Kruh 2

Kruh 2

Horor / Thriller / Drama / Mysteriózní

USA, 2005, 105 min

• 2Pac

...no a tak to skonci, ked japoncik nataca film podla svojho gusta, no pletu sa mu do toho "bieli" a navyse musi nakrucat pokracovanie filmu, kde uz bolo vsetko povedane...uplne nefungujuce lakacky, podla mna podpriemerna Naomi (inac ju mam velmi rad) a hlupucky pribeh...zase raz sa natocila uplne zbytocna dvojka...(13.9.2005)

Tak prvně Kruh 2 už není horror. Těžko vás totiž -obzvláště po předchozí notně děsivé zkušenosti z jedničky- vyděsí periodicky se opakující, z televize se sápající, dlouhovlasá Samara. Nicméně i přes tyto až příliš klišovitě motivistické snahy scenáristy vidím pár kladů. A tím je snaha prohlédnout princip fungování kruhu. Určitě Vás muselo už po prvním dílu napadnout, zda kazetu stačí pouze nakopírovat, nebo ji někdo musí vidět? Odpovědi jsem se dočkala překvapivě rychle! Ale ona ta překotná snaha o vysvětlení událostí a motivů k nim vedoucích, má dost dětinské, sestupné a hlavně fatalistické tendence. Ono totiž neustále okatě vysvětlovat, že všechno se cyklicky opakuje, je trochu stupidní. Nicméně alespoň zavírající se studna dostala další rozměr, protože upřímmě, mě v jedničce nenapadlo, že i události jsou jaksi kruhové :-) Po stránce filmařské je Kruh nevýrazným počinem, režie je naprosto fádní, hudba nudná, co trochu překvapí je snažící se Naomi Watts a Sissy Spacek, které se alespoň snaží dát svým postavám trochu psychologického pozadí. Znám mnoho horších filmů, a ztrhat Kruh 2 jen proto, že ho budu striktně srovnávat s dílem prvním, mi přijde trochu nespravedlivé. Mě tenhle film nijak extra nezaujal, ale dal mi pár odpovědí a trochu prostoru k přemýšlení.(4.2.2006)

podobné ako pri nenávisti. dvojka sa vydáva úplne iným smerom a už není taká strašidelná ako prvá čast a chybou týchto filmov je len to že už začneme zo zloduchmi ako je samara alebo zavraždená žena a syn v nenávisti trochu súcitiť takže sa to už nemôže považovať za horor a okrem toho tu boli digitálny jeleni a trápny koniec(10.1.2008)

Scénář: Ehren Kruger .. Po odpudivých až zatracujících recenzích, jsem k Ring Two přistupoval velice opatrně. Také proto, že jsem jen několik dnů před tím viděl trapnou a odpornou Nenávist, která bohužel nastolila nové dno remake hororů. Ale protože původní (americký) Kruh považuji za jeden z nejlepších strašidelně mysteriózních thrillerů, byl jsem zvědavý co nebo kdo přijde tentokrát.. A výsledek? Nejsem sice zklamaný ani rozčarovaný, jenže.. Opět to má celé velmi daleko ke klasickému hororu (považuji za plus), ale ztratilo se NĚCO, pro mě při sledování původního snímku, tak šokujícího. Chyběl mi ten netradiční STRACH co minule.. Kamera a některé scény (voda v koupelně) jsou velice zdařilé, ale na záchranu celku to nestačí. Doufám, že poklop od studny (jeden záběr z ní vypadal úplně přesně jako v jedné známé epizodě s Majorem Zemanem, jen tady v ní byla žena) zůstane už napořád pevně položen na svém místě a už se ho nikdo nepokusí znovu odsunout!! Následky nechci domyslet..(25.4.2005)

Příliš děravé, příliš poslepované, příliš křečovité, příliš dělané pro peníze... Úspěchu jedničky však tento slabý odvar dosáhnout nemůže. Samara vzbuzuje spíše lítost než strach, Rachel a Aidan mi byli celkem ukradení (jako všechny vystupující postavy), chybí cokoliv překvapivého, chvilkama zavládne vyloženě nuda. Trikově je to místy odfláknuté (co ta animace jelenů, WTF, to by stačilo možná před 10 lety). Celkový dojem je tedy veskrze průměrný - není nijak zvlášť co chválit, ovšem existuje i spousta mnohem horších hororů. 60%(2.3.2009)

• - Jedním s managerů při výběru lokací byl Čech žijící již několik let v Los Angeles Pavel Štěrba. (PauloZ)

• - Natáčení doprovázelo několik bizarních nehod. Sedmý natáčecí den byla vytopena produkční kancelář, v důsledku prasknutí vodovodního potrubí a o několik týdnů došlo opět k vytopení v důsledku prasknutí 15litrového zásobníku na vodu. Jednoho dne natáčení přerušil roj milionů včel, který filmaře donutil opustit plac. (HellFire)

• - U psychiatra mohou pozornější diváci postřehnout odkaz na Dr. Kojiho. Filmové sérii totiž předcházela knižní, jejímž autorem je Koji Suzuki. (imro)