V.I.P. vraždy (TV seriál)

• Česko

VIP vraždy

Krimi / Thriller / Drama

Česko, 2016, 15 h (Minutáž: 15x60 min)

Soňa Norisová, Patrik Děrgel, Jiří Dvořák, Jan Révai, Miroslav Vladyka, Martin Myšička, Jiří Hána, Jana Stryková, Tomáš Měcháček, Jitka Sedláčková, Ladislav Frej ml., Dana Morávková, Milan Kňažko, Miluše Bittnerová, Zdeněk Podhůrský, Markéta Žítková, Kryštof Rímský, Roman Zach, Miroslav Šimůnek, Sandra Nováková, Uršula Kluková, Zdeněk Piškula, Kateřina Bláhová, Barbora Černá, Daniel Krejčík, Robin Pařík, Jáchym Novotný, Hana Krtičková, Jan Plouhar, Pavel Novotný, Štepánka Fingerhutová, Radka Stupková, Barbora Mudrová, Barbora Mottlová, Jan Kubka, Karel Voříšek, Lucie Špaková, Svatopluk Skopal, Jakub Kohák, Veronika Gajerová, Petr Motloch, Roman Štabrňák, Andrea Kalivodová, Petr Kolář, Milan Slepička, Bohumír Starý, Jolana Běhounková, Sabina Drljevičová, Ivan Herma, Saša Rašilov nejml., Alice Bendová, Petr Vojnar, Filip Rajmont, Zdeněk Dušek, Jarmila Vlčková, Roman Luknár, Jitka Smutná, Heidi Janků, Iva Kubelková, Tomáš Jeřábek, Jan Vondráček, Robert Nebřenský, Otmar Brancuzský, Michal Slaný, Kamila Sedlárová, Josef Kubáník, Lucie Černíková, Pavel Batěk, Martin Písařík, Kristýna Nováková-Fuitová, Karel Zima, Martin Pechlát, Eva Švankmajerová, Stanislava Bartošová, Tomáš Kořének, Libor Hruška, Jana Matějcová, Pavla Bečková, Milan Duchek, Veronika Petrová, Eliška Bučková, Žilvinas Tratas, Tatiana Evonuk, Marcela Holubcová, Lenka Loubalová, Rudolf Kubík, Henrieta Hornáčková, Ivana Jirešová, Kateřina Stryková, Zdeněk Okleštěk, Jiří Hájek, Zbyněk Fric, Václav Švarc, Jan Rosák, Petr Janda, Monika Leová, Richard Tesařík, Marian Vojtko, Zdeněk Hruška, Petr Semerád, Jaroslav Krejčí, Hana Čížková, Jiří Čapka, Zdeňka Sajfertová, Tereza Šefrnová, Jan Nemejovský, Leoš Juráček, Václav Bahník, Lucie Maria Štouračová, Romana Sittová, Robert Tyleček, Jitka Asterová, Jan Hraběta, Michal Novotný, Jana Doleželová, Nikol Prokešová, Jiří Maria Sieber, Klára Apolenářová, Eva Janoušková, Martin Hruška, Petr Kocourek, Jan Jankovský, Štěpánka Decastelo, Petr Burian, Monika Timková, Petr Lněnička, Petr Vondráček, Eduard Jenický, Stanislav Hýbler, Natálie Řehořová, David Punčochář, Sandra Parmová, Milada Karasová, Eva Perkausová, Radovan Klučka, Jaroslav Šmíd, Ondřej Hampl, Monika A. Fingerová, Gabriela Kratochvílová, Charlotte Doubravová, Hana Gregorová, Eva Burešová, Lukáš Král, Denisa Nesvačilová, Jan Čízek, Míra Nosek, Ivan Lupták, Romana Goščíková, Karolína Hlaváčková, Ondřej Veselý, Michal Roneš, Tomáš Kraus, Renáta Kubišová, Pavel Mareš, Jiří Zapletal, Ladislav Frej st., Radana Herrmannová, Jakub Hajner, Jan Šrámek, Aleš Balda, Roman Šmejkal, Olga Plojhar Bursíková, Lenka Daňková, Jiří Krampol, Josefína Krycnerová, Josef Vaňousek, Ivan Sochor, James Tratas

V.I.P. vraždy nejsou kriminální seriál. Detektivní zápletky jsou více či méně pitomé a naprosto snadno prokouknutelné. Žádné realistické pátrání a zpracování důkazů zkrátka nečekejte. Napojení zápletky na svět (primáckých) celebrit a přímé odkazování na známá jména (třeba v dílu u vraždy kuchaře) je také místy kostrbaté a hlavně, kdo je zvědavý na primácké moderátory? Co tak drží seriál nad vodou jsou slovní přestřelky mezi Wolfovou a Beranem, kteří jako nesourodá dvojice poměrně dobře fungují. Soňa Norisová je sympatická a přemoudřelou spisovatelku jsem jí bez problémů věřila, u Děrgela už to bylo trochu horší. U tohohle seriálu je to trochu vítězství jednookého mezi slepými, protože Vraždy jsou jeden z mála komediálních(?) seriálů, který není o vztazích a to já oceňuju. Takže přivírám oči a hážu tři hvězdičky. Můj komentář na specifické problémy se sexismem se dá najít zde.(24.5.2016)

• timichal

"Ahoj, všimli jsme si, že už asi šest let dáváme Castla a má to úspěch, co kdybysme to vykradli, akorát Castle bude ženská a nikdo tam nebude umět hrát a strašně přepálíme barvy a napíšeme dialogy jako po lobotomii a hlavní hrdinka bude kráva a napětí mezi ústřední dvojicí vůbec nebude fungovat?" Zlatej Doktor Martin.(8.2.2016)

Proč tolik odpadů??? Ano, není to nejlepší seriál všech dob, ale rozhodně to je koukatelné. Mám pocit, že většina tu "odpaduje" jen z důvodu, že je to produkce Primy a není možné, aby taková "žumpová" televize vyplodila i něco kvalitnějšího. Něco je přitažené za vlasy a občas mě postava Norisové štvala, ale v celku jde o příjemnou detektivku, která je i místy vtipná. Modrava má 48%, tady je to na 25%, přitom z mého pohledu jsou seriály víceméně srovnatelné. Takže za mě tři hvězdy naprosto zasloužené. Navíc si mě čím dál tím víc získává Patrik Děrgel. Ve starších věcech jsem mu nemohla přijít na chuť, ale jako herec se zlepšuje. No a když mu ještě protrhají obočí, tak se na něj dá i koukat :)(18.7.2016)

• Mik_e

Jen tak, abych nebyl úplně mimo, cože to teď frčí, jsem zhlédnul pár dílů tohoto "skvostu". Jsou na to všude reklamy, tak proč ne. No nic, nebudu psát stránkovou esej na téma "co všechno je tady špatně" a rovnou přeskočím na závěr. Jaroslave Dietle, kde jsi...Vždyť ten pitomej Pitaval nebyl zase tak špatnej..(23.3.2016)

• Jara.Cimrman.jr

Tak už i čeští detektivové z SKPV si chodí pro moudra ke spisovatelkám. To je dobře, že držíme světový trend. Jenže je to celé věrohodné asi jako papoušek na Antarktidě, zábavné jako projevy v parlamentu a napínavé jak recitál Karla Gotta ve Slaném. Nicméně já se pokaždé bavím nad těmi pitomostmi tak škodolibě, že tomu nějakou tu hvězdu musím dát.(22.3.2016)

• - Vždy před scénami z kanceláře vyšetřovatelů je záběr na policejní budovu, jež má vyklápěcí okna. Při záběrech z kanceláře jsou ale vidět klasická okna, otevírající se do stran. Scény jsou tedy natáčeny jinde. (rakovnik)