Dobrodružství kriminalistiky

• Západní Německo Täter unbekannt - Sternstunden der Kriminalistik (více)
TV spot 12

Hudba:

Karel Svoboda

Série(4) / Epizody(26)

bohemia_regent

V titulcích (jednotlivých dílů) seriálu uvedeno: koprodukce Československo / Západní Německo (1. série, díly 1-8), Československo / Německo (2. a 3. série, díly 9-21), Česko / Německo (4. série, díly 22-26); rok výroby 1989 (1. série, díly 1-8), 1991 (2. série, díly 9-16), 1992 (3. série, díly 17-21), 1993 (4. série, díly 22-26). ()

jilda

Jeden z našich nejlepších seriálů, kam se hrabe Nemocnice na kraji města........Parádní hudba a velice poučné příběhy z historie kriminalistiky. ()

IsaacNewton

Dobrodružství kriminalistiky. Nikdy nezapomenu na tu úžasnou hudbu! Jak jsem se vždy těšila na pátek večer, kdy jsem zapnula televizi a dívala jsem se na hrozivé vraždy a nové metody, jak dojít spravedlnosti. Antonín Moskalyk tímto seriálem dokázal, že zábava lze skloubit s ponaučením a vědomostmi. ()

Haniczka

Velmi podařené filmařsky i herecky. Jen mě napadá k dílu 7 - to ten Smith alias Lloyd nečetl noviny? že si tak v klidu šel pro pojistku...? Každopádně první série je nejlepší a potom díl Mechanoskopie s brilantním Heřmánkem, i když na konci, jak Ječmínkovi nechali zbraň a vybavovali se s ním...nevím. ()

Heero

Kriminalistická extáze, stačí si rozkliknout herecké obsazení, to je prostě brutální. Nezapomenutelný seriál, u kterého jsem se jako malý doopravdy bál, obzvláště byl pro mě nezapomenutelný díl první série "Krev" :-) Dnešní kriminální seriály se mají kde učit, no, bohužel to nedělají. ()

Honza dAve

Tenhle seriál by zasloužil nějakou významnou cenu za popularizaci vědy, máme-li u nás vůbec nějakou. Nádherně publiku objasňuje základy daktyloskopie, balistiky a dalších pomocných věd kriminalistických, které pomohly a pomáhají usvědčovat pachatele a osvobozovat nevinné. Jakožto chemik se zájmem o další technické a přírodní vědy tento seriál velmi "oblibuji". Ale POZOR, vubec to není jen o nějaké popularizaci vědy. Je to nejlepsi česká televizní detektivka. A chtělo by to pokračování. Metody pokročily :-). ()

Czernozub

Superlativy, superlativy, superlativy, superlativy, superlativy, superlativy, superlativy, superlativy, superlativy, superlativy, superlativy, superlativy, superlativy, superlativy, superlativy, superlativy, superlativy. ()

Wawer

Jen těžko budete hledat lepši český seriál. A nakonec stejně žadnej nenajdete, protože Dobrodružství kriminalistiky je prostě nejlepši ve všech směrech ()

Jeremiah

Výborný seriál pohybující se na rozhraní dokumentu a kriminálky. Nádherně propracovaný scénář, kvalitní herecké výkony a reálná dobová atmosféra, to vše udělalo z tohoto seriálu kvalitní podívanou, kterou si jednou za čas rád zopakuji. Jediné co lze vytknout je občasná nuda, ale není život i o tom? Lepší 4. ()

grerar

Je to trošku poplatný místu vzniku (pražské interiéry v amerických epizodách apod.), přesto se podařilo dosáhnout skutečné autenticity. 5* ()

mh.mail

80% — Tvůrcům se výjimečným způsobem podařilo zábavnou formou ukázat divákům, že metody a postupy usvědčování zločinců, které dnes považujeme za běžné a ani se nad nimi nepozastavíme, byly kdysi nové, neznámé a musely si někdy až těžce probojovávat cestu ke svému uznání. Ne vždy se sice jednalo o první úspěšné použití konkrétní metody, ale autoři vybrali takové případy, které se daly dobře zfilmovat. K tomu je potřeba připočíst jedinečnou hudbu Karla Svobody, zvláště jeho chytlavá úvodní (a závěrečná) znělka se dostane pod kůži a už navždy jednoznačně identifikuje tento povedený seriál. ()

bundaboy

První série byla bezkonkurenční, ještě teď mi běhá mráz po zádech z epizody Krev :). Seriál měl bohužel poměrně klesavou kvalitu, takže poslední epizody ze čtvrté série jsou již hodně slabé... ()

Luk Skywalker

Sice všechny díly nejsou tak skvělé, ale jako celek si pět hvězd zaslouží. Navíc se jedná o hrané dokumentární dílo, ale ne úplně, protože u nejstarších vyšetřovacích metod si tvůrci museli leccos přimyslet, ale to neubírá na kvalitě tohoto seriálu. Nikdy nezapomenu na první díl, ten se mi hluboko vryl do paměti. ()