WandaVision

USA, 2021, 5 h 30 min (Minutáž: 27–47 min)

Epizody(9)

Seriál WandaVision od Marvel Studios je zmesou klasických televíznych sitkomov a filmového sveta Marvel. Wanda Maximovová (Elizabeth Olsen) a Vision (Paul Bettany), dve superbytosti žijúce v malom mestečku, zisťujú v tomto seriáli, že nie všetko je také idylické, ako sa na prvý pohľad zdá. (Disney+)

Kubajss_cz

Příběh samotný není vůbec špatný. Jednotlivé epizody jsou dobře natočené a herecké výkony jsou skvělé. To byl důvod, proč jsem průběžně byl se seriálem velmi spokojený. Nicméně finále to celé poslalo do pryč. Zpracování příběhu od sedmé epizody začalo váznout a tvůrci jako by zařadili zpátečku. Když se zamyslím nad poslední epizodou, tak celý seriál nepůsobí vůbec dobře po morální stránce. Přitom stačilo, kdyby vedlejší postavy reagovaly jinak na činy hlavní postavy. Seriál má zároveň několik děr ve scénáři, které doplňují obraz toho, že někde v půlce tvůrci odbočili od původního směru. Scénář od osmé epizody tvoří z větší části pouze vysvětlivky. Přes původní nadšení vlastně docela zklamání. Přesto se těším na pokračování příběhu hlavní postavy v dalších projektech, které možná trošku zlepší celkový dojem z finále. ()

neo250

najlslabšia natočená vec od Marvel. Dúfam, že ďalšie plánované seriály nebudú také nudné a odveci. Avšak ak by to nemalo nadväznosť, tak to ani nedopozerám ()

Brooks

Palec hore za originálny koncept prvej polovice série, ktorý nejde naproti komiksovým fanúšikom a nabúrava schematickosť Marvel univerza. Formálne nápadité, plné hravých odkazov na sitcomové klasiky a vtipné herectvom ústredného dua. Olsen i Bettany sú v tejto uvoľnenej, komediálnej polohe vyslovene labužnícky. Od piateho dielu sa seriál síce prikloní bližšie k tradičnému superhrdinskému poňatiu, čím u mňa stráca, ale punc inakosti si drží až do konca. Teda až na finále, to je marvelovsky tuctové skrz-naskrz. Záporáci opäť nedopečení, ten z reálneho sveta je totálne nevýrazný typ hrajúci škatuľku "veliteľ posadnutý vlastnením najmocnejšej zbrane" a ten zo sitcomu je smiešny, komiksovo prepálený pajác. 3* ()

RAFT

Tak tahle minisérie možná někomu nesedne nebo sedne.Za mě mě tahle serie dosti nudila .Nevím čím to bylo ,jestli málo akce nebo spíše více komedie.Elizabeth Olsen a Paul Bettany ale,jo dalo se to.Za mě 68% ()

tlesk

První polovina, kdy (ač kdokoli, kdo četl nebo má nějaké povědomí o komiksových událostech asi věděl, k čemu to celé směřuje) divák tápe a čeká jak se to celé vyvrbí, je výborná. Je to skvěle natočeno, střídání sitcomových žánrů a formátů je velmi nosný nápad. Jakmile se ale začne poodhalovat oč jde a dojde na ten nejprůhlednější fanservis a poněkud hloupé finále, ztratí to dech. Taková fajn jednohubka s příjemnou stopáží, na kterou už se asi nikdy znova nepodíváte... ()

goodnic

Překvapivě koukatelné. Sice to jde celou dobu z kopce, a s každým dílem to dává míň a míň smysl, ale to je prostě Marvel. Kathryn Hahn tu je bezkonkurenčně nejlepší. ()

JohnZ87

Originálně pojatá marvelovská série a především nápaditá pocta dobovým sitcomům napříč několika dekádami 20. století. První epizody jsou spíše úvodní a primárně postavené na sitcomové složce, ale s každou další epizodou se to postupně překlápí do klasické marvelovky, tak jak jí známe. Potěší účast několika známých postav z dřívějších Marvel filmů. Tvůrci se alespoň letmo pokusili divákům přiblížit tzv. "probliknutí" (tedy návrat zmizelých po Thanosově lusknutí) a naznačit jeho dopady na společnost... Byť by si tohle téma zasloužilo nepochybně podrobnější sondu. Návrat Visiona byl samozřejmě očekávaný a je vysvětlený celkem dobře, ovšem v jistém ohledu je doslova dvojnásobně překvapivý... V několika dílech jsou potitulkové scény. 80% ()

fruity

Utrpení a velmi slabé 3 hvězdy. Poslední díly to sice velmi vylepšily, ale prvních 6 - 7 nudných dílů by se dějově v klidu vešlo do 2 a divák by o nic podstatného nepřišel. ()

wege

Naprosto zbytečné, zajímavý je v podstatě jen jeden a půl dílu, všechno ostatní je pouhý balast. Ale zase jsem se musel podívat, protože jinak prostě tu dvojku Strange nejde úplně pochopit. Nechápu to nadšení tady, za co? Nápadité? Vhodnější slovo je spíše prostoduché. Myslím, že od Marvelu potřebuji trochu pauzu, je toho moc, moc co jsem ještě neviděl (ty zbylé seriály) a teď vážně nechci. ()

himor

Musím tomu dať 5. Jednoducho som v poslednej dobe nevidel lepší miniseriál. Prvé časti boli skôr o srande, neskôr sa začal dej rozuzlovať a koniec s čarodejnicou ma seriózne prekvapil. Veľmi príjemné, svieže nové obsadenie, Olsenka ma prekvapila. Veľmi fajné efekty (na seriál až prekvapivo dobré), kvalitná kamera, námet, akcia, tiež v podstate krátke a veľavravné diely. Všetko sedí a som spokojný. Videl som Daredevila, Punishera, Luka Cagea a mnoho iných netflixových seriálov, ale nemajú na WandaVision ani omylom. Za mňa plnka. 100% ()

Pepe_cz123

Wandavision je dobrý seriál. Úplně první MCU seriál a seriál který navazuje na fázi 4. První epizody byly naprosto vynikající. Krásně natočená věc s nápaditou a barevnou stylizací, poměrně chytrým scénářem a výbornými hereckými výkony. To vše šlo hako na drátkách dokud nepřišla 5. Epizoda, představení dané organizace, napojení na širší svět a z poměrně vtipné a odlehčené věci se opět stal ten šavlonovitý Marvel. No a takhle to šlo až do konce kde to finále nebylo dobré ani špatné. Každopádně jde ale o opravdu příjemný a povedený zaćátek MCU seriálů na Disney+. 7/10. ()

Hyperbolic

První z MCU seriálů působí opravdu svěže, zajímavý koncept sitcomů podle dekád proložených semtam nějakou hororovou narážkou či "bugem" se v pozdějších dílech začne prolínat s tím co se děje mimo Westview. WandaVision od začátku věděl, jaký seriál chce být a tento svůj úkol splnil. Doufám v druhou sérii. ()

LdaVinci

Tak dokoukáno. No tak první díly byly moc v poho, vůbec mi sitcomovská atmoška nevadila, naopak. No a potom postupné odhalování podivností, to mě taky moc bavilo. Ale co to najednou udělali s posledním dílem? co to sakra bylo? ten poslední díl mě teda dost mrzí. Některý pasáže fajn, ale ten cgi bordel a to jak to tam vůbec vymysleli, no nesedlo mi to... no ale když to vezmu jako celek, tak jsem si každý pátek seroš užíval, takže tomu 4 dám. ()

instageek_cz

Velké seriálové překvapení. Upřímně, čekal jsem, že výsledné hodnocení bude někde na úrovni průměr – lehký nadprůměr, že to bude spíše taková generická výplň, co neurazí, ani nenadchne. Ale to jsem se šeredně spletl! Tvůrci WandaVision totiž mají k dispozici luxus, který si jejich filmařští kolegové většinou nemohou dovolit – čas. Čas na pozvolné představení postav hlavních i vedlejších, jejich vztahů, budování zápletky či ukázky pravidel, dle kterých zdejší svět funguje. A také nástrah, co se v něm vyskytují... Proto mohly být první dva díly seriálu kompletně stylizované jako televizní sitcomy z 50. a 60. let, proto se v nich nestane nic akčního ani superhrdinského. V podstatě v tu chvíli sledujeme jen bláznivá, ale vlastně úplně obyčejná „dobrodružství“ Wandy a Visiona, kteří se snaží před sousedy skrývat, že ve skutečnosti nejsou tak docela normální. Ale to tady není de facto nic. Naštěstí! Samozřejmě žádná sitcomová idyla nemůže trvat věčně, a i zde začne realita vystrkovat svou nepříjemnou tvář. A to hlavně v podobě ředitele SWORD (náhrada za SHIELD) Haywarda, který je, bohužel, typickým klišovitým armádním sporákem. Zbytek postav je výrazně sympatičtější, pestřejší a myslím, že Johnny Woo nebo Monica Rambeau vás budou bavit. Přiznám se, že Wanda ani Vision mě v MCU filmové sérii za srdce příliš nechytali. Prostě tam na ně a jejich lásku nebyl dostatečný prostor. To se ve WandaVision mění. Nečekal bych, jak moc mě oba dokážou emočně sejmout, jak moc jim budu fandit. Elizabeth Olsen i Paul Bettany je hrají fantasticky a více o nich napíšu v samostatných příspěvcích. Závěrem – aplaus tvůrcům za odvahu a originalitu! A vzkaz pro fanoušky Marvel Cinematic Universe – myslím, že tenhle seriál si nesmíte nechat ujít, protože co se stane tady, to určitě nebude v dalších filmech igorováno. Tak máte kliku, že to je fakt dobrá podívaná!:)) Hodnocení: 8,5/10 //// Pro další recenze a zajímavosti nejen ze světa Marvelu sledujte na Instagramu profil instageek_cz , díky!:) ()

Mr.Ward

Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne? Nevadí mi, co se kolem toho hrálo za hru a ani mi nevadí to tahání za nos. Marvel dokázal v těhle špatných časech zabavit miliony fanoušků po celém světě. A i když někdo může být zklamanej, co se z toho nakonec vyklubalo, já sem vlastně spoko. MCU mi chybí a kdo ví, kdy se naplno vrátí. Tak alespoň tímhle způsobem si můžeme udržet “hladinku” 😁 Už je myslím jasné, že pro lidi bez znalosti MCU filmů tyhle minisérie nebudou. A to i proto, že se nejedná o moc komplexní vyprávění. Je to spíš takové rozvinutí příběhů, spousta pomrknutí na komiksy, a lákání na další pokračování Marvel Cinematic Universe. Marvel tímhle prohlubuje příběhy a postavy, a tak se ve filmech stihne věnovat dalším a dalším věcem. A pro fans je to několika násobná výhra. To co by se ve filmu smetlo za pár minut, je nám tu naservírováno na stříbrném podnose a naštěstí ještě zabaleno do zlatého balení. Protože ať Marvel udělá cokoliv, ať je to sebevětší průměr, nikdy to není na škodu. A věřte, že má tolik komiksů, tolik příběhů a tolik postav, že i s pěti minisériemi a pěti filmy za rok, tu může být ještě HODNĚ(!!!) dlouho. A já sem na to ready! !!!SPOILER!!! Marvel si v MCU drží určitou reálnost, a gradovaní. Proto mi postupem času bylo jasný, že se tu nedočkáme žádného epic eventu. Konec a zejména druhá potitulková scéna ale dává vědět, že Darkhold je na scéně a je potřeba s ním počítat. A kdo ví, třeba i ten ďábel se tam někde skrývá.. v detailu. 😉 Postavu Scarlet Witch miluju v komiksech už hodně dlouho, takže natěšenost na WandaVision byla obří. A ve skrze jsem spokojen. Jak už jsem psal, chápu a je mi jasné, kam Marvel míří. A já děkuju, že postavě Wandy byla dána tahle šance. Po Endgame mohl její příběh jednoduše skončit, ale naštěstí se tak nestalo a mi dostaneme řádnou Scarlet Witch v MCU!!! Yes yes yes, komiksový fans ví co bude následovat a já věřím, že to bude nářez. ()

kubas369

4,5/10. Tak já nevím, takové neslané nemastné nic. Začátek poměrně zajímavý, konec poměrně retardovaný. Pár zajímavých momentů a nápadů se najde ale je jich málo, tak žalostně málo. Jediný, kdo mě dokázal bavit po celou dobu byl Bettany s jeho fake, zmatenou verzí Visiona. Slabší tři. ()

kubilov

Sirotek se špatným dětstvím ve východní Evropě, kterému zemřelo nejprve jeho dvojče, pak i jeho láska, kterou byla o pár vteřin před jeho smrtí nucena sama nejdříve zabít pro domnělé vyšší dobro. Následně se na pět let vypařila a poté se vrátila do největší bitvy, kterou MCU zažil. Svět se změnil, nikam nepatří, skoro nikdo jí nezbyl a nemá pro co žít. Kdo by se nezbláznil a nechtěl uniknout ze skutečné reality? Wandavision je opravdu pozoruhodný počin Marvelu, po dlouhé době pořádné vykročení z obvyklého schématu, k čemuž samozřejmě velmi napomáhá seriálová forma, která je pro dnešní koronavirový svět věčného bingeování ideální. Právě vyprávěcí postupy využité ve Wandavision jsou kromě tradičně skvělé Elizabeth Olsen tou největší silou celého seriálu. Zpočátku jsme hozeni do sitcomů 50. let, kdy nic netušíme, postupně se díky paranoické momenty začínáme pomalu chytat, ale Wandina schopnost narušovat vyprávění to nadále mate. Marvel šel do velkého rizika, ale tím, že šlo o první seriál z jeho nové fáze, tak si mohl dovolit diváky zpočátku v prvních třech dílech škádlit a sledování jim ztížit. Od čtvrtého dílu, kdy už vidíme i za oponu se najednou Wandavision stává divácky daleko přístupnější, zábavnější a zajímavější podívanou. Závěr je poměrně klasicky marvelový, ale ve výsledku je jistě Wandavision hit, přestože se ve výrobním procesu musel potýkat s koronavirovými nástrahami. ()

Rayen1

Tohle se povedlo. Rozuzlení teda dopadlo klasicky po marvelovsku (klasika viděná milionkrát: záporák vs. klaďas, finální bitka a rádoby happy end), ale i tak jsem celkem spokojenej. I když teda ještě pár otázek k zodpovězení by tu bylo... ()

JosefTomas

WandaVision vhazuje vidle mezi věrné a občasné diváky Marvel Univerza, přičemž si je přehazuje ze strany na stranu, takže ve výsledku působí nevyváženě. A první epizodou ty věrné zaručeně zklame, neboť věrně zachycuje stylizaci starých sitcomů a jejich následný vývoj v seriálech dalších. Jakmile se ale opět navrátí Marvel styl, známý po celé MCU, věrní si oddechnou, občasní povzdechnou. A to je i můj příklad. Dokud se WandaVision drží nové a neokoukané formy, má pořád co nabídnout, ale jakmile dojde na scény bez Wandy a Visiona, začíná seriál nudit a nezachrání to ani skvělí herci. Za zmínku stojí vyloženě Wanda, která herecké polohy zvládá často a s přehledem, že jsem si nejednou řekl, že jí je v tom Marvelu škoda. WV tak krom začátku nijak nevybočuje z řady a ke konci už zkrátka nestíhá. Jasně, funguje to a máte-li to rádi, dobře pro vás. Pro ty, kteří ale od Marvelu čekají někdy risk a ne jen sázku na jistotu, asi tohle není pro vás. (Ale po tuctovém finále přišlo celkem nutné, ač ne přímo čekané rozhodnutí tvůrců a za tenhle risk v MCU zvedám palec nahoru) PS pro ty, co již viděli: Zvrat v polovině seriálu sice otřásl internetem, ale buďme upřímní, kdo by věřil, že se tvůrci odhodlají k takovému kroku? :) ()

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

04.09.2023

Tajná invaze má pomalý start

Tajná invaze má pomalý start

30.06.2023

Minulý týden si na streamovací službě Disney+ odbyl premiéru nový marvelovský seriál Tajná invaze. V ní se navrátivší se Nick Fury s tváří Samuela L. Jacksona snaží konfrontovat tajnou skupinu… (více)