Ant-Man a Wasp: Quantumania

• Slovensko Ant-Man a Wasp: Quantumania (více)

Scott Lang (Paul Rudd) a Hope Van Dyne (Evangeline Lilly) spolu s Hankem Pymem (Michael Douglas) a Janet Van Dyne (Michelle Pfeiffer) prozkoumávají Quantum Realm, kde interagují s podivnými tvory a vydávají se na dobrodružství, které přesahuje hranice toho, co považovali za možné. (Falcon)

bourec

Tak před prvním Ant- manem sem měl obrovský obavy, co film na mojí obrazovku přinese. Nakonec překvapení jako prase, stejně jako dvojka. Až třetí film splnil obavy , který jsem před zapnutím měl. Neuvěřitelně kýčovitý kvantový universum, který mi bylo úplně fuk. Co ovšem bije do očí, je naprosto děsnej projev Jonathana Majorse. Takhle blbě hrajícího záporáka by nevystřihnul ani Jirka Lábus. Třetí film se prostě vůbec nepovedl. Škoda. P.S. Krátky vlasy Evangeline vůbec neseknou. 40%. ()

moviefreak

Naozaj najlepšie Star Wars aké Star Wars v novej trilógii nedokázalo dodať :) Kang desivý, teším sa na ďalších jeho variantov a hlavne na Avengers: Kang Dynasty ale áno škoda, že ho minuli práve na Ant-Mana (pravdepodobne bude všade aj tak)... Áno je to plné CGI ale živého, zaujímavého a nebolo to až tak rušivé. Po dlhej dobe Marvelovka, ktorú som si užil, aj napriek zopár scenáristickým debilným prešľapom, a zmierením sa s tým, že Marvel filmy sú hlavne pre deti a už vôbec nie pre dospelých... Ako sci-fi film 4*, ako Marvelovka 3,5* ()

Lenka.Vilka

Dvě věci na úvod. První: Myslela jsem, že to bude horší. Druhá: Tam už chyběla jenom Hvězda smrti. Nebo že by...? ***** Nechce se mi psát, že další průměrný Marvel. Protože co ten termín vlastně znamená, že? Dostala jsem konečně koukatelný film s oblíbeným hrdinou, sice zaměnitelný za každé jiné scífko, ale zase jsem si nepřipadala, že tam že mě scénář dělá (zase tak velkého) blbce na úkor zábavy. A přestože nejlepší bude vždycky civilní jednička, tohle bylo taky dobrý. Ne bez chyb. To by bylo pod úroveň tvůrců. A ve výsledku ani ta nejklišojdnější premisa že všech, nebyla zase tak blbá. (Co budu psát dál, píšu ve stavu, kdy jsem neviděla Lokiho.) ***** Tenhle film má tolik témat, že jsem měla strach, zda to za ty dvě hodiny stihnou. A hned na začátku je jasné, proč je to zbytečná obava. Jo, je to tím, jak je všechno řešené povrchně. Prostě to jenom prosviští. A tedy to stihnou. A je to škoda, protože Ant-Man je skvělá postava a jeho první film je prostě pecka. Jenže už je to třetí díl a musí se pokračovat v epičnosti, kvůli které se odstrkují ta témata, kvůli kterým je Scott tak fajn postava. Už jenom samotné dostání se do kvantové říše. To je tak mimo! A v kombinaci, že si postavy spolu nepovídají ještě hloupější. A další holka génius, která si to nechává pro sebe a lusknutím prstu (je košer tohle spojení v rámci MCU?) má vyřešený věci na úrovni, které trvali jejím starším a studovaným mužským hrdinským kolegům léta. Celá pointa filmu stojí na tom, že Janet jim nic neřekla. Jistě, chápu, chtěla to nechat za sebou. Ale...jak mohla jít každou noc klidně spát, když věděla, co se dole děje? Nebylo by to mnohem zajímavější takhle?: Janet jim všechno řekne. Mladá jim chce pomoct, ale táta nechce. Začnou dělat na cestě do kvantové říše. Jenom pro jistotu. A nějakým omylem se tam dostanou. A tam tedy táta začne být znovu frajer, aby urovnal vztahy s dcerou. A tam někomu pomohou nebo potkají Kanga, ale jenom lehce. Nebo je on bude pouze pozorovat z dálky. Potom s nima vlastně vydrbe bez přímého kontaktu nebo nějak podobně. A tak se započne budování Kanga. ***** Jenže já dostala něco ne špatného, ale taky to nebylo úplně dobrý. Najednou jsme v kvantech a tam se děje co? Rozdělení, kde na jedné straně je jedna banda a Janet je na všechny zlá a falešně zvyšuje napětí. Což se jí navíc moc nedaří. A to byl důvod akorát k tomu, aby mě štvala. Na druhé straně máme vtipy o dírách. Ale zase. Ty baráky byly cool! A potom tady máme Kanga, který byl vlastně fajn. Tedy až na konec, kde dostane docela nakládačku. A já hned: Tak tohle je tedy ten velkej novej frajer? Hned mě napadlo, jestli nesbírá sílu ze zabíjení sám sebe, protože tady tady byl docela slabej ve výsledku. A hned mě přišla rada: Koukni na Lokiho. No, tak fajn, teda no! Já to teda udělám. Ať mám od podobných rád chvíli klid! :D (Ne, žádný komiks jsem s ním nečetla. Ne, nebudu si to hledat, od toho budou další filmy, aby to vysvětlily. Nebudu scénáristum ulehčovat práci.) ***** Asi bych měla napsat i něco milejšího, když jsem dala čtyři z pěti. Proti ve výsledku je to příjemný kouknutí a milá návštěva kina. (Ale díky Diney+ je snazší pro dost lidí chvíli si počkat a i když službu nemají, mají díky tomu možnost vidět dříve a v lepší kvalitě. A sem podle mě Ant-Man spadá. Že dost lidí jeho filmy ráda má, ale možná víc si prostě počká.) Fajn efekty, kde to bylo do očí jenom občas. Za mě bylo fajn sledovat svět, který vypadá jako kopírka SW, ale ne zase tolik, aby se to dalo kopirkou SW nazvat. Takže asi jsem se dostala do stavu, kdy kvůli prvním dvou třetinám asi dost odpustím. Především tu finalni bitku. Ale zároveň je mi jasný, že tenhle film časem zároveň vypustím. Pustím si raději jedničku. Ale právě tady a teď, tomu klidně dám čtyři. Za rok se mě neptejte  ;) ***** Ano, ve výsledku je celý tenhle film fajn. Jenže já čekám víc. Nečekám filosofické debaty a rozbory. Jenom chci víc než "fajn". A ty další wtf momenty asi ani nemám chuť rozebírat. Proč taky, že? ;) Plus ten pocit, že se vlastně ve filmu nestalo vlastně nic, co by mělo nějaký efekt nebo nějaký dopad. Viz závěrečné dumání Scotta nad tím, co se všechno stalo. Občas se nepovede zkoubit takovouhle odlehčenou postavu s megazáporákem. A tady je výsledek... () (méně) (více)

C0r0ner

Zdá se mi, že Marvel jde celkem do prdele. Od Endgame je to jeden zbytečný a nudný film za druhým, které jsou sice parádně udělané, ale uvnitř nic není, jen hromada CGI. Jak jednou napsal Cervenak - pryč jsou doby, kdy byl protivníkem Green Goblin a všichni byli nadšení. Tahle parafráze na Star Wars byla fakt bídná. 40% ()

epicek

Ant-manovi filmy jsem vždy bral v rámci MCU jakožto odlehčující odbočku s malým dílkem do celého puzzlu. Postavit začátek páté fáze zrovna na něm se mi nepozdávalo už od začátku, ale snažil jsem se nedělat si předsudky. Bohůžel se všechny ty obavy naplnily. To, že se celý děj odehrává v digibordelu by se dalo ještě překousnout, ale celý ten příběhový twist je prostě k smíchu a bez větší hloubky. MODOK je ultimátní meme materiál, který bude brzy kolovat internetem ve velkém. Největší highlight je samozřejmě Kang, ale celý jeho smysl zůstal totálně pohřben pěkně hluboko. Bojím se toho, co přijde dál a mám takový pocit, že ten Feigeho peak skončil s Endgamem. I'm the man who can give you the one thing you want.  ()

necisty

Visuální masakr, který jsem neviděl v 3D. To je tak vše. Záporák vůbec nevyvolal dojem beznaděje. ... GA Cinema DA ()

Martrix

Skvělý film poznáte mimo jiné podle toho, že nemáte potřebu srovnávat. Navíc srovnávat v nepříliš lichotivém duchu. Loveness s Reedem byli nejspíš inspirovaní odlehčeností a pestrostí třetího Thora, ale současně chtěli zachovat rodinný přesah a splnit úkol studia...rozehrát novou hru pro Avengery. Jenže z toho vznikl infantilní slepenec, který se celý odehrával před zeleným plátnem a spíš než svět MCU, připomíná nechtěného levobočka Star Wars...ovšem bez příběhu...jen pro superfany. Jenže směs bizarních postaviček a působivě vypadající svět kvanta, neuspokojí nejen fandu MCU, ale ani nezasvěceného prvodiváka. A opět mám srovnání. Vzpomeňme na Valeriána, nebo na první větší digiprůser. Divákům se po půlhodince vizuál okouká a pokud nejsou vtaženi do děje scénářem, nebo aspoň velmi zábavnou, nebo z dřívějška oblíbenou postavou, dají to tvůrcům sežrat. Quantumania je pohádka...víc animovaná než hraná, které i přes působivé tvary všeho možného, chybí vtip, šmrnc a napětí. Bylo mi úplně jedno, co se na obrazovce děje. Dokonce i výhrady vůči scénáři, které mě většinou rozladí, mohu jen laxně shrnout do otázek jako: Jak bych mohl považovat Kanga jako výzvu pro Avengers, když ho sejmul Ant-Man? Proč se najednou choval tak bezmocně, když pár minut předtím demonstroval svou absolutní nadvládu? Modok? Udělat z něj takovou karikaturu? I kdyby to skončilo smrtí všech hrdinů a zůstala jen Cassie, jakožto budoucí young Avenger, mou letargii by to nenarušilo. Pro mě MCU skončilo Avengers: Endgame. Cokoliv poté, včetně (hlavně) seriálů, se ubírá cestou, která mě nebaví a nelíbí se mi. Jako slušný bonus k "starému dobrému MCU", jsem ochoten uvažovat snad jen o posledním Spajdrovi. Třetí Antouš je pro mě zbytečná čalamáda k neřízku. ()

Juto

Je to zaujímavý a fascinujúci svet na preskúmanie a Ant-Man sa konečne približuje k plnej realizácii potenciálu svojej postavy, ale tohto konceptu, to všetko, žiaľ, nestačí. Ant- Man nemôže po fyzickej stránke konkurovať Kangovi dobyvateľovi. Quantumania je sľubný, ale neistý začiatok pre 5. fázu Marvel Cinematic Universe. Kang často iba postava a jeho poskokovia zaňho bojujú. Jonathan Majors je výborný herec a má veľkú charizmu, vždy keď sa objavil vo filme začalo ma to baviť. Škoda nevyužitého potenciálu. 5,5/10 ()

Wormboy

Obdobne ako posledna marvelovka, co som videl (Doctor Strange in the Multiverse of Madness), jeden velky digitalny bordel s prisernym scenarom. Uz by asi fakt stacilo. ()

Pajky3

Podobně jako u Thor: Love and Thunder i nejnovější Ant-Man se snaží pokračovat v tom, čím dříve uspěl. Ale i tady působí vtípky ředené a slabší než tomu bylo předtím. Je tam pár zajímavých nápadů, ale kromě vizuálu to jede podle zaběhlé šablonky a nemá to moc čím překvapit. Vizuál kvantové říše mě docela bavil, ale to je málo. Teď mě vlastně nejvíc zajímá to, jak Marvel vybruslí s problémem Jonathana Majorse a jeho postavy Kanga a čím ho nahradí. ()

NiWi

Třetí Ant-Man je ok film. Nelze v něm najít nic nebetyčně špatného, spíš je v různých ohledech průměrný a nepřekvapivý. Kvantová říše musela na papíře jistě působit velmi zajímavě, ve filmu však působí spíše povrchně, jako umělá kulisa. Kreativitu však tvůrcům nelze upřít, v množství tvorů a různých ras se tento miniaturní vesmír vyrovnává i takovým Star Wars, ze kterých si snímek nejednou bere inspiraci.Kang je jako hlavní záporák budován celou první hodinu filmu a ve výsledku opravdu zvládne vyvolat respekt nejen v divákovi, ale i v jinak dobře naladěném Scottu Langovi. Výraznějším motivem je vztah otce a dcery, který se dějem dost prolíná a nabízí přinejmenším dobrou chemii mezi Paulem Ruddem a Kathryn Newton. Zbylé postavy si ale neprojdou žádným vývojem a působí spíše nadbytečně.Quantumania není moc zajímavá z vypravěčského hlediska, což se nejvíc projevuje na stagnující akci a dost sterilním objevování nového vesmíru. Vše se ale vešlo do rozumných dvou hodin, což snímku prospívá. Jedná se tak o marvelovku, která podobně jako dvojka neurazí ani nenadchne a v rámci univerza nejspíš zapadne. ()

c.tucker

Další představení Kanga po Lokim. Proč ne? A Cassie byla sympatická. Trochu mi to připomnělo takové ty dětské seriály, na které koukám s dvouletou dcerou. ()

BoXBe

Payton Reed, režisér, prostě neumí točit. Neumí střihnout v pravý moment, neumí vyšroubovat napětí, neumí načasovat správné momenty, neumí scénář doplnit o nezbytné úpravy, neumí pracovat s estetikou. Nadto nechává Michaela Douglase s rukama v plastových trubkách mluvit jen proto, že je zrovna ve scéně. Větu "good to know" nepronáší postava ve filmu, ale totálně znuděný Michael Douglas. Michelle Pfeiffer snad přehrává záměrně. Prohlásí "Nemůžu vám nic říct".  Nastaví supervážnou tvář a výraz zoufalství. Scéna o vteřinu později: "Ok řeknu vám všechno". Dobří herci jsou donuceni smlouvami vyslovovat opravdu ubohé prázdné hlášky ve světě, který nedává smysl, nic v něm není dovysvětleno a připomíná nejvíce mozek tříletého dítěte v Pixarovském animáku V hlavě. Zabil to režisér anebo to byli producenti anebo Feige, je mi to úplně jedno. Někdy v jiném universu to měl být možná i dobrý až rozrušující film s multiničitelem Kangem mimo fyzikální zákony, který jediný tu je aspoň nějak zahraný a kvůli kterému je bohužel Quantumania nutná, aby pak člověk lépe pochopil oblouk celé druhé generace Marvelu, která mi přestala dávat smysl už dávno někde před Eternals. Antman:Q je nepovedený nepěkný a bolestivý mišmaš. Chudák Michael Douglas opět musí prohlásit "Sorry, I´m late". Jako by někdo něco tušil o tom, jak dlouho co trvá a odkud kam se člověk může dostat v univerzu tohodle světa. ()

Sabrewulf

O místy nekvalitním CGI, okatém greenscreenu, či záporákovi, který byť má být jakože silnější než Thanos, přesto ho přemůže pár mravenců, se toho napsalo už dost, to bych nosil dříví do lesa. Mě tam "zaujaly" jiné věci. V prvé řadě dcera Ant-Mana, která byla od první chvíle na přesdržku (což korunoval její naprosto příšerný, ale opravdu hodně příšerný dabing). Zatímco v jedničce byla roztomilou holčičkou, zde je emancipovanou krávou, která je samozřejmě chytrá - level vědec - nejspíš to musí být americký mindrák, dávat do tohoto typu filmů technicky přechytralé děti (Iron Heart, Bumblebee atd.), sami si jsou asi vědomi toho, že jejich vysoké školy jsou na úrovni našich základek. No a tahle kráva je navíc hrána strašně nesympatickou herečkou, která 90% filmu cení zuby jak králík (čti Kristen Stewart). Úplně mi to lezlo krkem. Pochopitelně interakci se zmenšováním a zvětšováním, kterou se její fotr učil nějakou dobu, ona umí po dvou, třech pokusech hned, proč by se něco takového zdlouhavě učila, je to přece žena a není čas se zdržovat, musíme chrlit Marvel filmy o sto šest, fáze máme naplánované na několik let předem, zpátky ni krok! Krom toho neoplývala nějakým extra hereckým umem, takže když do vysílačky mluvila heroický proslov k celé quantumanii, vůbec jsem jí to nežral a konkrétně při záběru, ve kterém zatíná pěstičku a (jalovým dabingem) provolává:"Pojďte do věže! Vraťte se!", tak mi bylo fakt stydno, ale už fakt fest. No a když už jsme u toho herectví, tak zmíním i další věc, co mě "zaujala". Dovedu se vžít do role diváka, který se prostě strašně dobře vyspal a tahle Marvelovka mu sedla aspoň v rámci nějakého základního pobavení. Já to, bohužel, nedokázal, celou dobu jsem totiž plně vnímal (a z filmu si odnesl) pouze to, jak se tři legendární herci Michael Douglas, Bill Murray a Michelle Pfeiffer ztrapňují v této přegreenscreenované fantasmagorii. Počítám, že to vnímali i oni. Vážně by mě zajímalo, jestli Gordon Gekka/ Oliver Rosea/ Jack Coltona napadlo, že někdy v budoucnu se bude neuvěřitelným způsobem PONIŽOVAT tím, že natáhlýma rukama ve vzduchu bude simulovat řízení lodi ve světě kvant, což bude CGIčkem doplněno jakože má ruce strčené ve slizských organických hadicích. Slovy vesničanů z filmu O opilém mistrovi:" Takové ponížení... Strašný ponížení!!!" Jedna hvězda za Paula Rudda. ()

sugythesugar

Práve videné a áno je to slabé - 5/10. Ale prekvapivo, to nie je iba banálnym dejom (aj keď nie je ktovie ako komplexný, tak nejak drží pohromade vo všetkých klišé postupoch). Je to hlavne v tej nevkusnej realizácií. Viem si predstaviť, že ak by to robil ktokoľvek s len trošku výraznejším rukopisom a štylizáciou, tak by to mohol byť film roku. Takto je to iba obyčajná story so skvelým záporákom (ktorý je trestuhodne nepreskúmaný) v extrémne genetickom filme a prostredí, ktoré si zaslúži ten prívlastok "...z Wishu" ako málo čo. Majors skvelý. Vo finálnom fighte pôsobí desivo a monumentálne ako zápasiaci pitbull (veľa robí to, že predtým točil Creeda 3). Má tam asi 5 Vader vibes scén, ktoré by sa dali vyťažiť lepšie, keby to točil niekto iný. ()

Triple H

Kreatívny úpadok Marvelu je viditeľný už dlhšie a s každým ďalším filmom ho postupne prestávajú popierať aj tí najskalnejší. A s každým ďalším filmom, ktorý na tržbách skočí o 100-200 miliónov nižšie ako sa čakalo, to začnú chápať aj u Disneyho, hoci tá zotrvačnosť je stále taká, že je stále pomerne neuveriteľné čo Feige vybudoval. Quantumania mala na papieri byť vlastne veľmi epická pecka, zlomový bod celej Fázy 4 a 5, ktorý uvedie Kanga, a dodá kvázi Star Wars s veľkým finálnym súbojom o osud celého Quantum Realmu. A výsledok je len ako-tak pozerateľná jednohubka, ktorá už v niektorých momentoch ukazuje že sa začínajú opomínať nie úplne nepodstatné detaily a objavujú sa dosť zvláštne nápady, ktoré reálne asi mal niekto vetovať (MODOK). Kang Dynasty a Secret Wars to ešte budú mať ťažké, hoci verím že tam sa Feige a spol. nejako kolektívne hecnú, aby aspoň finále tejto nie práve ideálne zvládnutej výstavby stálo za to. A budú sa musieť opierať asi o to čo funguje najlepšie - tzn. Hollanda, a okolo neho postaviť nejako zvyšok, kde si budú skladať viacerí reparát. ()

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

22.01.2024

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

18.12.2023

Marvelu se vrší jeden problém za druhým. Poté, co Marvels skončili fiaskem, se stále trošku doufalo v to, že nejúspěšnější sága v historii bude nakopnuta nejen Fantastickou čtyřkou s lákavým… (více)