Snímek Eternals představí zcela nový tým superhrdinů filmového vesmíru Studií Marvel. Epický příběh se odehrává tisíce let a sleduje skupinu nesmrtelných hrdinů, kteří jsou nuceni vystoupit ze stínů, aby se opětovně spojili proti nejstaršímu nepříteli lidstva, Deviantům. Film má vynikající herecké obsazení. Richard Madden exceluje jako všemocný Ikaris, Gemma Chanová hraje lidstvo milující Sersi, Kumail Nanjiani je kosmickou silou poháněný Kingo, Lauren Ridloffová je superrychlá Makkari, Brian Tyree Henry je inteligentní vynálezce Phastos, Salma Hayeková hraje moudrou duchovní vůdkyni Ajak, Lia McHughová je věčně mladá a přitom prastará Sprite, Don Lee je mocný Gilgamesh, Barry Keoghan je odměřený samotář Druig a Angelina Jolie je divoká bojovnice Thena. Kit Harington hraje Dana Whitmana. (Falcon)

bourec

Příšerně natočená pitomost, která snad nezaujme ani dětičky se slušným vkusem. Oblečky jsou hnusný, herci správňácky sebraný ze všech koutů světa (chybí Eskymák), a děj tak děsně sterilní, že sem od toho asi dvacetkrát utekl na WC. Jo, jasně, komiksy v globálu nesnáším, a těch pár vyjímek, který mám rád, a mám je doma ve filmotéce to vůbec nezmění. Jen mám strach, kam se ten dobře financovanej svět blockbusterů žene. Na tohle hovno bych nešel ani zadarmo.10%. ()

moviefreak

Film so zaujímavými témami, vzťahmi a hlavne postavami. Avšak napchať všetko do jedného filmu je scenáristická samovražda, z ktorej vznikne jedine guláš. Áno mali sa vybrať radšej cestou trilógie, alebo lepšie seriálom na Disney Plus. Divák si nedokáže stihnúť spraviť vzťah k postavám (taktiež ich potom oplakávať), nedokáže odpustiť scény (iba preto aby sa niekto porozprával), a znova a opäť sme dostali digi potvory, ktoré sú jedným slovom MEH. Marvel fáza 4 začala poriadne priemerne a nebyť seriálu Loki, tak sa začínam báť... PS: Je film inou Marvelovkou? Áno, je vizuálne nádherná, prvý krát im totálne nevyšiel humor, a dostali sme ťuťu muťu? :) PS2: Najlepšie na filme? 1. Súboj Flasha so Supermanom 2. Trailer na nového Batmana 3. Easter Egg, že nasledujúci film Chloe bude Star Wars (od Kevina Feigieho) PS3: Áno pre Marvel deti to bude aj tak bomba, a režisérka ak chce nakrúcať dospelé komiksovky - - - choď do DC :D ()

Kwaichi

Niekedy mám pocit ako by si režiséri mená "nových" superhrdinov cucali z prsta. Keď som sa však pozrel do histórie, komiksová predloha z konca 70-tych rokov ma presvedčila o dávnej podobe mien ako Sersi, Ajak, Arishem, ... Autor komiksu, pán Kirby bol buď skutočný linguista alebo mal veľmi bujú fantáziu. Kinrbiho inšpirácia teóriami Ericha von Dänikena je v príbehu hmatateľná. K filmu sa moc vyjadrovať nebudem, keďže sa zas jedná len o úvodný dieľ ktorý má diváka navnadiť na plánované pokračovania, ako je to dneska zvykom. Veľa otázok tak ostáva otvorených a nezodpovedaných. Dejové zvraty, boli na môj vkus okaté a iracionálne. Ale čo by človek mal očakávať, respektíve neočakavať od mimozemšťanov? Slušný kinozážitok, najmä v LED kine, kde všetky tie zlaté odlesky a pohľady na hviezdy diváka tak oslepujú, až som zvažoval si nabudúce do kina pribaliť aj slnečné okuliare. ()

Lenka.Vilka

Asi bych měla hned na začátku říct, že jsem o postavách nevěděla nic. U nás vyšel jediný (vyšel jenom jeden, že?) komiks a ten jsem nečetla a zásadně se dívám jenom na první trailery (k tomu se dostanu ještě dál), takže jsem rozhodně nevěděla, do čeho jdu. Ale měla jsem tušení, že to bude pecka. Po dlouhé době se mi stalo, že jsem viděla film, kde trailer nevykecal skoro všechno a vlastně byl tak bravurně sestříhaný, že jsem byla překvapená, že byl ve výsledku trochu zavádějící ději. Za to velké plus. Protože s dějem jsem byla naprosto spokojená. Nejdřív jsem se bála, zda se to všechno stihne. Zda se za ty dvě a půl hodiny stihnou nejen představit všechny postavy, ale zároveň prokleslit jejich charaktery (myslím, že tohle se povedlo hodně, když jsem si oblíbila postavu, která mě po traileru dost prudila), nastavit dějové linky, dostatečně všechno vysvětlit. A ono se to povedlo. Úplně všechno. Navíc film nemá jenom jeden twist, ale hned několik a ne všechny jsem čekala, nebo jinak...rozhodně ne až tak moc a tak brzo. (Kdo viděl, ví, o čem mluvím.) Ale co mi udělalo velkou radost, byť mám Kita Haringtona v hodně velké oblibě, že tam Dane nebyl na takovém prostoru. Trochu jsem se bála, že tam bude víc, aby udělali lidem radost. Takže super, ráda si počkám, až přijde jeho čas. **** A teď technická vsuvka. Film jsem viděla poprvé ve 3D a podruhé v 2D. Pokaždé s dabingem, protože u nás jinou verzi nedávali. 3D bylo odporný. Přes dvě hodiny mě svědil nos kvůli čemu? Dvěma věcem, které za to stály? (Deviant hned na začátku a voda v bazénku v pralese, obojí bylo skvělý i bez 3D.) A absolutně nic jsem v něm neviděla. Rozhodně ne detaily a ta nejlepší akční sekvence pro mě byla jedna tmavá šmouha. Podruhé to byla nádherná!!! Dabing byl ok, tedy až na jména postav. Naučíte se s tím jako divák žít. Ale nejhůř dopadla Zvonilka. Problém byl v tom, že dokud nebylo titulků (kvůli Makkari), tak podle mě hodně lidí prostě nevědělo, jak se Sprite jmenuje, protože každá postava její jméno říkala jinak. Holt, ne v každém kině si nemůžete vybrat verzi s titulkama  :(  **** Jinak naprostá spokojenost. Není to jiný Marvel, jak dost lidí čekalo. Je to částečně jiný Marvel. Což je fajn, ale zároveň škoda, že toho nebylo víc. ()

boogieman

Diverzifikácia a inkluzivita vo filmoch Marvelu je žiaľ často tým najhodnotnejším a najlepším čo do hollywoodskej kinematografie prinášajú. Problém je, že scenáre a réžiu focus groupy nezvládajú až tak dobre. ()

C0r0ner

Nesympatická banda (vyjma asi tří postav) otravných troubů, kde už ve výčtu ras, pohlaví a deficitů chyběl jenom Eskymák a vozíčkář, dvě hodiny kecá hovna a třicet minut se mlátí s příšerkami, které by takový Hulk nebo Thor sejmuli za pár vteřin. Bylo to celé zbytečné, nudné, hloupé, nelogické, nevtipné a místy fakt trapné, takže i Liga spravedlnosti a dokonce i druhá Wonder Woman jsou lepší filmy. A to je teda kurevský průser. 20% ()

Dannysek4U

Vizualne nejvyssi liga, svym zpusobem nevsedni a je tam spousta silnejch nakousnutejch temat. S tema se ale bohuzel pracuje velmi macessky stejne jako s celym pribehem, kterej je chvilema vyslovene hloupej, nelogickej, zjednodusujici a navic jeste pekelne ustrihanej. Mozna to jen potrebovalo chtit rict min. ()

epicek

Marvelovka, která na to jde úplně jinak, což hned neznamená, že je to špatně. Zásadní rozdíl, oproti jiným originům je ten, že tady se musí pracovat s více novýma postavama najednou a to znamená, že ne všem jde věnovat stejný prostor. Proto mi v některých částech přišlo, že je to šíleně hektické a skáče se z místa na místo tak trochu bezhlavě a na sílu a to v porovnání třeba s nedávným Shang-Chim, bije do očí. Ale to je snad má jediná výtka, zbytek fungoval na jedničku a hlavně se celý film opírá o předchozí MCU události. Dokonce i casting se povedl a je mi jasné, proč to spoustu lidí rozhodilo, ale já s tím neměl jediný problém. Potitulkové scény navíc slibují zajímavou Fázi 4 a já se rozhodně těším, jelikož Kevin Feige určitě připravuje opět zajímavou skládačku. You know what has never saved the world? Your sarcasm. ()

Martrix

To hodnocení je vcelku kruté, protože odráží nenaplněná očekávání posledními Avengery namlsaných diváků (pro které často žánr komiksu, začal existovat až Iron Manem). A také diváků, kteří neradi opouští již vyjeté koleje, neradi se loučí s postavami a úplně nejraději by MCU přenechali jen pár vyvoleným tvůrcům, u kterých mají jistotu, že nebudou experimentovat. Jenže to jde proti způsobům, které Feige nastavil. Bylo by jistě snadné, kopírovat tu šedivou produkci DCU a sypat tam jednu digiomalovánku za druhou. Ale naštěstí se to neděje. Časem možná i tito diváci ocení odvahu studia angažovat tvůrce, kteří vidí v komiksech větší potenciál, než jen pobavit akcí a postavami s pohádkovými schopnostmi, ze kterých se sype jedna hláška za druhou. Chloé Zhao podle mě neměla téměř žádné předpoklady udělat dobrý komiksový film (Země nomádů mě po obsahové stránce vůbec neoslovila). O to víc jsem byl zvědavý, co z ní vypadne při angažmá na vysokorozpočtovém blockbusteru, kde se s diváky bojuje podle jiných pravidel a který má jinou cílovku. Eternals vnímám ve dvou rovinách. Příjemně mě překvapilo, že koncept, příběh, legenda...není pitomý, je dostatečně epický, ale současně nechává prostor pro osobní dramata většiny postav. Tím pádem nejsou ploché a jejich motivy dávají smysl. V rámci možností. Zajímavých postav je totiž hodně, takže se samozřejmě nebavíme o dramatických obloucích, ale spíše vlnkách. Žádný oceán, spíš tak Jadran. Většinou to ale funguje. Co se týče CGI a výpravy, tak nemůžu říct nic negativního. Přehledná akce, Devianti vypadali fajn, celkově byl look příjemně "nesnyderovský". V čem je tedy problém? Proč ty negativní ohlasy? První část filmu nebyla dostatečně vtahující a působila na mě spíš jako pokračování něčeho, co jsem loni prolásl. V úvodu se divákům sdělí, kdo jsou Eternals a kdo Devianti. A zároveň se oznámí, že všechno není tak, jak by se mohlo zdát. A pak už se jde na rychlou seznamovačku i s první akcí. Jenže pak vás vezme režisérka zpět v čase, pak zase dopředu, chvilku romantika, chvilku akce, chvilku povídání, pak akce... . Já té ambici nestavět jen na obrazu a akci moc fandím. Je super, že tvůrci chtějí vyprávět příběh, ale v takovém formátu je to složité a vyžaduje to zkušenost, kterou Zhao hold nemá. Takže to co se podařilo třeba Avengers Infinity, který má podobně bohatý příběh bez klišé o dobru a zlu, se zopakovat nepovedlo. A je to škoda, protože jak po té vizuální, tak po obsahové stránce, měli Eternals co nabídnout. Samozřejmě by se našlo i nemálo špatných momentů, které nefungovaly, ale daly by se odpustit, pokud by se podařilo celý film udržet pohromadě. I kdyby ne tak profesorsky jako to udělali bratři Russo, tak aspoň ho rozsvítit podobně, jako to umí třeba Gunn. I když tady je to trochu nefér, protože Eternals není míněn jako komedie, není v něm ani nadsázka a s výjimkou lehce vtipkujícího Kumaila nemá žádnou zábavnou postavu. Přestože se to nepovedlo jak mohlo, nemyslím si, že by si takový film zasloužil tvrdou kritiku. Odvaha jít proti proudu a pokusit se dodat do komiksu existencionální přesah, nemoralizující postavy postavené před velké dilema a posunout zase žánr dopředu...to se cení. () (méně) (více)

Juto

Tento rozľahlý superhrdinský epos sa nepodobá ničomu, čo MCU vyprodukovalo predtým. Režisérka Zhao má výborný zmysel pre detail, ale aj skvelý cit pre dizajn. Postavy sú dobre vykreslené. Škoda, len blbých vtipov, ktoré sú rušivé. 7/10 ()

campix

Tak už i Marvel se kolosálně ustřelil. Dlouho jsem neviděl takhle zbytečnou a nesmyslnou věc, která má absolutně ty největší ambice. Na Chloé Zhao je vidět, že komornější dramata má v ruce a pokud jsou zde nějaké niternější debaty mezi postavami, tak jsou nasnímány naprosto perfektně. Když pak přejdeme k akčním scénám, tak už je to bída. Největší problém mám, ale s celkovou mytologií kolem Eternals. Naprostá kravina a zbytečná věc roztažená do dvou hodin a čtyřiceti minut. Šílená stopáž během, které si ani neoblíbíte hlavní postavy a je vám tak naprosto jedno, co se s nimi stane. Velké šlápnutí vedle. ()

Gaaron

Jako v historii MCU už se leccos nepovedlo, ale tuhle tu korunku za nejhorší Marvel biják ever bere asi i tak dost s přehledem. ()

Pajky3

Dlouho jsem Eternals odkládal, protože jejich hodnocení nebylo zrovna oslnivé a vlastně bych příběh klidně i vynechal, kdybych si nemyslel, že později sehrajou tyhle postavy důležitou roli v dalším pokračování MCU. Podařilo se sem nalákal známá herecká jména a jeden by se až bál, že je tam tolik hlavních postav, že zákonitě musí splývat dohromady, ale vcelku se je podařilo rozlišit. Jinak ale hodnocení odpovídá průměru a i přes slušnou akci, se na něj brzy zapomene. ()

carly

Ze sa pri filme rozplacem som tak uplne necakala, ale fair play. Musim pochvalit vyuzitie flashabackov, ako aj prakticke efekty. Flashbacky pomohli udrzat narativ zaujimavy. A efekty nevytrhavali zbytocne z deja. Postavy a obsadenei sa naozaj podarili. Aj ked najviac si to pre seba kradol Richard Madden, ktory mal aj najviac co hrat. Zly vykon ale vo filme nebol, napriek tomu, ze niektore repliky boli dost krkolomne. Samotny pribeh bol celkom intruguining a hlavne emocionalne engaging, vid, slzy. Ikarov koniec som mala trochu problem uchopit, lebo to bolo zaroven logicke ukoncenie jeho narativu, no taktiez prilis rychle a posobilo to ako aftertought. Velmi, velmi ocenujem Phastosov pribeh. Jeho rozcarovanie ludstvom, ako aj jeho rodinu. Vdaka obom potitlkovym scenam sa celkom tesim na potencialne pokracovanie. Aj ked u MCU uz sa nespolieham na nic. ()

NiWi

Eternals jsou rozhodně jiná marvelovka, než jaké jsme doposud vídali. Daleko větší prostor se dává postavám oproti akci, v počtu v jakém se zde objevují to však dává smysl. A oceňuji rozhodnutí Marvelu dát Chloe Zhao možnost rozvinout jednotlivé charaktery, a neponechat je jednotvárným křovím na poli boje dobra proti zlu. Snaha o vnitřní konflikty se v komiksovkách moc nevídá, a citově zabarvených postav bývá pomálu. Samozřejmě na úkor této výsady se zdá tempo dosti pomalejší, zvlášť když má film takovou stopáž. Film nemá vyloženě hluché momenty, ale i tak občas působí unyle. Herci jsou slušní, Gemma Chan ve vedoucí roli asi méně výrazná a zajímavá než ostatní, což se dá taky považovat za mínus. Akce přehledná, nerušivá, dobře nasnímaná a nastříhaná. Nejde o žádný přelom, ale o pokus o nové uchopení tohoto žánru, což se dle mého až na menší výtky povedlo velmi slušně. ()

Doldus

Nemůžu popřít, že film si předsevzal trochu víc, než mohl kompletně ukočírovat, nebo že tam byla semtam zbytečná výplň. Ani to, že humor se tam zdál trochu uměle naroubován, nebo že jedna akce byla opravdu špatně nasvícena (ta v lese). Jenže mi osobně neskonale imponoval ústřední motiv nesmrtelných bytostí, které existovali v přítmí naší historie, v mnoha ohledech ovlivňovali či posouvali vývoj lidstva, a vstoupili tak nenápadně do sféry nejznámějších lidských mýtů. Onen přidaný (monstrózní, dovolím-li si podotknout) rámec kosmických mocností mě ohromil, když ne svojí propracovaností, tak svým provedením. Nakonec je pro mě největší škoda, že je to všechno součástí již přesaturovaného Marvel univerza. Vezmeme-li v potaz původní film o hrdinném inženýrovi/playboyovi, kde jsme ještě byli součástí jakž takž konzistentního a nám známého světa, přidáváním dalších a dalších sfér (kouzelnictví, sci-fi, vesmírné opery, alternativní historie) pomalu toto univerzum nepříjemně nabobtnává, ztrácí koherenci a interní logiku, a nakonec se tak rozmělňuje do podivného paskvilu. Čtvrtou hvězdu nakonec udělím, protože mám obecně rád mytologie, a také se mi líbily výkony všech představitelů (Richard Madden má talent!). ()

BoXBe

Slabší hodnocení za film samotný. Námět mě baví a bavil už v comicsu. Vizuál a planetární rozmáchlost mnohdy taky. Záporák monstrózní, ale neprojeví se, asi slouží pro celou druhou fázi? Toť vše. Režírované je to poťouchle - akčně až špatně. Zahrané slabě. V akci Věční stojí. V diskusi rozemílají témata jako na střední škole. Emotivní jsou, jako puberťáci. Představují opravdu postavy, které jsou přes 5 000 let na světě a nemají hormony? Když do sebe rubou, tak div, že by se do zeleného plátna nezamuchlali. Hudba uspává. A že je to jiné než jiné Marvelovky? To bych se musel spokojit fakt s málem... Upřímně, Zack Snyder by tomu dal správný božský rozměr :) Takhle je to dlouhá ukolébavka, na kterou se určitě nepodívám v plné délce nikdy znovu. Někdy říkej i nikdy. ()

Šimpy

Ach jo. Tak se do toho pustím po měsíci od shlédnutí. Takhle by to asi marvel dělat neměl...základní příběh je v pohodě, postavy celkem taky, ale proč kolem ta zbytečná vata? když se postavy baví o tom, že spolu kdysi chodili  a už spolu nejsou, tak si to domyslim...že se k tomu musel odhodlat apod. Proč to musí být ukázáno jako vzpomínka...úplně zbytečný. Mám dojem, že je to prostě točený pro diváky, kteří potřebují všechno vidět na plátně, protože si neumí domyslet scénaristické zkratky. Stejně tak jsem pochopil, že je Faistos gay a vychovávají syna...zase, líbací scéna úplně zbytečná...z vyprávěcího hlediska...jinak ať se klidně líbaj chobotnice s kočkama. O hodinu to zkrátit a bylo by to super. Anebo změnit režiséra...všechny tyhle romantický linky jsou tam stejně jen proto, že rejžou je ženská, co si budem povídat. jeden ražisér kdysi prohlásil, že musel natočit dvě verze filmu, pro američany delší, protože neumí pracovat s tvůrčí zkratkou, zatímco evropský divák ano. Zachraňuje to postava Kinga, ten je fakt vtipnej. ()

okkac

Čekal jsem málo a dostal jsem opravdu hodně. Z fotek, obsazení, celkového námětu jsem si říkal, kam to MCU směřuje. Po shlédnutí stále nevim, jestli přesně tam, kam chci, ale rozhodně se pokouší být jiné. Je to dlouhé, ale i přes stopáž se film nedokáže věnovat všem tématům, které načrtne, nicméně akce je povedená, vizuál taktéž, některé záběry jsou opravdu epické, humor netrapný a vyvažující jiné vážné věci. A poslední věc, co bych čekal, že tu zazní Time od Pink Floyd na začátku a Feels Like The First Time od Foreigner na konci :D A ten hlas v potitulkové scéně je Blade BTW. 7/10. Z Phase 4 prozatím stále nejhorší Black Widow, od které jsem čekal nejvíc, naopak od Eternal a Shang-chi jsem čekal málo a dostal více. ()

Blade přišel na poslední chvíli o režiséra

Blade přišel na poslední chvíli o režiséra

28.09.2022

S novinkami kolem Marvelu se nám za poslední dny maličko roztrhnul pytel, ta poslední je ale zatím suverénně nejhorší z nich. Jen pár týdnů před začátkem natáčení totiž chystaný Blade s Mahershalou… (více)

Co chystá režisérka Chloé Zhao?

Co chystá režisérka Chloé Zhao?

21.09.2022

Režisérka Země nomádů a Eternals Chloé Zhao uzavřela exkluzivní smlouvu se společností Searchlight Television, pro kterou nyní bude vyvíjet nové seriály. Searchlight mimo jiné produkoval právě první… (více)

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

19.09.2022

Na televizní obrazovky míří velká westernová akce. Reálné postavy amerických psanců Robert LeRoy Parker a Harry Longabaugh, kteří jsou více známi pod svými přezdívkami Butch Cassidy a Sundance Kid,… (více)

Nový Batman bude rekordně dlouhý

Nový Batman bude rekordně dlouhý