Kruh 2

The Ring Two

Kruh 2

Horor / Thriller / Drama / Mysteriózní

USA, 2005, 105 min

Rachel se svým synem Aidanem odjíždí ze Seattlu do horského městečka v Oregoně, ve snaze definitivně zapomenout na děsivou minulost a začít tam nový život. Když však v okolí dojde k několika podezřelým úmrtím a na místech činu se najde neoznačená videokazeta, Rachel pochopí, že Samara se vrátila. Každý, kdo uvidí děsivé Samařino video, do sedmi dnů zemře.....Dvojka už sice není tak působivá jako její předchůdce, protože vlastně divák už tak trochu ví, co ho čeká, ale je zde stále Naomi Watt. Spíše jako celek má dvojka svou sílu v jednotlivých, působivě natočených scénách. Nějaké velké překvapení se sice nekoná, téma je vyčerpané, ale i dvojka má něco do sebe. Točit trojku už by nemělo význam.(18.1.2009)

Proc tak nizke hodnoceni? Kdybych si to neprecet, vubec by me nenapadlo, ze to tocil nekdo jinej. A to je mozna ten problem, spousta rezijnich vychytavek a napadu na lekacky se uz vyplejtvalo v prvnim dile a tak tohle ze zacatku pusobi jako nastavovana kase. Nastesti pak se film rozjede a i kdyz tu je slusne napeti, uz to neni tak, jako v prvnim dile, jelikoz nikomu nedochazi cas. Navic se dozvime jak to bylo se Samarou. S tim co mel Nakata k dispozici asi nic lepsiho udelat neslo, ale prislo mi, ze tu je par chyb. Napriklad v prvnim dile Naomi spali kazetu a nic se nestane a tady se duch nastve a vleze do kluka, Nakata by se mel podivat na prvni dil a nemel by porusovat dany pravidla. Ale ke konci, kdy se objevi nekolik zajimavejch souvislosti, to vse uz tak nelogicky nezni. Na prvni dil to nema, ale spatnej horor to neni.(19.9.2006)

Scénář: Ehren Kruger .. Po odpudivých až zatracujících recenzích, jsem k Ring Two přistupoval velice opatrně. Také proto, že jsem jen několik dnů před tím viděl trapnou a odpornou Nenávist, která bohužel nastolila nové dno remake hororů. Ale protože původní (americký) Kruh považuji za jeden z nejlepších strašidelně mysteriózních thrillerů, byl jsem zvědavý co nebo kdo přijde tentokrát.. A výsledek? Nejsem sice zklamaný ani rozčarovaný, jenže.. Opět to má celé velmi daleko ke klasickému hororu (považuji za plus), ale ztratilo se NĚCO, pro mě při sledování původního snímku, tak šokujícího. Chyběl mi ten netradiční STRACH co minule.. Kamera a některé scény (voda v koupelně) jsou velice zdařilé, ale na záchranu celku to nestačí. Doufám, že poklop od studny (jeden záběr z ní vypadal úplně přesně jako v jedné známé epizodě s Majorem Zemanem, jen tady v ní byla žena) zůstane už napořád pevně položen na svém místě a už se ho nikdo nepokusí znovu odsunout!! Následky nechci domyslet..(25.4.2005)

• POMO

Bol som pripravený na možné sklamanie, ale nečakal som, že ten film ani nebudem mať chuť okomentovať. Spočiatku sa ešte naskytajú aké také možnosti sľubného rozvinutia príbehu, no následným servírovaním klišovitých a v rámci deja nezmyselných scénok moja dôvera opadla a pri finále už mi bolo všetko jedno. Úplne opačná krivka než pri jednotke. Scenár je iba nastavovaná kaša, za každú cenu sa snažiaca nájsť v predošlom námete niečo, čoho by sa dalo chytiť. Postava Samary už nemá žiadnu váhu, strach funguje tak na 30% (ak v jednotke fungoval na 90%) a často zlyháva na úkor Nakatovho spoliehania sa na funkčnosť digitálnych efektov, ktoré si doteraz nemohol dovoliť a ktoré sú bohužiaľ načisto samoúčelné. Jediné pozitíva: počiatočný "supernatural feeling" vyvrcholený v skvelej scéne s jeleňmi, decentná kamera, výborný Zimmerov ústredný motív a stále pekná Naomi. Ale v celku ten film vlastne ani nestojí za videnie.(12.4.2005)

• Marius

Kruh II má veľmi slušnú réžiu, kameru a ako vždy dobrú Naomi Watts. Je ale jasné že zo scenára na úrovni príbehu z časopisu pre škôlkárov Včielka prevratný film nejde natočiť. V niektorých scénach samoúčelné dialógy, veďľajšie postavy len do počtu, slabé ľakačky a happyend znamenajú jedno z najväčších sklamaní roka. 4/10(18.4.2005)

• - Jedním s managerů při výběru lokací byl Čech žijící již několik let v Los Angeles Pavel Štěrba. (PauloZ)

• - Třem maskérům trvalo vždy přes pět hodin, než vytvořili Samaře make-up. (Specs)

• - V rámci reklamní kampaně byly kopie „prokleté pásky“ rozšíreny na veřejná místa. Po pěti minutách sledování odkázaly diváky na webovou stránku filmu. (imro)