Dobrodružství kriminalistiky

• Západní Německo Täter unbekannt - Sternstunden der Kriminalistik (více)
TV spot 9

Hudba:

Karel Svoboda

Série(4) / Epizody(26)

Ydrosten

5 plných. Není to o ničem jiném než o vzniku kriminalistických metod. Nepletou do toho politiku, peníze, lásku, a podobné kraviny, na kterých dojede většina krimi seriálů. Sice to trošku kazily poslední díly ( nebyla to ta pečlivá práce prvních dílů ) ale i tak je to nejlepší krimi seriál který ČESKOSLOVENSKO dokázalo vytvořit. Možná taky proto že do toho zapojily i sousedy z Německa ( což nebylo na škodu u více projektů ) ()

Hapretor

V rámci detektivního žánru je toto důkazem, že nejsme úplně neschopní. Občas se tu a tam natočí něco, co je dodnes koukatelné a pobaví. ()

Jeand´Boa

Příjemná a poučná záležitost...vždy se rád podívám - na jakýkoliv díl, každý je dobrý...a tak není divu, že je dobrý i tento seriál... ()

Al44...

Vynikající seriál, který krom napínavých detektivních příběhu nabízí i poučení o historii kriminalistiky. V jednotlivých dílech si zahrály téměř všechny soudobé české herecké hvězdy. Škoda jen, že první příběhy jsou jasně lepší než těch závěrečných cca pět dílů. Tam již kvalita poněkud upadá. Též je to - co se týká samotného zobrazení zločinu poněkud sterilní. Každopádně je to ale velmi kvalitní podívaná. ()

Kremik

Z nostalgie čtyři hvězdičky. První polovina seriálu je ukázková a dokonalá a řadí se právem k tomu nejlepšímu co v našich hájích vzniklo, ale čím více seriál postupoval do současnosti, tím ztrácel na všech frontách. ()

ihonzik

...pro mě nejlepší seriál v historii československé a české kinematografie, ať už námětem, hereckým obsazením, výpravou nebo geniální (!) Svobodovou hudbou, která zvlášť v prvních dílech přidává neuvěřitelně na atmosféře. Ve srovnání s pozdějšími Četnickými humoreskami je Dobrodružství kriminalistiky další důkaz toho, že ty nejlepší seriály natočili češi v německé koprodukci ()

kluzo

Skvělý TV seriál. Napětí a poučení v jednom. Určitě by se mohlo pokračovat v dalších a dalších objevech kriminalistiky, ale obávám se, že taková konstelace tvůrců už by nebyla a vznikla by jen nastavovaná kaše. ()

Schlierkamp

Jeden z našich nejlepších seriálů odhalující historii a vývoj kriminalistických metod s naprosto unikátním hereckým obsazením. Nebýt poněkud pomalejšího tempa v závěrečných dílech, neváhal bych s nejvyšším hodnocením, avšak i přesto je to klenot mezi televizními seriály. ()

dalziel

Epizoda "Krev" o krvných škvrnách je pre mňa nezabudnuteľná.Je to vrchol serialu ako je "Studňa" v Majorovi Zemanovi. Tento príbeh by si zaslúžil aj filmové spracovanie. ..."do tehle zastery krvácal člověk..... Paul Theodor Uhlenhuth ()

DAPDO

Další výborný kriminální seriál z naší tvorby, tentoktát v koprodukci s německem o objevech metod a postupů v kriminalistice. V každém díle hrají jiní vyšetřovatelé, takže herců se vystřídá za těch 26 dílů hodně, na kvalitě to ovšem neubírá. Nedám pět hvězd, protože posledních pár dílů už to není ono, ale i tak výborných 80%. ()

tranquill

Kvalitní seriál o zlomových počinech v boji proti zločinu. Jen poslední díly už mne začaly nudit a témata se mi nezdála nějak průlomová. ()

hlína

Úchvatný seriál z historie kriminalistiky, kterému všechny kriminálky Miami, NY, LV nesahají ani po kotníky, určitě co se týče atmosféry a hereckých výkonů. A mimochodem seriálová znělka mě na tenhle seriál zaručeně naláká... ()

Zuchy

Já bych se toho hodnocení nebál - tohle je nejlepší seriál z domácí tvorby a těžko ho někdy nějakej další překoná. Možná hodně daleko v budoucnosti, ale dost o tom pochybuju. I když jsem si z našich seriálů oblíbil třeba Ranč U Zelené sedmy nebo Comeback, tak na tenhle rozhodně nemají. DK přiková k televizi a nepustí, stejně jako úvodní melodie, která je dokonalá. ()

MeaCulpa

Pravděpodobně nejlepší československý seriál všech dob. V polovině to sice trošku ztrácí dech, ale je to prostě geniální ()

Valkyria

Miluji seriály tohoto typu, navíc ve spojení s panem Moskalykem to nemůže znamenat nic jiného, než brilantní seriál! Jsem nadšená a mohla bych se dívat na tyto zajímavé případy do nekonečna.. :o) Jediné, co mě trochu mrzí je spojení s Němci - já prostě nevěřím, že v Německu se někdy narodil dobrý herec - jelikož žádného neznám... Ale i tak to nepokazí zážitek.. :o) ()