napětí se týkalo záhadných filmů. Ty do seriálu přinášejí určitý záhadný prvek na úrovni Lost. Bohužel poslední scéna seriálu to ničí. Asi jako se zničilo Lost. No, druhou sérii si pustím, celkem mě zajímá jak se ty mocenské hry mezi Nácky vyvrbí. Ale pokud tam dále budou hrát hlavní roli hloupá američanka, nadržený nácek a nasraný žid, tak mě to velmi zklame. ()

DassemUltor

Hodnocení po prvních 3 dílech: Hodně feeluju tohle téma, hláška freedom under control je prostě pecková, scény kdy sněží popel z nebe jsou brutální. Není to úplně kulervoucí pecka, která by vás přikovala k sedadle tak jako jsem to cítil třeba u první řady Homelandu nebo Narcos. Přesto to vybočuje z průměrného seriálového shitu. Jsem moc rád, že tam nedominují rodinná a vztahová témata, oblezlá nechutným americkým patosem a klišé. Naopak je tam pár dobrých temných a zlých momentů a postav. Obergruppenführer Smith nemá chybu a užívám si každou scénu s ním. Zatím 7/10 - uvidíme na konci série. ()

MartinTerran

Poměrně zajímavý nápad zpracovat alternativní časovou linii, kde WWII skončila naopak, ale zpracování bohužel dobře nedopadlo. Příběhová linka se vleče jak snopel a seriál postrádá dynamiku a tak velkou část stopáže nudí. Postavy kromě těch "zlých" jsou nevýrazné a jejich osud je vám víceméně lhostejný. V seriálů je strašně moc otázek, ale odpovědi vůbec žádné, takže to působí dost zmateně. Poslední 3 díly řady už jsou už lepší, nenudí a konečně se to začíná rozbíhat, ale přijde konec řady. To jednoho dokáže naštvat. No každopádně zatím jen 3*. Hodnocení: 1.řada: 57/100. ()

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse