Slunečná

(seriál)
  • Slovensko Slnečná
Komedie / Romantický / Rodinný
Česko, (2020–2022), 166 h 49 min (Minutáž: 55–69 min)

Eva Salvatore Burešová, Marek Lambora, Lukáš Langmajer, Barbora Jánová, Filip Tomsa, Eva Holubová, Iva Hüttnerová, Jan Šťastný, Filip Blažek, Lucie Benešová (více)

Série(3) / Epizody(160)

Statek na Slunečné je místo, kde rodina Popelkových dělá ten nejlepší kozí sýr a provozuje rodinný penzion a hospodu. Po nečekané smrti otce Popelky se mezi sestrami Týnou a Sylvou rozhoří boj rodinného dědictví. Navíc, louky okolo statku jsou ideální pro fotovoltaickou elektrárnu a to je další důvod navíc, statek prodat. Zatímco hodná Týna chce statek zachovat, vypočítavá Sylva by raději shrábla peníze a vrátila se zpátky do Prahy. Do toho všeho se na scéně objeví mladý investor Janek, kterému jde na prvním místě jen o peníze, ale statek mu změní život. Nejdřív kvůli sázce o Týnu si vymění roli se svým řidičem Vildou a hraje si na chuďase, kterým se ale brzy kvůli zradě, svého bratrance a společníka ve firmě Romana, stane. Janek se tak dostane do situace, kdy musí začít od nuly a podaří se mu přesvědčit Týnu, že ve dvou se to lépe táhne. S Týnou tak bojují o statek nejen kvůli sobě a odkazu otce, ale také kvůli jeho obyvatelům a zaměstnancům. Martin Popelka totiž statek poskytoval jako útočiště a zázemí pro ztroskotance a tím jim dal novou životní šanci. U starostů se odhaluje velké rodinné tajemství a Lídiny velké plány narušuje rozchod syna Štěpána s Týnou a přistěhování nesnesitelného tchána. Statek stojí ve vesnici Slunečná a název vesnice vyplývá z toho, že nad oblastí dochází k meteorologické anomálii, kdy statisticky méně prší a více svítí slunce. Na pastvinách, které většinu roku prohřívá slunce, rostou keře, květiny a bylinky, které spásají kozy a krávy a ty pak dojí mléko s jedinečnou chutí. Na statku se vyrábí sýry, které mají delikátní chuť, a proto jsou oblíbené i za hranicí kraje. Do toho na statku stojí studna se „zázračnou“ vodou. Pomocí vody hospodyně Alžběta pomáhá ženám otěhotnět. Všichni v okolí si myslí, že to jsou jen Alžbětiny čáry, vše se změní v okamžiku, kdy se udělají rozbory. Ukáže se, že voda má opravdu složení, které může léčit poruchy plodnosti a je jasné, že se objeví chytráci, kteří by vodu chtěli zpeněžit. Do malého penzionu, který je součástí statku jezdí různí hosté. Rodiny, milenci, záletníci, teambuldingové party. Všechny tyto příběhy seriál Slunečná sleduje. (TV Prima)

Arsenal83

Lambora má také úzke pery, že ich nezmeria ani šublera. Pomaly to vyzerá, ako by mu ich zvnútra ťahal kompresný vysávač. No a tento človek s permanentým kŕčom má byť v seriáli Slunečná tým lídrom, princom, partnerom Burešovej, len škoda, že chémia medzi nimi je ako medzi meňavkou a zavareninou. Herecké výkony sú na takej úrovni, že v podstate natočte na mobil svoje klebetiace susedy a dostanete rovnaký level, ale na rozdiel od Slunečnej sa aj niečo možno užitočného dozviete. Napríklad, že susedka má práve krámy alebo že v pivnici vám pravidelne súloží syn (tak ako sa kedysi dozvedel môj otec 😔) ()

Cesty timem odpad!

Mám doslova alergii na podobné Sračky, které cpou ještě do lidí formou vykukujícíh nápisů a reklam v kvalitních filmech, co si chci ještě k tomu třeba nahrát. Když už se u nějakého parádního filmu zdržuju a otravuju s vymazáním reklamních vložek, tak tam mám aspoň potom tenhle exkrement, tuhle metastázi této rakoviny! ... Tak na to už nemám nervy to vychytat a vymazat a ani slušných slov! ... K tomu infantilní vlezlá "písnička" (ne písnička ale virus této rakoviny napadající na dlouhou dobu váš mozek - jak cílené - hlavně aby tekly prachy z ovcí co na toto čumí - FUJ) ... cca 20 sekund nahlédnutí do jednoho dílu a mizím abych nebyl infikován a dávám jasný odpad! .... Nově mne to kolem toho tak začíná (víte co). Prostě slyšet o téhle 3,14ině všude a že jezdí i autobus "Slunečná" - to je fakt moc... Hele já vám poradím, kupte si Boeing 737 (určitě na to máte) a samozřejmě Slunečný ať v tom Iron Maiden se svou 737 a Brucem nejsou sami, vy úchyláci. Fakt co se děje kolem kravinvýplodů komerčních TV je totální úchylárna! ()

alisa.upir

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V záplavě novodobé trapné české produkce je tenhle seriál sympatickou změnou. Je to česká oddechová romantická komedie, a tak to člověk musí brát. V rámci svého žánru je to aktuálně to nejkoukatelnější, co se na obrazovkách dá najít. Dokonce mě to zaujalo na tolik, že se každý týden těším na nové díly. Neberte to tak vážně a uleví se vám :-) ()

Firebug odpad!

Dramatické seriály s kontinuálním vyprávěním jedné dějové linky zažívají v dnešních dnech renesanci. Je na pováženou, že tam, kde zahraniční tvorba je schopna nabídnout mnohdy zábavnější/originálnější podívanou, než mnohé filmové blockbustery, tam tvůrci Slunečné zamrzly někdy v devadesátkách, kdy frčel Život na zámku. Kvalitativně se to hodně blíží Ulici s nepatrným plusem v podobě o něco málo lepších hereckých výkonů a příslibem, že to snad někdy v budoucnu definitivně skončí. Ale porovnávat Ulici a tohle veledílo pro celou rodinu je jako porovnávat průjem se sračkou... ()

pulula

Nejdřív jsem si myslela, že je to jen další výplach mozku na který, když náhodou v televizi narazíte, snažíte se rychle přepnout. Na telenovelu to není vůbec špatny. Naopak. Je to celkem koukatelny, vtipny. Seriál se nebere až tak vážně. Oceňuju změnu obvyklého prostředí, místo sterilní nemocnice je tu statek se živými zvířaty. Nejvíc se mi líbí sekretářka Hana Schwartzmüllerová v podání Evy Holubové a její výklady karet. ()

Galerie (1 094)

• Představitelka Týny, Eva Salvatore Burešová, v rozhovoru pro CNN Prima News prozradila, že jí v kostele, kde ji její seriálový partner Janek (Marek Lambora) požádal o ruku, byla neskutečná zima, celá se klepala a třásly se jí ruce. To pomohlo k iluzi, že je Týna při žádosti o ruku rozechvělá. Ve skutečnosti jí však byla jen zima. (Krocka)

Související novinky

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý

18.01.2024

Ve věku pouhých 59 let dnes zemřel velký sympaťák, rodák z Ostravy, filmový a divadelní herec Norbert Lichý. Zprávu potvrdila jeho rodina i Divadlo Petra Bezruče, s nímž je herec celý život úzce… (více)