Annabelle 2: Zrození zla

• USA Annabelle: Creation (více)

Annabelle 2: Zrození zla je pokračováním velmi úspěšného hororu z roku 2014 „Annabelle". Výrobce panenek se svou manželkou přijmou několik let po tragické smrti jejich dcerky do svého domu řádovou sestru a několik dívek ze zavřeného sirotčince. Zanedlouho se stanou terčem aktivit Annabelle, posedlého výtvoru výrobce panenek. (Vertical Entertainment)

Brooks

Vizuálne pekne inscenovaný, atmosferický horor. Výprava a casting na jednotku. Prepojenie s prvým dielom veľmi šikovne vymyslené. Len ten scenár je tuctový, šablónovitý vývar z hororových klišé, nehodný takých slušných produkčných hodnôt, akými druhá Annabelle disponuje. ()

elimS

60% - komentář 20ti slovy: Obyčejná "démonština", která nijak nepřekvapí. Patří ale mezi ty lepší, s mrazením a hutnou atmosférou, ikdyž osazení domu bylo nějak v pohodě. ()

kelto44

Bohuzial, nepresvedcilo ma ani pokracovanie toho "velkodiela". Prva Annabelle bol obycajny podpriemerny horor a pokracovanie sa od neho vobec nelisi. Nezaujimavi herci, nefungujuce lakacky ani atmosfera, blbe postavy a primitivny scenar (ale to sa uz od Daubermana cakat da, pretoze na konte ma niekolko srackovych filmov, ktore za pozornost nestoja.. az na Crawlspace, ktory este jakz takz ujde). Podla mna je Sandberg zly reziser a toto dokazuje, ze je v rezii este len amater a ze by sa mal skor venovat svojim kratasom typu Light Out. Skoda. A to som ocakaval, ze to bude minimalne 2x lepsie ako jednicka. /40%/ ()

martincfc33

Kdyby to byla stejná nuda jako první díl dám 1-2 hvězdy, ale protože jsem se skvěle bavil a za celý film jsem měl minimalně 15x výbuch smíchu ( společně se 2/3 sálu) tak mi tahle komedie přišla na celkem vyšší úrovni, než filmy co se za komedie vydávají. Jestli tohle opravdu někdo myslel vážně jako horor tak to je vážně dobrej vtip. 3 hvězdy za nespočet vtipných scén. ()

Takein19

Nesčetněkrát jsem dostala záchvat smíchu spolu s půlkou sálu :D. Označení horor budu brát jako vtip, protože komedie je to výborná :D. Film nejde brát vážně, dialogy počínaje a vtipnými záběry konče :D. Budu na něj vzpomínat, protože jsem se tak nenasmála ani u filmů označených jako komedie :D. ()

Coliseum

Mě ta nelogičnost v chování zúčastněných tohohle typu hororů vážně jednou usmrtí. Na druhou stranu, díky absurdnímu jednání se člověk několikrát upřímně vyleká a o to jde především, takže hovno zle. ()

Fungore

Mainstream je největší zlo. Kazí dobré filmy a obvzlášť nejvíc na to doplácí horory. Tohle je solidní bubákovina a asi zatím nejlepší film D. Sandberga, který se podle mě vyložene hodí na pole mainstream hororů. Jeho filmy mají pro dnešní mládež všechno potřebné.. což jsou v podstatě jen lekačky. Mě to bohužel nestačí.. Lights Out pro mě bylo zklamáním, které si většina mladých nesmyslně chválilo. Annabelle 2 ale nabízí o něco málo víc, což je chvílemi solidní atmosféra, pár vydařených scének, herecké výkony ok, hlavně teda postarší pár, který je dobře obsazený.. děti nehráli špatně, ale jejich rozhovory jedno velké klišé, takže nuda a asi každému bylo jasné, že těm dětem nic nehrozí. Dát tomu rating R, tak by se z toho dalo vytřískat mnohem víc. Ovšem to by si pak vývojáři tolik nenamastili kapsy na vás ovečkách, že? :) 3 hvězdy málo, 4 hodně. Prosím o zavedení půlhvězd. ()

mark9th

:) Ach jaj. Zase budeme rozoberať prequel, sequel či spin-off, ktorý má za úlohu v prvom rade čo najviac nahrabať vo vreckách divákov, miesto toho , aby niečím novým zaujal? Tentoraz nie, fuck off Annabelle. Pekná kamera, to je všetko. ()

Vanguard77

Nebyl to zas kdovíjakej průser. První polovina dokázala celkem úspěšně vtáhnout a gradovat napětí, ale pokud máte pár hororů nakoukáných, nejspíš se neubráníte pocitu, že už jste to všechno někde viděli a k tomu lépe natočené. Proč neprchla celá rodinka z baráku v prvním The Conjuring bych ještě asi nějak akceptoval, ale proč se nezdekovala posádka domu tady, když se objevili první zmasakrovaní spolubydlící, to mi upřímně zůstává záhadou. Byl jsem na vážkách, jestli za 3, nebo za 4, ale nakonec srazím na 3, protože mě víc děsila panenka a tajemno první poloviny než ten rohatec v polovině druhé. Ucházející. ()

XXXXXXXX

Přijmete-li do svého domu partičku osiřelých přistěhovalkyň všech barev, měly by Vám tyto čůzy, z vděčnosti minimálně 3x denně vyleštit poklop. Přece jen, kdo chce mít v baráku 15+15 špinavé sváteční nádobí, že. Po čase, se ofšem ukazuje, že úplně všechno asi nebude tak docela v pořádku, neboť barák skučí, přes nekvalitní těsnění oken (asi made in china) tam člověku každou chvíli třísknou dveře před nosem, a navíc si ještě Pán jeskyně dovolil, označit dva! pokoje, jako mládeži nepřístupno! Značně zděšená děvčata, nakonec patřičně náhodou, odhalují jistou fascinovanost obludně otylými porcelánovými panenkami, no a to teprve začíná ten správný horror. V baráku nefunguje televize, takže jsou chudinky dívenky odkázány jen na prehistorické rádio, po baráku furt nějakej černoch dělá bordel papírovejma lístkama a považte, dospívající mládež má dokonce zakázán i přístup do jednoho pokoje, s úplně čupr dupr domečkem pro panenky! Když se v druhé polovině, tento rádoby horror, zčistajasně přehoupne do komediální roviny, bude asi s označením horror/thriller něco jistojistě špatně. I tak je ale tento hororový debakl o 50% lepší, než značně retardovaná jednička. ()

Mr.Ward

Kdo by to po průměrné a na poměry Wanova univerza až snad podprůměrné jedničce čekal? Na The Conjuring to nemá, ale trochu zdlouhavé The Conjuring 2 strká Creation do kapsy. Snad se dočkáme Annabelle i potřetí v tak dobré formě. ()

ervina

Někde jsem četla "Jestli se cítíte osamělí, koukněte se na horor. Hned budete mít pocit, že je s vámi v místnosti ještě někdo." Jo, je to pravda. Některé věci byly předvídatelné, ale stejně na mě fungovaly. ()

Hedy

Pojďme se podívat na další film o tom jak jsou lidé hloupí jen proto aby se ve filmu něco dělo. Ano. Mluvím zde o naší oblíbené Annabellce. Opravdová od Mattela. Na rozdíl od toho infantilního, ryšavého zmrda co si hraje na řezníka a pomocí žiletky na holení seká achilovky. Annabellka tu jen tak sedí. Občas pohne hlavou nebo se vydá na výlet napříč sirotčináriem. To jen proto, že jedna píča s obrnou se rozhodla jít do místnosti kam neměla. Bejt majitel tak jí ty nohy sám ještě dolámu kdyby se mu neprolámaly klouby na opačnou stranu. Do Annabellky vstoupilo zlo z pekla. Co tedy dělat? Co jí takhle zavít v době do místnosti vytapetovanou biblí? Protože zavřít jí do rakve vytapetovanou biblí 666 metrů pod zem je až moc bezpečné a mohlo by to zachránit v budoucnosti někomu život. Místo toho se necháme nahánět panenkou kterou by nikdo nikdy v životě nechtěl ani kdyby jste mu s panenkou dali peníze. Takže se díváme na to jak se handicapovaná holka musí vypořádat se sérií traumatických zážitků jako jsou blikající světla, živý hastroš do pole a přerostlá panenka Barbie která chodí z místa na místo. Musím uznat, že to byla příjemná podívaná. Párkrát jsem i dokonce skoro vyklepal hovno z nohavice nebo způsobil ultrazvukový jekot. Annabellka si zaslouží poctivé čtyři pentagramy z pěti. ()

koty2201

Musím uznať, že v prípade pokračovania o bábike Annabelle posadnutej démonom, ide o niečo lepší film ako ten prvý diel. Ale aj tak cítiť, že to nemal pod palcom talentovanejší tvorca, ktorým je James Wan. A neviem prečo radšej všetky filmy v tejto sérii nezverili radšej jemu. Pretože pokračovanie je asi druhým a možno najstrašidelnejším doterajším filmom z Conjuring vesmíru. Zároveň je bohužiaľ aj tým asi najblbším. Pretože mnohokrát sa postavy zachovajú nelogicky. Chápem, že to sa od strašidelných filmov očakáva, ale toto je až príliš blbé aj v porovnaní s predošlými filmami v univerze. Trochu mám pocit aj taký, že akoby už nie všetky zákonitosti tohto hororového sveta v tomto prípade platili rovnako. A nie všetko sa vysvetlilo uspokojivo. Teda napríklad démon mníšky, ktorý sa ocitol na fotke zo starších čias ústrednej pani predstavenej, lenže ďalej ju už ignorujú až do konca filmu. A tak neviem, či išlo o toho istého démona ako v predošlých dieloch alebo to je niečo iné. Ďalšou vecou, ktorá tu nefunguje, sú vzťahy medzi postavami, ich vzájomná chémia a celkovo si vás nikto z nich nezíska tak, aby ste mu fandili. Čo je blbé, pretože doteraz táto séria až tak prázdne charaktery nemala. Ja viem, že to v hororoch nebýva zvykom, ale v Conjuring vesmíre to vždy akosi prítomné bolo. Škoda. Taktiež tu absentuje akékoľvek vyháňanie zlého démona a udeje sa až na konci. A farár len povie že je hotovo, aj keď manželia Warrenoví tvrdia, že to zlo z bábiky Annabelle sa vyhnať nedá. Čo sa na konci filmu potvrdilo. Ten koniec tvorcovia využili na celkom pekné napojenie sa na zvyšok filmov a dáva to zmysel. Len to bolo také očakávané. Avšak dúfam, že sa séria nejak obmení a bude variabilnejšia. Už to začína byť pomaly jedno a to isté stále dookola, len sa vrátili ešte skôr v čase ako v prípade prvej Annabelle. Takže tento diel by som fanúšikom série mohol odporučiť, len už nebudú tak nadšení. A hororovým priaznivcom asi tiež, len ako hovorím, je to trochu slabšie oproti hlavnej linke - V zajatí démonov. ()

adamix

Prostredie samotárskej chatky s domácimi a samozrejme detské osadenstvo vyzdvihujú filmový origin démonickej bábiky na ľahký nadpriemer, lákačky už ale absolútne nevystrašia a celkovo ten fantasmagorický pôvod tejto bábiky mi príde už okukaný a nedokáže zaujať. Tento film som roky odkladal a mám pocit, že ho priveľa ľudí precenilo. Jasné, je to lepšie než priemerná jednotka a strašná trojka, ale celé to ,,Conjuring univerzum" nikam neposunie a ani nijako neobohatí, nakoľko mainstreamovo, tak ani nápadmi a už vôbec nie hororový žáner ako taký. Podarené cameo tu má skutočná Annabelle a z chvál je to asi tak všetko. Za mňa 60%. ()

Annabelle se vrátí

27.06.2017

Kdo natočí Shazama?

Kdo natočí Shazama?

20.02.2017

Studiu Warner Bros. se zatím nepovedlo sehnat režiséry pro Flashe a Batmana, s Shazamem má ale o něco větší kliku. Dalšího superhrdiny od DC by se měl ujmout David Sandberg (Zhasni a zemřeš), jehož… (více)

PF 2017

PF 2017