Blue Beetle

• USA Blue Beetle (více)

Čerstvý absolvent vysoké školy Jaime Reyes se vrací domů pln nadějí do budoucna, aby zjistil, že domov už není takový, jaký jej opustil. Zatímco hledá smysl života, zasáhne osud, když se Jaime nečekaně střetne se starobylou relikvií obdařenou mimozemskou technologií. Když si Skarabeus vybere Jaimeho za svého symbiotického hostitele, je obdařen neuvěřitelným brněním schopným mimořádných a nepředvídatelných schopností, které navždy změní jeho osud, když se stane superhrdinou Blue Beetlem. (Vertical Entertainment)

TimStar

Nechápu tak malý hodnocení. Co jsem čekal, to jsem dostal. Podle mě slušnej film od DC, kterej by si zasloužil aspoň kolem 70%. Dobří herci, dobrý příběh, dobrý efekty, ničím mě to neurazilo, naopak nadchlo. To je spoustu marvelovek mnohem horších 👍 ()

babuška

mexikáni mají už taky svého superhrdimu, a je to dobrej blb, ty vole to byla hrůza, nemožný dialogy, délka a výkony herců, protě je to tak, tyhle filmy jdou do kopru a těžce, modrej blb je toho důkazem, 1/10% za suzan ()

Milo384

Mě to moc nebavilo. Vtipné scénky na mě nefungovaly. Vše bylo takové průměrné - jak hrdina, tak akce. Dal bych 2*, ale děckám se to ku podivu líbilo. Přišla jim vtipná babička i divný strýc. Takže jsem hodnocení upravil na 3*. Shazam 1 i 2 byl lepší. ()

Ondak

Dle mého názoru jedna velká nuda. Krom zpracování nefunguje nic. Začátek je tak nudný, že jsem se ani nechtěl dívat dál. Hrdina funguje divně a celý děj je zvláštní. Kdo film neuvidí, tak o nic nepřijde. ()

Krkavec

Tak u tohohle mám dost smíšené pocity. Trailer byl pro mě příslibem (snad už konečně) trochu více kvalitní DC komiksovky, ale realita je taková rozpačitá. Má to některá dost dobrá místa, ale zase taky dost slabá místa u kterých je vám trapně i za ty herce. (Fakt broučí prd... to mělo být vtipné??) DC se očividně chtělo svést na vlně částečně komediálních počinů Marvelu, jako jsou Strážci Galaxie nebo Thor: Ragnarok, ale nějak to úplně nevyšlo. Díky tomu máme film, který nijak neprorazí a zdá se být tak nějak zbytečný. Chybí tu hlavně pořádný záporák, který by film dokázal táhnout, ale tady máte jen zlou podnikatelku a její velkou gorilu, což prostě nestačí. Celkově za mě dost zklamání a ledabylý průměr. A dovolím si to zopakovat zas a znovu, dokud nenatočí DC film o LOBOvi... tak se prostě DC nehne,tečka! ()

flyer.nick

Ten amatérismus z toho jen čišel, od dialogů přes střih až po konec. Celé dost nesmyslné a zdlouhavé, postavy skáčou mezi angličtinou a mexičtinou jak se jim zachce a odkazů na to jak je rodina důležitá je tam víc, než ve všech dílech Rychle a zběsile dohromady. Aspoň nám film dal nejvíc sexy herečku od dob Megan Fox v prvních transformerech. Snad nedopadne tak blbě jako ona. ()

ondra.p

Nebyl to zas takovej průser. Klasicky napsaný superhrdinský příběh, s happy endem, tak jak to má divák rád. Škoda jen některých otravnějších postav a místy otravného Jaimeho. Celkově se z Blue Beetla dalo určitě vytěžit víc, ale upřímně jsem si film docela užil. V týhle době lepší komiksový filmy neočekávejme. Marvel padá z výsluní a jeho filmy taky. DCEU končí. Dejme si chvíli od komiksů pauzu a uvidíme, co přinese budoucnost. 55% ()

filmous

Super. I když to nebylo kdovíjak světoborné, padl mi film do noty a já se skvěle bavil. Ani na chvilku jsem se nenudil. Vtipné postavy z hrdinovi rodinky!! Za mě 4 hvězdy. ()

exotman

Plochý děj, nic nového... Vizuálně pěkné, ale hlavní postavy se záměrně rozhodují špatně... Působí to hrozně divně a hrozně mě to rozčiluje. ()

HMTD

Kupodivu, za mne celkem v pohodě film. Je to skoro jako by někdo vzal opravdu hodně námětů a scén z jiných DC a Marvel filmů, slepil to mexickou rodinou a tématikou a udělal to pro DC netypicky tak že ten film tahá ta kladná strana a ne záporák. Po pravdě kdyby se scénáristi víc soustředili na záporáky a jako že dobré myšlenky se špatným provedením tam byly, tak by to byla nadprůměrná komixovka, takhle je to film, který dopadl ještě celkem dobře. Ale škoda, potenciál byl větší a to to vlastně od počátku stálo na trochu chabých základech a zdálo se, že tam potenciál není. ()

Woitisek

Co k tomuhle vlastně dodat. Je to ten nejgeneričtější komiksový film, na jaký máte tu čest narazit. Blue Beetle je maskotem všech filmů, které můžou za odsuzování komiksového žánru. Mladý hlavní hrdina se snaží být vtipný a neúspěšně hláškovat na způsob Spider-Mana a je to spíše otravné. Zbytek postav jsou čistě karikatury, lépe bych je nepopsal.  Příběh nemohl být více předvídatelný a končí soubojem dvou ošklivě vypadajících digitálních panáků. Působí to absolutně zbytečně, jen nový hrdina hozen do té nejobyčejnější odfláknuté šablony. Bída na sledování. ()

Tom10000

Budu celkem stručný, poněvadž nechci na tento prazvláštní výtvor/patvar od DC plýtvat příliš energie. (POZOR, SPOILERY!) Jedná se o klasickou komediální parodii poslední doby, jež otřásá jinak skvěle založenými základy mistrovských společností. Parodií na veškeré sci - fi filmy, především na ty od Marvel (Blue Beetle v jednom filmu naprosto prvotřídně napodobuje Spider - Mana, Iron Mana, Thora a Venoma). Pravda, dočkáme se zde i malinko dramatické a romantické scény, kdy Jaime, chudý kluk z Mexické třídy v bohatém městě, (jehož rodina po jeho odpromování přišla o dům a autodílnu) zažívá skoro až... no prostě klasické ryze filmové dobrodružství. Jedině ve filmu totiž může narazit na příhodnou situaci, kdy se do něj jedna z nejbohatších, ale osamocených a přehlížených dívek zakouká poté, co se jí zastane vůči své nenáviděné tetě, a kdy mu věnuje v napínavém okamžiku mimozemskou technologii (...). Následně se dočkáme, pravda, dosti vtipných okamžiků, pořádně rozjeté záporné linie, a ano, i smrti (kdy umírá Jaimeho otec, a kdy málem zemře i on sám). Jenomže to vše kazí zase jiná, tentokráte Mexická linie. Ne, ve filmu se už dnes nemůžeme nedočkat opěvování de facto utlačované národnosti. Jejich tradic, hádek, a dokonce i minulosti v Kubánské revoluci. Ano, je sice důležitá, ale plést ji do filmu na každé druhé místo, a tím dost utlačit oba hlavní hrdiny, (zejména Jennifer) to prosím ne. Zkrátka, rodinná linie překryla tu dějovou, a tudíž jsme se mohli dočkat de facto zfilmované verze Ms. Marvel, kde se zase společnost od Avengerů inspirovala Pákistánem (...). Závěrem: Za klady považuji vtipný podkres, překrásnou Adrianu Barrazu, a i, upřímně, docela slušivé efekty. Za zápory beru zbytečně přemrštěný vzdor Jamieho při boji s nepřáteli, jeho "ufňukanost", a též až příliš rychlou psychickou proměnu (z chudáka na namyšleného frajírka). 55 - 60 procent. Čtyřicet za samotný film, deset za Adrianu, a pět až deset za vtipné scény. Zhlédněte radši najednou, a během večera jako oddychovku po náročném týdnu. ()

jirikzaboj

Po všech těch team filmech, universech a kdo ví čem všem v přeplácaných komiksovkách se mi Blue Beetle jeví vlastně fajn. Sympatický Xolo Maridueña v hlavní roli předvádí docela uvěřitelný origin, který poctivě kopíruje zavedené klasiky typu Spideyho a Iron-Mana dvě dekády zpět. Ve výsledku vás tedy nemůže skoro nic překvapit, možná až na o něco sklíčenější rodinné pouto, které má ve filmu své místečko a není vůbec na obtíž. S tím se pojí také míření na latino kulturu, která je všeobecně přátelštější a emotivnější. Narozdíl od Kamaly to tady nebylo tak moc na sílu, naopak mě konkrétní situační komediální scény i často rozesmály. Ve výsledku ale nejde o světoborný film, který by měl udělat díru do světa. Přesto bych byl rád, kdyby si Warner Bros, případně Gunn tuhle postavu do budoucna zhýčkal o něco více, protože ten potenciál tam po tak jemném představení je. ()

Stepan.Frank

Tento origin příběh jsme viděli za poslední roky již mockrát, pokaždé pouze s jinou komiksovou postavou. Ať už jde o Venoma, Ant-mana, Morbia nebo o nespočet dalších... Vždy jde o to samé, hlavní postava dostane schopnosti, které chce ale i nějaká záporná organizace, a tak náš hrdina bojuje se záporákem, který má naprosto totožné schopnosti. Je to neustále to samé dokola - bezduchá podívaná, plná toho nejvíce typického klišé. Herecké výkony jsou tu dost bídné, opakující se humor je otravný a vizuální efekty jsou místy taky slabší. Ve finále jde o další komiksový patvar, na který do týdne zapomenu. Jestli mají takto vypadat budoucí projekty od DC, tak bych se nedivil, kdyby to dopadlo stejně nebo i hůř, než první pokus o DCEU. ()

Lukango

Z trailerů jsem moc nadějí neměl, avšak film dopadl o trošku líp něž jsem čekal. Prvních 30 minut jsem se celkem bavil a postava Blue Beetla mně připomínala svým komediálním živlem a skromností Ant mana. To se však bohužel změnilo v standartní komiksárnu, která se drží všech průměrných pravidel. Ten mexický drajv spojený s komediální rodinou se mi opravdu zamlouval a doufal jsem, že půjde o šílenou ujeťárnů, které tu absurditu odpustíte a jen podpoříte. Tato optimistická představa se však proměnila v rutinní superhrdinský akčňák, který musí ukázat rozpočet. Budeme-li se bavit o záporákovi, respektive záporačce, tak moc kvalit nevidím. Jedná se o standartní miliardářku, která vlastní obrovskou firmu na výrobu zbraní a vše co dělá, veškeré zabíjení na ulicích, které samozřejmě nikdo nevidí, dělá pro dobro lidstva a bezpečnosti. To samozřejmě znamená, že je klasicky záporák nevykreslenej s motivací a činy, které si protiřečí. Druhý záporák je lepší, i když to taky není nějaký zázrak. Prostě voják, který dělá vše co se mu řekne, je to stroj na zabíjení a podle toho se chová, veškeré informace o něm se dozvíme v posledních 10 minutách. Hlavní protagonista je lépe vykreslenej, přece jen, je to film o něm, na druhou stranu to také není nějaká extra třída hrdinů. Co zachraňuje lehce nedostatečnou vykreslenost Blue Beetla je jeho představitel, který roli zvládl obstojně a stydět se za ni nemusí. Film se snaží kombinovat komedii a akční film, a přitom ani jedno z toho není dotažené. V tom vynikal Ant man, u kterého se ta komediální linka prolínala po celou dobu. Příběh samozřejmě neunikl spousty klišé a náhodných setkání, které mění hru. Efekty tu nejsou tak otřesné jako u Flashe, i když horší by to snad už ani nešlo, ale nejsou něco extra. Cgi nejsou vyloženě špatné, ale odvařenej jsem z nich teda rozhodně nebyl. Abych tak shrnul plusy, tak zmíním retro-futuristickou hudbu, která filmu dodává šťávu, představitele Blue Beetla, humor, který sice není nějaký topový, ale společně s mexickým drajvem se párkrát člověk zasměje (mírně). Celkově se jedná o lehce nadprůměrné superhrdinské dílo, kterému však sráží nohy to, že se neodlišuje a snaží se akcí a klišé momenty nakrmit široké publikum. Známka: 5,5/10 ()

DiableBlanc

Já nevím ...ze začátku nehorázná kravina ...vtipy o kakání, vulgární slova ...ehm, to může být vtipné pro 13leté, ale ani ti se u toho v kině nesmáli ...hlavně že se 20x zopakovalo, že Jaime má bakaláře z práv ...věci kolem jeho rodiny mi přišli nepodstatné - tak se na ně holt vysral a nezajímal se, aby se celý film mohlo řešit, jak moc rodinu miluje, ale sestře se na práci nezeptá, když dostane telefon od Jenny ... Úplně jsem ani nerozuměl tomu, že "skarab svého hostitele chrání", ale když je hlavní hrdina zajat, tak se neděje nic a musí ho zachránit rodina, protože se skarab najednou nějak "vypnul"? O.o Eh? Konec uspěchaný, najednou si Jaime i skarab rozumí ...Rudy to samý, strýček je nejdřív líčen jako paranoidní blázen, pak najednou hackne super počítač ...jo jo jo jo ... Ano, vzhledem k tomu, co jede v kinech a co DC plodil poslední roky nebo i vzhledem k jeho konkurentovi, Marvelu ...jedno z těch lepších ...ale že by to byla nějaká bomba, z který by si člověk sedl na prdel, se říct nedá :) ()

Geon

Blue Beetle je jako další výrobek čínské manufaktury, uvítali byste větší kvalitu, ale účel a očekávání splní, takže se s ním spokojíte, ale místo Made in China, je to Made in DC.  Teď zcela vážně… bez metafor řečeno se jedná o další DC klasiku, která se snaží najít svůj vlastní styl a docela se jí to i daří. Latino, poutající hudba, hrdinství, láska a rodina jsou bezpečné pilíře, pro stavbu Skaraba, na nichž se ale dál nestaví. Nejsilnějším pilířem je Xolo Maridueña (Jaime), což kdybyste nevěděli je hlavní hrdina, jelikož hrdinsky se zde chová (bez)zasadově každý, zdánlivě nejméně se tak chovající je právě Jaime. Není to myšleno jako kritika, ba naopak, ke konci vám začne to hrdinství lézt i ušima a Jaimemu se to jako jedinému dá i věřit. Jedná se o letní hrdinskou klidovku u které se nejde nepousmát. ()

555borac555

Blue Beetle měl původně být distribuovaný jenom na HBO Max a později se rozhodlo že bude  v kinech. Jde to cítit na kvalitě CGI, které je kvůli nižšímu rozpočtu zkratka slabší. Jinak mě, ale film docela překvapil. Choreografie akčních scén není vůbec špatná. Film ukazuje jak důležitá a silná je rodina. Vím že to zní jako z rychle a zběsile, ale tady je tenhle fakt ukázán opravdu dobře a je to středobodem celého filmu. Dějové je to taková klasika. Někdo zlý chce získat mocnou technologii, která je ve špatných rukou nebezpečná, hrdinové se to snaží zastavit. To tu bylo x-krát, ale díky sympatickým postavám je to i tak zábavné. Chvílí trvá než se tempo filmu rozjede. Je to sice pořád v rámci komiksových filmů neoriginální film, ale i tak je to zábavná akční jednohubka, která si zbytečně nehraje na něco mega velkolepého. Dávám 7/10. ()

jara12

Blue Beetle je další dílo z řady DC filmů, které působí dost prázdně. Šablonovité zápletky a klasické stereotypy se objeví napříč celou dvouhodinovou stopáží. CGI nevypadá tak hnusně jako ve traileru a hlavní hrdina, kterého můžeme znát ze seriálu Cobra Kai, je celkem sympatický. Bohužel totéž se nedá říct o zbytku castu. Celkově modrý hrdina nemá co nového do tohoto světa nabídnout a zůstává vám příběh, který působí jako kombinace Ms Marvel a Iron Mana. ()

DarthAthiss

Žádný učený z nebe nespadl. Film má několik typicky klišovitých momentů co se týče akčních a komiksových filmů, ale i pár hezkých, takže pro tentokrát ty tři hvězdy hodím. Jinak to na mě působí jako MCU film a jestli DC chce začít tak, že bude dělat filmy, kterým lidem na Marvelu vadí, tak se asi DC filmů nový mainstream nacpaných kin nekoná. ()

Banda skončí pátou sérií

Banda skončí pátou sérií

11.06.2024

Americký seriál Banda patří v současnosti k jedné z nejnablýskanějších vlajkových lodí streamovací služby Prime Video. Adaptace komiksu, v níž superhrdinové nejsou opláštěné modly, které symbolizují… (více)

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

The Boys dostávají mexický spinoff