Roswell (TV seriál)

Roswell

Drama / Sci-Fi / Romantický

USA, 1999, 61x42 min

Shiri Appleby, Jason Behr, Katherine Heigl, Majandra Delfino, Brendan Fehr, Nick Wechsler, William Sadler, Colin Hanks, Emilie de Ravin, Mary Ellen Trainor, John Doe, Garrett M. Brown, Adam Rodriguez, Diane Farr, Devon Gummersall, Julie Benz, Desmond Askew, Michael Chieffo, Sara Downing, Jeremy Davidson, David Conrad, Joseph Williams, Michael Horse, Gretchen Egolf, Jason Dohring, John Cullum, Josh Hutchinson, Michael Peña, Michael Bailey Smith, David Batiste, Daryl Sabara, Paul Schulze, Octavia Spencer, Navi Rawat, Nelly Furtado, Sarah D'Laine, Kristoffer Polaha, Hilary Shepard, Michael Medico, Ted Rooney, Floyd Van Buskirk, Ned Romero, Samantha Shelton, Michael O'Neill, Bitty Schram, Martin Starr, Allison Lange, Genie Francis, Chris Ellis, Trevor Wright, Meredith Scott Lynn, Adam Weisman, Aki Aleong, Stan Sellers, Bob Clendenin, Tom Bower, Jonathan Frakes, Jenny O'Hara, Marisa Ramirez, James O'Shea, Clayne Crawford, Dennis Christopher, Jeff Wadlow, Michael Shamus Wiles, Dayton Callie, Taran Killam, Rachel Winfree, Sean O'Bryan, Richard Dorton, Hal Ozsan, Scott Clifton, John Littlefield, J.G. Hertzler, Deron McBee, Robert F. Lyons, Erica Gimpel, Kimberly Russell, Haley King, Thania St. John, Kevin Weisman, Ashley Johnson, Tom McCleister, Kenneth Choi, Victor Campos, Miko Hughes, Ivonne Coll, Erin Foster, Yorgo Constantine, Trevor Lissauer, Lamont Thompson, Hawthorne James, Steven Roy, Dennis Lipscomb, Cristos, Gene Borkan, Eve Brent, Woody Brown, Jack Donner, Susan Barnes, Freda Foh Shen, Barry Livingston, Dylan Kussman, Amy Lyndon, Steve Hytner, Yvonne Farrow, Ebonie Smith, Joel McKinnon Miller, Jo Anderson, Jonathan Fraser, Chris Butler, Rocky McMurray

Pozor na spoilery!Nostalgie z dětských let. Nejemotivnější titulní skladba. Kdykoliv slyšim v rádiu Here with me, tak si představim, jak dělali pokusy na Maxovi. A jak on myslel na Liz. Když si mam vybavit nejlepší seriálovou lásku, vybavim si tu jejich. Ty jejich pohledy, tak dojemně smutný psí oči, co na sebe vrhali. Maxův věčnej otisk ruky. Jak taky nejlíp začít vztah, než že druhýmu zachráníš život a zároveň mu tim prozradíš svý největší tajemství? Ačkoliv jsem měla radši Michaela s Mariou,skrz Maxe a Liz si vzpomenu na svý náctiletý emoce. Jak jsem přiběhla ze školy a zapla televizi. A o přestávkách děj rozebírala se spolužačkou Klárou, kterou jsem neviděla už asi 12 let. Seriál neni dokonalej, ani po scénáristický stránce, ani po žádný jiný(znovu jsem ho shlídla v dospělém věku). Všechny tři série se od sebe neuvěřitelně liší vším, nejen Michaelovým účesem. Skoro ani netvoří kompaktní serál, spíš tři na sobě nezávislý mini série. V první se nic nesmí říct nikomu. Ve druhé se leccos smí svěřit kamarádům. Ve třetí už stejně všichni ví všechno. Roswell mě zkrátka uchvátil. Brečela jsem, když Michael odlítal(3x), litovala jsem Alexe(Tess, ty svině!).Emzáci jsou nejlepší. Že některý záběry působily skoro amatérsky, že se postavy nechovaly zrovna logicky? Odpustit a hrdě ho vydávat za svůj oblíbený! Howgh!(18.4.2014)

Jako serial pro mláděž mě tento seriál nijak neurazil. Svojí potenci si ponechává po celém trvání, o co lepší je například než Smallevill, kde si hrdina vyplácal své schopnosti hned v prvnim dílu a pak už se tam jen kecal s Lexem Luthorem a smutně mžoural po Laně. Zajímavá je vize mimomezmského orgasmu... to chtělo asi velkou fantazii. Bohužel sám od sebe bych si tento seríál nestáhl.(21.2.2011)

--- PRVNÍ SÉRIE --- "I'm Liz Parker and five days ago I died" Vím, že kdysi dávali Roswell na nějakých českých stanicích, ale poté se po něm slehla zem. Byla to doba, kdy se vysílal Smallville, na který jsem rád koukal. O Roswellu jsem sice potuchy měl, ale nikdy ho neviděl a tak jsem se rozhodl o nápravě, protože jsem měl tušení, že si ho nesmím nechat ujít. Právě se nacházím ke konci první série a neskrývám nadšení. Roswell patří mezi seriály, kterých dnes už moc není. Je originální a umí překvapit. Samotný námět je sice klasické klišé, ale je podáno výborně. Mix teen seriálu a mysteriozního sci-fi jednoduše miluju a Roswell to umí skvěle. Počínaje neskutečně chytlavou a melancholicky laděnou úvodní znělkou, konče výborně zahranými postavami a napínavým dějem. Snad jen zpočátku mi strašně vadila postava Marie, která mi byla krajně nesympatická. Nakonec jsem si na ní zvykl. Ostatní postavy jsem si z fleku oblíbil. Samotná dějová linka se sice docela táhne, ale já si vůbec nestěžuju, protože i ta vata mě skutečně baví. Poslední dobou mi teenagerské seriály příjdou strašně na efekt (všechno musí bejt "krásné") a víceméně zaměřené na ženské publikum, což je chyba! U Roswellu si každý přijde na své, jak milovníci nikterak přehnané, ale příjemné, romantiky, tak příznivci záhad, napětí a mimozemšťanů. Jsem velice zvědav, jak se to vyvine, protože načnuté je to opravdu dobře. Všiml jsem si, že leckteré starší a kvalitnější seriály jsou velmi často dosti strhávané a ty nové, v ničem vyjímečné, naopak zase přechvalované. Čím to je? Roswell je opravdu oproti konkurenci pořádně podhodnocen - minimálně zde na ČSFD. Po shlédnutí první série neváhám ani vteřinu a jdu na druhou. Po dlouhé době konečně seriál, kde s postavami opravdu žiju a nestačí mi jeden díl týdně.Hodnocení série: 5/5 --- DRUHÁ SÉRIE --- Nestačím se divit. Druhá série je jiná. Mám pocit, jako kdybych se díval na úplně jiný seriál, který je ještě o třídu výše. Zatímco z první půlky S2 jsem měl trochu rozporuplné pocity, druhá mě naprosto položila a to díky naprosto nečekannému zvratu. Chválit musím toho, kdo napsal scénář, protože se děj žene kupředu a je všechno, jen ne předvídatelný. Neustálé zvraty a nečekanná odhalení mě neskutečně baví a emoce na mě opravdu působí. Psychologie postav je na teen seriál neskutečně propracovaná a celé to má až tragický nádech. Na mě to působí značně depresivně, což je úplný opak toho, jak na mě působila série první. Už podruhé mám pocit, že Roswell je opravdu velmi nedoceněný. Hodnocení série: 5/5 --- TŘETÍ SÉRIE --- Atmosféra seriálu se opět změnila a všechno se vrátilo zpátky do starých kolejí. Nicméně pociťuju lehké zklamání, protože finále druhé řady nasvědčovalo v hodně luxusní start. Nestalo se. Vztahy se dostaly na první kolej a sci-fi zápletka šla do pozadí. Vyrojily se i nějaký ty nelogičnosti v čele se SPOILER!!! svatbou Isabel. Tahle část mi přišla vyloženě přitažená za vlasy. Nicméně druhá půlka série byla zase mnohem lepší a ukončení bylo naprosto skvělé a velmi emotivní. Stejně si ale myslím, že by se z toho dalo vytřískat podstatně víc. Přesto se tento seriál pro mě stane srdcovkou a jsem velice hrdý na to, že se mi podařilo sehnat všechny díly, zejména najít slušné a zároveň sedící titulky bylo docela peklo. Hodnocení série: 4/5(27.9.2011)

Roswell pohodový seriál na odpoledne, mě hodně zaujal a tak jsem se každý den těšila až bude nový díl a přinese další dobrodružství a záhady. Efekty celkem přijatelné a myšlenka "jsou mimozemšťané mezi námi" je zajímavá a motiv seriálu vychází z události, kdy v roce 1947 údajně spadlo v Roswellu ufo. Dobrá výjimka mezi těmi skoro samými kriminálkami, kterými jsme pravidelně zásobeni až k znechucení. 3 řady vyjádří, myslím, akorát tak dost děje, který není zbytečně natahován ale ani ocupkán a ta tečka za celým dějem je příjemná a má i konec, který seriály postrádají. Jelikož se většinou nechávají hodně otevřená vrátka pro případně pokračovaní. Tady jsou přivřená decentně, vysvětleno, většina věcí dořešena, odjezd z Roswellu ale i nenápadná cestička pro možné pokračovaní, které ale třeba není. Viděno: všechny 3 řady(26.12.2009)

Překvapivě zručně zkombinovaný mix Akt X (chytlavá zápletka) a Dawsonova světa (zajímavé teen vztahy). Hlavní postavy byly moc sympatické, a i když šablonovité, v průběhu se vyvíjely docela překvapivě. Pro svátečnější diváky asi významově hlavně první velká role Katherine Heigl, pro trochu větší fandy ještě navrch první velká role Emilie de Ravin, a pro maniaky taky nejslavnější role Majandry Delfino. Pro někoho laciná klišovitá slátanina, pro mě kvalitní seriál na všední odpoledne.(16.5.2007)

• - Jedna epizoda byla natáčena 5-7 dní. (Elbarto08)

• - Nápad na seriál vyšel z toho, že v městečku Roswell v Novém Mexiku byly 24. června 1947 spatřeny neznámé létající objekty. (HappySmile)

• - Nick Wechsler se ucházel o čtyři různé role, nakonec získal roli Kylea Valentiho. (novoten)