V.I.P. vraždy (TV seriál)

• Česko

VIP vraždy

Krimi / Thriller / Drama

Česko, 2016–2018

Soňa Norisová, Patrik Děrgel, Jiří Dvořák, Jan Révai, Miroslav Vladyka, Martin Myšička, Jiří Hána, Jana Stryková, Tomáš Měcháček, Jitka Sedláčková, Ladislav Frej ml., Dana Morávková, Milan Kňažko, Miluše Bittnerová, Zdeněk Podhůrský, Markéta Žítková, Kryštof Rímský, Roman Zach, Miroslav Šimůnek, Sandra Nováková, Uršula Kluková, Zdeněk Piškula, Kateřina Bláhová, Barbora Černá, Daniel Krejčík, Robin Pařík, Jáchym Novotný, Hana Krtičková, Jan Plouhar, Pavel Novotný, Štepánka Fingerhutová, Radka Stupková, Barbora Mudrová, Barbora Mottlová, Jan Kubka, Karel Voříšek, Lucie Špaková, Svatopluk Skopal, Jakub Kohák, Veronika Gajerová, Petr Motloch, Roman Štabrňák, Andrea Kalivodová, Petr Kolář, Milan Slepička, Bohumír Starý, Jolana Běhounková, Sabina Drljevičová, Ivan Herma, Saša Rašilov nejml., Alice Bendová, Petr Vojnar, Filip Rajmont, Zdeněk Dušek, Jarmila Vlčková, Roman Luknár, Jitka Smutná, Heidi Janků, Iva Kubelková, Tomáš Jeřábek, Jan Vondráček, Robert Nebřenský, Otmar Brancuzský, Michal Slaný, Kamila Sedlárová, Josef Kubáník, Lucie Černíková, Pavel Batěk, Martin Písařík, Kristýna Nováková-Fuitová, Karel Zima, Martin Pechlát, Eva Švankmajerová, Stanislava Bartošová, Tomáš Kořének, Libor Hruška, Jana Matějcová, Pavla Bečková, Milan Duchek, Veronika Petrová, Eliška Bučková, Žilvinas Tratas, Tatiana Evonuk, Marcela Holubcová, Lenka Loubalová, Rudolf Kubík, Henrieta Hornáčková, Ivana Jirešová, Kateřina Stryková, Zdeněk Okleštěk, Jiří Hájek, Zbyněk Fric, Jan Rosák, Petr Janda, Monika Leová, Richard Tesařík, Marian Vojtko, Zdeněk Hruška, Petr Semerád, Jaroslav Krejčí, Hana Čížková, Jiří Čapka, Zdeňka Sajfertová, Tereza Šefrnová, Jan Nemejovský, Leoš Juráček, Václav Bahník, Lucie Maria Štouračová, Romana Sittová, Robert Tyleček, Jitka Asterová, Jan Hraběta, Michal Novotný, Jana Doleželová, Nikol Prokešová, Jiří Maria Sieber, Klára Apolenářová, Eva Janoušková, Martin Hruška, Petr Kocourek, Jan Jankovský, Štěpánka Decastelo, Petr Burian, Monika Timková, Petr Lněnička, Petr Vondráček, Eduard Jenický, Stanislav Hýbler, Natálie Řehořová, David Punčochář, Sandra Parmová, Milada Karasová, Eva Perkausová, Radovan Klučka, Jaroslav Šmíd, Ondřej Hampl, Monika Šabartová, Gabriela Kratochvílová, Charlotte Doubravová, Hana Gregorová, Eva Salvatore Burešová, Lukáš Král, Denisa Nesvačilová, Jan Čízek, Míra Nosek, Ivan Lupták, Romana Goščíková, Karolína Hrůzová - Hlaváčková, Ondřej Veselý, Michal Roneš, Tomáš Kraus, Renáta Kubišová, Pavel Mareš, Jiří Zapletal, Ladislav Frej st., Radana Herrmannová, Jakub Hajner, Jan Šrámek, Aleš Balda, Roman Šmejkal, Olga Plojhar Bursíková, Lenka Daňková, Jiří Krampol, Josefína Krycnerová, Josef Vaňousek, Ivan Sochor, James Tratas, Jarmil Škvrna, Jan Novotný, Jan Čenský, Nikol Kouklová, Karel Heřmánek ml., Martin Zbrožek, Anna Bazgerová, Eva Decastelo, Zdeněk Žák, Martin Havelka, Jakub Uličník, Michal Balcar, Veronika Čermák Macková, Roman Pomajbo, Petr Buchta, Pavlína Němcová, Kamil Halbich, Martin Kraus, Ivana Andrlová, Ondřej Pavelka, Marie Ludvíková, Anna Kulovaná, Pavel Skřípal, Václav Upír Krejčí, Milena Steinmasslová, Jana Synková, Diana Šoltýsová, Jiří Racek, Ondřej Volejník, Pavla Vitázková, Lukáš Hogen, Oldřich Navrátil, Oldřich Vlach, Jan Vlas, Zdeňka Žádníková-Volencová, Dana Sedláková, Tereza Gübelová, Dominika Býmová, Zuzana Šulajová, Jan Šťastný, Miloš Knor, Dagmar Zázvůrková, Patricie Soukupová, Pavel Šimčík, Šárka Kavanová, Václav Noid Bárta, Jiří Krejčí, Eva Radilová, Vojtěch Hrabák, Lukáš Kunz, Josef Carda, Klára Cibulková, Václav Jiráček, Michal Kavalčík, Jakub Štěpán, Petr Pospíchal, Jindřich Nováček, Kamila Špráchalová, Patricie Pagáčová, Roman Vojtek, Pavel Řezníček, Petr Konáš, Viktor Dvořák, Jan Komínek, Pavel Kožíšek, Mário Kubec, Martin Dusbaba, Jaroslav Sypal, Johana Nováčková, Natálie Holíková, Jakub Skála, Viktorie Čermáková, Tereza Sochorová, Simone Hrášková, Boris Búrik, Radek Polák, Anna Lucie Schollerová, Stanislav Macháček, Milan Aulický, Václav Švarc, Michala Břízová, Patrick Markes, Slávek Bílský
  • DAPDO

První díl jsem viděl jen druhou polovinu, třetí díl celý a stačilo. Opět neskutečně naivní a všechno je to strašně na hodňáka. Co mi to jenom připomíná ? Aha, Modravu z konkurenční TV. Když jsem u Modravy psal, že Norisová mi nesedí v čele policejního týmu, tak v roli "české Castle-spisovatelky" se budu opakovat. Neříkám, že je to špatná herečka, třeba v krimi Ve stínu ukázala, že hrát umí, ale v těchhle úlohách je jak šestky kozy na čtyřicetikilové anorektičce. Co je ovšem ještě víc bijící do očí je detektiv Beran v podání Děrgela. Jako princ ve vánoční pohádce - O.K., jako mladej onan v Ulici - O.K., ale jak proboha někoho napadne obsadit ho v jeho věku na hlavního vyšetřovatele na vraždách ? Kdyby tam dělal podržtašku, nosil Vladykovi kafe a postupně se učil, tak to překousnu, ale kluk, co vypadá, že mu teče mlíko po bradě - tak to sorry. Ale necháme mu narůst strnišťe a oni ho ti mutanti u TV budou žrát že? Co se týká příběhů, tak chápu, že se nemůže všechno natáčet podle skutečných případů. To by už bylo i zfilmovaný, jak cigoš krade v Konzumu chleba na topinky, ale když je to krimi, tak by tam mělo bejt určitý napětí a to teda v případě těch dvou dílů co jsem viděl nebylo ani náhodou. Ještě, že je každej díl ukončenej a nenavazuje to na sebe, s hrůzou bych čekal, co by nám tvůrci vymysleli za zápletku, která by se měla celým seriálem táhnout. Protože na to kouká stará, tak nevylučuju, že až bude na jinejch programech hovno, že nějáký díl ještě uvidím, ale nečekám, že by se to mělo zlepšit. Za mě je to na odsunutí z hlavního vysílacího času. Ale nebudu svině a když jsem dal Modravě jednu hvězdu, dám i tady.(22.2.2016)

• allebra

Včera jsem se podívala jen tak ze zvědavosti, přišlo mi to jako slátanina složená z několika krimi, které tu už byly. Když jsem pak na konci zjistila, kdo je podepsaný pod scénářem, bylo mi to jasné. Takže jednou mi to opravdu stačilo, raději zůstanu u osvědčených Případů 1. oddělení! Když to porovnám: "Nebe a dudy!"(8.2.2016)

• Crocuta

Kriminální seriály mám rád a Soňu Norisovou mám ještě raději, ale první díl "VIP vražd" mne nijak nenadchl. Pojetí práce kriminalistů je tu krajně naivní, humor násilný a samotná zápletka také nic moc. Po prvním dílu s bídou za 2 *, uvidíme jak se to bude vyvíjet... Hm, moc se to nezlepšilo - humor působí i nadále spíš tragicky, každopádně uměle (příkladem budiž už "vtipný" kontrast jmen hlavních postav) vztah ústředního dua je totální klišé od A do Z, stejně jako celá řada motivů a postav a věřit, že policejní praxe vypadá tak, jak ji předkládá tento seriál může leda dítko předškolního věku. Po přetrpěném čtvrtém dílu přestávám sledovat a hodnocení nechávám tak vysoko jen díky sympatiím k Soně Norisové, Petru Dvořákovi, Janě Strykové a některým dalším dobrým hercům, kteří zde bohužel svoje kvality nemají kde zúročit.(14.2.2016)

• Hunt

Shlédl jsem pouze jeden díl - po pravdě jsem čekal, že to bude horší. Když se podívám na běžnou tv produkci, tak vcelku slabší průměr. Je to naivní, s realitou to nemá moc společného, mladý kriminalista z oddělení vražd nevěrohodný, dvojice se spisovatelkou přihlouplá, .... ale což, já na to koukat asi nebudu a natáčení se horší věci.(24.2.2016)

• 666teen

Sledování tohoto odporného derivátu z různých jiných, cizozemských, originálních seriálů je stejně intenzivní zážitek, jako provádění obřízky nůžkama na živej plot....Těžko na to zapomenout. Duo Norisová-Děrgel se tímto zařadilo v žebříčku oblíbených sympaťáků hned za dvojici Hitler-Himmler. Beran a Vlková. Celá salaš se posere smíchy.(13.3.2016)

• - Vždy před scénami z kanceláře vyšetřovatelů je záběr na policejní budovu, jež má vyklápěcí okna. Při záběrech z kanceláře jsou ale vidět klasická okna, otevírající se do stran. Scény jsou tedy natáčeny jinde. (rakovnik)

• - Tento díl se natáčel v Divadle Kouzel Pavla Kožíška, který si ve filmu také zahrál. (Niko12)