Reklama

Reklama

Od děsivých událostí uplynulo půl roku. Rachel Kellerová se synem Aidanem opustila Seattle a přestěhovala se do Astorie v Oregonu, kde nastoupila do místních novin. Jednoho dne se doslechne o záhadné smrti středoškoláka Jakea a pochopí, že duch holčičky Samary opět zabíjí prostřednictvím smrtící videokazety. Podaří se jí videokazetu najít v domě Jakeovy spolužačky Emily a zničit. Ducha se tím však nezbaví. Samara se dál zjevuje Aidanovi, jehož těla se podle všeho chce zmocnit, a podle chlapce je neustále sleduje. Jedinou možnost, jak spolu mohou komunikovat, aby je duch neslyšel, mají během spánku, pomocí telepatie. Po jednom ze Samařiných útoků skončí Aidan v nemocnici a doktorka Templeová zakáže Rachel přístup, protože se domnívá, že syna týrá. Rachel mu ve snu slíbí, že se pokusí Samaru zastavit. Začne pátrat po její matce Evelyn a objeví deníky, které si psala. Vypátrá, že se kdysi pokusila utopit dítě a od té doby žije v blázinci. Navštíví ji v naději, že se od ní dozví, jak by mohla svého syna zachránit. Evelyn jí však poradí pouze to, že má syna poslouchat. Chlapec jí ve snu tvrdí, že ho musí zabít, jinak Samara nezmizí. Rachel si uvědomí, že ji Aidan oslovuje jménem, když však jeho tělo ovládá Samara, oslovuje ji vždy maminko. Pochopí, že dívka chce maminku, a když se v televizi objeví samy od sebe záběry ze smrtící videokazety, nechá se vtáhnout do děsivé krajiny z nahrávky. Ocitá se ve studni, v níž kdysi Samara zahynula, a ví, že má šanci ducha zastavit. Ještě však netuší, co by měla udělat... (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (405)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Pokračování amerického remaku japonského hororu o kruhu, Samaře a matce se synem. První díl byl spojením mrazivé atmosféry (kůn na lodi) + režie + skvělé kamery (např. jízda v autě lesem)+ hudby + scénáře a v neposlední řadě i krásnou Naomi Watts. Co zbylo z prvního dílu? Herecké obsazení bylo doplněno Sissy Spacek v roli matky podivné Samary. Naomi Watts nepřitahuje oko diváka tolik jako v minulém díle a Sissy Spacek je na plátně pár minut a poté zmizí v propadlišti dějin. David Dorfman hraje snad stejně jako v jedničce jen jeho záběrů, kdy jen tak stojí je o něco více ;-). Režie byla dána do rukou autorovi originálu Hideo Nakatovi. Člověku, který natočil originální japonský Ring, poté přidal druhý díl a celou svou kruhovou sérii (snad nadobro) zakončuje americkým Ringem Two. Doufám, že toto byl poslední ring, který kdy byl natočen a to z příliš mnoha důvodů. Začal bych tím, že tvůrci už prostě nemají vůbec co říci. Dějová linka filmu a příběh o tom jak hodné děvčátko hledá svou maminku a nemá ráda konkurenci je tragický. Příběh Ringu Two celý film sráží do hlubokých vod mezi ty nejnudnější horory co se dají sehnat po videopůjčovnách. Šíleně digitální záběry ať už scéna v koupelně nebo jeleni v akci. Hideo Nakata chtěl film vyšperkovat digitálními efekty, které jsou velmi podprůměrné a špatně vložené. Hudba tohoto filmu je jedním ze dvou kladů, který film nabízí. Druhým je kamera. Ta si v některých chvílích nádherně hraje a poletuje sem a tam. Takové to dvě třešničky na dortu však nezachrání film. Po dlouhé době na nás zase jednou Hollywood vyvrhl film, který má vydělat peníze a odejít za Samarou do její krásné a hluboké studny. Doufejme, že tam i zůstane. Nadobro!!! ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Ehren Kruger .. Po odpudivých až zatracujících recenzích, jsem k Ring Two přistupoval velice opatrně. Také proto, že jsem jen několik dnů před tím viděl trapnou a odpornou Nenávist, která bohužel nastolila nové dno remake hororů. Ale protože původní (americký) Kruh považuji za jeden z nejlepších strašidelně mysteriózních thrillerů, byl jsem zvědavý co nebo kdo přijde tentokrát.. A výsledek? Nejsem sice zklamaný ani rozčarovaný, jenže.. Opět to má celé velmi daleko ke klasickému hororu (považuji za plus), ale ztratilo se NĚCO, pro mě při sledování původního snímku, tak šokujícího. Chyběl mi ten netradiční STRACH co minule.. Kamera a některé scény (voda v koupelně) jsou velice zdařilé, ale na záchranu celku to nestačí. Doufám, že poklop od studny (jeden záběr z ní vypadal úplně přesně jako v jedné známé epizodě s Majorem Zemanem, jen tady v ní byla žena) zůstane už napořád pevně položen na svém místě a už se ho nikdo nepokusí znovu odsunout!! Následky nechci domyslet.. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $50miliónovTržby USA $76,231,249Tržby Celosvetovo $161,451,538║ O dosť nevýraznejšie pokračovanie, kde už je citeľne badať neúčasť režiséra Gore Verbinského a jeho nástupca a stvoriteľ pôvodného Japonského filmu Hideo Nakata, už neposúva dej nijako moc prevratne vpred a dosť sa vytráca aj temná atmosféra prvého remaku. Už jeho pôvodný Ring ma nijako moc neupútal a práva naopak maximálne sklamal, takže tento jeho Americký remake je oproti tomu ešte na úrovni. Dávam hodnotenie 50% a potom čo produkuje Hollywood v poslednej dobe, čo sa remakov týka sa prikláňam na 3***. /videl v kine: 50%/ ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Jsem opravdu VELIKÝM fanouškem Kruhu č. 1. Tenhle film je však čajíček čtyřikrát ze stejnýho pytlíčku. Nevím, zda je to tím, že chybí Gore Verbinski, nebo tím, že se Ehren Kruger asi zbláznil (psal scénář podle japonského originálu, ale to dělal i v prvním případě a dokázal ho VELMI ozvláštnit), no bude to asi tím, že celá ta aura kolem Hidea Nakaty a orientálních hororů chtě nechtě odpadá (stačí se jen podívat na hodnocení Nenávisti.) Kruh II je nenapínavý, ba přímo nudný (žádné lekačky), příběh ne nelogický, ale prapodivně vymyšlený (asi nevěděli, co všechno tam ještě nacpat), triky jsou samoúčelné. Za zmínku stojí jen kamera, hudba a David Dorfman, který vyrostl a herecky vyspěl. Naomi, i přes rýsující se bradavky na mokrém oblečení, mě jaksi nezaujala. Stále jsem se díval na hodinky a počítal minuty, nepřítomnost neustálého strachu jsem ochoten hororu prominout jen v případě, pokud obsahuje nějakou myšlenku, přesahující film (jako např. u Vesnice). Točit trojku snad nikoho nenapadne. 50%. I´M NOT YOUR FUCKING MUMMY! EdaS: a co ti z nás, co nemaj Áďu? :-) ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Bol som pripravený na sklamanie, ale nečakal som, že to ani nebudem mať chuť zrecenzovať. Spočiatku sa ešte naskytajú aké také možnosti sľubného rozvinutia príbehu, no následným servírovaním klišovitých a v rámci deja nezmyselných scénok dôvera diváka opadne a pri finále už mu je všetko jedno. Úplne opačná krivka než pri prvom filme. Scenár je iba nastavovaná kaša, za každú cenu sa snažiaca nájsť v predošlom námete niečo, čoho by sa dalo chytiť. Postava Samary už nemá žiadnu váhu, strach funguje tak na 30% (ak v jednotke fungoval na 90%) a často zlyháva na úkor režisérovho spoliehania sa na funkčnosť digitálnych efektov, ktoré si dovtedy nemohol dovoliť a ktoré sú bohužiaľ načisto samoúčelné. Jediné pozitíva: počiatočný "supernatural feeling" vyvrcholený v skvelej scéne s jeleňmi, decentná kamera, výborný ústredný motív Hansa Zimmera a stále pekná Naomi Watts. ()

Galerie (36)

Zajímavosti (16)

  • Během natáčení karnevalu si jej místní občané spletli s opravdovým karnevalem a účastnili se pochodu. Ve filmu jsou použiti jako komprazisté. (HellFire)
  • Natáčení doprovázelo několik bizarních nehod. Sedmý natáčecí den byla vytopena produkční kancelář, v důsledku prasknutí vodovodního potrubí a o několik týdnů došlo opět k vytopení v důsledku prasknutí 15litrového zásobníku na vodu. Jednoho dne natáčení přerušil roj milionů včel, který filmaře donutil opustit plac. (HellFire)
  • Nakonec se k režii dostal tvůrce původní asijské trilogie Hideo Nakata. (imro)

Související novinky

Sissy zpět na místě činu

Sissy zpět na místě činu

21.02.2005

Doma ve vitríně se jí leskne jedna pozlacená soška Oscara. Sehrála řadu charakterních rolí, ale v současnosti znovu začíná koketovat s napínavými filmy. Řeč je o Sissy Spacekové, rodačce z Texasu.… (více)

Reklama

Reklama