Roswell (TV seriál)

Roswell

Drama / Sci-Fi / Romantický

USA, 1999 - 2002, 43 h 24 min (Minutáž: 61x41–44 min)

Tvůrci:

Jason Katims

Shiri Appleby, Jason Behr, Katherine Heigl, Majandra Delfino, Brendan Fehr, Nick Wechsler, William Sadler, Colin Hanks, Emilie de Ravin, Mary Ellen Trainor, John Doe, Garrett M. Brown, Adam Rodriguez, Diane Farr, Devon Gummersall, Julie Benz, Desmond Askew, Michael Chieffo, Sara Downing, Jeremy Davidson, David Conrad, Joseph Williams, Michael Horse, Gretchen Egolf, Jason Dohring, John Cullum, Josh Hutchinson, Michael Peña, Michael Bailey Smith, David Batiste, Daryl Sabara, Paul Schulze, Octavia Spencer, Navi Rawat, Nelly Furtado, Sarah D'Laine, Kristoffer Polaha, Hilary Shepard, Michael Medico, Ted Rooney, Floyd Van Buskirk, Ned Romero, Samantha Shelton, Michael O'Neill, Bitty Schram, Martin Starr, Allison Lange, Genie Francis, Chris Ellis, Trevor Wright, Meredith Scott Lynn, Adam Weisman, Aki Aleong, Stan Sellers, Bob Clendenin, Tom Bower, Jonathan Frakes, Jenny O'Hara, Marisa Ramirez, James O'Shea, Clayne Crawford, Dennis Christopher, Jeff Wadlow, Michael Shamus Wiles, Dayton Callie, Taran Killam, Rachel Winfree, Sean O'Bryan, Richard Dorton, Hal Ozsan, Scott Clifton, John Littlefield, J.G. Hertzler, Deron McBee, Robert F. Lyons, Erica Gimpel, Kimberly Russell, Haley King, Thania St. John, Kevin Weisman, Ashley Johnson, Tom McCleister, Kenneth Choi, Victor Campos, Miko Hughes, Ivonne Coll, Erin Foster, Yorgo Constantine, Trevor Lissauer, Lamont Thompson, Hawthorne James, Steven Roy, Dennis Lipscomb, Cristos, Gene Borkan, Eve Brent, Woody Brown, Jack Donner, Susan Barnes, Freda Foh Shen, Barry Livingston, Dylan Kussman, Amy Lyndon, Steve Hytner, Yvonne Farrow, Ebonie Smith, Joel McKinnon Miller, Jo Anderson, Jonathan Fraser, Chris Butler, Rocky McMurray, Scott Hamm, Frankie Ray, Jim Ortlieb, Bret Loehr, Yelyna De Leon, Jason Strickland, P.J. Palmer, Paul Tigue, Reginald C. Hayes, Robert Neary, Phil Abrams, Adilah Barnes, Gilbert Glenn Brown

Takovej mix Beverly Hills 90210 a Stmívání. Už od prvních záběrů jsme měli i s přítelkyní pocit, že se v seriálu objevují momenty, až nápadně podobné některým scénám ve Stmívání. Dokonce bych si troufl tvrdit, že se Stephenie Meyer v některých scénách inspirovala právě tady. Co se seriálu týče je to taková kravina plná všemožných klišé, ale nemůžu si pomoct, hrozně mě to baví!(31.10.2014)

Za nějakýho zapálenýho fandu tohoto seriálu se nepovažuju. To nic nemění na tom, že seriál má své klady. Například pár podařených záhad, troška toho napětí. Samozřejmě se i zde řeší problémy se vztahy. Na to jsem už imuní a vlastně mi to ani nevadí. Sledovat se to určitě dá, i když někdy zakroutíte nevěřícně hlavou. Hodnocení: 60%(27.8.2008)

Jedna z mála mých "náctiletých" seriálových lásek, které mi vydržely dodnes. Nostalgie mnou cloumá pokaždé, když Dido zapěje, že "nemůže spát ani dýchat, dokud s ní nebudeš". Čtyři eMZáci, velké tajemství, problémy přerůstající přes hlavu. Každá série žánrově (a z hlediska Michaelova účesu) jiná, což je moc dobře. A vánoční epizoda Roswell Christmas Carol je možná neuvěřitelně sentimentální, ale já u ní brečím dodnes.(16.3.2006)

1. série - 75% - Jmenuji se Liz Parkerová a před pěti dny jsem umřela. Romantický rozjezd, melancholická nálada - a spousta nesnesitelné vaty, která mě málem dokázala odradit. Ale po několika dílech se v lesích něco stane, rodiny odjedou stanovat, vztahy se nám propletou a od té chvíle jde Roswell tak nepředstavitelně nahoru, až jsem chvílemi zapomínal popadat dech. A v jediné chvíli mi došlo, jak toho superčestného Maxe, rebela Michaela nebo překrásnou Liz mám hluboko. Znovu opakuji pro všechny, kteří se nechají odradit unaveným startem - rozjezd rozpačitý, následky ale dokonalé, závislost zaručena. 2. série - 80% - Základní příběhová linie se drží konceptu, který se tolik osvědčil v závěru předchozí série. Vztahy jsou pořád v první linii a doprovází je řešení nových záhad a prohlubování zapomenuté minulosti mimozemských hrdinů. Tohle dospělejší pojetí minimálně v první polovině funguje do puntíku přesně a narušuje ho až nevydařená několikadílná vsuvka s Michaelovým příbuzenstvím. Roswell ale už několikrát dokázal změnit dlouhodobou náladu z dílu na díl a naštěstí se mu to povedlo i v tomhle kritickém momentu. Od plesu až do samého konce předkládá romantické drama, překvapivě potemnělou psychologii a v neposlední řadě i tragický nádech. A finální scéna slibuje velkolepý finiš. 3. série - 80% - Potřetí totéž a potřetí jinak. Stále je tu strach z prozrazení, stejný základ vztahového snažení nebo Michaelovo neutuchající rebelantství, ale přesto se pár věcí změnilo. Předně to, že hned od úvodu je vůdčí postavou Isabel. Na jednu stranu má Katherine Heigl další možnost předvést to, že je skvělá herečka, na tu druhou ale značně strádá linie přislíbená finálovým dílem předchozí série. Vzhledem k několika scenáristickým perlám a žánrovým chuťovkám (epizoda říznutá sitcomem jednoznačně vede) nevadí ani to. Jenže tak jako všechno někdy končí, končí i Roswell a povedlo se mu skončit v nejlepším. Nepopírám, že s trochou nepatrných úprav šlo úžasné dvoudílné finále naroubovat v podstatě na kteroukoli z epizod, ale tak jako jsem odpustil dřívější zaváhání, odpustím i tohle a užiju si parádní finiš znovu a znovu. Roswell měl nejednu chybu, ale tyhle zkroušené i odhodlané postavy nejde nemít rád. A to, že má v samém závěru každý z hlavního ansámblu (byť někteří byli v této sérii už spíše přihrávači) pevnou roli a mě to doteď dojímá, dokazuje, že Liz a spol. se mnou zůstanou.(23.5.2008)

Z veľkej nudy ( a niekdajšej posadnutosti ) som si stiahla Roswell a konečne som si ho mohla pozrieť celí až do konca. Pretože nech som sa svojho času snažila akokoľvek, nikde som sa nedozvedela, ako skončili Michael a Maria. A nechápala som, prečo som len ja taká posadnutá práve týmto párikom. Alebo je to len mojou čudnou záľubou vo vedľajších postavách? Popravde, scénky, ako sa z tvrďasa Michaela stáva zamilovaný, žiarlivý a trpiaci chalanisko patria k mojim najobľúbenejším a tie si budem pozerať stále dookola. Tvorcovia si tiež dostatočne pohrali s tým, ako nám dokázať, že tu ide skutočne o mimozemšťanov a nezapadnúť pri tom do sotva uveritelného klišé. Jediné, čo mi trochu vadilo bola na môj vkus trochu uponáhľaná tretia séria, kde ten koniec nastal akosi prirýchlo a odrazu. Akoby sa už tvorcovia skutočne nevedeli dočkať, kedy sa tohto seriálu zbavia. A je to obrovská škoda. Perfektný seriál, kde partnerská vernosť nie je len odporným slovom ako v mnohých dnešných mládežníckych seriáloch, v ktorých sa hlavné postavy predháňajú v tom, kto vystrieda viac milencom. Hotový balzam pre moju dušičku. A hoci aj tu by sa našlo zopár chybyčiek, pre tentokrát nebudem bazírovať na maličkostiach a dávam 5.(12.7.2010)

• - Ačkoliv v seriálu Ketherine Heigel a Jason Behr hráli sourozence, od roku 1999 do 2001 byli pár. (Patuse)

• - Majandra Delfino (Maria) a Julie Benz (agentka Kathleen Topolsky) si spolu zahrály hlavní role v komedii Vím, co jsi dělal minulý pátek 13.. (Tom Riddle)

• - Novinové útržky v úvodních titulcích jsou skutečné zprávy z novin týkající se údajné havárie UFO v Roswellu z července 1947. (novoten)