Reklama

Reklama

Slunečná

(seriál)
  • Slovensko Slnečná
Komedie / Romantický / Rodinný
Česko, (2020–2022), 166 h 49 min (Minutáž: 55–69 min)

Hrají:

Eva Salvatore Burešová, Marek Lambora, Lukáš Langmajer, Barbora Jánová, Filip Tomsa, Eva Holubová, Iva Hüttnerová, Jan Šťastný, Filip Blažek (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(160)

Obsahy(1)

Statek na Slunečné je místo, kde rodina Popelkových dělá ten nejlepší kozí sýr a provozuje rodinný penzion a hospodu. Po nečekané smrti otce Popelky se mezi sestrami Týnou a Sylvou rozhoří boj rodinného dědictví. Navíc, louky okolo statku jsou ideální pro fotovoltaickou elektrárnu a to je další důvod navíc, statek prodat. Zatímco hodná Týna chce statek zachovat, vypočítavá Sylva by raději shrábla peníze a vrátila se zpátky do Prahy. Do toho všeho se na scéně objeví mladý investor Janek, kterému jde na prvním místě jen o peníze, ale statek mu změní život. Nejdřív kvůli sázce o Týnu si vymění roli se svým řidičem Vildou a hraje si na chuďase, kterým se ale brzy kvůli zradě, svého bratrance a společníka ve firmě Romana, stane. Janek se tak dostane do situace, kdy musí začít od nuly a podaří se mu přesvědčit Týnu, že ve dvou se to lépe táhne. S Týnou tak bojují o statek nejen kvůli sobě a odkazu otce, ale také kvůli jeho obyvatelům a zaměstnancům. Martin Popelka totiž statek poskytoval jako útočiště a zázemí pro ztroskotance a tím jim dal novou životní šanci. U starostů se odhaluje velké rodinné tajemství a Lídiny velké plány narušuje rozchod syna Štěpána s Týnou a přistěhování nesnesitelného tchána. Statek stojí ve vesnici Slunečná a název vesnice vyplývá z toho, že nad oblastí dochází k meteorologické anomálii, kdy statisticky méně prší a více svítí slunce. Na pastvinách, které většinu roku prohřívá slunce, rostou keře, květiny a bylinky, které spásají kozy a krávy a ty pak dojí mléko s jedinečnou chutí. Na statku se vyrábí sýry, které mají delikátní chuť, a proto jsou oblíbené i za hranicí kraje. Do toho na statku stojí studna se „zázračnou“ vodou. Pomocí vody hospodyně Alžběta pomáhá ženám otěhotnět. Všichni v okolí si myslí, že to jsou jen Alžbětiny čáry, vše se změní v okamžiku, kdy se udělají rozbory. Ukáže se, že voda má opravdu složení, které může léčit poruchy plodnosti a je jasné, že se objeví chytráci, kteří by vodu chtěli zpeněžit. Do malého penzionu, který je součástí statku jezdí různí hosté. Rodiny, milenci, záletníci, teambuldingové party. Všechny tyto příběhy seriál Slunečná sleduje. (TV Prima)

(více)

Recenze (72)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Lambora má také úzke pery, že ich nezmeria ani šublera. Pomaly to vyzerá, ako by mu ich zvnútra ťahal kompresný vysávač. No a tento človek s permanentým kŕčom má byť v seriáli Slunečná tým lídrom, princom, partnerom Burešovej, len škoda, že chémia medzi nimi je ako medzi meňavkou a zavareninou. Herecké výkony sú na takej úrovni, že v podstate natočte na mobil svoje klebetiace susedy a dostanete rovnaký level, ale na rozdiel od Slunečnej sa aj niečo možno užitočného dozviete. Napríklad, že susedka má práve krámy alebo že v pivnici vám pravidelne súloží syn (tak ako sa kedysi dozvedel môj otec 😔) ()

O.Peta 

všechny recenze uživatele

Slunečnou jsem do teď bral jako takovou svojí guilty pleasure. Nemám potřebu se nijak obouvat do seriálu a přehnaně kritizovat. Až na občasnou stupiditu v podobě nějakého šarlatánství, který mi snad jako jediný přijde do takového seriálu naroubovaný úplně zbytečně, se mi zdá že se celkem daří si i občas dělat srandu z některých zaběhnutých klišé a omletých frází. Zkrátka jsem si ve Slunečný našel jednotýdenní výplach ve skrze pozitivně laděným seriálem. Už jen na linii s Václavem Knopem se vždy od srdce těším. Ale celkově mě ta herecká sestava ve většině rolí docela sedla a nikterak nepobuřuje. A po těch všech nemocničních seriálech české tvorby poslední doby je tenhle mix v kontrastu venkova a firemního byznysu celkem fajn. Ohodnoceno poctivě po zhlédnutí všech úvodních 35 dílů. ()

Reklama

Nevka 

všechny recenze uživatele

Tohle je jeden z těch seriálů, u kterých sice zarytě tvrdíte, že je nesledujete, ale když už to potkáte v televizi, občas na to i kouknete. Nemůžu moc hodnotit úvod, protože ten jsem neviděl, ale v náhodných epizodách 30+ je to celkem zábava. Jasně. Je to v základu klasická telenovela, jakých je všude spousta (s čímž se pojí i typické vztahové nesmysly, které v tomto žánru prostě nemůžou chybět). Ale jsem až překvapen, jaké hlášky jsou scénáristé schopni vymyslet. Napomáhají k tomu sice klasické "šablony vesnických individuí", "chytráků" a "zlatokopek", ale občas je to dobrá sranda. A Holubová tomu dává korunu. Pokud bych měl doporučit českou telenovelu, pak bych (v této chvíli) ukázal na Slunečnou. ()

Big Bear odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Slunečná je prostě jen Ulice ze statku, co má zatím o pár dílů méně. Z hlediska nějakého artu je to věc zavrženíhodná, bohužel plná schopných herců, které jsem v tom opravdu viděl nerad. To ale neznamená, že si to nenajde dost diváků na to aby team scénáristek a scénáristů děj neustále lepil, nastavoval a šrouboval aby alespoň částečně držel pohromadě. Ale na stranu druhou oceňuji následující: není to další seriál ze špitálu, není to další Kriminálka Slunečná, babičky a některé maminy ba dokonce i leckteré drahé polovičky zase mají tu svoji pravidelnou dávku romantiky. Ti ze šťastnějších, kteří nebyli u toho nuceni slzet s nimi či s napětím zatínat palce zda Janek nakonec Týnu k tomu sexu ukecá pak díky seroši záskali pravidelné okénko volna pro sebe a to se přeci také počítá. Za sebe ale dávám - ODPAD. ()

korbitch22 odpad!

všechny recenze uživatele

Milion diváků. Co dodat, herci vědí, že to je sračka, tvůrci vědí, že to je sračka ale kvůli štědré výplatě budou hrdě dál tvořit naprostou televizní žumpu a to vše díky milionu tupých Čechů. Protože jejich životy jsou tak smutné a ubohé, že nemají nic jiného na práci než čekat na další a další dávku naprosto podřadné tvorby pro nižší střední třídu. Televizní noviny na Nově, Tvoje tvář má známý hlas, Zlatá maska, Ordinace, Slunečná.....Zeman, Babiš....jsme příšerný národ. ()

Galerie (1 094)

Zajímavosti (59)

Reklama

Reklama