Slunečná (TV seriál)

Komedie / Romantický / Rodinný

Česko, 2020

Jakub Ševčík

Eva Salvatore Burešová, Marek Lambora, Lukáš Langmajer, Barbora Jánová, Filip Tomsa, Eva Holubová, Iva Hüttnerová, Jan Šťastný, Filip Blažek, Lucie Benešová, Dana Batulková, Ondřej Pavelka, Roman Tomeš, Pavla Tomicová, Tereza Brodská, David Prachař, Maroš Kramár, Veronika Arichteva, Martina Preissová, Norbert Lichý, Karel Zima, Jana Stryková, Eva Decastelo, Leoš Noha, Josef Polášek, Regina Řandová, Ota Jirák, Lucie Polišenská, Richard Tesařík, Martin Sitta, Václav Helšus, Václav Knop, Michal Kern, Zdeněk Pohlreich, Jan Plouhar, Adéla Dobešová, Michael Vykus, Adam Vacula, Antonín Duchoslav, Zdeněk Vencl, Radim Novák, Ivo Theimer, Josef Hervert, Martin Ešpandr, Anna Beránková, Kristina Pavelková, Bořek Joura, Ivo Novák, Radovan Klučka, Jindřich Kriegel, Gustav Bubník, Ivan Herma, Tomáš Pospíšil, František Mitáš, Jana Polášková, Kateřina Klausová, Jana Durčáková, Andrea Daňková, Zdena Herfortová, Tereza Vodochodská, Jarmila Vychodilová, Aleš Balda, Vojtěch Efler, Jakub Gottwald, Martin Zahálka, Nataša Gáčová, Michal Hložánek, Lukáš Adam, Tomáš Tintěra, Zdeněk Velen, Pavel Hermanovský, Zdeněk Žák, Milan Slepička, Martina Hekerová, Karolína Hrůzová - Hlaváčková, Jaromír Polišenský, Ondřej Mataj, Petr Kučera, Jan Pavel Filipenský, Jaroslav Vlach, Jana Hermachová, Michal Žižka, Tereza Klementová, Marie Rezlerová, Klára Kadlecová, Miroslav Večerka, Petr Šplíchal, Jiří Knot, Natálie Grossová, Tomáš Běhounek, Jan Bláha, Jiří Král, Jan Vlas, Milan Enčev, Tomáš Karger, Radek Valenta, Jiří Šafránek, Jiří Vobecký, Filip Sychra, Andrej Danko, Miroslav Dvořák, Tomáš Kořének, Olga Želenská-Drápalová, Natálie Stejskalová, Jindřich Hrdý, Evžen Hájek, Vuk Čelebić, Alexandr Minajev, Miroslav Babuský, Vendula Křížová, Luděk Jiřík, Jana Galinová, Josef Havrda, Pavel Tichý, Pavel Richta, Anna Lucie Schollerová, David Reiner, Oldřich Navrátil, Alice Bendová, Ondřej Kavan, Jana Vychodilová, Michal Zelenka, Tomáš Borůvka, Jan Battěk, Eva Radilová, Patrick Markes, Sebastian Pöthe, Robert Cejnar, Vlasta Peterková, Ladislav Špiner, Ondřej Pech, Petr Pěknic, Petr Burian, Robert Tyleček, Oliver Vyskočil, Markéta Chládková, Martin Hlubocký, Petr Florián, Predrag Bjelac, Jiří Šeda, Martin Hub, Lukáš Kofroň, Petr Takáč
  • zette

Jeste horsi nez Ordinace. Nevim, jestli delaji tvurci karikatury z tech postav nebo uz primo z hercu...(29.6.2020)

Tenhle seriál úplně miluju, naštěstí nám dali na prázdniny předpremierové díly, takže nebudu muset čekat do konce prázdnin.(25.6.2020)

Slunečnou jsem do teď bral jako takovou svojí guilty pleasure. Nemám potřebu se nijak obouvat do seriálu a přehnaně kritizovat. Až na občasnou stupiditu v podobě nějakého šarlatánství, který mi snad jako jediný přijde do takového seriálu naroubovaný úplně zbytečně, se mi zdá že se celkem daří si i občas dělat srandu z některých zaběhnutých klišé a omletých frází. Zkrátka jsem si ve Slunečný našel jednotýdenní výplach ve skrze pozitivně laděným seriálem. Už jen na linii s Václavem Knopem se vždy od srdce těším. Ale celkově mě ta herecká sestava ve většině rolí docela sedla a nikterak nepobuřuje. A po těch všech nemocničních seriálech české tvorby poslední doby je tenhle mix v kontrastu venkova a firemního byznysu celkem fajn. Ohodnoceno poctivě po zhlédnutí všech úvodních 35 dílů.(26.6.2020)

• Skuby47

Pokusím se být v hodnocení pozitivní, protože většina zdejších komentářů u jednotlivých dílů je kritická a ironická, jako by ti, kterým se seriál líbí, se za své názory styděli. Jednoduchá romantická telenovela pohádkového typu, určená především mládeži. Lze ji jako oddechovku sledovat, vždyť se u nás nic jiného netočí. Je nutné vypnout na chvíli mozek, hlavně nehledat nikde logiku a nechat se bavit snažením docela sympatických herců. Obzvláště stará garda - Batulková, Šťastný, Holubová, Hüttnerová, Prachař, Pavelka a Knop jsou ke koukání. Jenom ten sympaťák Maroš Kramár jako kudrnatý blonďák mé představě tvrdého mafiána neodpovídá, stejně jako fešák Lambora s ohledem na své mládí nenaplňuje mou představu tvrdého úspěšného podnikatele. Mladí herci o co líp vypadají, o to hůř hrají. Někteří si vystačí v celé epizodě s jediným výrazem. Odříkají svoje repliky, ale s postavou nesplývají. No co, oni se časem vypracují, každý nějak začíná. Dějově je to předvídatelné, velmi rozvláčné až místy nudné, i když se v pozadí nabízejí mnohé zajímavé dějové linie, třeba testy otcovství, boj o pražskou vilu za pomoci demence majitele, či osudy z minulosti ostatních zvláštních obyvatel statku. Má - li to mít 80 dílů jako Krejzovi, tak na ně zřejmě časem dojde. Z druhé strany je úkolem televize diváky informovat, vzdělávat a především bavit, což v tomto případě u určité věkové kategorie plní. Co je zvláštní, je nedbalá práce vizážistek. Řekněme Týna je oblečená a načesaná jak do chléva, tak do postele, a to se ještě mezitím ve stejných hadrech promítne i v sýrárně. Zřejmě nemají šajn, jak člověk ve chlévě od zvířat, a od koz obzvláště načichne, i když v tomto případě jsou tam jenom dvě. Znám to z praxe, po škole jsem pracovala v JZD jako zootechnička a když jsem spěchala na autobus, aby mi neujel a nestihla jsem si po směně umýt vlasy, tak si cestující ode mne odsedali. Je to jen telenovela, tak je to jenom muška. Všude, tedy i na kostýmech se šetří i když nějaká ta noční košilka nebo župánek by rozpočet nezruinoval. Je to celkově velmi jednoduché a naivní, i když občas se tam překvapivě najdou docela vtipné momenty a hlavně je to takové přívětivé a pozitivně laděné. Ona trocha té romantiky v dnešní hektické době, plné válečných, přírodních a kriminálních dramat, nezaškodí. Úmyslně jsem se vyhnula slovíčku hloupé, protože to by mi u toho milionu a půl diváků, kteří to sledují, včetně mne, jen tak neprošlo. Daleko nejzábavnější na celém seriálu jsou komentáře zdejších uživatelů u jednotlivých dílů.(25.6.2020)

Přidávám se k Davidovi, úplně mne seriál dostal. Někdy mne až rozčiluje, jak si s námi hrají, co se týče zvratů a dramatičnosti. Prostě super povedený seriál se sympatickými herci.(25.6.2020)

• - V čase 52:40 je na obrazovce notebooku text „Zachraňte kozí farmu“. V textu se však nachází překlep – namísto slova „jogurtů“ obsahuje výraz „jogutů“. (David7)

• - Tereza Brodská účast v seriálu zvažovala s vědomím, že ve skutečné obci Slunečná se zastřelil její otec, Vlastimil Brodský. (honajz)

• - První díl se stal nejsledovanějším pořadem večera a celého dne (11. 1. 2020), sledovalo ho 1,28 milionů diváků starších 15 let. [Zdroj: mediaguru.cz] (ClaireWhite)