Cosby Show

Komedie / Rodinný
USA, (1984–1992), 80 h 47 min (Minutáž: 22–49 min)

Bill Cosby, Phylicia Rashad, Keshia Knight Pulliam, Malcolm-Jamal Warner, Tempestt Bledsoe, Lisa Bonet, Chandra Wilson, Deon Richmond, Erika Alexander (více)

Série(8) / Epizody(197)

Pre manželov Cosbyovcov nastal veľký deň D. Začal sa školský rok a prišiel čas, kedy ich dve z detí odchádzajú na internát a oni si konečne budú môcť vychutnať chvíle pokoja. Ale tie netrvajú dlho, pretože Theo (Malcolm Jamal Warner) zabudol zaplatiť ubytovací šek na internáte a škola ho nemá kde prichýliť. Zlatým klincom programu je Denise (Lisa Bonetová), ktorá sa rozhodla prerušiť štúdium na vysokej škole. Už ju unavuje neustále naháňanie sa za vzdelaním, zistila, že pre tento spôsob života nie je stvorená. Svoju budúcnosť si predstavuje celkom inak a bez zbytočných stresov. Na návštevu prichádza Sondra (Sabrina Le Beaufová) s manželom Elvinom (Geoffrey Owens). Dozvedeli sa o bojovej atmosfére v domácnosti a po dôkladnom zvážení predkladajú Denise neodolateľnú pracovnú ponuku... (oficiální text distributora)

TERRORDROME

Moje černéééé deti mají stáááále hlad... Tak toto bol vôbec môj prvý sitcom ktorý som videl kedysi začiatkom 90 rokov. Bill Cosby má svoje typické ksichty a grify pomocou ktorých dokáže vždy pobaviť aj keď samotná situácia nie je trebárs práve extra srandovná. Jasné, Huxtablovci sú zazobaná americká rodinka ktorá považuje každého človeka bez vysokej školy za podradného čističa hajzlov a zúrivo dbajú na bezchybnú plagátovú morálku, ale skoro vždy dokážu byť pri tom dosť vtipný, takže im to divák nevyčíta a jednoducho sa baví. Horšie sú na tom samozrejme epizódy kde sa viac moralizuje než hláškuje, to je v týchto seriáloch skrátka nutne zlo. Ale celkovo pohodička, bolo to fajn. ()

Melies

7 / 10 Show Billa Cosbyho nie je ani tak o výbuchoch smiechu, ako o rodine a medziľudských vzťahoch v nej. Je to taký zidealizovanejší predchodca Roseanne - tam, kde sa Connorovci potĺkali na okraji chudoby a povahy jednotlivých členov sa vykryštalizovali práve v týchto neblahých podmienkach, tam si Cosbyovci vždy zachovávali svoj vysoký spoločenský status a spokojne si plávali životom. Možno to nie je až také nadčasové, no dobre sa na to pozerá, či už ste začínajúci školáčik, večne nespokojný adolescent, alebo dôchodca odpočívajúci na svojom hojdacom kresle. Ak však hľadáte sitcom, pri ktorom by ste si poriadne precvičili svoju bránicu, ste na zlej adrese. ()

HarqAlAda

Cosbyho humor mám rád. Celý seriál však nestojí len na ňom, čo je jednoznačné plus. Inteligentné, zábavné, milé a poučné. Mám podozrenie že vďaka tomuto seriálu veľa detí šlo študovať gynekológiu alebo právo ;) Hviezdička dole za to, že podobne ako väčšina seriálov v neskorších sériách začína trpieť opakovaním a recyklovaním. Typický predstaviteľ rodinného seriálu kde si nájdu svoje všetky generácie v rodine. ()

zodiak217

Sitcom s veľkým S...inak sa to ani nedá napísať, pretože Bill Cosby je nielen skvelý zabávač, ale tomuto seriálu rozhodne zanechal svoju dušu a nezmazateľnú pečať. Každá časť je originálna, zábavná a prirodzená, bez toho aby sa vnucovala, alebo bola trápne oplzlá. To je tá sitcomová zábava, ktorá ešte nebola tak skazená zhýralosťou divákov, ktorí sa nevedeli nabažiť stále nových nechutností ako dnes. Rodinný život na americký spôsob...na tom sa dá vždy celkom dobre zasmiať, no tu z každej časti vyplynula nejaká rozumná pointa a rodičia sa snažili aby ich deti vedeli sami čo je dobré a čo nie a podľa toho sa ich aj snažili vychovať. Mať toľko detí to je teda poriadna fuška, ale v tomto seriály mi to pripadalo ako extra fuška. Nielenže som si zvykol postupom času na všetkých hercov a celé obsadenie seriálu, ale hrali to tak dobre, že som im to skutočne veril. Všetci boli veľmi prirodzení, vtipní a získali si moje sympatie po všetkých stránkach. Preto jednoznačne plný počet! ()

Mr.Floyd

Tento seriál pozerávala celá naša rodina. Dokázal splniť všetko čo bolo potrebné: ľahko pobaviť, odreagovať sa, užiť si pohodovú chvíľku s rodinou a vzbudiť záujem o sledovanie ďaľších a ďaľších dielov. Pozorovať ako sa vyvíjajú životné dráhy členov Huxtablovskej rodiny nebola v žiadnom prípade nuda. Seriál nepôsobil ani trochu umelo a situácie boli vcelku uveriteľné. Mal som Šou Billa Cosbyho rád a určite si ešte niekedy nájdem čas, pozriem si ju a pripomeniem si tak svoje detstvo. Bill Cosby je úžasný a vidieť, že sa v seriáli cítil ako doma. ()

• V prvých epizódach mal Cliffov syn Theodor prezývku Teddy. Neskôr sa ale zaužívala iba prezývka Theo. (rador)
  • Skutočná rodina Billa Cosbyho bola predlohou tej seriálovej. (rador)
  • Phylicia Rashad bola počas natáčania tretej série tehotná. Vyskytovala sa pomenej a svoje tehotenstvo musela zakrývať. (rador)