Země: poslední konflikt (TV seriál)

Earth: Final Conflict

• Německo

Earth: Final Conflict

• Německo

Mission Erde: Sie sind unter uns

Misia: Zem

Akční / Drama / Mysteriózní / Sci-Fi

USA / Kanada / Německo, 1997, 110x41 min

David Hemblen, Kevin Kilner, Lisa Howard, Jayne Heitmeyer, Guylaine St-Onge, Majel Barrett, Andrew Jackson, Shawn Ashmore, Roman Podhora, Kristin Lehman, Simon Reynolds, Michael Sarrazin, Chris William Martin, Chandra West, Shauna MacDonald, Carlo Rota, Alan Van Sprang, Claudette Mink, Peter Mensah, Michelle Nolden, Andrea Lui, Reagan Pasternak, Christina Cox, Simon MacCorkindale, Michael A. Miranda, Fiona Loewi, Jeff Wincott, Daniel Magder, Vince Corazza, Tamara Gorski, Monika Schnarre, Chuck Campbell, Françoise Yip, Michael Filipowich, Ksenia Solo, David Berni, Meredith McGeachie, Maurice Dean Wint, Arlene Duncan, Kathy Maloney, Rod Wilson, Kristi Angus, Shawn Roberts, Mark Humphrey, Elisa Moolecherry, Hrant Alianak, Ylfa Edelstein, Lara Daans, Paul Braunstein, Mark Lutz, Roberta Angelica, Ellen Dubin, Anne Openshaw, Landy Cannon, Sadie LeBlanc, Noam Jenkins, K.C. Collins, James Kidnie, Eugene Clark, Janet-Laine Green, J.C. MacKenzie, Tyrone Benskin, Jonathan Higgins, Sarah Lafleur, John Ralston, Stewart Bick, Daniel Clark, Inga Cadranel, Bree Williamson, Lynne Griffin, Kate Greenhouse, Brooke Johnson, Anne Marie DeLuise, Jodie Dowdall, Jonathan David Crombie, Angela Asher, Pascal Petardi, Kate Trotter, Robin Gammell, Rachael Crawford, Peter Keleghan, Kathryn Zenna, Kevin Jubinville, Jim Thorburn, Fiona Highet, Dan Petronijevic, Paulino Nunes, Park Bench, R.D. Reid, Judy Marshak, Bill Lake, Patrick Garrow, Dean Armstrong, Katie Griffin, Andrew Gillies, Sean Bell, Russell Yuen, Stephen Bogaert, Frank Moore, Cedric Smith, Trevor Hayes, Stavroula Logothettis, Bruce Beaton, Brendan Connor, John Watson, Karen Holness, Joy Tanner, Wendy Lyon, Vladimir Jon Cubrt, Matt Birman, Richard Eden, Shannon Hile, Tony Nappo, Hamish McEwan, Janet Kidder, Von Flores, William deVry (herec, a.z.), Vieslav Krystyan, James Binkley, Philip Craig, James Kee, Matthew Bennett, Richard Clarkin, Shawn Lawrence, Patricia Zentilli, Johnny Cuthbert, Jonathan Welsh, Ayumi Iizuka, Jonathan Whittaker, Markus Parilo, John MacDonald, Martin Roach, Steve Cumyn, James Downing, Edie Inksetter, Geoffrey Pounsett, Aron Tager, Miranda Kwok, Alex Poch-Goldin, Shane Daly, Mark Burgess, Jody Racicot
  • Sekon

Pár dílů jsem si dal. Potenciál to jako nápad mělo. Avšak nevyvedlo se. Je to prostě k mé lítosti nudný. :-/ A zpracování na svůj rok taky nic moc. A herci taky nic moc. Celkově spíš nic, než moc. Dvě hvězdy. Možná změním názor, pokud se přinutím podívat ještě na nějaký díl. Leč dost o tom pochybuju. Dvě hvězdy jsou čistokrevné.. A možná zkusím nějaký díl z novějších řad . Moc se nebojím odhalení příběhu, protože bych na to stejně jinak asi nekoukal. Trochu nerozumím tomu jaktože je tolik sérií tak podprůměrného seriálu. Takže možná, že v tom zkusím ještě nějaký náboj najít. Změna na jednu hvězdu. Protože miluju scifi. Prostě špatně vizuálně zpracovaná nudná utahanost, bez známky snahy o něco jinýho.(6.5.2015)

• Xeelee

Viděl jsem část jednoho dílu a fakt mě to neuchvátilo. Opravdu mě šokovala kadence nesmyslných dialogů, (ne)zapomenutelné herecké výkony a příšerný scénář. Párkrát jsem si řekl, že tomuhle seriálu dám šanci a kouknul jsem na pár dílů. Dámy a pánové, zázrak se nekoná. Může mi někdo vysvětlit, jak něco takového může dělat 22 režisérů? Někdo tu píše o průměru až podprůměru, ale já neviděl nic, co by se aspoň vzdáleně průměru přibližovalo.(30.10.2008)

• P/\/EL

viděl sem pilot..a bylo to teda dost otřesný...po všech stránkách až na pár detajlů.......tématicky podobnejch sci-fi je docela dost...vybavuje se mi třeba V.......přičemž sem viděl pouze pár částí nedávného remaku - což je teda určitě o dost lépe zpracované než toto, ale bohužel také nic pro mě..............akorát se mi líbili ty záhadné bioimplantáty..připomnělo mi to Cronenberga...jinak...já nevim......teda vim.... :) je to hrozně natočený.....ano..rozpočet asi šíleně nízkej, ale prostě casting - obsazení, peklo......herci 4. kategorie.....spíš tak do reklamy/porna :), ok, pak teda kamera, střih, scénář, mimozemšťan je sice správně uchylnej(takovej retro mimozemšťan, 30., 40. a hlavně 50. léta, ikdyž vlastně i ve star treku by se dalo najít pár těhle lebkounů - v pilotu TOSky - Star Trek a pak třeba v Next Gen. - 1. řada..myslim ňák 00110101...), ale je bohužel uchylnej až moc - prostě se na to nedá koukat...............je to plné prapodivností a nelogičností a myslím, že ani další díly nemůžou bejt o nic lepší................efekty...jsou poplatné době a rozpočtu(zase musim říct, že v ČR by nebyly schopný v český televizi tohle udělat ani dneska.. :) ikdyž...tak by rači natočili něco z Moravy.... pardon...)..takže mi zas tolik neva.....dizajn.....působí docela slušně cizorodě(výhoda oproti startreku..kde bylo všecko moc humanoidní)...ale zase je to takové laciné, jistě lepší jak seriály a filmy z 70., 80. let - papundekly..ikdyž stejně...............možná to má trošku takovou záhadnou atmošku......no..co se týče toho Rodenberyho, tak sci-fi znalejší divák ví, že zemřel někdy na začátku 90. let, takže možná navrh koncept, ale jeho jméno to spíš zneužívá a.......no....tohle jsou věci, na který je možný se koukat leda po návratu z "kalby" někdy nadránem......jinak...brrr(25.5.2011)

prvni a posledni serie fakt nic extra... druha az ctvrta to trochu zachranuje i kdyz je zde opravdu dost nudnych/zbytecnych dilu... takovej prumer... jsou k videni i mnohem vetsi hnusy takze s uctou k G.R. davam 3* ;) Roddenberry to asi myslel dobre, ale chtelo to nejspis nekolik lepsich hercu a reziseru...(17.5.2009)

Kvalit Star treků, na kterých se producent a spoluautor EFC Gene Roddenberry také podílel, tenhle seriál sice zdaleka nedosahuje, ale přesto není úplně mizerný. Vizuální efekty jsou i na konec 90. let poněkud amatérské (ovšem s přibývajícím počtem epizod se výrazně lepší), scénář místy kulhá na obě nohy a všelijakých vad a kiksů tu najdete víc než dost - ovšem jako fanda žánru jsem to všechno nakonec nějak překousnul. První série je dokonce velmi solidní, jenže s nástupem té druhé přijde křeč (bylo asi tak 200 lepších způsobů jak vyřešit výměnu hlavního hrdiny), ze které by celý spektákl nevytáhnul ani Shakespeare - i kdyby měl po ruce 50 stávkujících hollywoodských scénáristů a basu becherovky. Jenže scifíčko je holt scifíčko a občasné skřípání zubama posiluje dásně. Ovšem snažte se na hony vyhnout ukrutnému českému dabingu - počínaje prudce afektovaným vypravěčem (zlatej Přeučil) a konče faktem, že dialogy překládal zřejmě automat nebo těžký dyslektik (věty typu "potřebujeme se spolu" :oDDD), je v něm všechno špatně. Nejsem zrovna hnidopich, ale jednomu dost zkazí dojem, když se trojka Rychlý-Švarc-Jagelka v prvních třiceti epizodách vystřídá na dvaceti postavách. Ošklivě to odskákali také 2 hlavní emzáci - v originále je hrají evidentně ženy s hlubokými hlasy, leč veselý režisér českého znění do jejich rolí obsadil chlapy, takže občas máte dojem, že sledujete konverzaci transvestitů v nějakém velmi obscénním gay baru. Z českých verzí Star treků už jsme sice zvyklí na ledacos, ale původní znění s titulky je tentokrát jediná cesta jak to přežít. ;o)(21.3.2009)