Kruh 2

• Nový Zéland

• Austrálie

Horor / Thriller / Drama / Mysteriózní

USA, 2005, 105 min

Rachel se svým synem Aidanem odjíždí ze Seattlu do horského městečka v Oregoně, ve snaze definitivně zapomenout na děsivou minulost a začít tam nový život. Když však v okolí dojde k několika podezřelým úmrtím a na místech činu se najde neoznačená videokazeta, Rachel pochopí, že Samara se vrátila. Každý, kdo uvidí děsivé Samařino video, do sedmi dnů zemře.....Dvojka už sice není tak působivá jako její předchůdce, protože vlastně divák už tak trochu ví, co ho čeká, ale je zde stále Naomi Watt. Spíše jako celek má dvojka svou sílu v jednotlivých, působivě natočených scénách. Nějaké velké překvapení se sice nekoná, téma je vyčerpané, ale i dvojka má něco do sebe. Točit trojku už by nemělo význam.(18.1.2009)

• Legas

U jedničky jsem se v kině hrůzou ani nepohnul. Byl to můj nejintenzivnější hororový zážitek vůbec. Veliká škoda, že to samé nemůžu říct o dvojce. Ta totiž postrádá vše, čím jednička byla vyjímečná - atmosféru, lekačky, děsuplné scény i kvalitní příběh. Všechno špatné se odráží právě od děje filmu, který místo aby vysvětlil některé naznačené záležitosti z jedničky, tak je pouze podivně a nelogicky rozšiřuje o další nejasnosti. Tím příběh tratí na poutavosti, což snižuje divákovu chuť se bát. Tomu přispívá i špatné časování a střih většiny scén. Mnohé mohly být strašidelné, kdyby se režie soustředila víc na detaily a naznačování hrůzy místo digitálních triků. Příkladem budiž jeleni. Z jejich pohledů a netypického zvířecí chování jsem měl husí kůži. Bohužel jen do té chvíle, než začali s útokem. Strašidelná scéna se rázem přehoupla do prosté digitální akce. Kromě jelenů na mě zapůsobil i trochu vylepšený "protáhlý ksicht" Samařiných obětí.(29.4.2005)

• Djkoma

Pokračování amerického remaku japonského hororu o kruhu, Samaře a matce se synem. První díl byl spojením mrazivé atmosféry (kůn na lodi) + režie + skvělé kamery (např. jízda v autě lesem)+ hudby + scénáře a v neposlední řadě i krásnou Naomi Watts. Co zbylo z prvního dílu? Herecké obsazení bylo doplněno Sissy Spacek v roli matky podivné Samary. Naomi Watts nepřitahuje oko diváka tolik jako v minulém díle a Sissy Spacek je na plátně pár minut a poté zmizí v propadlišti dějin. David Dorfman hraje snad stejně jako v jedničce jen jeho záběrů, kdy jen tak stojí je o něco více ;-). Režie byla dána do rukou autorovi originálu Hideo Nakatovi. Člověku, který natočil originální japonský Ring, poté přidal druhý díl a celou svou kruhovou sérii (snad nadobro) zakončuje americkým Ringem Two. Doufám, že toto byl poslední ring, který kdy byl natočen a to z příliš mnoha důvodů. Začal bych tím, že tvůrci už prostě nemají vůbec co říci. Dějová linka filmu a příběh o tom jak hodné děvčátko hledá svou maminku a nemá ráda konkurenci je tragický. Příběh Ringu Two celý film sráží do hlubokých vod mezi ty nejnudnější horory co se dají sehnat po videopůjčovnách. Šíleně digitální záběry ať už scéna v koupelně nebo jeleni v akci. Hideo Nakata chtěl film vyšperkovat digitálními efekty, které jsou velmi podprůměrné a špatně vložené. Hudba tohoto filmu je jedním ze dvou kladů, který film nabízí. Druhým je kamera. Ta si v některých chvílích nádherně hraje a poletuje sem a tam. Takové to dvě třešničky na dortu však nezachrání film. Po dlouhé době na nás zase jednou Hollywood vyvrhl film, který má vydělat peníze a odejít za Samarou do její krásné a hluboké studny. Doufejme, že tam i zůstane. Nadobro!!!(4.5.2005)

Rozpočet $50miliónovTržby USA $76,231,249Tržby Celosvetovo $161,451,538║ O dosť nevýraznejšie pokračovanie, kde už je citeľne badať neúčasť režiséra Gore Verbinského a jeho nástupca a stvoriteľ pôvodného Japonského filmu Hideo Nakata, už neposúva dej nijako moc prevratne vpred a dosť sa vytráca aj temná atmosféra prvého remaku. Už jeho pôvodný Ring ma nijako moc neupútal a práva naopak maximálne sklamal, takže tento jeho Americký remake je oproti tomu ešte na úrovni. Dávam hodnotenie 50% a potom čo produkuje Hollywood v poslednej dobe, čo sa remakov týka sa prikláňam na 3***. /videl v kine: 50%/(31.5.2005)

• Xmilden

Úvodní scéna se nese v krásném hororovém stylu, který máme u těchto duchařin rádi. Bohužel se po hříchu jedná také o scénu nejlepší. Možná jí malinko konkurují jeleni. Poté už se ke slovu hlásí mladý otrava David Dorfman. Tedy dostává Adrian mnohem větší prostor a volba to rozhodně není vůbec šťastná. Horor jako takový, tohle rozhodnutí pohřbilo. Na závěr se vracíme opět do studny. 35%(29.5.2017)

• - Nakonec se k režii dostal tvůrce původní asijské trilogie Hideo Nakata. (imro)

• - Původním režisérem snímku měl být tvůrce mnoha úspěšných reklamních spotů, krom jiného i toho, který parodoval první americký Kruh, Noam Murro. Dalším v pořadí byl Richard Kelly. (imro)

• - Třem maskérům trvalo vždy přes pět hodin, než vytvořili Samaře make-up. (Specs)