Od děsivých událostí uplynulo půl roku. Rachel Kellerová se synem Aidanem opustila Seattle a přestěhovala se do Astorie v Oregonu, kde nastoupila do místních novin. Jednoho dne se doslechne o záhadné smrti středoškoláka Jakea a pochopí, že duch holčičky Samary opět zabíjí prostřednictvím smrtící videokazety. Podaří se jí videokazetu najít v domě Jakeovy spolužačky Emily a zničit. Ducha se tím však nezbaví. Samara se dál zjevuje Aidanovi, jehož těla se podle všeho chce zmocnit, a podle chlapce je neustále sleduje. Jedinou možnost, jak spolu mohou komunikovat, aby je duch neslyšel, mají během spánku, pomocí telepatie. Po jednom ze Samařiných útoků skončí Aidan v nemocnici a doktorka Templeová zakáže Rachel přístup, protože se domnívá, že syna týrá. Rachel mu ve snu slíbí, že se pokusí Samaru zastavit. Začne pátrat po její matce Evelyn a objeví deníky, které si psala. Vypátrá, že se kdysi pokusila utopit dítě a od té doby žije v blázinci. Navštíví ji v naději, že se od ní dozví, jak by mohla svého syna zachránit. Evelyn jí však poradí pouze to, že má syna poslouchat. Chlapec jí ve snu tvrdí, že ho musí zabít, jinak Samara nezmizí. Rachel si uvědomí, že ji Aidan oslovuje jménem, když však jeho tělo ovládá Samara, oslovuje ji vždy maminko. Pochopí, že dívka chce maminku, a když se v televizi objeví samy od sebe záběry ze smrtící videokazety, nechá se vtáhnout do děsivé krajiny z nahrávky. Ocitá se ve studni, v níž kdysi Samara zahynula, a ví, že má šanci ducha zastavit. Ještě však netuší, co by měla udělat... (TV Nova)

Rathe

Já nevím, mě celý ten příběh ohledně kazety přijde strašně hloupý. Prostě celý film je natažený na hodinu a půl jen z toho důvodu, že si myslí, jak na kazetu vyzráli. Ale ona se z nějakého nepochopitelného důvodu opět a opět objevovala. ()

Jirkacek

Horory obecně nejsou mým oblíbeným žánrem a ty krvavé bytostně nesnáším. Naštěstí tento patří do úplně jiné kategorie, založenou na temné atmosféře a děsivém tajemství z minulosti. A takovým je druhý díl snímku Kruh, jehož úvodní část sklidila zaslouženě dobré hodnocení. I když je pokračování tradičně slabší, pořád si kolečko zachovalo svou kvalitu a zmíněnou děsivou atmosféru. Kruh 2 navázal na konec první části a tak jsme se opět setkali se sympatickou Naomi Watts v roli Rachel, která spolu se svým synem Aidanem unikla ze spár tajemné dívky z videokazety. Pro ty, kteří neví, co byla videokazeta tak vězte, že se jednalo o audiovizuální nosič obsahující magnetickou pásku, na kterou šlo zaznamenat obraz, zvuk a doplňkové informace. A právě na jedné takové byl nahraný tajemný obraz studny, z níž vylezla mrtvá dívka Samara. Každý, kdo se na ukázku podíval, musel kazetu pustit do týdne někomu jinému, jinak zemřel hrůzou se zkřiveným obličejem. Když Rachel zjistila, že se ukázka zase objevila na obrazovkách nešťastných diváků, přestože kazetu už jednou zničila, pustila se znovu do pátrání po identitě tajemné dívky. Musela to udělat pro záchranu svého syna, jehož se dívka ze studny zmocnila a ovládala jeho chování a jednání. Pravda je, že dvojka měla své nudné pasáže, kdy se člověk mohl jít vyvenčit a o nic nepřišel, ale když přišlo na studnu, děj a děs zase nabral na obrátkách. A konečně se nám na konci dostalo vysvětlení, o co vlastně šlo a kdo ta mokrá holka vlastně byla a co chtěla. Výsledek pátrání pochopitelně nebudu prozrazovat, abyste se na film také podívali, protože Kruh 2 za to určitě stojí. Mohl to být daleko větší průšvih, takže rád uděluji tomuto hororu tři dvojité kruhové hvězdy ***. ()

sophianne

Řeknu to takhle, zatímco Kruh první byl fakt lekačka a husí kůže, tak u tohoto druhého jsem si v půlce začla pro brambůrky a začala sledovat zprávy na twitteru. Je mi jasné, že koho dostal původní kruh, se na druhou část bude chtít podívat a nic ho neodradí. To je nejspíš nevyhnutelné. ()

Kujava

No co si budem, už to není taková sláva jako první díl, ale na druhou stranu to není úplná katastrofa. Hodnocení 52% si film určitě nezaslouží, 65% by mu slušelo víc. Co nejvíc druhý Kruh sráží na kolena, je použítí až moc vizuálních efektů, v mnoha případech nesmyslných a lacině vypadajích - scéna s jeleny na silnici je ukázkovým příkladem. Naopak scéna levitující vody v koupelně se mi líbila asi nejvíc. Normálně bych dal 2 hvězdy, ale dávám 3 opět kvůli skvělýmu soundtracku a Naomi. Lepší průměr. 6/10 ()

mp5991

Mám pocit, že Kruh 2 možná trošku neoprávněně trpí přehnanými očekáváními logicky vyvolanými prvním filmem. A ano, proti tomu je rozhodně slabší, ale za vyložené zklamání bych ho neoznačil. Pravda je, že se tu toho mnoho neděje, o čemž svědčí fakt, že zdejší obsah není úvodem do děje, ale tvoří z něj asi 90%, ale to málo, co se děje, je pořád celkem zajímavé a má to i nějakou atmosféru, byť i ta je o dost slabší. Dalo by se diskutovat o tom, že to dělá bordel v pravidlech předchozího filmu, ale upřímně ty nejspíš určila Samare, o které už víme, že je pěkná kráva, takže proč by si nemohla prostě říct, že už se jí nehodí, že jo. Za mě je to celkem průměr. ()

K1K0

Je to cítiť a poznať že si to Japonci zobrali pod krídlo tak nádejná táto dvojka, a nakoniec je z toho slabá a nudná chujovina, tým nechcem povedať že je to odpad je to vskutku v pohode, no vzhľadom k jednotke, jej toto nesiaha ani po členky. ()

Sissy zpět na místě činu

Sissy zpět na místě činu