Reklama

Reklama

Od děsivých událostí uplynulo půl roku. Rachel Kellerová se synem Aidanem opustila Seattle a přestěhovala se do Astorie v Oregonu, kde nastoupila do místních novin. Jednoho dne se doslechne o záhadné smrti středoškoláka Jakea a pochopí, že duch holčičky Samary opět zabíjí prostřednictvím smrtící videokazety. Podaří se jí videokazetu najít v domě Jakeovy spolužačky Emily a zničit. Ducha se tím však nezbaví. Samara se dál zjevuje Aidanovi, jehož těla se podle všeho chce zmocnit, a podle chlapce je neustále sleduje. Jedinou možnost, jak spolu mohou komunikovat, aby je duch neslyšel, mají během spánku, pomocí telepatie. Po jednom ze Samařiných útoků skončí Aidan v nemocnici a doktorka Templeová zakáže Rachel přístup, protože se domnívá, že syna týrá. Rachel mu ve snu slíbí, že se pokusí Samaru zastavit. Začne pátrat po její matce Evelyn a objeví deníky, které si psala. Vypátrá, že se kdysi pokusila utopit dítě a od té doby žije v blázinci. Navštíví ji v naději, že se od ní dozví, jak by mohla svého syna zachránit. Evelyn jí však poradí pouze to, že má syna poslouchat. Chlapec jí ve snu tvrdí, že ho musí zabít, jinak Samara nezmizí. Rachel si uvědomí, že ji Aidan oslovuje jménem, když však jeho tělo ovládá Samara, oslovuje ji vždy maminko. Pochopí, že dívka chce maminku, a když se v televizi objeví samy od sebe záběry ze smrtící videokazety, nechá se vtáhnout do děsivé krajiny z nahrávky. Ocitá se ve studni, v níž kdysi Samara zahynula, a ví, že má šanci ducha zastavit. Ještě však netuší, co by měla udělat... (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (409)

Zazie 

všechny recenze uživatele

Nemůžu se ubránit zmínce o knižní předloze, protože z toho pramení mé největší zklamání. Samozřejmě jsem nečekala věrnou adaptaci, to ani není možné. Ale při své naivitě jsem se domnívala, že tak jako jednička měla svůj předobraz v románu Kruh (a i přes jisté rozdíly tam základ zůstal), dvojka půjde ve stopách knižního pokračování Spirála a název Kruh 2 je jenom marketingový tah, aby prostě divák věděl, kam s tím. Totální omyl! Kruh 2 není nic jiného než znovu zalitý vylouhovaný sáček čaje, kde barva vybledla a chuť zeslábla. Těším se, až někoho napadne zfilmovat Spirálu. ()

castor 

všechny recenze uživatele

No, tak kde začít. Japonský režisér si odkroutil dva Kruhy už doma, volba tak padla na něj – jako kdyby na tom záleželo.. Prostě a jednoduše: logických děr má celý film požehnaně, podceňuje inteligenci diváka, snaží se zaujmout digitálními jeleny, disponuje proměnlivým tempem, mezi vatou jsou jen směšné pokusy o navázání atmosféry a Naomi Watts ze srdce přejme, aby si tak špatné projekty už nikdy nevybírala. Ať už je to remake, sequel nebo bůhví co ještě, efekty přeplácaný výsledek je JEN rezignujícím útokem na divácké peněženky; nic víc, nic míň!! ()

Reklama

Cappuccino 

všechny recenze uživatele

Komentár OBSAHUJE SPOILER: Originalita prvého dielu sa pochopiteľne (i nepochopiteľne) vytratila. Chcelo by to nové, tajomnejšie odhaľovanie faktov, svižnejšie “lakačky” a odstrániť záverečnú scénu, kde Rachel zavrie Samaru v studni a tým nastáva koniec (hororu?). Vážne, ak má niečo vystrašiť, nemôže to predsa skončiť (ako tak) dobre, no nie? Ďalej scéna s jeleňmi je vrcholom scenáristickej trápnosti – vyslovene na smiech. Rozhodujem sa niekde medzi 2*-3. Rozumnejšie bude ostať na troch. Už len kvôli sexy mamičke akú stvárňuje Naomi Watts :-) ()

Phobia 

všechny recenze uživatele

Příliš děravé, příliš poslepované, příliš křečovité, příliš dělané pro peníze... Úspěchu jedničky však tento slabý odvar dosáhnout nemůže. Samara vzbuzuje spíše lítost než strach, Rachel a Aidan mi byli celkem ukradení (jako všechny vystupující postavy), chybí cokoliv překvapivého, chvilkama zavládne vyloženě nuda. Trikově je to místy odfláknuté (co ta animace jelenů, WTF, to by stačilo možná před 10 lety). Celkový dojem je tedy veskrze průměrný - není nijak zvlášť co chválit, ovšem existuje i spousta mnohem horších hororů. 60% ()

dr.horrible 

všechny recenze uživatele

Dúfal som že sa všetci mýlia a Kruh 2 bude nedocenený film, kritizovaný iba v rámci neoriginality oproti prvej časti. Noo, a mýlil som sa. Zatiaľ čo jednotka bola skvele zahranou psychologickou drámou a hororovou špičkou zároveň, a napríklad scéna s koňom, si už dávno vyslúžila kultový status, toto je len nudný béčkový shit. A navyše zle urobený, naivný, ku koncu skoro až smiešny. Dokonca ani tá Naomi nehrá tak dobre ako sme u nej zvyknutí, ani tá Samara už nepôsobí tak desivo... Jediné čo v tomto filme naozaj stojí zato, je asi len scéna s jeleňmi. A aj tí sú moc digitálni .. ()

Galerie (38)

Zajímavosti (16)

  • U psychiatra mohou pozornější diváci postřehnout odkaz na Dr. Kojiho. Filmové sérii totiž předcházela knižní, jejímž autorem je Kódži Suzuki. (imro)
  • Jedním z pracovníků pro výběr natáčecích míst ("location manager") byl Čech, žijící již několik let v Los Angeles, Pavel Štěrba. (PauloZ)

Související novinky

Sissy zpět na místě činu

Sissy zpět na místě činu

21.02.2005

Doma ve vitríně se jí leskne jedna pozlacená soška Oscara. Sehrála řadu charakterních rolí, ale v současnosti znovu začíná koketovat s napínavými filmy. Řeč je o Sissy Spacekové, rodačce z Texasu.… (více)

Reklama

Reklama