Kruh 2

Kruh 2

Horor / Thriller / Drama / Mysteriózní

USA, 2005, 105 min

• Tosim

Jsem opravdu VELIKÝM fanouškem Kruhu č. 1. Tenhle film je však čajíček čtyřikrát ze stejnýho pytlíčku. Nevím, zda je to tím, že chybí Gore Verbinski, nebo tím, že se Ehren Kruger asi zbláznil (psal scénář podle japonského originálu, ale to dělal i v prvním případě a dokázal ho VELMI ozvláštnit), no bude to asi tím, že celá ta aura kolem Hidea Nakaty a orientálních hororů chtě nechtě odpadá (stačí se jen podívat na hodnocení Nenávisti.) Kruh II je nenapínavý, ba přímo nudný (žádné lekačky), příběh ne nelogický, ale prapodivně vymyšlený (asi nevěděli, co všechno tam ještě nacpat), triky jsou samoúčelné. Za zmínku stojí jen kamera, hudba a David Dorfman, který vyrostl a herecky vyspěl. Naomi, i přes rýsující se bradavky na mokrém oblečení, mě jaksi nezaujala. Stále jsem se díval na hodinky a počítal minuty, nepřítomnost neustálého strachu jsem ochoten hororu prominout jen v případě, pokud obsahuje nějakou myšlenku, přesahující film (jako např. u Vesnice). Točit trojku snad nikoho nenapadne. 50%. I´M NOT YOUR FUCKING MUMMY! EdaS: a co ti z nás, co nemaj Áďu? :-)(13.4.2005)

Komentár OBSAHUJE SPOILER: Originalita prvého dielu sa pochopiteľne (i nepochopiteľne) vytratila. Chcelo by to nové, tajomnejšie odhaľovanie faktov, svižnejšie “lakačky” a odstrániť záverečnú scénu, kde Rachel zavrie Samaru v studni a tým nastáva koniec (hororu?). Vážne, ak má niečo vystrašiť, nemôže to predsa skončiť (ako tak) dobre, no nie? Ďalej scéna s jeleňmi je vrcholom scenáristickej trápnosti – vyslovene na smiech. Rozhodujem sa niekde medzi 2*-3. Rozumnejšie bude ostať na troch. Už len kvôli sexy mamičke akú stvárňuje Naomi Watts :-)(16.1.2010)

Není to tak suprový jako jednička, ale kdybych ji nikdy neviděl, tak tohle je horor na úrovni. Určitě 100x lepší je se kouknout na horor MYSTERIÓZNÍ, než na horor, kde protečou litry krve a běhá týpek s mačetou. Strach tu jde hodně pocítit a nemůžu jinak než dát vyšší hodnocení. Kruh 2 se povedl a nechápu, zdejšího nižšího hodnocení. ( Hodnocení: 7/10 )(15.11.2009)

• 2Pac

...no a tak to skonci, ked japoncik nataca film podla svojho gusta, no pletu sa mu do toho "bieli" a navyse musi nakrucat pokracovanie filmu, kde uz bolo vsetko povedane...uplne nefungujuce lakacky, podla mna podpriemerna Naomi (inac ju mam velmi rad) a hlupucky pribeh...zase raz sa natocila uplne zbytocna dvojka...(13.9.2005)

• petero

THE RING je jedným z najlepších amerických hororových filmov pre široké publikum, ktorý sa nezmazateľne zapísal do histórie a oživil tento žáner, pretože bol inteligentný a naozaj strašidelný. Bohužiaľ THE RING 2 nieje inteligentný a čo je najhoršie, nieje ani trošku strašidelný. Atmosféra z vinikajúceho traileru sa zďaleka nekoná. Režisér ako by nás chcel čo najskôr vystrašiť a nenechá nás vcítiť sa do scény. Najlepšia scéna z jednotky - tá s koňom, je tu napodobnená s jeleňmi. V istých momentoch je aj pôsobivá, no zvieratká sú digitálne dosadené a tak je kúzlo preč. A prečo na začiatku útočili, keď na konci sa sa asi 20 jeleňov zhŕklo okolo auta a kľudne postávalo. Jediný kôň vylepaný strachom, ktorý si to švihol cez loď rovno do mora to bolo niečo a nie toto. A v domčeku Samary sa nájde kopa parohov, akože stým majú niečo spoločné. No dobre, ale čo? Scéna z kúpeľni s vodou padajúcou zo stropu je pekná, no samoúčelná. A ako je možné, že Rachel už vediac o čo ide, príde domov kde je jej syn v ktorom je prevtelená Samara (ktorá medzitým zabila jedného chlapíka, ktorý sa nejakým zázrakom dostal spať do svojho auta) a kľudne zaspí? Ďalej konečne príde skvelá scéna kde Rachel uniká zo studne a už ju doháňa efektne šplhajúca Samara, keď zrazu asi 2 metre od východu Rachel vykopne zo steny studne kameň (!) a prúd vody (!!!) strhne Samaru spať dolu. Kruh 2 je oproti Kruhu asi tak dobrý, ako je dobrá Nebezpečná rýchlosť 2 oproti jednotke. Po dejovej stránke chudobnejší, po vizuálnej nízkorozpočtovejší a vôbec sa netlačí na pílu tam kde by sa malo. SKLAMANIE ROKA. Neodpustím si: Naomi Watts je naozaj sympatická herečka. Hlavne keď vyjde premočená zo studne =)(11.4.2005)

• - Nakonec se k režii dostal tvůrce původní asijské trilogie Hideo Nakata. (imro)

• - Třem maskérům trvalo vždy přes pět hodin, než vytvořili Samaře make-up. (Specs)

• - V jednom ze záběrů se matka Samary (Kelly Stables) snaží utopit dítě, ale v dalších záběrech dítě ani nepláče. (chleba24)