Everwood

Drama / Rodinný
USA, (2002–2006), 64 h 1 min (Minutáž: 41–46 min)

Tvůrci:

Greg Berlanti

Hudba:

Blake Neely

Treat Williams, Gregory Smith, Emily VanCamp, Vivien Cardone, Chris Pratt, Tom Amandes, John Beasley, Sarah Drew, Jan Broberg, Sarah Lancaster, Marcia Cross (více)

Série(4) / Epizody(89)

Nejenom ve velkoměstě žijí lidé. A všude je třeba zázraků medicíny... Everwood. Městečko v americkém Coloradu, půvabné místo, stulené v klínu Skalistých hor. Domov jedné z prvních oper v zemi, nejstarších zlatých dolů, třetí největší soutěže ve vaření s chilli – a od jisté doby i světoznámého neurochirurga a jeho dvou dětí. Neboť doktor Brown, velký a slavný doktor Brown, v jehož ordinaci si podávali dveře nejslavnější a nejvlivnější lidé státu, se po tragické smrti své ženy zcela nečekaně – a pro všechny zcela nevysvětlitelně – rozhodl opustit svou zavedenou newyorskou praxi a přestěhovat se na tenhle – sice krásný, ale přece jenom – konec světa. Marně si obyvatelé městečka lámou hlavu, co mezi ně onu světovou kapacitu přivedlo. Důvody tátova rozhodnutí neznají ostatně ani jeho nejbližší: dospívající Ephram a malá Delia. Je jim jasné jen jedno: od nynějška musí zapomenout na celý svůj dosavadní život a musí se pokusit přijmout za svůj domov Everwood… (Česká televize)

Lacike

Z tohto seriálu som videl druhú polovicu prvej série, celú druhú sériu a polovicu tretej série. SK dabing Markízy sa fakt vydaril, tak dúfam, že si niekedy pustím znova komplet celý seriál s Markizáckym dabingom. Je to klasický rodinný vzťahový seriál v ktorom sledujeme osudy ústrednej rodinky, ktorú tvorí otec a syn a malá dcéra. Paradoxne ma tentoraz až tak nezaujala línia syna a jeho teenage kamarátov na strednej. Dvakrát sympatický mi Gregory Smith nebol. Takisto tá jeho vysnívaná láska Emily VanCamp nie je môj typ, takže ich nekonečné romantické tokanie ma príliš nezaujímalo. Z teenagerov ma celkom bavil len charizmatický Chris Pratt ako typický tupý športovec a línia v ktorej si začal so šprtkou bola síce čisto vycucaná z prstu, ale bolo vtipne sledovať jak sa tak rozdielne typy zbližujú. Na seriály ma najviac bavil Treat Williams ako taký ten rozumný dobrosrdečný doktor. Vďaka tomuto seriálu som si Treata konečne obľúbil. A najlepšie bolo jeho neustále hašterenie s miestnym doktorom, ktorý ctil zastaralé postupy v podaní Toma Amandesa. Z ďalších postáv ma zaujala ešte sympatická susedka v podaní Stephanie Niznik alebo budúca zúfalá manželka Marcia Cross. Výsledkom je jeden z tých lepších rodinných seriálov a raz ho musím dopozerať. 8/10. ()

Hwaelos

Miloval jsem Everwood, když jsem dospíval a měl jsem za to, že dneska už by to nebylo ono. Nedávno jsem si ale začal pouštět první sérii znova od začátku a zjistil jsem, že se nic nezměnilo. Zase mi dokáže vykouzlit na tváři takový ten nablblý úsměv, který říká: "Celý svět je super, jen se rozhlídněte". Je to podobně jako s Láskou nebeskou. Možná obelháváme sami sebe, ale rozhodně nás to těší. A na druhou a třetí sérii se ani nedívejte. ()

Ajinka126

Seriál je možná trochu hloupý a povrchní, ale já jsem se na to dívala jako malá hloupá holka. Takže mě ty zamotané mezilidské vztahy přišly zajímavé a napínavé. S odstupem času, kdy to ČT dává opět, mám radost, že to není až tak trapné, jako jiné seriály, které jsem dřív sledovala a milovala a dnes mi tak skvělé nepřipadají. Everwood pro mě zůstane něčím zvláštním. ()

mis-ko

"This town ain't big enough for both of us" by si mohli pospevovať dvaja doktori z mestečka Everwood. Každý z nich si však našiel to svoje miestečko a zásobujú celý seriál humorom príštiacim z ich kúsavých, často odborných dialógov. Trochu tlaku na city, trochu lásky, trochu rodinných, pracovných aj školských problémov, to všetko je tu. A to je dobre. ()

Davered

Průměrný seriál, který na mě působí nesnesitelně sterilním dojmem - jakoby hlavní postavy uvízly v čase. ()

ivishka

Seriál naprosto založený na příbězích z bravíčka a jak samo poukazuje je naprosto Béčkový.....Možná před desíti lety bych to i sledovala ale teď to je velice nekoukatelné a smutné jak to postrádá logiku a dialogy o tom, jestli se má slečna opravdu vyspat se svým milým Ephramem(PROBOHA amíci se neviděli dávat někomu takové jméno..to je asi za trest)...No na svou dobu možná super seroš ale teď po 10ti letech po natočení se to snad ani nedá komentovat jako kvalitní koukatelný materiál pro uvolnění ze všedních starostí. ()

ABLABLABLA

Když to běželo v televizi, nenechala jsem si ujít ani jeden díl z první řady. Druhou řadu jsem taky sledovala pravidelně..ale že se vysílala nějaká třetí řada jsem si nevšimla a možná, že to tak je lepší. Už druhá řada začala trochu pokulhávat..ale první je na 4...takže dohromady takové 3 a půl hvězdičky. ()

Fanucci

Treat Williams opravdu není v tomto lehce nadprůměrném seriálu žádnou pochoutkou:-) Ta otcovská dokonalost jeho postavy mě strašně vytáčela. Komunikativní rodič, vždy klidný a rozvážný, zodpovědný, ale ne suchar... prostě perfektní prototyp amerického "parenta". ()

Huntelaar

Každá série je úplně jiná. Dá se říct, že se vlastně úplně rozcházejí. A taky se klasicky střídají díly dobrý - průměrný i vyloženě slabý, ale i přesto to prostě musím hodnotit nadprůměrně. Hlavně kvůli výpravě (panoráma Skaliských hor je jedna z mála věcí, kterou Američanům závidím), postavě Dr. Abotta (vedlejší postavy to maj většinou lehčí, protože se v záplavě dílů nestanou "ploché") a castingu hereček...uuu. ()

Joe321

Hodnotim první sérii a půl tak. To byl originální seriál v nádherném prostředí s velice sympatickým Treatem Williamsem.. Pak to šlo z kopce... ()

Chen

Emocionálně plný seriál o přátelství, rodině a lásce. Možná je Everwood sentimentální, možná jsem sentimentální i já, ale nejsem kus dřeva a i ve mně občas něco probudí city. A to se Everwoodu podařilo. ()

Hees

Zopár dielov mi stačilo aby som vedel,že tento seriál je o niečom.Je zaujímavý a dá sa rozhodne pozerať častejšie.Myslím,že keď sa človek dostane do príbehu v podstate potom rád pozerá viac a viac dielov tohoto seriálu. ()

selviskhed

Tak aby bylo jasno, Ephram Brown je filmová postava, se kterou se ze všech filmových postav nejvice ztotožňuju. Everwood je moje největší guilty pleasure a nejoblibénější seriál zároveň. E. Brown je totiž subtilní inteligentní introvertní židovský mladík, racionál který by byl rád pánem ve svém domě, nicméně ho věčně přemáhají vcelku primitivní emoce snaží se zachovat si tvář, je fanouškem komiksů manga, milovníkem hry na klavír, přitom ale není žádný hipík, nýbrž paličatý šmejd, který hraje tvrdě se svým tátou, který hraje tvrdě se svou dívkou, který prostě hraje tvrdě se všema na kterých záleží. Samozřejmě se upíná na svoji jedinou pravou lásku, věci se motají, city se zmítají atd. Klasika. Teď, na začátku roku 2009 se díky práci jednoho uploadera po několika letech sleduju seriál znovu od první série a všechno pořád funguje jak má. Po každém díle pocit zvláštní katarze/očištění. Seriál je tady hrozně podhodnocený (CSFD/IMBd: 67/78). Přitom je český dabing senzační. A legrace je, že oba moje nejoblibenější seriály se odehrávaji ve fiktivním městečku v Coloradu, oba mají název tohoto města v názvu, dva ze tří hlavních mužských postav v těchto seriálech jsou židé atakdál. ()

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams

13.06.2023

A bude komiksové světlo!

A bude komiksové světlo!

01.11.2007

Konkrétní zdroje? Blesk a Zelená lucerna. A pozor, teď nemluvíme o chystané Justice League of America, jejíž členy jsou i Flash a Green Lantern. Strategie studia Warner Bros. je vskutku podivná.… (více)