Ant-Man a Wasp: Quantumania

• Slovensko Ant-Man a Wasp: Quantumania (více)

Scott Lang (Paul Rudd) a Hope Van Dyne (Evangeline Lilly) spolu s Hankem Pymem (Michael Douglas) a Janet Van Dyne (Michelle Pfeiffer) prozkoumávají Quantum Realm, kde interagují s podivnými tvory a vydávají se na dobrodružství, které přesahuje hranice toho, co považovali za možné. (Falcon)

ArsenalEagle

Letošní festival neuvěřitelného kýče. Na jednu dobrou scénu připadá jedna špatná, na každý vtip zase trapnost. Svět kvant je rozhodně zajímavým prostředí přicházející se spoustou originálních myšlenek, jenže je deus ex machina úplně zabitý absolutně hloupým chováním postav a nevkusným fan servisem. Nepopírám, že jsem se místy zasmál, ale velkou část filmu jsem strávil s hlavou v dlaních a šilháním mimo obrazovku. Přitom Ant-Man v podání Rudda je vynikající, zbytek bandy mravencofillů je ale o ničem (co sis to provedla s vlasama Lilly?!) a Kang je sice nápaditá postava, ale nepřijde mi úplně využita. Kontrast a rozdíl kvality s včera viděnými Strážci je neskutečnej. ()

Wysch

Vsechno uz bylo receno. Majors a celej Quantum Realm vypada v prvni polovine skvele. Pak Kang najednou prestane davat smysl a digitalni bordel se stane jeste vic digitalnim. Polovina scenare je bez logiky. Oba predchazejici dily Ant-Mana jsou uplne zapomenuty, resp. proc byly pritazlivy a zabavny. Kathryn Newton je chyba. Michelle Pfeiffer neni 64-65 let! ()

Praxis

Kosmická krávovina v malym vesmíru. Digitálně to bolí až na půdu, chvílema si to neví co si samo se sebou počít, ale ve výsledku je tam naprosto luxusní Majors, který si krade každou scénu pro sebe, a který ukazuje, jak začnou vypadat mnohokosmíry. Překvapivě jsem nebyl vůbec uražený, naopak jsem se místy docela dobře bavil a ty dvě hodinky utekly vlastně docela rychle. Jinak samozřejmě jedna z těch podprůměrných Marvelovek, která ukazuje, jak Fáze 4 vlastně nemá vypadat. 55% ()

Helo

Tady vlastně není nic vyloženě špatně, ale ani dobře. Kvantová říše je sice zajímavá ať už na poli uchvacujících CGI scenérií (dokud na popředí nestojí neCGI postava, pak se z toto z nějakýho důvodu stává digi rozmazanej humus) nebo kvantových podivností (vizuálních, kreaturových i toho mála fyzikálních) a Kang je fajn. Jenomže k jeho poražení stačí síla správnýho socialistickýho kolektivu a navíc je ho tam proklatě málo  (tudíž se snad těšme na Lokiho, Kang Dynasty a možná i Moonknighta) a jako celek to nemá žádnej drive, nic co by nadchlo, utkvělo v paměti... ()

Derek

Viac ako predchadzajuce Antmanovky to pripomina dalsie pokracovanie Guardians of Galaxy, ale je to este menej vtipne (GofG vtipny prilis niesu) a plne slabych CGI efektov. Paul Rudd je stale sympatak, ale tu ide iba na pol plynu, Evangeline Lilly je neviditelna a to utrpenie Michaela Douglasa je mu vidiet z oci. Z biedy to vytrhava iba Jonathan Majors ako Kang, ale to je dost malo. ()

Colby Sawyer

Jako čekal jsem to teda horší, jasně, dobrý to rozhodně není, ale ani první dva díly nebyly žádné zázraky. Člověk musí ocenit, že to aspoň není příliš dlouhé, ale to je s Kangem jediným kladem filmu. A i ten Majors to má těžký, když hraje postavu, jejíž power level se mění ze sekundy na sekundu, jak se bezradným tvůrcům hodí, a tak je z něj chvílemi idiot, přesto jsem mu fandí víc než hmyzí famílii. Aneb když mocného záporáka porazí síla rodiny bez jakékoliv logické zákonitosti, Vinu Dieselovi musela slza ukápnout. Jinak je tu spousta věcí ke strhání. Technologie s obrazovkami potvrzuje, že to je cesta do pekel, protože je to celý hnusný až běda, ale levelu Black Adama to naštěstí nedosáhlo. Herci většinu času nevědí, jakou scénu hrají, a tak to celé furt vypadá hrozně nepřirozeně. Pfeiffer s Douglasem si to evidentně neužívali a Murray to měl úplně na háku. Scénář balast, Peyton Reed je furt průměrák a akce zcela nudná bez nápadu. Jo a nesmím zapomenout otřesný design MODOKa, ten skutečně bolí. Au. Slovy klasika „viděl jsem i větší sračky“, ale začátek Kangovy ságy je to vcelku ubohý, to měli toho Lokiho radši udělat celovečerního. ()

Blackhand47

Marvele, takhle si reputaci vážně nespravíš... trojka Ant-Mana je totiž dokonalý bordel. Musím souhlasit s recenzemi, které se objevovaly již od premiéry, protože prvních cca 15 minut je na filmu rozhodně nejlepších. Je to lidské a soustředí se na témata, která byla Ant-Manovi vždycky blízká. Následně se film přesune do říše kvant a je to v hajzlu. Jde vidět, že animátoři vůbec nestíhají, jelikož efekty jsou horší než v roce 2018, respektive to neskutečně bije do očí. Scénář mnohdy nedává smysl, M.O.D.O.K. je akorát směšnou figurkou a celé se to pokouší být bizarní, jelikož takové to v říši kvant přece být musí... hlavně ale, že polovina postav stejně vypadá jako lidi. Kang byl zahrán skvěle, ale Majors se pravděpodobně u Marvelu kvůli kauze dlouho neohřeje. Hrozbu z něj film bohužel příliš nedělá, jelikož tento ultra záporák prohraje vlastně několikrát. V potitulkových scénách pak působí opět směšně a místo inteligentního sněmu na sebe varianty pořvávají jako opice. Plusové body dávám za odkazy na technokracii, to je naše budoucnost. Hodnocení: 30 % ()

grogodil

Nedokázal som to dopozerať. Ani na pokračovanie. Ani večer, ani za bieleho dňa. Po pol hodine viečka dole. Na tretí krát som už len preklikol na záverečnú scénu, že ako táto vizuálne hnusná uspávanka skončí. Síce od Marveloviek dávno už nič svetoborné nečakám a pozerám na ne proste tak nejak automaticky, aby som si to v nejakom pomyselnom watchliste odfajkol, ale po tomto som si povedal, že sa z toho stal už len fakt otravný zlozvyk a budem sa to musieť odnaučiť, lebo takýto bordel je už len škodlivý žrút času. ()

kajas

Filmy o superhrdinovi, který díky speciálnímu obleku dokáže měnit svoji velikost, patřily za mě vždy k těm méně zajímavým, proto jsem neměla příliš velká očekávání ani v tomto případě. Diváci i odborná kritika považují tento snímek za jednu z nejhorších marvelovek vůbec (špatné dialogy, nepovedené triky atd.). Já ale vnímám pozitivně zejména ústředního záporáka Kanga (Jonathan Majors mě rozhodně zaujal víc než Christian Bale v posledním Thorovi), sympatickou dvouhodinovou stopáž a největším bizárem tak pro mě byly scény se zvláštním mutantem jménem MODOK, jehož nepovedená vizáž jako kdyby vypadla z devadesátkových Strážců vesmíru. ()

higuain

Vlastně to nebylo zas tak zlý, jak bych ze zdejšího hodnocení čekal. Že je to přehlídka průměrnosti přece není nic novýho, tohle platí o dvou třetinách MCU filmů už tak deset let, ne-li patnáct aka odjakživa (kromě prvního Iron Mana byly i ty původní sólovky zpravidla dost průměrný). ()

jhr

Jednoznačně nejhorší film ze světa MCU. A podle mě bude v nadcházeních letech ještě hůř, protože vedení Marvelu a Disneyho muselo ztratit poslední zbytky soudnosti. Kevin Feige dělá všechno proto, aby zabil budoucnost Marvelu. Celá filmová čtvrtá fáze s výjimkou třetího Spider-Mena bylo jedno velké zklamání a začátek páté skončilo doslova katastrofou.  Ant-Man a Wasp: Quantumania je nudná a hnusně natočená blbost, ve které vůbec nic nefunguje. Scénář filmu působí jako by ho psal naprostý idiot bez špetky talentu plný klišé nebo vyložených zrůdností (M.O.D.O.K.  je to nejhorší, co jsem kdy viděl) a nevtipného humoru. Akce má sice svoje světlé momenty. Problém je, že celé je to natočené strašně genericky a bez nápadu. Herci nemají co hrát a je hrozně poznat, že jen stojí před zeleným pozadím a reagují na neexistující objekty vytvořené pomocí až nečekaně ošklivého CGI. Jonathan Majors se sice snaží, ale k čem to je když jeho démonický Kang dostane nesmyslně přes držku od hmyzí rodinky, kterou by reálně bez větších problémů měl celou pozabíjet během pěti minut a ani by se u toho moc nezapotil. Díky tomu, že film nedokáže vyvolat jakékoliv emoce ani pracovat smysluplně s postavami celý jeho děj vychází na prázdno. Příkladem je, že se nám tvůrci snaží představit dospělou dceru hlavního hrdiny Cassie, která by měla převzít pochodeň po svém otci. Jenže její postava nemá žádný dějový oblouk, a v celém filmu je vlastně zbytečná, a tak si k ní diváci nemohou vytvořit žádný vztah. Přitom by bylo snadné celí děj postavit na konfliktu mezi ní a jejím otcem a tím, že reálně nebyl v minulosti moc dobrý otec a nakonec by to mohlo krásně vyvrcholit jeho smrtí z rukou Kanga, který by ho zabil poté, co by se konečně usmířili a nakonec by se mu podařilo zvítězit a uprchnout z kvantové říše. Takový konec by byl dokonalou katarzí a vyvolal by potřebné emoce a Cassie by se tak oficiálně stala hlavní hrdinkou s cílem pomstít se Kangovy. Jenže na něco takového Marvelu chybí odvaha. Místo toho jsme dostali film, který neobsahuje vůbec nic zajímavého a trpí očividnou snahou hrát na jistotu. Problém je, že tento směr Marvelu jen škodí a brzy na něj jistě doplatí. Marvel zde opět promarnil potenciál, který se mu nabízel. Místo toho se rozhodl jít cestou zapomenutelného spotřebního produktu, který nemůže uspokojit ani to nejméně náročné publikum. A to hlavně z toho důvodu, že jsme od něj v minulosti dostávali opravdu kvalitní produkty, které dokázali pobavit a dokonce i dojmout. Ale tento film mě nejen nebavil, ale dokonce mě svým způsobem i urazil. Osobně začínám být přesvědčen, že v budoucnu bude už jen hůř. Marvel podle mě zkazí jak nadcházející Fantastickou čtyřku tak i X-Meny, protože mu jednoduše přestalo záležet na kvalitě. Jenže diváci brzy mohou ztratit trpělivost a zlomit nad Marvelem hůl. Záleží jen na něm jestli si to dokáže uvědomit nebo ne. Kevin Feige v minulosti dokázal, že je schopen vyprodukovat dobré filmy. Teď je otázka jestli se k tomu dokáže vrátit. ()

Chen

Rozhodně nebudu oponovat názoru, že jde o chaotickou ptákovinu. Ale současně musím přiznat, že jsem se bavil a ani chvíli nenudil. Michelle Pfeiffer dostala více prostoru a je skvělá, Jonathan Majors válí, ale bohužel některé jiné postavy jsou tu jen do počtu. A překvapilo mě to, že Quantum Realm je vlastně jen pestrobarevnou kulisou bez větší důležitosti a příběh filmu nakonec nemá ve své podstatě větší dopad na celkové MCU. ()

Hees

Takto presne by vyzeralo nudné Star Wars teda myslím tým pôvodné filmy. No a v živote som nevidel taký zlý strih v takom drahom filme, som normálne šokovaný, že toto sa môže stať a podtrhuje to nekvalitu tohto diela. A tú podobnosť zo Star Wars som spomenul pre veľa veľa dôvodov a vlastne tu chýba len to, aby niekto staval hviezdu smrti. ()

M.i.k.e

sem velký fanoušek Marvelu a dlouho jsem byl k nové fázi docela shovívavý. Bohužel realita je taková, že po Endgame šla úroveň znatelně dolů a marvelovky jako kdyby najednou začali ztrácet to tvůrčí nadšení a kus svojí duše. Třetí Ant-Man (přičemž jednička a dvojka jsou fajn oddechovky) je toho jasným důkazem. Jako kdyby Disneymu začalo být líto, že doposud nebyl kritizován za digitální bordel jako konkurenční DC a tak na něm postavil rovnou celý film. Udělal to sice tak, že ten digitální bordel je narozdíl od DC celkem přehledný,, nicméně prakticky celou dobu je úplně hluchý a výsledkem je jen všeobjímající prázdnota a hlavně nuda, která nejspíš nebavila ani ty kteří byli na place. Ta tam je Ant-Manovská lehkost a humor a velmi často je to spíš křeč než aby to byla aspoň trochu zábava. První polovina sice ještě ujde, ale v té druhé sem měl nejednou chuť to prostě vypnout a to se mi u marvelovek ještě nestalo. Upřímně sem nečekal zázrak, ale tohle je zkrátka velké zklamání...40% ()

William_

2/10. Nejhorší MCU film co jsem viděl. Jedinou hvězdičku od odpadu to zachránil charismatický a snažící se Jonathan Majors. Zbytek filmu jsem doslova trpěl. Příšerné CGI, otřesný scénář, ubohá snaha o jakýsi SW dojem či naprosto nesympatické postavy, které Vás nutí abyste přáli Kangovi. Tohle se hrubě nepovedlo a už je na čase, aby se DC představilo v plné síle. Je čas dát Mrvelu ránu, aby se tam vzchopili a dodávali nám kvalitní projekty, a ne tyto rychlokvaškové břečky dělané na pásovou zakázku. ()

Vyhy

Proč já na to vlastně stále koukám? ... Už vím, protože jsem s Marvelem od roku 2008 (od prvního Iron Mana) a chci být stále jeho součástí, ale jestli to takto půjde dál, tak mě to už asi přestane úplně zajímat. ()

BarryLyndon

Zachránil by to jenom twist, že nejsou v kvantové říši, ale v pekle, protože nikde jinde to takhle hnusně vypadat.Vazne si někdo řekl, Mame 200 mega na film, můžeme si vyrobit cokoliv, ale bude to vypadat takhle digitálně pekelně? Zosobnění úpadku současné kinematografie a opravdu bolí v tom vidět Douglase, Pfeiffer a Murrayho. A ten Modok. :-D To se někdo fakt podělal... Majorse mám rád, je to charismatický sympaťák, ale pořád nevím jestli jím uchopený zaporák není omyl. Ta potitulkova scéna byl solidní SNL skeč. Mám pocit že i ten Žraločák a Lávovka byli méně trapní. Nevěřím že je Shazam 2 horší...3/10 ()

Attta

Slabota a zase slabota....Narozdíl od nových GoG vol.3 nový antman pokračuje ve šnůře toho marvel dna. ()

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

22.01.2024

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

18.12.2023

Marvelu se vrší jeden problém za druhým. Poté, co Marvels skončili fiaskem, se stále trošku doufalo v to, že nejúspěšnější sága v historii bude nakopnuta nejen Fantastickou čtyřkou s lákavým… (více)