V.I.P. vraždy (TV seriál)

• Česko

VIP vraždy

Krimi / Thriller / Drama

Česko, 2016 - 2018, 27x60 min

Soňa Norisová, Patrik Děrgel, Jiří Dvořák, Jan Révai, Miroslav Vladyka, Martin Myšička, Jiří Hána, Jana Stryková, Tomáš Měcháček, Jitka Sedláčková, Ladislav Frej ml., Dana Morávková, Milan Kňažko, Miluše Bittnerová, Zdeněk Podhůrský, Markéta Žítková, Kryštof Rímský, Roman Zach, Miroslav Šimůnek, Sandra Nováková, Uršula Kluková, Zdeněk Piškula, Kateřina Bláhová, Barbora Černá, Daniel Krejčík, Robin Pařík, Jáchym Novotný, Hana Krtičková, Jan Plouhar, Pavel Novotný, Štepánka Fingerhutová, Radka Stupková, Barbora Mudrová, Barbora Mottlová, Jan Kubka, Karel Voříšek, Lucie Špaková, Svatopluk Skopal, Jakub Kohák, Veronika Gajerová, Petr Motloch, Roman Štabrňák, Andrea Kalivodová, Petr Kolář, Milan Slepička, Bohumír Starý, Jolana Běhounková, Sabina Drljevičová, Ivan Herma, Saša Rašilov nejml., Alice Bendová, Petr Vojnar, Filip Rajmont, Zdeněk Dušek, Jarmila Vlčková, Roman Luknár, Jitka Smutná, Heidi Janků, Iva Kubelková, Tomáš Jeřábek, Jan Vondráček, Robert Nebřenský, Otmar Brancuzský, Michal Slaný, Kamila Sedlárová, Josef Kubáník, Lucie Černíková, Pavel Batěk, Martin Písařík, Kristýna Nováková-Fuitová, Karel Zima, Martin Pechlát, Eva Švankmajerová, Stanislava Bartošová, Tomáš Kořének, Libor Hruška, Jana Matějcová, Pavla Bečková, Milan Duchek, Veronika Petrová, Eliška Bučková, Žilvinas Tratas, Tatiana Evonuk, Marcela Holubcová, Lenka Loubalová, Rudolf Kubík, Henrieta Hornáčková, Ivana Jirešová, Kateřina Stryková, Zdeněk Okleštěk, Jiří Hájek, Zbyněk Fric, Václav Švarc, Jan Rosák, Petr Janda, Monika Leová, Richard Tesařík, Marian Vojtko, Zdeněk Hruška, Petr Semerád, Jaroslav Krejčí, Hana Čížková, Jiří Čapka, Zdeňka Sajfertová, Tereza Šefrnová, Jan Nemejovský, Leoš Juráček, Václav Bahník, Lucie Maria Štouračová, Romana Sittová, Robert Tyleček, Jitka Asterová, Jan Hraběta, Michal Novotný, Jana Doleželová, Nikol Prokešová, Jiří Maria Sieber, Klára Apolenářová, Eva Janoušková, Martin Hruška, Petr Kocourek, Jan Jankovský, Štěpánka Decastelo, Petr Burian, Monika Timková, Petr Lněnička, Petr Vondráček, Eduard Jenický, Stanislav Hýbler, Natálie Řehořová, David Punčochář, Sandra Parmová, Milada Karasová, Eva Perkausová, Radovan Klučka, Jaroslav Šmíd, Ondřej Hampl, Monika A. Fingerová, Gabriela Kratochvílová, Charlotte Doubravová, Hana Gregorová, Eva Burešová, Lukáš Král, Denisa Nesvačilová, Jan Čízek, Míra Nosek, Ivan Lupták, Romana Goščíková, Karolína Hlaváčková, Ondřej Veselý, Michal Roneš, Tomáš Kraus, Renáta Kubišová, Pavel Mareš, Jiří Zapletal, Ladislav Frej st., Radana Herrmannová, Jakub Hajner, Jan Šrámek, Aleš Balda, Roman Šmejkal, Olga Plojhar Bursíková, Lenka Daňková, Jiří Krampol, Josefína Krycnerová, Josef Vaňousek, Ivan Sochor, James Tratas, Jarmil Škvrna, Jan Novotný, Jan Čenský, Nikol Kouklová, Karel Heřmánek ml., Martin Zbrožek, Anna Bazgerová, Eva Decastelo, Zdeněk Žák, Martin Havelka, Jakub Uličník, Michal Balcar, Veronika Macková, Roman Pomajbo, Petr Buchta, Pavlína Němcová, Kamil Halbich, Martin Kraus, Ivana Andrlová, Ondřej Pavelka, Marie Ludvíková, Anna Kulovaná, Pavel Skřípal, Václav Upír Krejčí, Milena Steinmasslová, Jana Synková, Diana Šoltýsová, Jiří Racek, Ondřej Volejník, Pavla Ptáčková-Vitázková, Lukáš Hogen, Oldřich Navrátil, Oldřich Vlach, Jan Vlas, Zdeňka Žádníková-Volencová, Dana Sedláková, Tereza Gübelová, Dominika Býmová, Zuzana Šulajová, Jan Šťastný, Miloš Knor, Dagmar Zázvůrková, Patricie Soukupová, Pavel Šimčík, Šárka Kavanová, Václav Noid Bárta, Jiří Krejčí, Eva Radilová, Vojtěch Hrabák, Lukáš Kunz, Josef Carda, Klára Cibulková, Václav Jiráček, Michal Kavalčík, Jakub Štěpán, Petr Pospíchal, Jindřich Nováček, Kamila Špráchalová, Patricie Solaříková, Roman Vojtek, Pavel Řezníček, Petr Konáš, Viktor Dvořák, Jan Komínek, Pavel Kožíšek, Mário Kubec, Martin Dusbaba, Jaroslav Sypal, Johana Nováčková, Natálie Holíková, Jakub Skála, Viktorie Čermáková, Tereza Sochorová, Simone Hrášková, Boris Búrik, Radek Polák, Anna Lucie Schollerová, Stanislav Macháček, Milan Aulický
  • Tosim

Můj problém je, že mám rád detektivky, takže jsem se po počátečním překvapení nechal (doslova?) ukolébat tímto žánrem, který mi spolu se dvěma hlavními představiteli relativně nevadí. Na rozdíl ode všeho ostatního - máme definitivně potvrzeno, že sestry Bártů talent nemají a je třeba otevřeně přiznat, že tenhle seriál je plagiát. Docela bych se, být primou, začal i bát. 30%.(31.3.2016)

• Mik_e

Jen tak, abych nebyl úplně mimo, cože to teď frčí, jsem zhlédnul pár dílů tohoto "skvostu". Jsou na to všude reklamy, tak proč ne. No nic, nebudu psát stránkovou esej na téma "co všechno je tady špatně" a rovnou přeskočím na závěr. Jaroslave Dietle, kde jsi...Vždyť ten pitomej Pitaval nebyl zase tak špatnej..(23.3.2016)

Ten námět je dobrý a ústřední dvojice je sympatická, bohužel jsem vraha odhalil už asi tak v polovině epizody a zbytek filmu jsem tak jenom musel čekat, než to dojde i vyšetřovatelům. Což je chyba scénáře, který mimochodem obviňuji i z nepřirozených dialogů. Prostředí "pražské smetánky" je zajímavé, pokud budu mít čas, možná mrknu i na další díly.(8.2.2016)

Proč tolik odpadů??? Ano, není to nejlepší seriál všech dob, ale rozhodně to je koukatelné. Mám pocit, že většina tu "odpaduje" jen z důvodu, že je to produkce Primy a není možné, aby taková "žumpová" televize vyplodila i něco kvalitnějšího. Něco je přitažené za vlasy a občas mě postava Norisové štvala, ale v celku jde o příjemnou detektivku, která je i místy vtipná. Modrava má 48%, tady je to na 25%, přitom z mého pohledu jsou seriály víceméně srovnatelné. Takže za mě tři hvězdy naprosto zasloužené. Navíc si mě čím dál tím víc získává Patrik Děrgel. Ve starších věcech jsem mu nemohla přijít na chuť, ale jako herec se zlepšuje. No a když mu ještě protrhají obočí, tak se na něj dá i koukat :)(18.7.2016)

Po pár dílech musím konstatovat, že to není tak špatné, jak se zdálo. Možná jsem si taky už zvykl ... Největší problém vidím v Děrgelovi, který vedle Norisové vypadá jako ochotník. To už i ten Révai hraje líp. Dvojice Hána/Stryková je ale fakt super, oba mě baví. Scénáře jsou v průměrné. Někdy něco vybočí nahoru nebo dolů, ale tak už to v těhle seriálech bývá. Kdo má rád nenáročné detektivky, u kterých se může bavit s partnerem, stráví u VIP vražd celkem příjemný večer.(11.4.2016)

• - Vždy před scénami z kanceláře vyšetřovatelů je záběr na policejní budovu, jež má vyklápěcí okna. Při záběrech z kanceláře jsou ale vidět klasická okna, otevírající se do stran. Scény jsou tedy natáčeny jinde. (rakovnik)

• - Tento díl se natáčel v Divadle Kouzel Pavla Kožíška, který si ve filmu také zahrál. (Niko12)