V.I.P. vraždy (TV seriál)

• Česko

VIP vraždy

Krimi / Thriller / Drama

Česko, 2016 - 2018, 27x60 min

Soňa Norisová, Patrik Děrgel, Jiří Dvořák, Jan Révai, Miroslav Vladyka, Martin Myšička, Jiří Hána, Jana Stryková, Tomáš Měcháček, Jitka Sedláčková, Ladislav Frej ml., Dana Morávková, Milan Kňažko, Miluše Bittnerová, Zdeněk Podhůrský, Markéta Žítková, Kryštof Rímský, Roman Zach, Miroslav Šimůnek, Sandra Nováková, Uršula Kluková, Zdeněk Piškula, Kateřina Bláhová, Barbora Černá, Daniel Krejčík, Robin Pařík, Jáchym Novotný, Hana Krtičková, Jan Plouhar, Pavel Novotný, Štepánka Fingerhutová, Radka Stupková, Barbora Mudrová, Barbora Mottlová, Jan Kubka, Karel Voříšek, Lucie Špaková, Svatopluk Skopal, Jakub Kohák, Veronika Gajerová, Petr Motloch, Roman Štabrňák, Andrea Kalivodová, Petr Kolář, Milan Slepička, Bohumír Starý, Jolana Běhounková, Sabina Drljevičová, Ivan Herma, Saša Rašilov nejml., Alice Bendová, Petr Vojnar, Filip Rajmont, Zdeněk Dušek, Jarmila Vlčková, Roman Luknár, Jitka Smutná, Heidi Janků, Iva Kubelková, Tomáš Jeřábek, Jan Vondráček, Robert Nebřenský, Otmar Brancuzský, Michal Slaný, Kamila Sedlárová, Josef Kubáník, Lucie Černíková, Pavel Batěk, Martin Písařík, Kristýna Nováková-Fuitová, Karel Zima, Martin Pechlát, Eva Švankmajerová, Stanislava Bartošová, Tomáš Kořének, Libor Hruška, Jana Matějcová, Pavla Bečková, Milan Duchek, Veronika Petrová, Eliška Bučková, Žilvinas Tratas, Tatiana Evonuk, Marcela Holubcová, Lenka Loubalová, Rudolf Kubík, Henrieta Hornáčková, Ivana Jirešová, Kateřina Stryková, Zdeněk Okleštěk, Jiří Hájek, Zbyněk Fric, Václav Švarc, Jan Rosák, Petr Janda, Monika Leová, Richard Tesařík, Marian Vojtko, Zdeněk Hruška, Petr Semerád, Jaroslav Krejčí, Hana Čížková, Jiří Čapka, Zdeňka Sajfertová, Tereza Šefrnová, Jan Nemejovský, Leoš Juráček, Václav Bahník, Lucie Maria Štouračová, Romana Sittová, Robert Tyleček, Jitka Asterová, Jan Hraběta, Michal Novotný, Jana Doleželová, Nikol Prokešová, Jiří Maria Sieber, Klára Apolenářová, Eva Janoušková, Martin Hruška, Petr Kocourek, Jan Jankovský, Štěpánka Decastelo, Petr Burian, Monika Timková, Petr Lněnička, Petr Vondráček, Eduard Jenický, Stanislav Hýbler, Natálie Řehořová, David Punčochář, Sandra Parmová, Milada Karasová, Eva Perkausová, Radovan Klučka, Jaroslav Šmíd, Ondřej Hampl, Monika A. Fingerová, Gabriela Kratochvílová, Charlotte Doubravová, Hana Gregorová, Eva Burešová, Lukáš Král, Denisa Nesvačilová, Jan Čízek, Míra Nosek, Ivan Lupták, Romana Goščíková, Karolína Hlaváčková, Ondřej Veselý, Michal Roneš, Tomáš Kraus, Renáta Kubišová, Pavel Mareš, Jiří Zapletal, Ladislav Frej st., Radana Herrmannová, Jakub Hajner, Jan Šrámek, Aleš Balda, Roman Šmejkal, Olga Plojhar Bursíková, Lenka Daňková, Jiří Krampol, Josefína Krycnerová, Josef Vaňousek, Ivan Sochor, James Tratas, Jarmil Škvrna, Jan Novotný, Jan Čenský, Nikol Kouklová, Karel Heřmánek ml., Martin Zbrožek, Anna Bazgerová, Eva Decastelo, Zdeněk Žák, Martin Havelka, Jakub Uličník, Michal Balcar, Veronika Macková, Roman Pomajbo, Petr Buchta, Pavlína Němcová, Kamil Halbich, Martin Kraus, Ivana Andrlová, Ondřej Pavelka, Marie Ludvíková, Anna Kulovaná, Pavel Skřípal, Václav Upír Krejčí, Milena Steinmasslová, Jana Synková, Diana Šoltýsová, Jiří Racek, Ondřej Volejník, Pavla Ptáčková-Vitázková, Lukáš Hogen, Oldřich Navrátil, Oldřich Vlach, Jan Vlas, Zdeňka Žádníková-Volencová, Dana Sedláková, Tereza Gübelová, Dominika Býmová, Zuzana Šulajová, Jan Šťastný, Miloš Knor, Dagmar Zázvůrková, Patricie Soukupová, Pavel Šimčík, Šárka Kavanová, Václav Noid Bárta, Jiří Krejčí, Eva Radilová, Vojtěch Hrabák, Lukáš Kunz, Josef Carda, Klára Cibulková, Václav Jiráček, Michal Kavalčík, Jakub Štěpán, Petr Pospíchal, Jindřich Nováček, Kamila Špráchalová, Patricie Solaříková, Roman Vojtek, Pavel Řezníček, Petr Konáš, Viktor Dvořák, Jan Komínek, Pavel Kožíšek, Mário Kubec, Martin Dusbaba, Jaroslav Sypal, Johana Nováčková, Natálie Holíková, Jakub Skála, Viktorie Čermáková, Tereza Sochorová, Simone Hrášková, Boris Búrik, Radek Polák, Anna Lucie Schollerová, Stanislav Macháček, Milan Aulický

Bylo by dobré, odlišovat mezi sebou seriály, vím, že někoho to už prostě nebaví a rovnou hází odpad, já jsem tomu dal čas, a jedno vím jistě: za mě odpad nedám. 1) za Jana Révaie, 2) za hezkou Soňu (bez brýlí by byla ještě hezčí) a ta třetí za občasnou akci a pěknou chemii mezi vyšetřovateli a černou ovcí spisovatelkou. 2,5 *. Dnes mám dobrou náladu, tak tam cvaknu 3* :)(6.3.2016)

• hony23

Tady opravdu netřeba šetřit superlativy. Debilní velepíčovina a hrubá urážka i toho nejdementnějšího diváckého nevkusu. Mozkový průjem, který se bojím nazvat scénářem, je tu bezcitně dotažen k obludnosti amatérismem herců. Nezbývá než držet minutu ticha za nebohého Milana Kňažka, protože když už vezme herec jeho formátu roli v takto retardovaném leporelu, musí být evidentně mrtvý. Zlatá Policie Modrava, tohle je opavdové dno krimi žánru!(9.2.2016)

• .baris.

"Nenápadná" inspirace v Castlovi je sice fajn nápad, ale když to vezmou do ruky scenáristické hvězdy sestry Bártů, nemůže to dopadnout dobře.. Takže: Castle má na rozdíl od tohohle šmrnc, sympatické a výborné herce (nic proti Děrgelovi, v Národním v Othellovi perlí, ale tohle by asi nezahrál ani Rudolf Hrušínský tak, aby člověku nebylo zle po dvou větách; no, takže za to herci asi vlastně ani nemůžou) a hlavně inteligentní a vtipný scénář. Když vidím mého oblíbeného Myšičku, jak se urputně SNAŽÍ všechno zachránit, chce se mi plakat..(21.2.2016)

• Sabrewulf

Že to kopíruje zahraniční seriál, bych i překousl, protože originál jsem nikdy nesledoval. Ale díky oběma hlavním postavám je to zcela nekoukatelné. Role spisovatelky je vyloženě na facku, nesympatická, cynická kráva, chladnější než Sub-Zero. A Děrgel - proboha, z kterého lesa to dřevo přinesli?!! To je taková fošna, že se chce člověku až brečet. To snad ani nemůže být člověk, to je prostě robot, kterému naprogramují nějaký text a on ho přečte. Hromada dřeva, že by z něj mohli postavit celý srub.(26.2.2016)

• mh.mail

20% - Když jsem zaregistroval název tohoto nového primáckého seriálu, nevzbudilo to ve mě pražádnou důvěru. Když jsem pak zjistil, že autorkami scénáře jsou sestry Bártů, důvěra klesla prakticky na nulu. Přesto jsem zvyklý každému českému dílu dát aspoň jednu šanci, učinil jsem tak i nyní. Asi ani nehrálo roli, že jsem se na to díval těsně po vynikajícím díle Případů 1. oddělení. Sestry píší přesně podle instrukcí týdenního kurzu tvůrčího psaní pro dívky a paní, vrší jedno klišé vedle druhého a s detektivní prací to nemá nic společného. Navíc ani o „detektivní zápletce“ se nedá mluvit - vyšetřovatel si planě promluví asi se třemi lidmi, načež jeden z nich si na konci dílu najednou vzpomene, že poznává náramek na ruce pachatele na fotografii, protože tu dotyčnou zná a ta si prý ten náramek nesundává ani při sexu (snad se nikdo nebude zlobit za tento spoiler). A navíc ta naprosto nereálná klišovitá situace, kdy nejprve šéf oddělení direktivně přidělí svému vyšetřovateli k ruce svoji kamarádku, notabene jednu z podezřelých, aby mu byla k ruce (proč?), následně tomu dá korunu Generální inspekce, která tu samou osobu nasadí na dotyčného vyšetřovatele, aby ho sledovala. Tohle je opravdu tragédie. ---- 2. díl: „To jste vy?“ překvapená věta „elitního“ detektiva, který skutečného vraha „vypátral“ až ve chvíli, kdy ten na něj mířil pistolí. Je to spíš o „V.I.P.“ než o vraždách.(9.2.2016)

• - Tento díl se natáčel v Divadle Kouzel Pavla Kožíška, který si ve filmu také zahrál. (Niko12)

• - Vždy před scénami z kanceláře vyšetřovatelů je záběr na policejní budovu, jež má vyklápěcí okna. Při záběrech z kanceláře jsou ale vidět klasická okna, otevírající se do stran. Scény jsou tedy natáčeny jinde. (rakovnik)