V.I.P. vraždy

(seriál)
  • Česko VIP vraždy
Česko, (2016–2018)

Soňa Norisová, Patrik Děrgel, Jiří Dvořák, Jan Révai, Miroslav Vladyka, Martin Myšička, Jiří Hána, Jana Stryková, Tomáš Měcháček, Jitka Sedláčková (více)

Série(2) / Epizody(27)

Detektiv Beran se vrací po dvou měsících mimo službu zpět na oddělení vražd a hned první případ ho zavede do komplikované VIP společnosti. Vyšetřuje vraždu významného advokáta Grégra, který zastupoval bohaté a slavné klienty a na jehož smrti má zájem hned několik lidí. Beranovou hlavní podezřelou se stává Klaudie Wolfová, úspěšná a známá spisovatelka krimi románů, která má nejen motiv, ale její poslední kniha navíc znepokojivě připomíná detaily jak Grégrovy vraždy, tak i dalších následných zločinů. (TV Prima)

Skuby47 odpad!

Nebudu hrubá, bylo to hrozné. Inspirace Castlem je do očí bijící, američtí tvůrci by je měli zažalovat. Udivuje mě nekritická propagace tohoto seriálu v televizi, protože je v zájmu Primy, aby se dívalo co nejmíň diváků. Herecké výkony otřesné, konečně při mizerných dialozích se ani nic jiného nedalo čekat. Detektivka – ani náhodou. Příběh postrádal napětí, vyšetřování se nekonalo, nebylo třeba, vyřešilo se to samo. Nasazení v neděli v hlavním vysílacím čase bylo trestuhodné. Bože, jak hluboko jsme klesli! ()

Jara.Cimrman.jr

Tak už i čeští detektivové z SKPV si chodí pro moudra ke spisovatelkám. To je dobře, že držíme světový trend. Jenže je to celé věrohodné asi jako papoušek na Antarktidě, zábavné jako projevy v parlamentu a napínavé jak recitál Karla Gotta ve Slaném. Nicméně já se pokaždé bavím nad těmi pitomostmi tak škodolibě, že tomu nějakou tu hvězdu musím dát. ()

Mikita

Český odvar seriálu Castle na zabití, ovšem s mnohem slabším nápadem a dost předvídatelným scénářem. Vraha odhalíte hned, což u detektivky není moc příjemné. Jediné, co vás na seriálu může těšit je zajímavé obsazení a příjemné charaktery. Scénáristkám jdou lépe ty "vztahové a rodinné seriály", v ostatním mají ještě hodně velké rezervy. EDIT: Tak pozor, nová taktika, vybalit hned 6 podezřelých, různě je propojovat a nakonec se vytasit úplně s někým novým ... Ale tak ano, to už bylo trochu chytřejší. Teď jen najít kompromis. ()

DAPDO

První díl jsem viděl jen druhou polovinu, třetí díl celý a stačilo. Opět neskutečně naivní a všechno je to strašně na hodňáka. Co mi to jenom připomíná ? Aha, Modravu z konkurenční TV. Když jsem u Modravy psal, že Norisová mi nesedí v čele policejního týmu, tak v roli "české Castle-spisovatelky" se budu opakovat. Neříkám, že je to špatná herečka, třeba v krimi Ve stínu ukázala, že hrát umí, ale v těchhle úlohách je jak šestky kozy na čtyřicetikilové anorektičce. Co je ovšem ještě víc bijící do očí je detektiv Beran v podání Děrgela. Jako princ ve vánoční pohádce - O.K., jako mladej onan v Ulici - O.K., ale jak proboha někoho napadne obsadit ho v jeho věku na hlavního vyšetřovatele na vraždách ? Kdyby tam dělal podržtašku, nosil Vladykovi kafe a postupně se učil, tak to překousnu, ale kluk, co vypadá, že mu teče mlíko po bradě - tak to sorry. Ale necháme mu narůst strnišťe a oni ho ti mutanti u TV budou žrát že? Co se týká příběhů, tak chápu, že se nemůže všechno natáčet podle skutečných případů. To by už bylo i zfilmovaný, jak cigoš krade v Konzumu chleba na topinky, ale když je to krimi, tak by tam mělo bejt určitý napětí a to teda v případě těch dvou dílů co jsem viděl nebylo ani náhodou. Ještě, že je každej díl ukončenej a nenavazuje to na sebe, s hrůzou bych čekal, co by nám tvůrci vymysleli za zápletku, která by se měla celým seriálem táhnout. Protože na to kouká stará, tak nevylučuju, že až bude na jinejch programech hovno, že nějáký díl ještě uvidím, ale nečekám, že by se to mělo zlepšit. Za mě je to na odsunutí z hlavního vysílacího času. Ale nebudu svině a když jsem dal Modravě jednu hvězdu, dám i tady. ()

Elyssea

V.I.P. vraždy nejsou kriminální seriál. Detektivní zápletky jsou více či méně pitomé a naprosto snadno prokouknutelné. Žádné realistické pátrání a zpracování důkazů zkrátka nečekejte. Napojení zápletky na svět (primáckých) celebrit a přímé odkazování na známá jména (třeba v dílu u vraždy kuchaře) je také místy kostrbaté a hlavně, kdo je zvědavý na primácké moderátory? Co tak drží seriál nad vodou jsou slovní přestřelky mezi Wolfovou a Beranem, kteří jako nesourodá dvojice poměrně dobře fungují. Soňa Norisová je sympatická a přemoudřelou spisovatelku jsem jí bez problémů věřila, u Děrgela už to bylo trochu horší. U tohohle seriálu je to trochu vítězství jednookého mezi slepými, protože Vraždy jsou jeden z mála komediálních(?) seriálů, který není o vztazích a to já oceňuju. Takže přivírám oči a hážu tři hvězdičky. Můj komentář na specifické problémy se sexismem se dá najít zde. ()

• Vždy před scénami z kanceláře vyšetřovatelů je záběr na policejní budovu, jež má vyklápěcí okna. Při záběrech z kanceláře jsou ale vidět klasická okna, otevírající se do stran. Scény jsou tedy natáčeny jinde. (rakovnik)