Kruh 2

The Ring Two

Kruh 2

Horor / Thriller / Drama / Mysteriózní

USA, 2005, 105 min

Rachel se svým synem Aidanem odjíždí ze Seattlu do horského městečka v Oregoně, ve snaze definitivně zapomenout na děsivou minulost a začít tam nový život. Když však v okolí dojde k několika podezřelým úmrtím a na místech činu se najde neoznačená videokazeta, Rachel pochopí, že Samara se vrátila. Každý, kdo uvidí děsivé Samařino video, do sedmi dnů zemře.....Dvojka už sice není tak působivá jako její předchůdce, protože vlastně divák už tak trochu ví, co ho čeká, ale je zde stále Naomi Watt. Spíše jako celek má dvojka svou sílu v jednotlivých, působivě natočených scénách. Nějaké velké překvapení se sice nekoná, téma je vyčerpané, ale i dvojka má něco do sebe. Točit trojku už by nemělo význam.(18.1.2009)

• Hakha

Po výborné jedničce obrovské zklamání. Film je první hodinu velice nudný bez mrazících scén, a nejvíc co mě vadilo a neodpustil jsem, že jeleni jsou absolutně odfláknutě animovaní a místo, aby vyděsily tak mě přišli k smíchu. Nakonec menší oživení přinese až posledních asi 20min, ale to je bohužel v tak malém množství, že nedokáže zachránit celkově blbý pocit z tohoto snímku. Hideo Nakata nám ukázal silně obehranou písničku bez nápadu, který by aspoň dával ve filmu smysl…(17.11.2006)

Rozpočet $50miliónovTržby USA $76,231,249Tržby Celosvetovo $161,451,538║ O dosť nevýraznejšie pokračovanie, kde už je citeľne badať neúčasť režiséra Gore Verbinského a jeho nástupca a stvoriteľ pôvodného Japonského filmu Hideo Nakata, už neposúva dej nijako moc prevratne vpred a dosť sa vytráca aj temná atmosféra prvého remaku. Už jeho pôvodný Ring ma nijako moc neupútal a práva naopak maximálne sklamal, takže tento jeho Americký remake je oproti tomu ešte na úrovni. Dávam hodnotenie 50% a potom čo produkuje Hollywood v poslednej dobe, čo sa remakov týka sa prikláňam na 3***. /videl v kine: 50%/(31.5.2005)

Moc jsem od tohoto filmu nečekal a to jen kvůli vám! Po shlédnutí říkám: výborné, skvělé, dokonalé, nechápu vaše záporné reakce. Ani chvíli jsem se nenudil. Skvělá hudba a ještě lepší efekty. Výborná scénka s agresivními jeleny. Závěrečná scéna jak Rachel leze ze studně je dokonalá. „Mami? Já nejsem tvoje máma!!!“ Podle mě je tento snímek o fous lepší než 1. díl!(10.8.2008)

Na začátku jsem si říkal, že se asi tvůrci tohoto pokračování museli zbláznit. Říkal jsem si, že je to spíše nechtěná komedie s hnusnými lekačkami a takové ty nelogické maškarády se mi nezamlouvaly už vůbec.. Druhá polovina už mě však bavila. A když si to shrnu - i když film působil opravdu někdy směšně, tak se mi líbila kamera, herci hráli slušně a za sebe musím tvrdit, že jsem se u filmu dokonce i bál a atmosféru si film jakž takž dokázal udržet také. Takže nakonec bych tomu těch 60% dal, i když jednička je samozřejmě jednička..(25.4.2010)

• - V jednom ze záběrů se matka Samary (Kelly Stables) snaží utopit dítě, ale v dalších záběrech dítě ani nepláče. (chleba24)

• - Během natáčení karnevalu si jej místní občané spletli s opravdovým karnevalem a účastnili se pochodu. Ve filmu jsou použiti jako komprazisté. (HellFire)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 61. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)