Roswell

(seriál)
  • USA Roswell
USA, (1999–2002), 43 h 24 min (Minutáž: 41–44 min)

Tvůrci:

Jason Katims

Předloha:

Melinda Metz (kniha)

Shiri Appleby, Jason Behr, Katherine Heigl, Majandra Delfino, Brendan Fehr, Nick Wechsler, William Sadler, Colin Hanks, Emilie de Ravin, Mary Ellen Trainor (více)

Série(3) / Epizody(61)

V městečku Roswell se dějí záhadné věci. Jen studentka Liz zná pravdu. Náhodně objevila, že její spolužák, do kterého se zamilovala, je mimozemšťan. A určitě není sám! (oficiální text distributora)

Nuala

Tak jo, přes víkend jsme s kamarádkou Iličkou uspořádaly soukromý (původně) filmový maratón. Ten se ovšem tak nějak neplánovaně zvrhl v maratón seriálu Roswell. Samozřejmě jsme neskoukly celé tři řady, ale vybraly jsme si nejlepší díly. Byly to konce jednotlivých serií, které jsou opravdu dokonalé a pár oblíbených epizod. Ponořily jsme se zpět do víru maloměsta Roswellu s mimozemšťanskou historií, mytologií i současností, mezi dobráckého a trošku usedlého Maxe, bláznivou a sympatickou Isabelle, hláškujícího Michaela, (mě) nesympatickou Tess a jejich pozemské kamarády. A musím říct, že to stálo opravdu za to. Skvělé písničky, vtipné scénky (ano, opět mám na mysli svého oblíbeného Michaela) a docela zajímavé příběhy. Njn, má roswellovská posedlost je po douhých letech zpět :) ()

moviesfan

Za nějakýho zapálenýho fandu tohoto seriálu se nepovažuju. To nic nemění na tom, že seriál má své klady. Například pár podařených záhad, troška toho napětí. Samozřejmě se i zde řeší problémy se vztahy. Na to jsem už imuní a vlastně mi to ani nevadí. Sledovat se to určitě dá, i když někdy zakroutíte nevěřícně hlavou. Hodnocení: 60% ()

spygirl

Tento seriál jsem kdysi milovala... ted' jsem si ho asi po 10-ti letech znova vyhledala a kupodivu mě stále baví. :-) Nádherná úvodní znělka, zvláštní melancholická atmosféra. !Obsahuje SPOILERY! Neoblíbené postavy: Isabel. Oblíbené: Liz, Maria a Kyle. Býval jím i Max, ale ta jeho přehnaná zodpovědnost mě začala v pozdějších dílech už štvát. Jen nechápu jednu věc: Když je neustále tak zodpovědný, tak jakto, že neví, jak vznikají děti? :-) Když Tess jen tak rychle otěhotněla, dalo se tomu přece zabránit, no nic. :-) Jo a ve 3. řadě - do té benzinky mohl jít v noci, díky svým ufounským schopnostem, tak jak to sám později udělal, tak proč do toho zatahoval Liz a vloupali se do ní ve dne s kuklama na hlavách? No fakt, tohle jsem nepobrala. Ale dost výtek. 1. řada - 80%, 2. řada - 80% 3. řada - 60% btw. Majandra Delfino má nádherný hlas... a navíc je to kočka. :-) A ještě k Liz - velmi jí závidím tu terasu... úžasná... :-) ()

aliajas

Z veľkej nudy ( a niekdajšej posadnutosti ) som si stiahla Roswell a konečne som si ho mohla pozrieť celí až do konca. Pretože nech som sa svojho času snažila akokoľvek, nikde som sa nedozvedela, ako skončili Michael a Maria. A nechápala som, prečo som len ja taká posadnutá práve týmto párikom. Alebo je to len mojou čudnou záľubou vo vedľajších postavách? Popravde, scénky, ako sa z tvrďasa Michaela stáva zamilovaný, žiarlivý a trpiaci chalanisko patria k mojim najobľúbenejším a tie si budem pozerať stále dookola. Tvorcovia si tiež dostatočne pohrali s tým, ako nám dokázať, že tu ide skutočne o mimozemšťanov a nezapadnúť pri tom do sotva uveritelného klišé. Jediné, čo mi trochu vadilo bola na môj vkus trochu uponáhľaná tretia séria, kde ten koniec nastal akosi prirýchlo a odrazu. Akoby sa už tvorcovia skutočne nevedeli dočkať, kedy sa tohto seriálu zbavia. A je to obrovská škoda. Perfektný seriál, kde partnerská vernosť nie je len odporným slovom ako v mnohých dnešných mládežníckych seriáloch, v ktorých sa hlavné postavy predháňajú v tom, kto vystrieda viac milencom. Hotový balzam pre moju dušičku. A hoci aj tu by sa našlo zopár chybyčiek, pre tentokrát nebudem bazírovať na maličkostiach a dávam 5. ()

djcremo

Dejovo zaujímavý seriál so sci-fi problematikou. Síce to nie je nič extra, ale dá sa. Sem tam v seriáli jedná vec vyvracia druhú, ale to sa dá prehliadnuť. Zo začiatku dobrá fantasy a sci-fi tematika, ale asi v poslednej sérii začína seriál strácať dych a čo pôsobilo ako skvelá oddychovka v poslednej sérii prevažne pôsobí ako náročnejšia psychológia postáv, aby sa ku koncu zasa vrátilo k tomu ako tento seriál začínal. ()

• Láska Marii a Michaela neproběhla jen v seriálu. Majandra Delfino a Brendan Fehr spolu tvořili pár v letech 2002 - 2003. (Patuse)
  • Ačkoli se příběh odehrává především v Novém Mexiku, mnoho záběrů bylo natočeno v Covině v Kalifornii. (Zetwenka)
  • Ústřední melodie v každé epizodě seriálu je „Here with Me“ – jednalo se debutový singl písničkářky Dido. Byl to první singl, který vydala z debutového studiového alba „No Angel“ v roce 1999. Píseň byla napsána o jejím tehdejším příteli Bobu Pageovi. (Zetwenka)

Související novinky

Daredevil 2 bez Afflecka?

Daredevil 2 bez Afflecka?

01.03.2006

Jestli si někdo myslel, že loňským uvedením Elektry do kin, se snaha chamtivých hollywoodskych producentů definitivně pošlapat dobré jméno komixového superhrdiny Daredevila skončila, tak je na velkém… (více)