Kruh 2

• Austrálie

Horor / Thriller / Drama / Mysteriózní

USA, 2005, 105 min

• lamps

Klasická dvojka. Scénárista se zřejmě rozhodl dát prvnímu dílu pořádně na frak, chtěl natočit všechno ještě více strhujícím, šokujícím a děsivějším způsobem. Ovšem nějak zůstalo jen u té snahy. Kruh 2 nedisponuje ani za mák takovou atmosférou strachu, jakou se mohl chlubit Verbinskiho horor, všechny lekačky jsou afektované a nepovedené, režisér nám servíruje jedno klišé za druhým a vlastně jen utápí ohromný herecký i dějový potenciál. Příběh si od začátku kope sám sobě hrob, do kterého se postupně i přes velkou snahu postrašit diváka a udržet si pravou hororovou tvář stále hlouběji propadává. Velké nabubřelé pokračování snažící se těžit z úspěchu výborné jedničky, na které se sice dá dívat, ale přece je raději se mu vyhnout.(11.3.2012)

• Frajer42

Ač to dělám nerad, tak skutečně musím souhlasit s propastným rozdílem hodnocení mezi prvním a druhým dílem Kruhu. Tady totálně schází nějaký sledovatelný příběh. Film by se dal přirovnat k situaci, že by ste si jednoho krásného dne objednali v nějaké překrásné, Pohlreichem ohvězdičkované, restauraci vepřo knedlo zelo a číšník by vám přinesl pouze knedlo zelo s tím, že vepřo prostě došlo. V tomto filmu naprosto nemůžete očekávat napětí, či dokonce strach. Je tu pouze pár vizuálně slušných efektů, které už stejně nijak neoslní. Dávám * a přesto se chystám na chystaný Kruh 3D. Mám však obavu, aby se jej nesnažili zmodernizovat do té míry, že by se smrtící video šířilo přes YouTube, či nějaký jiný populárně naučný server...(25.2.2012)

Scénář: Ehren Kruger .. Po odpudivých až zatracujících recenzích, jsem k Ring Two přistupoval velice opatrně. Také proto, že jsem jen několik dnů před tím viděl trapnou a odpornou Nenávist, která bohužel nastolila nové dno remake hororů. Ale protože původní (americký) Kruh považuji za jeden z nejlepších strašidelně mysteriózních thrillerů, byl jsem zvědavý co nebo kdo přijde tentokrát.. A výsledek? Nejsem sice zklamaný ani rozčarovaný, jenže.. Opět to má celé velmi daleko ke klasickému hororu (považuji za plus), ale ztratilo se NĚCO, pro mě při sledování původního snímku, tak šokujícího. Chyběl mi ten netradiční STRACH co minule.. Kamera a některé scény (voda v koupelně) jsou velice zdařilé, ale na záchranu celku to nestačí. Doufám, že poklop od studny (jeden záběr z ní vypadal úplně přesně jako v jedné známé epizodě s Majorem Zemanem, jen tady v ní byla žena) zůstane už napořád pevně položen na svém místě a už se ho nikdo nepokusí znovu odsunout!! Následky nechci domyslet..(25.4.2005)

• dr.horrible

Dúfal som že sa všetci mýlia a Kruh 2 bude nedocenený film, kritizovaný iba v rámci neoriginality oproti prvej časti. Noo, a mýlil som sa. Zatiaľ čo jednotka bola skvele zahranou psychologickou drámou a hororovou špičkou zároveň, a napríklad scéna s koňom, si už dávno vyslúžila kultový status, toto je len nudný béčkový shit. A navyše zle urobený, naivný, ku koncu skoro až smiešny. Dokonca ani tá Naomi nehrá tak dobre ako sme u nej zvyknutí, ani tá Samara už nepôsobí tak desivo... Jediné čo v tomto filme naozaj stojí zato, je asi len scéna s jeleňmi. A aj tí sú moc digitálni ..(11.6.2012)

• Ruut

U úvodní scény jedničky jsem se tak bál, že jsem musel vyběhnout z pokoje a na chvíli se odreagovat. Úvodní scéna dvojky byla tak trapná, že jsem ještě minutu po jejim konci kroutil nevěřícně hlavou. A začal se připravovat na nejhorší. To následovalo v podobě spousty nesmyslných a trapných lekaček a Nakatovym až fetišismem pro tekoucí vodu a digitalní triky. Brrr. Fanouškům serie Ringu doporučuji se tomuto braku vyhnout velkým obloukem.(3.6.2007)

• - Jedním s managerů při výběru lokací byl Čech žijící již několik let v Los Angeles Pavel Štěrba. (PauloZ)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 61. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias".

• - Třem maskérům trvalo vždy přes pět hodin, než vytvořili Samaře make-up. (Specs)