Reklama

Reklama

Roswell

(seriál)
  • USA Roswell
Drama / Sci-Fi / Romantický
USA, (1999–2002), 43 h 24 min (Minutáž: 41–44 min)

Tvůrci:

Jason Katims

Předloha:

Melinda Metz (kniha)

Hrají:

Shiri Appleby, Jason Behr, Katherine Heigl, Majandra Delfino, Brendan Fehr, Nick Wechsler, William Sadler, Colin Hanks, Emilie de Ravin (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(61)

Obsahy(1)

V městečku Roswell se dějí záhadné věci. Jen studentka Liz zná pravdu. Náhodně objevila, že její spolužák, do kterého se zamilovala, je mimozemšťan. A určitě není sám! (oficiální text distributora)

Recenze (58)

anderson 

všechny recenze uživatele

Seriál, ktorý odštartoval celkom pútavo a triezvo, príbehom o 4 teen-mimozemšťanoch, ktorí prežili legendárnu haváriu roku 1947. Ústredný motív lásky medzi Maxom a Liz, prekladaný nápaditými sci-fi zápletkami sa v druhej sérii zmení na nezmysel o mimozemskom kráľovi a jeho "dôležitej" úlohe. Tretia séria je už len pomyselným klincom do rakvy, ktorý nezvrátila ani petícia zopár prívržencov podobných zlátanín. (11.10.2004) ()

Ilicka 

všechny recenze uživatele

Jedna z mála mých "náctiletých" seriálových lásek, které mi vydržely dodnes. Nostalgie mnou cloumá pokaždé, když Dido zapěje, že "nemůže spát ani dýchat, dokud s ní nebudeš". Čtyři eMZáci, velké tajemství, problémy přerůstající přes hlavu. Každá série žánrově (a z hlediska Michaelova účesu) jiná, což je moc dobře. A vánoční epizoda Roswell Christmas Carol je možná neuvěřitelně sentimentální, ale já u ní brečím dodnes. ()

Reklama

novoten 

všechny recenze uživatele

1. série - 75% - Jmenuji se Liz Parkerová a před pěti dny jsem umřela. Romantický rozjezd, melancholická nálada - a spousta nesnesitelné vaty, která mě málem dokázala odradit. Ale po několika dílech se v lesích něco stane, rodiny odjedou stanovat, vztahy se nám propletou a od té chvíle jde Roswell tak nepředstavitelně nahoru, až jsem chvílemi zapomínal popadat dech. A v jediné chvíli mi došlo, jak toho superčestného Maxe, rebela Michaela nebo překrásnou Liz mám hluboko. Znovu opakuji pro všechny, kteří se nechají odradit unaveným startem - rozjezd rozpačitý, následky ale dokonalé, závislost zaručena. 2. série - 80% - Základní příběhová linie se drží konceptu, který se tolik osvědčil v závěru předchozí série. Vztahy jsou pořád v první linii a doprovází je řešení nových záhad a prohlubování zapomenuté minulosti mimozemských hrdinů. Tohle dospělejší pojetí minimálně v první polovině funguje do puntíku přesně a narušuje ho až nevydařená několikadílná vsuvka s Michaelovým příbuzenstvím. Roswell ale už několikrát dokázal změnit dlouhodobou náladu z dílu na díl a naštěstí se mu to povedlo i v tomhle kritickém momentu. Od plesu až do samého konce předkládá romantické drama, překvapivě potemnělou psychologii a v neposlední řadě i tragický nádech. A finální scéna slibuje velkolepý finiš. 3. série - 80% - Potřetí totéž a potřetí jinak. Stále je tu strach z prozrazení, stejný základ vztahového snažení nebo Michaelovo neutuchající rebelantství, ale přesto se pár věcí změnilo. Předně to, že hned od úvodu je vůdčí postavou Isabel. Na jednu stranu má Katherine Heigl další možnost předvést to, že je skvělá herečka, na tu druhou ale značně strádá linie přislíbená finálovým dílem předchozí série. Vzhledem k několika scenáristickým perlám a žánrovým chuťovkám (epizoda říznutá sitcomem jednoznačně vede) nevadí ani to. Jenže tak jako všechno někdy končí, končí i Roswell a povedlo se mu skončit v nejlepším. Nepopírám, že s trochou nepatrných úprav šlo úžasné dvoudílné finále naroubovat v podstatě na kteroukoli z epizod, ale tak jako jsem odpustil dřívější zaváhání, odpustím i tohle a užiju si parádní finiš znovu a znovu. Roswell měl nejednu chybu, ale tyhle zkroušené i odhodlané postavy nejde nemít rád. A to, že má v samém závěru každý z hlavního ansámblu (byť někteří byli v této sérii už spíše přihrávači) pevnou roli a mě to doteď dojímá, dokazuje, že Liz a spol. se mnou zůstanou. ()

moviesfan 

všechny recenze uživatele

Za nějakýho zapálenýho fandu tohoto seriálu se nepovažuju. To nic nemění na tom, že seriál má své klady. Například pár podařených záhad, troška toho napětí. Samozřejmě se i zde řeší problémy se vztahy. Na to jsem už imuní a vlastně mi to ani nevadí. Sledovat se to určitě dá, i když někdy zakroutíte nevěřícně hlavou. Hodnocení: 60% ()

Tom Riddle 

všechny recenze uživatele

Překvapivě zručně zkombinovaný mix Akt X (chytlavá zápletka) a Dawsonova světa (zajímavé teen vztahy). Hlavní postavy byly moc sympatické, a i když šablonovité, v průběhu se vyvíjely docela překvapivě. Pro svátečnější diváky asi významově hlavně první velká role Katherine Heigl, pro trochu větší fandy ještě navrch první velká role Emilie de Ravin, a pro maniaky taky nejslavnější role Majandry Delfino. Pro někoho laciná klišovitá slátanina, pro mě kvalitní seriál na všední odpoledne. ()

Galerie (110)

Zajímavosti (24)

  • Nápad na seriál vyšel z toho, že v městečku Roswell v Novém Mexiku byly 24. června 1947 spatřeny neznámé létající objekty. (HappySmile)
  • Místo, kde se skupina pohybuje, a hlavně v závěru epizody, kdy sledují odlet kosmické lodi, jsou lokace přírodního parku Vasquez Rocks, který se nachází v pohoří Sierra Pelona. (Zetwenka)

Související novinky

Daredevil 2 bez Afflecka?

Daredevil 2 bez Afflecka?

01.03.2006

Jestli si někdo myslel, že loňským uvedením Elektry do kin, se snaha chamtivých hollywoodskych producentů definitivně pošlapat dobré jméno komixového superhrdiny Daredevila skončila, tak je na velkém… (více)

Reklama

Reklama