Annabelle 2: Zrození zla

• USA Annabelle: Creation (více)

Annabelle 2: Zrození zla je pokračováním velmi úspěšného hororu z roku 2014 „Annabelle". Výrobce panenek se svou manželkou přijmou několik let po tragické smrti jejich dcerky do svého domu řádovou sestru a několik dívek ze zavřeného sirotčince. Zanedlouho se stanou terčem aktivit Annabelle, posedlého výtvoru výrobce panenek. (Vertical Entertainment)

Zoltar78

Hodně kvalitní duchařina, které v rámci žánru nemám téměř co vytknout. Několik scén bylo skutečně "creepy". Scéna ve sklepě s polovičatou paní domácí asi top. Až mě překvapilo jak dobře vše funguje. Být některé scény více dotažené hardcore, neváhal bych s pátou hvězdou. ()

sabo5

Annabelle 2 je mnohonásobně lepší než její předchůdce. Annabelle 2 vychytala všechny mouchy z jedničky a představila se nám v úplně jiném stylu. Ale taky je možný že jak jsem se delší dobou nekoukal na horory tak všechny nároky které jsem měl už nemám takže se na ně zase musím naladit ale prozatím 4* z 5 . ()

Aywes

Díky prostředí je to o kousek lepší, než první díl. Přesto se stále jedná o podprůměrnou pseudoduchařinu. ()

PamelaJJK

Pro mě o stupínek horší než jednička. Pořád naprosto skvělý vizuál, obsazení i veškeré ruchy, zvuky a hudba. Parádní kamera a střih. Jen děj je chatrnější a atmosféra má sice schopnost diváka pohltit, ale na můj vkus je příliš řídká, taková nízkotučná. Ale pořád je to excelentní duchařina, která jistojistě neurazí. ()

schinken

Tento horor ma celkom príjemne prekvapil. Dokonca som ho zvládla celý, a to som čakala, že to bude ďalšia hlúposť z radu hororov. Prvú časť som nevidela, ale pochopila som, že ide o akúsi retrospektívu, takže to nebol problém. Námet o diablovi je navyše ešte z tých rozumnejších a uveriteľnejších a podľa mňa je to dobrý podklad na pozerateľný horor. Film bol samozrejme mnohokrát predvídateľný, ale prostredie a téma boli zaujímavé. Iba posledná scéna, kde zrejme išlo o scénu z prvej časti filmu, bola zvláštna a celkom vtipná. Režisér si ju mohol odpustiť. ()

blondboss

V súčasnom svete toho množstva hororov je až neuveriteľné, aký si Conjuring univerzum drží štandard. V podstate klasické hororové prvky vsadené do tohto snímku tak mrazivým a zimomriavkovým spôsobom, ktorý sa vám jednoducho vryje pod kožu. Druhé pokračovanie Anabelle hádam aj o level lepšie ako to predošlé a navyše pekne prepojené s jednotkou. Úprimne poviem, že som čakal dosť väčší prúser a som rád, že som sa mýlil. Aj keď by sa ešte čo to dalo vylepšiť, v rámci žánru sa jedná o jeden z tých lepších snímkov. 75 % ()

Agonie

Sorry, ale nebojím se hlasitých zvuků, nevylekají mě, ani neznechutí, ale hlavně: nepobaví mě. Jako jo, je to zábavnější než jednička, ale jen protože to má aspoň nějakou osobnost. Btw: říkat si hodinu a tři čtvrtě pořád dokola: "hmmm, náhodný předmět, kterému věnovali drahocennou stopáž, to mě zajímá, jestli se daný předmět znovu neobjeví ve "strašidelné" scéně," je otravný. (Prequel prequelu, LoL) ()

ScarFace_V8

U Annabelle 2 vidím výrazný posun k lepšímu. Příběh se přesouvá o mnoho let před události prvního filmu, který pak tyhle události hodně pěkně uzavírá. Druhý film se přesouvá na poklidný venkov. Už jenom tohle dokáže navodit příjemnou atmosféru hororu a co mnohem víc → pocit odloučení, opuštěnosti a bezmoci neboť nejbližší lidé mohou být několik mil daleko. Film měl zajímavé gradační kouzlo, pěkné momentky a svým zpracováním byl i mnohem temnější. Bohužel byl také o tom, že moc „panenky“ byla omezená morálním filmovým statutem, který ji prostě nenechal zabíjet děti. A právě děti (děvčata) jsou v tomhle filmu tou podstatnou většinou. Takže jakmile se démon zbaví všech dospělých, už se nemusíme o nikoho dalšího bát. A tak už to film s pár lekačkama, brutálníma scénama a způsobením PTSD pár dětem, dotáhl do konce. Způsob, kterým byl ale následně propojený s prvním dílem byla skvělá momentka. ()

Nikolas__

Fakt silné čtyři hvězdy. Ačkoliv mám první Annabelle rád, tohle je opravdu znatelné zlepšení. Že začátku umí být nějaké scény v domě opravdu znepokojivé (loutkové divadlo opravdu fuj) a atmosféra byla opravdu silná. Sice jsem čekal že se postavy nějak více rozvinou, ale ne. Škoda. Finále v domě sice nebylo tak silné jak jsem čekal, ale konečné propojení s prvním dílem je fakt dobré. Ne tak při zemi jako jednička, ale o to lepší. Až na pár blbostí nejlepší Annabelle. ()

Bossi123

Jelikož jsem si chtěl doplnit vzdělání ohledně hororu, rozhodl jsem se zhlédnout celou franšízu Conjuring universe. Rozhodl jsem se postupovat chronologicky, The Nun (2018) mám tedy již za sebou. Zprvu by člověk neřekl, že se jedná o horor (relativně odlehčená atmosféra, tedy až na smrt dívenky, rozverná hudba). To se ovšem změní ve chvíli, kdy dívky ze sirotčince přijdou do nového domova, který skrývá nejedno tajemství. Líbí se mi pozvolné tempo, divák má dostatek času na to zvyknout si na prostředí a hlavně poznat hlavní postavy. Ve filmu se vyskytuje pár pěkných jumpscarů a hra se světlem, díky kterým je atmosféra skutečně napjatá ve správnou chvíli. ()

Arigato

Posadit do režisérského křesla Sandberga byla opravdu dobrá volba. Pokračování hororu o panence Annabelle je řemeslně velice zdařilé, mnohem nápaditější, tedy co se napětí i zájmu o postavy týče, a kupodivu tak nějak celkově povedenější. Taktéž bych vyzdvihl to, jak tvůrci navázali na první díl. ()

nicolePavs

Toto je snad první film, kde se druhý díl povedl o poznání lépe než předchozí. Jelikož nejsem až takový milovník filmů s "lekačkama" tak jsem se bála od samého začátku. Dle mého názoru jsou lekací scény perfektně udělané tím, že dost často je člověk ani nečeká. Atmosféry byla skvělá. Líbilo se mi propojení i s dalšími horory. Přesto, že jsem půlku filmu ani neviděla (Měla jsem jako největší posera zakryté oči) neváhala bych a klidně bych šla znovu! :) Určitě 85% zasloužených. ()

HonzaBarta

Pěkný lehce nadprůměrný film. Sice jsem si v kině občas připadal jako na nějaké komedii místo na hororu, ale i přesto se tam našlo několik scén u kterých jsem měl opravdu strach tudíž člověk nic nezkazí když se na film podívá. 80% ()

Jamall

Obří pokrok oproti jedničce - vynalézavé lekačky, pečlivě budovaná atmosféra, skvělá kamera a zajímavé postavičky. Je k nevíře, že v podstatě ten stejný styl pořád dokáže zafungovat, tentokrát si to Wan pohlídal, Sandberg je talent. ()

vojaksvejk

Akosi nerozumiem tomu vysokému hodnoteniu? Za čo? 2 hviezdy za komediálny nádych... Boli sme na tom v kine, ktoré skôr pripomínalo zraz puberťákov. Asi najhorším vysvedčením je, že sa nikto ani len trošku nebál, zato celé kino často pukalo smiechmi a väčšina zúčastnených ľutovala koruny za vstupné... Prvú polovicu filmu sa nič nedeje. Druhú sa váľate smiechmi. Toto že je horor? ()

nikinikiniki

Jako hororový odborník dávám tři hvězdy, čistý hororový průměr, nic extra, ale ani neurazí. Většina věcí se vyloženě dala očekávat, ono to je taky dost složité natáčet horory a vymýšlet pořád různé "lekačky", když ve většině hororech je to na podobném principu (vymyká se pouze Insidious). Jinak velmi zdlouhavý začátek o ničem, ale zase naopak nějaké scény se tvůrcům vyloženě podařily :) Herci byli taky dobře vybraní. Jak říkám - čistý průměr. ()

Naghavi

Nečekaně skvělý atmosférický film, který ve stejné kvalitě pokračuje v rozjeté "Conjuring" sérii. Sandberg přináší po nečekaně dobrém debutu zase další inovativní prvky v duchařině a s mistrem žánru Wanem drží krok. V kině to je paráda, zvuk excelentní. Těším se na chystaný snímek "The Nun", kde se opět objeví Valak a snad bude stejně dobrý, jako Annabelle 2. 90%, Cinestar Ostrava. ()

Annabelle se vrátí

27.06.2017

Kdo natočí Shazama?

Kdo natočí Shazama?

20.02.2017

Studiu Warner Bros. se zatím nepovedlo sehnat režiséry pro Flashe a Batmana, s Shazamem má ale o něco větší kliku. Dalšího superhrdiny od DC by se měl ujmout David Sandberg (Zhasni a zemřeš), jehož… (více)

PF 2017

PF 2017