Ant-Man a Wasp: Quantumania

• Slovensko Ant-Man a Wasp: Quantumania (více)

Scott Lang (Paul Rudd) a Hope Van Dyne (Evangeline Lilly) spolu s Hankem Pymem (Michael Douglas) a Janet Van Dyne (Michelle Pfeiffer) prozkoumávají Quantum Realm, kde interagují s podivnými tvory a vydávají se na dobrodružství, které přesahuje hranice toho, co považovali za možné. (Falcon)

kingik

Nespoutaná triková jízda bizarní říší Quantum, kde se to hemží roztodivnými tvory, a ve které vám bude průvodcem (zmenšující) se Paul Rudd a jeho rodinka. Od scénáře snad ani nikdo neočekával sofistikované parametry, i tak je ale patrná změna stylu s nástupem nového a jediného scenáristy. Jeff Loveness si musel tentokrát se vším poradit sám, u předchozích dvou filmů byla na sepsání dobrodružství vícečetná parta včetně přispívajícího Rudda. V žádném případě změna na scenáristickém postu neznamená sešlápnutí brzdy. Film je v mnohém utržený ze řetězu a v mnohém stále zůstává infantilní. Bohužel. Trikoví specialisté byli ve svém živlu a po pár minutách přichází příval triků, který až do konce filmu nepoleví. Na naše přátele v neprobádané říši čekají mnohá úskalí a také dávní a pomstychtiví nepřátelé. Prvním z nich je mocný černý Kang v podání kontroverzního Jonathana Majorse, o poznání komediálněji působí Corey Stoll, z něhož trikoví experti udělali ultimátní organickou zbraň. A dojde i na krátkodobé setkání s Billem Murraym. Své důležité zastoupení sehrává ženská osádka. Na dříve neodolatelné Evangeline Lilly spáchali vlasoví stylisté pomstu, ošmikali jí její kadeře, takže na diváky juká chrabrá mužo-holčina v latexovém kostýmu, která frčí na dávkách testosteronu. Kathryn Newton v roli dcery, která celou svoji rodinku dostala do šlamastyky, vypadala normálně. A pyj zůstal přilepený u stehna i v případě Michelle Pfeiffer, která po překročení šedesátého věku života kombinuje vzhled stařeny s omlazovací kůrou plastického chirurga Měšťáka. Posledním z rodinné party je Michael Douglas, který se umyl, dal se do gala a vůbec ničím nezaujal. I třetí dobrodružství dostal režijně na starost Peyton Reed. Není to nejlepší režisér a chybí mu pohotové reakce na mnohé scenáristické vychytávky, které v jeho realizaci zanikají. Takže pak více než častěji přetéká jeho film infantilitou a dochází na mrzačení některých originálních nápadů. Film má tempo, obří porci triků, pestrobarevnou vizualizaci a vedle toho je stále ponořen ve své dětinskosti a bohapusté naivitě, což mu brání v tom udělat z něj něco vyzrálejšího a zajímavějšího i pro dospělé publikum. 6/10 ()

IQ Tiqe

Taková divná napodobenina Star Wars, kterou kdybych neviděl, nic mi chybět nebude. Ten svět sám o sobě mi vůbec nevadil, ale dějově to je bída. Je to ohraná písnička, po sté to samé. ()

Anderton

Pri Ant-Manovi mal ostať Edgar Wright a išlo by tak asi o jediný Marvel so skutočným autorským vkladom, rozumej najviac utrhnutý z reťaze a s jasnou víziou. Sem tam sa zablesne aj v Quantumanii, avšak ak si zoberiete námet, tak tu boli možnosti doslova nekonečné asi ako celé multiverzum. Najzaujímavejšie je to v schrodingerovej krabici, avšak prečo jej potenciál nie je ďalej využitý, je záhadou. Vlastne nie je, tvorcovia sa snažili ostať pri zemi práve kvôli tomu, aby oslovili masy marvelovských fanúšikov, čo sa nakoniec ale nepodarilo. Celkovo ale trojka ujde, je tu zopár nápadov, vizuál je pekný, ale mohol byť oveľa viac vynaliezavejší, ako všetko v tomto filme. ()

Kothy

Tak nám začala pátá fáze a pořád to nějak vázne. Ne, že by 3ka byla špatný film, ale už to není co dřív. Akce je super, vizuál taky, ale prostě nevím. Je Kang opravdu tak ultimátní záporák, jak se o něm mluví? Tady se moc nepředvedl, tak snad v příštích Avengers. Celé to dost hraje na rodinnou notu a není to už taková řachanda. Naše rodinka se po menší nehodě dostane do Říše kvant. Tam vládne nemilosrdný Kang a jde jim po krku. Ona totiž Janet neřekla ostatním nic o svém tehdejší pobytu v této říši. Všichni jim jdou po krku a nemají to vůbec jednoduché. Naštěstí se spojí s místním odbojem. Vše skončí jak jinak než velkou bitvou, kde pomůžou i mravenci. Potěšila mě přítomnost MODOKa. Jako otvírák další fáze to ujde, ale snad pozdější díly nastaví laťku výš... Jo a vztah Scotta a Hope mi přišel dost na sílu. "Nemusíš být vždy hovado." ()

AppleCore

Napodobenina libovolný epizody Ricka & Mortyho, kde se tu tam napodobují libovolný komiksovky, oproštěná od kreativity, vtipu i ztřeštěnosti, která by ze samotný premisy nekonečný množiny alternativních realit měla nabízet nekonečný množství zábavy v každý jedný z nich! Akorát by z toho režijní rutinér – ve spolupráci s líným scénáristou a nekreativním týmem designérů – nesměl vyrežírovat extrémně nenápaditej guláš plnej digitálních patvarů, kde nedává smysl ani jinak zdánlivě nesmyslná subatomární úroveň, ve který se hravě můžete utrhnout ze řetězu jak Vin Nafta ve svojí napodobenině libovolný Marvelovky. A tak stejně jako nevyužil svůj potenciál Doktor Strange v multiversu šílenství, nevyužil jej ani Ant-man v quantumánii – lunaparku všednosti a zoufalství, alegorii současnýho Hollywoodu! ()

Spinosaurus

Scénář snad dělal náhodný generátor slov, nebo umělá inteligence z poslepovaných situací a dialogů jiných filmů. Mnohokrát jsem si během filmu řekl, že tohle už jsem někde viděl. Marvel dokonce klesl tak hluboko, že začal kopírovat nejnovější DC filmy (krysy/mravenci). Za celý film také nepadne jediná zapamatovatelná hláška či situace, kvůli které bych si chtěl film znovu pustit. Přesto film rychle plyne a dokáže spolehlivě zabavit. Rozhodně lepší než Thor 4 a Black Panther 2, tam si Marvel sáhl na dno. ()

Ratemus

Nejedná se o nejlepší film mcu, možná ani o nejlepší díl trilogie, ale rozhodně se jedná o nejvíc sci-fi film MCU a film s jedním z nejlépe zpracovaných záporáků. Kang si krade každý záběr, každou scénu pro sebe. Majors je Kang budící maximální respekt, působí epicky mocně a hrdinové proti němu nemají šanci. Je to doslova boj nejsilnějšího padoucha s nejslabším hrdinou. Další věc, kterou prostě musím vypíchnout, je návrat k mravencům. Svět Kvantové říše připomíná Pandoru a zároveň máte pocit, že koukáte na nějakou pseudo verzi Star Wars prequelové trilogie. To jsou ale všechny klady. Film jako takový je zbytečný a jediné, co má velký vliv do budoucna, jsou potitulkové scény. Film je doslova celý před zeleným plátnem, filmaři si vyhráli jak jen mohli i když mohli více, ne že zrovna toto by mi nějak vadilo, jen jsem čekal asi víc. Humoru výrazně ubylo i když tu pořád je, Některé postavy působí zbytečně. V poslední řadě MODOK, to teda bylo něco hroznýho. Proč museli tohle zpracovat a nevymysleli raději něco nového, ten sráží film trochu dolů. Sumasumárum zlatý střední průměr, který má dva velké plusy, návrat k mravencům a hlavně záporák. ()

silentname

Wow. Zdá sa, že Marvel strácajú svoje dobré karty a začínajú skutočne servírovať filmy, ktoré si nezaslúžia nikoho čas, lebo ich dobré časy skončili s "Avengers: Endgame". Alebo? Ja osobne nepatrím medzi tých, ktorí kritizovali fázu 4 a mali v nej podľa mňa dobré projekty. Najhoršie čo podľa mňa "Ant-Man and the Wasp: Quantumania" urobil je to, že to bolo označené za najdôležitejší projekt, ktorý momentálne majú. Tým nás všetkých poriadne vyhypovali a čakali sme, že sa dočkáme najnovšieho Marvel fenoménu, ktorý im zožerieme aj s navijakom. To sa ale nestalo. Pre mňa však film nie je vôbec zlý, má svoje dobré momenty, triky sú celkom dobré a prakticky nijakým spôsobom neprináša nič, čo by som vnímal nejako horšie, oproti mnohým predošlým filmom. Možno až na pár výnimiek. Dizajn MODOKa mi neskutočne pripomenul film "The Adventures Of Sharkboy And Lavagirl". A úprimne si myslím, že to nie je film, ktorý chcete niekomu pripomínať. Plus si ani nemyslím, že to je veľmi zaujímavá postava. Je to skôr postavička, ktorá mala pobaviť v kine deti. Čo sa podľa toho smiechu, čo sa z kina ozýval bolo splnené. Vo výsledku tak film ale trošku udal aj svoj tón. No keď majú prísť sktuočne dobré momentky, tak som sa ich dočkal tiež. Mám rád našich hlavných hrdinov, Kang je solídny zloduch, film je dynamický, má solídne finále a som zvedavý kam sa Marvel posunie ďalej a ako to bude pokračovať. Takže v mnohom ma film neodradil. Nie je to ale určite jeden z najlepších Marvel filmov a možno by mali tvorcovia celého tohto univerza trošku zvoľniť a dať si zase so svojimi projektami trošku viac načas. Lebo možno už začíname byť presýtení komiksovými filmami. Ja osobne ešte nie, no vyzerá to tak, že iní už áno. Hodnotenie: B ()

Yoshitsune

Do poloviny je film skvělej a to nijak nenadržuji, má to dobrou linku okolo Langa a jeho dcery, v tomhle směru je škoda že to nijak nerozvinuly, ale když sem viděl zbytek filmu tak sem rád, protože by to asi nebylo dobrý. Dokonce i ten svět "Quantumania" vypadá místy zajímavě, je to jakýsi mix Mad Maxe a Star Wars a opět pak už ten svět a obyvatelé a stvoření přestanou hrát důležitou roli. Od poloviny je to prostě cringe a to v té nejhorší možné podobě, M.O.D.O.K je tady vykreslen hrozně a ke konci klesne ještě hlouběji. Ale toho cringe je tady víc než by jste čekali a taky víc morálních a oduševnělých řečí, bylo toho tady dost a bylo ošklivý to poslouchat a dívat se na to, je to mnohem horší než to porno s liliputem, vysavačem, tunou vazelíny a s panem domácím, který si přišel vybrat svoji odměnu. Ale přitom Jonathan Majors aka Kang, byl velice solidní, taktéž i jeho výkon, je fajn že jeho postava tak nějak byla ušetřena těm trapárnám. A když to srovnám se čtvrtým Thorem, tak beru Thora, ano ten film má viditelné problémy, ale ta míra trapnosti je tam podstatně nižšší. A mrzí mně to, že tenhle film dopadl tak jak dopadl, předchozí Ant-Mani, nebyli žádný druhý a nebo třetí Capitan America, ale byli to fajn odlehčené filmy, ale tohle je špatný. Docela by mně zajímalo, co se tady a u Thora pokazilo, co způsobilo to že ty filmy, sou takový jaký sou, byl to jeden problém a nebo několik menších/větších ? Já za sebe mohu říct, že neočekávám že každý Marvel film, bude na úrovni Endgame, to ani nejde a i kdyby to šlo, tak by to byla po čase nuda, ale takhle fakt ne. No snad to špatné období, má už Marvel za sebou a následující filmy budou slušný, to aby jste se nemuseli stydět, že se na ně díváte. ()

Claw

„Ant-Man a Wasp: Quantumania“ je třetím dílem série a zahájením 5. fáze MCU. „Quantumania“ opět opisuje typickou Marvel šablonu. K tomu je tady hodně ne moc povedených vizuálních efektů a neoprávněný humor. Mnohé z vtipů působí vynuceným dojmem a jsou chvíle, kdy humor působí jako berlička, která má diváky zaujmout. Zatímco některé komediální momenty jsou skutečně vtipné, jiné působí nepatřičně. Celkově je to spíše film, jehož jediným účelem je připravit další události, nikoliv mít zábavný samostatný příběh. Z dlouhodobého hlediska neslouží žádnému účelu kromě představení Kanga divákům. Prvních 35 minut filmu téměř zbytečně ukazuje Scotta s rodinou a to, že se Scott od Cassie po pěti letech lehce oddělil, ale z hlediska vývoje toho moc nenastaví. Jakmile se dostanou do kvantové říše, je to zahozeno ve prospěch jejího představování. Upřímně řečeno, není to až tak zajímavé na rozdíl od Doctora Strange. Tento svět vypadá jako CGI omalovánky a vůbec nemáte ponětí, jak funguje. Někteří mikrolidé, kteří zde žijí, vypadají jako lidé, jiní zase jako hromada slizu, další jako brokolice, zkrátka všechna stvoření mají podivné vzory. Existuje i rebelská skupina, o které se nic nedozvíte. Přesto vám asi záleží na tom, aby byli osvobozeni od Kanga. Svět je zapomenutelný a pokud jde o hlavní postavy, většina z nich je nudná a pobouřená. Problém předchozích filmů je ten, že Scott byl zredukován na hlupáka. Tady se to děje s Michelle Pfeiffer, která je talentovaná herečka, a i přesto, že je špatně napsaná, nechápu, proč o Kangovi nechce nikomu říct. Hope dělá ve většině filmu jen velmi málo a Michael Douglas tam prostě je. A ta jeho velká chvíle na konci je poněkud hloupě vysvětlená. Pokud jde o záporáky, tím hlavním je Kang, kterého Jonathan Majors hraje velmi dobře. Když je představen, je to skoro, jako byste vstoupili do jiného filmu. Jediný háček je v tom, že tyrana, který se snaží ovládnout vesmír, jsme už viděli a jmenoval se Thanos. Thanos měl být nejmocnější bytostí ve vesmíru, protože měl Kameny nekonečna, ale nyní se zdá, že Kang je ještě mocnější, a to zcela bez důvodu. Trpí také tím, že tvůrci vysvětlují jen to základní, kdo je, aniž by šli do hloubky. Jeho poskok Modok je prostě hloupý a ano, jeho vzhled v komiksu je také hloupý s obrovskou hlavou a dětskýma nohama, ale má aspoň protichůdný vzhled monstra. Tady je to prostě hloupé a všechno, co dělá, je jen hloupé, dokonce to není ani Modok, jen recyklují žlutou bundu záporáka z prvního dílu. Na filmu se mi nejvíc líbil ten finální souboj tělo na tělo Scott vs Kang. Tam jsem cítil alespoň nějaké emoce. Přišlo mi, že tento film je tokový mix Star Wars, Avatara a Duny. Všechny zmíněné tituly mám rád, ale tohle je snadno zapomenutelný film bez skutečných sázek. /40%/ ()

Chrustyn

Dost možná nejsterilnější Marvelovka, co byla natočena. Barevně přeplácaný, nesmyslný mišmaš, kde je možné úplně vše. Herci neví co hrát a řeší se jedině aby stáli na správné značce až se vše bude renderovat. Nevadí mi nenáročné rodinné blbosti, ale jestli je tohle budoucnost Marvelu, tak nás nečeká nic dobrého. Nejhorší Marvel, který se nebezpečně blíží k těm nejhorším kouskům od DC. ()

SeBig

Je to digibordel jak Avatar ale je to zábavnější. Kam se hrabe nějaká plesnivá Duna, tohle je lepší. Chválím kostýmy a vibe a celkem vtipný začátek. V druhé polovině už sem se lehce nudil, ale Kang je celkem cool. Přišlo mi, že všichni tak nějak nedostali prostor nebo neudělali nic vyjímečnýho. Uplný trash to ale není. Připomínalo to Spy kids 3..hlavně ta potitulkovka lol. ()

Arsenal83

Staré dobré časy, kde Evangelina v Lost oslňovala hrivou sú dávno preč, dnes už ponúka len hrncový účes Majky z Gurunu. O to však nejde. Film je vizitkou toho, že pretlak hereckých hviezd nezaručuje úspech ani kvalitu. Scenár písal týpek, čo v podstate nič veľké okrem jedného seriálu nenapísal a tak to aj vyzerá. Kedysi mali scenáristi bližšie ku spisovateľom kníh, dnes sú to často len nejakí pisálci hľadajúci inšpiráciu na twitteri a tiktoku, pričom podmienkou je zachovanie politickej korektnosti, inak job nedostaneš. Výsledkom je, že človek dnes dostáva filmy, v ktorých ako keby chytí do ruky obal Dostojevského veľdiela Zločin a trest, no keď ten obal otvorí, nájde tam lacný román od Evity. Veľa sa hrá na vonkajší dojem bez obsahovej formy. ()

rollman1

Fáze 5 začíná! Dokázal mravenčí muž nakopnout novou etapu Marvelovského filmového vesmíru? Třetí Ant-Man měl nelehký úkol. Jednak musel zajímavě a svižně představit nového Záporáka, který bude zatápět naším hrdinům po další roky a také položit základy pro budoucí velký příběh, který bude kulminovat v dalších Avengers. Tohle vše se povedlo na výbornou. Bohužel se ale zapomnělo na to hlavní a to na Ant-mana. Když je řeč o záporákovi, Kang v podání Jonathana Majorse je Alfou i Omegou celého filmu. Kdykoliv je na scéně, krade si všechnu pozornost pro sebe. Jako nová hrozba funguje skvěle a nemůžu se dočkat, jak se bude ukazovat v dalších snímcích. Prezentace jeho síly a možností značí jen to, že Avengers budou mít co dělat, aby si s tímhle chlápkem mnoha tváří poradili. I vizuálně to vypadá dobře. CGI je povedené a někdo si dal opravdu záležet, aby Říši Kvant ukázal v tom nejhezčím světle, kde nechybí plno příšerek, divných lidí i celých světů. Humorem se snímek drží na úrovni svých předchozích filmů, ale bohužel to dokáže někdy narušit chod vážné scény. Ant-Man nejvíce doplácí na uspěchanost příběhu, kdy se vlastně všechno důležité děje tak nějak rychle a najednou máme finále, které je sice skvělé, ale není tak úderné. Čekáte nějakou velkou loupež? Máte smůlu. Hlavní příběh slouží opravdu jen k tomu, aby se Kang představil a na velký kvantový heist se nějak zapomnělo. Postava MODOKA je největším failem a filmu, hlavně na konci hodně ubližuje. Ve finále se ale pořád jedná o svižnou, akční, vizuálně vydařenou, podívanou, která sice nefunguje tak osudově, jak by chtěla, ale snaží se aspoň zábavnou formou nalákat na další dění V MCU. Kang tahá kvalitativně film hodně nahoru a je proto škoda, že se nedostalo víc na Ant-mana. Kdyby spolu ti dva trávili více času na scéně, snímku by to hodně prospělo. Film má dvě potitulkové scény, které mě osobně hodně potěšily. Pokud tedy váháte nad kinem, za mě dávám palec nahoru a doporučuji si film užít na velkém plátně. ()

Stanislaus

Třetí Ant-Man si po vzoru svých MCU předchůdců opět pohrává s multidimenzionálními mnohovesmíry, ale tentokrát mi tato pestrobarevná CGI jízda nesedla. Říše kvant mi svou atmosférou a bohatým osazenstvem místy hodně připomínala (libovolné) Star Wars, což ale nebylo vůbec na škodu. Co mě však nejvíce bilo do očí, byla postava M.O.D.O.K.a - něco tak perverzního jsem už nějaký ten pátek v kině neviděl. To ani Weasel z konkurenční dílny DC nebyla tak úchylná. Rudd, Lilly, Douglas i Pfeiffer se fakt snažili, ale scénář jim házel úspěšně pod nohy ("socialistické") klacky. Murrayho cameo bylo nemastné-neslané a z Majorse i Newton jsem měl rozpačité dojmy. Tři (mravenčí) hvězdičky! ()

BMW12

Děj filmu mě bavil, nenudil jsem se a efekty mi přišly také dobré, až tedy na M.O.D.O.K.a, ten byl příšernej. Jedná se však o takový rodinný filmek, celá rodina se dostala do Kvantové říše. Chyběl mi zde hláškující Michael Peña z předchozích dílů. Místo něj zde dostala více prostoru Scottova dcera, což asi nebyl dobrý nápad. Ale jelikož se jednalo o rodinné dobrodružství, tak to asi jinak nešlo. I přesto, že mě film bavil, se nemohu zbavit dojmu, že to mohlo být ještě lépe natočeno a vymyšleno. Kang vypadá na dobrého záporáka, znám ho už ze seriálu Loki. Škoda, že film se stal kasovním neúspěchem, Ant-Mana už asi jen tak neuvidíme. ()

rikitiki

V přehršli roztodivných figurek z mikro světa jsem neustále čekala, že se objeví Han Solo a vypráská tu havěť bičem. Protože vizuál postav jakoby vypadl z mušího baru z Hvězdných válek (který už jsou pár desítek let starý). Aniž by to mělo vtip zmíněného filmu, snad až na pár scén Billem Murrayem. Většinu času však sledujeme totální překombinovaný chaos s divnými příšerkami a je to otravné. ()

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

22.01.2024

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

18.12.2023

Marvelu se vrší jeden problém za druhým. Poté, co Marvels skončili fiaskem, se stále trošku doufalo v to, že nejúspěšnější sága v historii bude nakopnuta nejen Fantastickou čtyřkou s lákavým… (více)