Reklama

Reklama

Roswell

(seriál)
  • USA Roswell
USA, (1999–2002), 43 h 24 min (Minutáž: 41–44 min)

Tvůrci:

Jason Katims

Předloha:

Melinda Metz (kniha)

Hrají:

Shiri Appleby, Jason Behr, Katherine Heigl, Majandra Delfino, Brendan Fehr, Nick Wechsler, William Sadler, Colin Hanks, Emilie de Ravin, Mary Ellen Trainor (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(61)

Obsahy(1)

V městečku Roswell se dějí záhadné věci. Jen studentka Liz zná pravdu. Náhodně objevila, že její spolužák, do kterého se zamilovala, je mimozemšťan. A určitě není sám! (oficiální text distributora)

Recenze (58)

numan 

všechny recenze uživatele

Roswell je bohužel mnohem víc romantická vztahová telenovela pro dospívající děcka typu Beverly Hnis než sci-fi seriál. Čas od času se objeví díl, který stojí za to, ale je přímo nervy drásající prohrabávat se k němu balastem neustálého kňourání a pičičand typu: "Vona ho má ráda, von jí má taky rád, ale strašně se bojej, ten druhej sice má rád tamtu, ale jinak, než vona by chtěla a blááááá blááááá blááááááááá......" Epizody s podezřelými názvy jako Maturitní ples nebo Las Vegas (a je jich bohužel mnohem víc) doporučuju všem fandům sci-fi přeskočit a radši mrknout někam na net na stručný obsah, jinak by se z toho adolescentního žvanění a "romantických chvil" mohli vopupínkovat. Jo, a největší Ufon z celýho seriálu je Jesse, velepyskatý a ultrabělozubý hispánský manžel švarné mimozemšťanky Isabel, protože zhruba v polovině třetí série jako úspěšný právník prohlásí, že nikdy v životě nelhal a má obrovské potíže s tím, že by snad probůh měl něco tajit. No a takovejch "komédií" je tam povícero, počínaje tou hlavní děvenkou a "speciálními efekty" konče. Šranda muší bejt, ale pochybuju, že to tak autoři chtěli. :) ()

anderson 

všechny recenze uživatele

Seriál, ktorý odštartoval celkom pútavo a triezvo, príbehom o 4 teen-mimozemšťanoch, ktorí prežili legendárnu haváriu roku 1947. Ústredný motív lásky medzi Maxom a Liz, prekladaný nápaditými sci-fi zápletkami sa v druhej sérii zmení na nezmysel o mimozemskom kráľovi a jeho "dôležitej" úlohe. Tretia séria je už len pomyselným klincom do rakvy, ktorý nezvrátila ani petícia zopár prívržencov podobných zlátanín. (11.10.2004) ()

Reklama

Heroine odpad!

všechny recenze uživatele

Tohle teda je debilní seriál, plný debilních ksichtů! Jedna nesympatická huba vedle druhý, s přiblblým výrazem, a hnusným americkým dialektem k tomu! Horší skvadru odporňáků jsem snad viděla akorát v česko-slovenské superstar! Kdyby v pár epizodách nehrál Dennis Christopher, nikdy bych si nepustila ani jeden díl, a dobře bych udělala! ()

luccash 

všechny recenze uživatele

Takovej mix Beverly Hills 90210 a Stmívání. Už od prvních záběrů jsme měli i s přítelkyní pocit, že se v seriálu objevují momenty, až nápadně podobné některým scénám ve Stmívání. Dokonce bych si troufl tvrdit, že se Stephenie Meyer v některých scénách inspirovala právě tady. Co se seriálu týče je to taková kravina plná všemožných klišé, ale nemůžu si pomoct, hrozně mě to baví! ()

novoten 

všechny recenze uživatele

1. série - 75% - Jmenuji se Liz Parkerová a před pěti dny jsem umřela. Romantický rozjezd, melancholická nálada - a spousta nesnesitelné vaty, která mě málem dokázala odradit. Ale po několika dílech se v lesích něco stane, rodiny odjedou stanovat, vztahy se nám propletou a od té chvíle jde Roswell tak nepředstavitelně nahoru, až jsem chvílemi zapomínal popadat dech. A v jediné chvíli mi došlo, jak toho superčestného Maxe, rebela Michaela nebo překrásnou Liz mám hluboko. Znovu opakuji pro všechny, kteří se nechají odradit unaveným startem - rozjezd rozpačitý, následky ale dokonalé, závislost zaručena. 2. série - 80% - Základní příběhová linie se drží konceptu, který se tolik osvědčil v závěru předchozí série. Vztahy jsou pořád v první linii a doprovází je řešení nových záhad a prohlubování zapomenuté minulosti mimozemských hrdinů. Tohle dospělejší pojetí minimálně v první polovině funguje do puntíku přesně a narušuje ho až nevydařená několikadílná vsuvka s Michaelovým příbuzenstvím. Roswell ale už několikrát dokázal změnit dlouhodobou náladu z dílu na díl a naštěstí se mu to povedlo i v tomhle kritickém momentu. Od plesu až do samého konce předkládá romantické drama, překvapivě potemnělou psychologii a v neposlední řadě i tragický nádech. A finální scéna slibuje velkolepý finiš. 3. série - 80% - Potřetí totéž a potřetí jinak. Stále je tu strach z prozrazení, stejný základ vztahového snažení nebo Michaelovo neutuchající rebelantství, ale přesto se pár věcí změnilo. Předně to, že hned od úvodu je vůdčí postavou Isabel. Na jednu stranu má Katherine Heigl další možnost předvést to, že je skvělá herečka, na tu druhou ale značně strádá linie přislíbená finálovým dílem předchozí série. Vzhledem k několika scenáristickým perlám a žánrovým chuťovkám (epizoda říznutá sitcomem jednoznačně vede) nevadí ani to. Jenže tak jako všechno někdy končí, končí i Roswell a povedlo se mu skončit v nejlepším. Nepopírám, že s trochou nepatrných úprav šlo úžasné dvoudílné finále naroubovat v podstatě na kteroukoli z epizod, ale tak jako jsem odpustil dřívější zaváhání, odpustím i tohle a užiju si parádní finiš znovu a znovu. Roswell měl nejednu chybu, ale tyhle zkroušené i odhodlané postavy nejde nemít rád. A to, že má v samém závěru každý z hlavního ansámblu (byť někteří byli v této sérii už spíše přihrávači) pevnou roli a mě to doteď dojímá, dokazuje, že Liz a spol. se mnou zůstanou. ()

Galerie (110)

Zajímavosti (25)

  • Ačkoli se příběh odehrává především v Novém Mexiku, mnoho záběrů bylo natočeno v Covině v Kalifornii. (Zetwenka)
  • Ani obsazení ženských postav nebylo úplně jednoznačné. Katherine Heigl, Shiri Appleby i Majandra Delfino si vyzkoušely všechny tři role. Majandra měla původně hrát Liz a Katherine Mariu. (Ilicka)
  • „Roswell High“ je série knih pro mladé dospělé, kterou napsala Melinda Metz, a kterou vydalo nakladatelství Pocket Books. Série deseti knih zachycuje dobrodružství tří mimozemšťanů a jejich lidských přátel v Roswellu v Novém Mexiku. Tyto knihy sloužily jako inspirace a základ pro seriál Roswell. (Zetwenka)

Související novinky

Daredevil 2 bez Afflecka?

Daredevil 2 bez Afflecka?

01.03.2006

Jestli si někdo myslel, že loňským uvedením Elektry do kin, se snaha chamtivých hollywoodskych producentů definitivně pošlapat dobré jméno komixového superhrdiny Daredevila skončila, tak je na velkém… (více)

Reklama

Reklama