Sestra

• USA The Nun (více)

hrumsrt

Že se nestydíte! Takhle ždímat Conjuring! Nebavilo mě to, úvod byl děsný... Jediné co mě udrželo v bdělosti byl Valak na scéně. Jinak fakt nuda! Vzpomeňme si, když byl na tom kamarád v kině a básnil, jak "děsivé to bylo".. Ano, pokud jste jeptiška, nebo máte v plánu jet do Rumunska, tak se asi zeserete strachy, ale jinak hodně slabé.. Asi jako někdo nepochopil, že to nebyl Valak, kdo dělal z Conjuringu 2 tak výborný film...No Warrens no Fun! Asi už nikdy víc! 30% ()

soviczka

Proč musí mít všechny hororové postavy ty děsivé špičaté zuby??? Jinak nuda, šeď, nuda. Tedy lekačka, očekávaná lekačka, lekačka... ()

koty2201

Bohužiaľ, ale celá séria má po celý čas s týmto problém. Stojí to za to len vtedy, ak to točí James Wan. Inak ide o celkom biednu sériu. Mníšku nezachraňuje aj pre mňa známa herečka z American Horror Story. Pretože malo ísť o vypustenie démona Valaka. Jeho akýsi origin príbeh. Sám o sebe nie je zlý a ako námet to je celkom zaujímavé. Len je to natočené dosť mdlo, nudne a lenivo. Občas ma film naplašil, ale inak to bolo len také samoúčelné a neužil som si to. Aj samotná mníška tu má málo priestoru. Zďaleka nie je tak zaujímavá ako v druhom Conjuringu. Nehovoriac o tom, že aj tuto sa dosť výrazne a často postavy chovajú divne a nelogicky. Taissa Farmiga je skutočne asi jediným svetlým bodom vo filme v porovnaní s ostatnými vlažnými hereckými výkonmi. Postavy sú inak napísané veľmi plocho a ničím si vás nevedia získať. Namiesto výbornej spooky atmosféry tu skôr ide o chabé jumpscares a to je pre mňa príliš lacný pokus o zaujatie diváka. Dokonca ani lore okolo mníšky nie je až tak pútavý ako keď ju trošku bližšie opísali v Conjuring 2. Technicky ide o taký sivý priemer kde nič nejak extra nevyniká a nestojí za spomenutie. Možno len s výnimkou zasadenia, pretože ten kláštor je celkom netradičným priestorom a dal sa využiť aj lepšie. Takže aspoň ten dodáva filmu ako takú atmošku. Ale keď to zhrniem, tak nemôžem film nejak významne odporučiť, zároveň nejde o úplnú stratu času. Rozhodnutie je už na vás. ()

ratpile

Začalo to pěkně, skončilo to jako vždycky.  Proč v tomto prostředí nenatočí atmosférický, napětí budující horor? Protože CGI továrna na přepálené hororové výjevy. ()

ynnel

Po zhlednuti obou dílů V zajetí démonů jsem na tento horor čekala skoro dva roky s velikým očekáváním a teď mi nezbývá než napsat, že byl pro mě velikým zklamáním. Bylo to až moc preumělkované, nebyl zde ani moc prostor pro tu hororovou dusivou napínavou atmosféru, kdy divák s napětím čeká, co se stane. Tady se prostě tak nějak pořád něco dělo a už to byla po chvíli nuda. Nejděsivější scéna byla, když jeptiška jen stála ve tmě na chodbě a nejlepší na celém filmu byl ten úplný konec, kde se konečně objevili moji oblíbenci Warrenovi, ale bohužel ani ten už to nezachránil... ()

TinyMartina

Spokojenost. Atmosféra mrazivá, strašidelný duch, až na pár vyjímek (jasně, rozdělte se, to dává vždycky smysl) se postavy nechovají moc idiotsky a Frantík mě fakt bavil. ()

heavy66

Nebylo to špatné, u mě poctivá trojka! Sestra připomíná Vymítače z r. 2004, ale ten byl hodně zmatený. Počáteční scény Sestry na hřbitově měly dobrou atmosféru, jen mi vadil nedostatek strachu u hlavní hrdinky. Barák plný temných stínů, hnijících jeptišek, prázdných rubášů a jiných krajně podezřelých úkazů a ona si klidně vezme svíčku a jde se podívat do sklepa, co je tam novýho, a cestou žádné modlitby k Pánbíčkovi, aby ráčil ochránit její dušičku?! Snižuje to napětí, když dává najevo, že se jí nemůže nic stát! Škoda, že Valak nedostal víc prostoru, Bonnie Aarons umí užasné ksichty, třeba v Conjuring2, když ji Farmiga starší zaklíná. Pokud jsem správně pochopil, Sestra bude mít pokračování, protože teď je Valak zpátky v pekle, ale musí se nějak dostat do Londýna. Šťastnou cestu! ()

NightScene

Pecka! Po dlouhé době horor u kterého jsem se opravdu bál a občas i sklouzl do sedačky. Výborně udělané, lekačky jak sviňa a atmosféra bombová. Rumunské opatství jako výborně zvolená kulisa pro všechno zlo. Strhující jízda s ďábelským plynem. Spokojen 90%! ()

Yweet

Tak nejak lepsi nez Anabelle, horsi nez Conjuring a Sinister, asi jedna lekacka. Ale dobra, ponura atmosféra, dokreslujici hudba...bat se nebudete, nejvice rusivy element jsou pokusy o vtip ze strany francouzskokanadskeho pruvodce...za Taissu jsou pridala 1 hvezdu ()

StormyWhispe

Som zmätená. Horor to... nebol. Teda... ono tam boli nejaké pokusy o ľakačky a napätie, ale vo výsledku nemali žiaden efekt - na mňa nie. Možno sa našli výnimky, ktorým sa triasli kolená, no na mňa to nefungovalo. Rozmýšľala som, žeby sa to teoreticky dalo šupnúť do žánru mysteriózny thriller, ale ani ten to nebol. Nebolo to zlé, to nemôžem tvrdiť, ale nebolo to ani dobré. Potenciál? Veľký (to úúúžasné prostredie!). Využitý však takmer absolútne nebol. Boli chvíle a momenty, ktoré sa mi celkom pozdávali, no tých pár záberov a kvázi „zápletiek“ (pretože Sestra vlastne ani nemá žiaden dej) to jednoducho nemohlo zachrániť. A fakt, že som sa viac zasmiala na podarených situačných hláškach ako sa „trhala od strachu“... tomu tiež vo výsledku moc nepomohlo. Keď to zhrniem, film ma nesklamal, ani neprekvapil, ani nedostal do kolien... len si do budúcna radšej poviem, že počkám, kým si film z Conjuring univerza budem môcť pozrieť doma v pohodlí a nebudem sa naň zbytočne trepať do kina. Aj keď možno práve kvôli atmosfére v kine sú tie hviezdičky 3 a nie 2. ()

Zoltar78

Nečekal jsem žádnou pecku, ale těšil jsem se alespoň na postavu démonické jeptišky, která v druhým Conjuringu budila fakt hrůzu a její scény patřily k těm nejlepším. Jak už tady bylo řečeno, z děsivé jeptišky udělali řadového bubáka, který "uměl" vyděsit jen těmi nejprimitivnějšími lekačkami. Celkově bez nápadu, postavy nezajímavé, prostě hororová nuda... ()

jkpj22

Ten konec to zachránil.... byl jsem odhodlaný hodnotit tento film dvěma hvězdami, ale pak se konečně začalo něco dít, Walak ukázal svou sílu a uspokojil mé požadavky. Tři hvězdy. ()

ZHODNOTITEL

Film, kterému byla ušlapána cestička stejně tak, jako Annabelle. Bohužel film samotný je spíš opět jakýmsi dozvukem. Nicméně je to kvalitněji natočený žánr, než jeho dnešní souputníci. ()

DonBraso

Slabší tři proč by ne.Film se snaží v malém klášteře udělat místama digitální velkofilm.Chvilku to má slušnou atmosféru,ale nejvíc usměvné je,jak vše trvá a pak v jeden okamžik jakoby režisér říkal"Tak a teď akce".Najednou z těch polotovarů o démonech,začne nasraná stará ženská lítat chodbou.Pravda je,že to má vcelku šmrnc.Demián Bichir super,ale holka Farmigovic je tam taková puťka s ještě tím "francouzským kanaďanem" že to v horovém měřítku prostě stačí,ale do nebes to není.Pro někoho vysvětlovačka pro Conjuring či nášlap tam,kde bylo řečeno,že tahle si ještě stará paní přisadí tu je.Pro milovníky jeptišek a kláštera.Buďte vítáni.55% ()

MT_Y

Nevím od tohoto filmu jsem si asi sliboval trochu no možná o ještě trochu víc než byl výsledek. Těšil jsem se na to a ve finále jsem byl zklamaný. Jediné co se mi opravdu líbilo, co bylo hezky zpracované, tak byl ten klučina, který byl vlastně vysvětlení a napojení na V zajetí démonů. Dvě hvězdy - 17% ()

Annabelle se vrátí

Annabelle se vrátí