Kruh 2

The Ring Two

Horor / Thriller / Drama / Mysteriózní

USA, 2005, 105 min

• Kaka

Solidně natočené celky/polocelky se tříští s naprosto neschopně nasnímanými detaily v tomto esteticky velmi nevyrovnaném díle. Kameranská impotence a neschopnost, jakkoli zaujmout však neznamená ještě nic proti tuposti scénáře, kde je více logických chyb, než děr v ementálu. A i samotná myšlenka - jestli se to tak dá vůbec nazvat - je spíše k smíchu.(9.12.2005)

Na začátku jsem si říkal, že se asi tvůrci tohoto pokračování museli zbláznit. Říkal jsem si, že je to spíše nechtěná komedie s hnusnými lekačkami a takové ty nelogické maškarády se mi nezamlouvaly už vůbec.. Druhá polovina už mě však bavila. A když si to shrnu - i když film působil opravdu někdy směšně, tak se mi líbila kamera, herci hráli slušně a za sebe musím tvrdit, že jsem se u filmu dokonce i bál a atmosféru si film jakž takž dokázal udržet také. Takže nakonec bych tomu těch 60% dal, i když jednička je samozřejmě jednička..(25.4.2010)

Tak pro změnu opět stejně natvrdlý a průměrný scénář jako u jedničky, který bohužel tentokrát nedokázala zachránit dobrá režie.Atmosféra prvního dílu je v nenávratnu, nelogičností se opět monumentálně nešetří a lekačky nehledejte.Ovšem Samary je tentokrát podstatně více, což je ku prospěchu, dozvíte se něco málo víc o příběhu a abych nekecal místy atmoška dýchla.Ale ve všech ohledech je to slabší a ano, opět bohužel spíše thrillerové pokoukání, které kdyby se aspoň pokusilo dávat smysl, asi by mělo navíc, i přesto byl výdělek maximální, i když to přičítám hlavně nasraným lovcům jelenů a všem dospívajícím chlapcům, kteří se zajímali o ztvrdlé bradavky Naomi Watts, které mi jako jediné po filmu zůstaly v paměti.55%.(6.3.2013)

• POMO

Bol som pripravený na možné sklamanie, ale nečakal som, že ten film ani nebudem mať chuť okomentovať. Spočiatku sa ešte naskytajú aké také možnosti sľubného rozvinutia príbehu, no následným servírovaním klišovitých a v rámci deja nezmyselných scénok moja dôvera opadla a pri finále už mi bolo všetko jedno. Úplne opačná krivka než pri jednotke. Scenár je iba nastavovaná kaša, za každú cenu sa snažiaca nájsť v predošlom námete niečo, čoho by sa dalo chytiť. Postava Samary už nemá žiadnu váhu, strach funguje tak na 30% (ak v jednotke fungoval na 90%) a často zlyháva na úkor Nakatovho spoliehania sa na funkčnosť digitálnych efektov, ktoré si doteraz nemohol dovoliť a ktoré sú bohužiaľ načisto samoúčelné. Jediné pozitíva: počiatočný "supernatural feeling" vyvrcholený v skvelej scéne s jeleňmi, decentná kamera, výborný Zimmerov ústredný motív a stále pekná Naomi. Ale v celku ten film vlastne ani nestojí za videnie.(12.4.2005)

• PetrPan

Zklamání a nic než zklamání. Po skvělé jedničce jsem pokračování netrpělivě očekával. V průběhu filmového představení jsem zase netrpělivě hleděl na hodinky, kdy už to konečně skončí. Až na pár světlých momentů (Samara u zdi v dětském pokoji a "glumovité" finále) jen šeď a nuda, hezké záběry exteriérů a slušná hudba horor nedělají, to co fungovalo v jedničce (postava Samary, sny a rychlý střih) tady jaksi neplatí, opakování zde prostě není matkou moudrosti. Zbytečná záležitost a Kruh 3 už prosím opravdu ne...(27.5.2005)

• - Nakonec se k režii dostal tvůrce původní asijské trilogie Hideo Nakata. (imro)

• - U psychiatra mohou pozornější diváci postřehnout odkaz na Dr. Kojiho. Filmové sérii totiž předcházela knižní, jejímž autorem je Koji Suzuki. (imro)

• - Původním režisérem snímku měl být tvůrce mnoha úspěšných reklamních spotů, krom jiného i toho, který parodoval první americký Kruh, Noam Murro. Dalším v pořadí byl Richard Kelly. (imro)