Země: poslední konflikt (TV seriál)

Earth: Final Conflict

• Německo

Earth: Final Conflict

• Německo

Mission Erde: Sie sind unter uns

Misia: Zem

Akční / Drama / Mysteriózní / Sci-Fi

USA / Kanada / Německo, 1997, 110x41 min

David Hemblen, Kevin Kilner, Lisa Howard, Jayne Heitmeyer, Guylaine St-Onge, Majel Barrett, Andrew Jackson, Shawn Ashmore, Roman Podhora, Kristin Lehman, Simon Reynolds, Michael Sarrazin, Chris William Martin, Chandra West, Shauna MacDonald, Carlo Rota, Alan Van Sprang, Claudette Mink, Peter Mensah, Michelle Nolden, Andrea Lui, Reagan Pasternak, Christina Cox, Simon MacCorkindale, Michael A. Miranda, Fiona Loewi, Jeff Wincott, Daniel Magder, Vince Corazza, Tamara Gorski, Monika Schnarre, Chuck Campbell, Françoise Yip, Michael Filipowich, Ksenia Solo, David Berni, Meredith McGeachie, Maurice Dean Wint, Arlene Duncan, Kathy Maloney, Rod Wilson, Kristi Angus, Shawn Roberts, Mark Humphrey, Elisa Moolecherry, Hrant Alianak, Ylfa Edelstein, Lara Daans, Paul Braunstein, Mark Lutz, Roberta Angelica, Ellen Dubin, Anne Openshaw, Landy Cannon, Sadie LeBlanc, Noam Jenkins, K.C. Collins, James Kidnie, Eugene Clark, Janet-Laine Green, J.C. MacKenzie, Tyrone Benskin, Jonathan Higgins, Sarah Lafleur, John Ralston, Stewart Bick, Daniel Clark, Inga Cadranel, Bree Williamson, Lynne Griffin, Kate Greenhouse, Brooke Johnson, Anne Marie DeLuise, Jodie Dowdall, Jonathan David Crombie, Angela Asher, Pascal Petardi, Kate Trotter, Robin Gammell, Rachael Crawford, Peter Keleghan, Kathryn Zenna, Kevin Jubinville, Jim Thorburn, Fiona Highet, Dan Petronijevic, Paulino Nunes, Park Bench, R.D. Reid, Judy Marshak, Bill Lake, Patrick Garrow, Dean Armstrong, Katie Griffin, Andrew Gillies, Sean Bell, Russell Yuen, Stephen Bogaert, Frank Moore, Cedric Smith, Trevor Hayes, Stavroula Logothettis, Bruce Beaton, Brendan Connor, John Watson, Karen Holness, Joy Tanner, Wendy Lyon, Vladimir Jon Cubrt, Matt Birman, Richard Eden, Shannon Hile, Tony Nappo, Hamish McEwan, Janet Kidder, Von Flores, William deVry (herec, a.z.), Vieslav Krystyan, James Binkley, Philip Craig, James Kee, Matthew Bennett, Richard Clarkin, Shawn Lawrence, Patricia Zentilli, Johnny Cuthbert, Jonathan Welsh, Ayumi Iizuka, Jonathan Whittaker, Markus Parilo, John MacDonald, Martin Roach, Steve Cumyn, James Downing, Edie Inksetter, Geoffrey Pounsett, Aron Tager, Miranda Kwok, Alex Poch-Goldin, Shane Daly, Mark Burgess, Jody Racicot
  • Han22

Nasledováno všech 110 dílů. Jak ohodnotit tak neskutečně nevyrovnaný seriál? Od výborného mysteriozního seriálu o tajemných Taelonech (1. řada) to přechází k telenovelně/béčkově/intrikánsky působící hovadině s mimozemšťany se spoustou resetů, pitomých zvratů a špatných přestřelek, která má ale stále své plusy (2-4. řada). No a v páté řadě se tvůrci definitivně zblázní, nechají umřít/odejít většinu postav, zahodí vše co budovali a nahodí vesmírné sex/energo upíry a boj s nimi. A i na karate dojde. Zkrátka jak začít sledovat Akta-X a skončit u Mutant-X. A to nemluvím o postavách. Už po první sérii zemře hlavní hrdina a poté to pokračuje znovu a znovu (producenti se nedokázali časem dohodnout s většinou hvězd). Nikdy jsem neviděl seriál, kde z šestičlenného osazenstva zmizí pět postav a i pár jejich následovníků. Plusem jsou jen Taeloni, hlavně budhisticky a osvíceně působící Da´an vs. intrikánský a čím dál šílenější Zo´or, je to opravdu zajímavě působící rasa. No a pár postav je fajn (novozrozený Liam, odporný zrádce Sandoval, kterému celý seriál budete přát nejhnusnější smrt). Ani jako akční výplach se nedá doporučit, neboť efekty jsou slabé a akce stále stejné (nekonečné přestřelky v temných lodí, skladištích ad.). A hlavně je to většinu času nuda.(31.12.2016)

Průměrný sci-fi s možná trochu podprůměrnými herci, ale koukat se na to dá. Jsem rád za každý další (koukatelný) sci-fi v přehršli všech těch kriminálek, trapnejch českejch seriálů nebo nedejbože telenovel...(18.6.2008)

• Toyotomi

Vykrádačka lebkounů i SG Atlantis. Dokud tam byli Taeloni, tak se na to jakž takž šlo dívat, ale pak je nahradili jakýmisi potvorami, které se jistě ne náhodou podobají Wraithům s již výše zmíněného SG Atlantis.... Dávám jednu hvězdičku i když by si to spíš zaloužilo něco mnohem horšího...(6.9.2010)

• Xeelee

Viděl jsem část jednoho dílu a fakt mě to neuchvátilo. Opravdu mě šokovala kadence nesmyslných dialogů, (ne)zapomenutelné herecké výkony a příšerný scénář. Párkrát jsem si řekl, že tomuhle seriálu dám šanci a kouknul jsem na pár dílů. Dámy a pánové, zázrak se nekoná. Může mi někdo vysvětlit, jak něco takového může dělat 22 režisérů? Někdo tu píše o průměru až podprůměru, ale já neviděl nic, co by se aspoň vzdáleně průměru přibližovalo.(30.10.2008)

• Politik

Doufám, že tohle už nikdy neuvidím. Odpad, ostuda pro sci-fi žánr.(7.9.2014)