V.I.P. vraždy (TV seriál)

• Česko

VIP vraždy

Krimi / Thriller / Drama

Česko, 2016 - 2018, 27x60 min

Soňa Norisová, Patrik Děrgel, Jiří Dvořák, Jan Révai, Miroslav Vladyka, Martin Myšička, Jiří Hána, Jana Stryková, Tomáš Měcháček, Jitka Sedláčková, Ladislav Frej ml., Dana Morávková, Milan Kňažko, Miluše Bittnerová, Zdeněk Podhůrský, Markéta Žítková, Kryštof Rímský, Roman Zach, Miroslav Šimůnek, Sandra Nováková, Uršula Kluková, Zdeněk Piškula, Kateřina Bláhová, Barbora Černá, Daniel Krejčík, Robin Pařík, Jáchym Novotný, Hana Krtičková, Jan Plouhar, Pavel Novotný, Štepánka Fingerhutová, Radka Stupková, Barbora Mudrová, Barbora Mottlová, Jan Kubka, Karel Voříšek, Lucie Špaková, Svatopluk Skopal, Jakub Kohák, Veronika Gajerová, Petr Motloch, Roman Štabrňák, Andrea Kalivodová, Petr Kolář, Milan Slepička, Bohumír Starý, Jolana Běhounková, Sabina Drljevičová, Ivan Herma, Saša Rašilov nejml., Alice Bendová, Petr Vojnar, Filip Rajmont, Zdeněk Dušek, Jarmila Vlčková, Roman Luknár, Jitka Smutná, Heidi Janků, Iva Kubelková, Tomáš Jeřábek, Jan Vondráček, Robert Nebřenský, Otmar Brancuzský, Michal Slaný, Kamila Sedlárová, Josef Kubáník, Lucie Černíková, Pavel Batěk, Martin Písařík, Kristýna Nováková-Fuitová, Karel Zima, Martin Pechlát, Eva Švankmajerová, Stanislava Bartošová, Tomáš Kořének, Libor Hruška, Jana Matějcová, Pavla Bečková, Milan Duchek, Veronika Petrová, Eliška Bučková, Žilvinas Tratas, Tatiana Evonuk, Marcela Holubcová, Lenka Loubalová, Rudolf Kubík, Henrieta Hornáčková, Ivana Jirešová, Kateřina Stryková, Zdeněk Okleštěk, Jiří Hájek, Zbyněk Fric, Václav Švarc, Jan Rosák, Petr Janda, Monika Leová, Richard Tesařík, Marian Vojtko, Zdeněk Hruška, Petr Semerád, Jaroslav Krejčí, Hana Čížková, Jiří Čapka, Zdeňka Sajfertová, Tereza Šefrnová, Jan Nemejovský, Leoš Juráček, Václav Bahník, Lucie Maria Štouračová, Romana Sittová, Robert Tyleček, Jitka Asterová, Jan Hraběta, Michal Novotný, Jana Doleželová, Nikol Prokešová, Jiří Maria Sieber, Klára Apolenářová, Eva Janoušková, Martin Hruška, Petr Kocourek, Jan Jankovský, Štěpánka Decastelo, Petr Burian, Monika Timková, Petr Lněnička, Petr Vondráček, Eduard Jenický, Stanislav Hýbler, Natálie Řehořová, David Punčochář, Sandra Parmová, Milada Karasová, Eva Perkausová, Radovan Klučka, Jaroslav Šmíd, Ondřej Hampl, Monika A. Fingerová, Gabriela Kratochvílová, Charlotte Doubravová, Hana Gregorová, Eva Burešová, Lukáš Král, Denisa Nesvačilová, Jan Čízek, Míra Nosek, Ivan Lupták, Romana Goščíková, Karolína Hlaváčková, Ondřej Veselý, Michal Roneš, Tomáš Kraus, Renáta Kubišová, Pavel Mareš, Jiří Zapletal, Ladislav Frej st., Radana Herrmannová, Jakub Hajner, Jan Šrámek, Aleš Balda, Roman Šmejkal, Olga Plojhar Bursíková, Lenka Daňková, Jiří Krampol, Josefína Krycnerová, Josef Vaňousek, Ivan Sochor, James Tratas, Jarmil Škvrna, Jan Novotný, Jan Čenský, Nikol Kouklová, Karel Heřmánek ml., Martin Zbrožek, Anna Bazgerová, Eva Decastelo, Zdeněk Žák, Martin Havelka, Jakub Uličník, Michal Balcar, Veronika Macková, Roman Pomajbo, Petr Buchta, Pavlína Němcová, Kamil Halbich, Martin Kraus, Ivana Andrlová, Ondřej Pavelka, Marie Ludvíková, Anna Kulovaná, Pavel Skřípal, Václav Upír Krejčí, Milena Steinmasslová, Jana Synková, Diana Šoltýsová, Jiří Racek, Ondřej Volejník, Pavla Ptáčková-Vitázková, Lukáš Hogen, Oldřich Navrátil, Oldřich Vlach, Jan Vlas, Zdeňka Žádníková-Volencová, Dana Sedláková, Tereza Gübelová, Dominika Býmová, Zuzana Šulajová, Jan Šťastný, Miloš Knor, Dagmar Zázvůrková, Patricie Soukupová, Pavel Šimčík, Šárka Kavanová, Václav Noid Bárta, Jiří Krejčí, Eva Radilová, Vojtěch Hrabák, Lukáš Kunz, Josef Carda, Klára Cibulková, Václav Jiráček, Michal Kavalčík, Jakub Štěpán, Petr Pospíchal, Jindřich Nováček, Kamila Špráchalová, Patricie Solaříková, Roman Vojtek, Pavel Řezníček, Petr Konáš, Viktor Dvořák, Jan Komínek, Pavel Kožíšek, Mário Kubec, Martin Dusbaba, Jaroslav Sypal, Johana Nováčková, Natálie Holíková, Jakub Skála, Viktorie Čermáková, Tereza Sochorová, Simone Hrášková, Boris Búrik, Radek Polák, Anna Lucie Schollerová, Stanislav Macháček, Milan Aulický
  • .baris.

"Nenápadná" inspirace v Castlovi je sice fajn nápad, ale když to vezmou do ruky scenáristické hvězdy sestry Bártů, nemůže to dopadnout dobře.. Takže: Castle má na rozdíl od tohohle šmrnc, sympatické a výborné herce (nic proti Děrgelovi, v Národním v Othellovi perlí, ale tohle by asi nezahrál ani Rudolf Hrušínský tak, aby člověku nebylo zle po dvou větách; no, takže za to herci asi vlastně ani nemůžou) a hlavně inteligentní a vtipný scénář. Když vidím mého oblíbeného Myšičku, jak se urputně SNAŽÍ všechno zachránit, chce se mi plakat..(21.2.2016)

• ditri

V ramci zanru převzatého ze zahranicni to není uplne zle a svůj ucel to dozajista splni. Problém je extremne nevyrovnana hercka kvalita. Nekteri jsou bezvadni - jini desni. Napr chlapek z ustredni dvojice se svou proklamujici divadelni dikci by si zaslouzil předabovat. Napr. daberem Castla :-) , vsem ultra haterum kteri slintaji na Sagou (a znate i Mørcka?) jedna drobnost - bacha na to, podobne věci se v zahranici toci a vzhledem k tomu, ze je znate i vy, tak se docela dobře prodavaji do světa, takze to není uplne zle duplikovat osvedceny obchodni model. Ve filmarine je to praxe vic nez casta! Skoda jen tech hereckých vykonu.(28.4.2016)

• Skuby47

Nebudu hrubá, bylo to hrozné. Inspirace Castlem je do očí bijící, američtí tvůrci by je měli zažalovat. Udivuje mě nekritická propagace tohoto seriálu v televizi, protože je v zájmu Primy, aby se dívalo co nejmíň diváků. Herecké výkony otřesné, konečně při mizerných dialozích se ani nic jiného nedalo čekat. Detektivka – ani náhodou. Příběh postrádal napětí, vyšetřování se nekonalo, nebylo třeba, vyřešilo se to samo. Nasazení v neděli v hlavním vysílacím čase bylo trestuhodné. Bože, jak hluboko jsme klesli!(8.2.2016)

• adaben

Viděl jsem jen jeden díl, Patrik Děrgel působí jako zajímavý herec, ale jinak spíš zklamání. Ani komedie či nadsázka, o kterou se některé scény snaží, ani detektivka, prostě neujasnění žánru a ve výsledku je to nijaké. Do toho rušící reklamy, vrah jako podezřelý není vůbec pořádně představen a vlastně se s ním divák seznámí až při zatykání. detektivky prostě nelze točit jako ty jiné nekonečné studiové seriály, tam je zapotřebí dát si práci se žánrem. Škoda, že v titulcích jsou jako poradci uvedeni i skuteční kriminalisté.(9.5.2016)

• ForGump

Seriály na Primě jsou ohromně zpropadené a všechny jsou si strašlivě podobné. Scenáristická přehlídka nesmyslů. Poprvé se ovšem zdá, že Prima najala relativně solidní kameramany a režiséra, ale rozhodně né dobré zvukaře. K tomuhle přidávám absolutně špatné obsazení hlavní role. Patrik Děrgel by byl opravdu snadno nahraditelný, protože jeho herectví bylo mnohdy skutečně tragické. To taková Soňa Norisová mi tam sedí dobře, ačkoliv ta její role je všelijaká. Ostatní figurky byly, tedy možná kromě Miroslava Vladyky nebo chvilkové účasti Martina Myšičky, až příliš opomenutelné, včetně otravných postav Jana Revaie a Jiřího Hány, nemluvě o Sandře Novákové. Opravdu to vypadá, že si naše komerční dvojka řekla - Všichni mají kriminálky, tak proč by jsme nemohli i my, prostě něco sesmolíme a lidi nám to, jako vždycky snědí. To vyjde určitě, ale pokud nám zbyla ještě alespoň nějaká soudnost, tak bychom se mohli jen trochu zamyslet, co je nám podsouváno. Případy 1. oddělení budiž vysvěceny, a nechť slouží jako novodobá Bible české kriminálky. 20%(14.2.2016)

• - Vždy před scénami z kanceláře vyšetřovatelů je záběr na policejní budovu, jež má vyklápěcí okna. Při záběrech z kanceláře jsou ale vidět klasická okna, otevírající se do stran. Scény jsou tedy natáčeny jinde. (rakovnik)

• - Tento díl se natáčel v Divadle Kouzel Pavla Kožíška, který si ve filmu také zahrál. (Niko12)