Kruh 2

The Ring Two

Horor / Thriller / Drama / Mysteriózní

USA, 2005, 105 min

• Slarque

Bu bu bu! Pokračování jsou zlo. Jelen! Scénář, který řadí jednu nelogičnost za druhou a jehož postavy se chovají, jak to právě jejich autor potřebuje. Laktační psychóza! Naomi Watts, která se snaží maskovat, že nemá co hrát. Parohy! Režie od autora japonského originálu, která zoufale postrádá atmosféru. Studna! Směšné finále s pitomými digitálními triky. Blázinec! Nuda.(20.7.2008)

• nash.

Motiv ducha, který se snaží nacpat do těla živého dítěte mohl být dobrým horrorem, kdyby se ho bezradný scénárista nesnažil nacpat do druhého Kruhu. Výsledek je totiž neslučitelný se životem a začne se hned po výborném úvodu beznadějně rozpadat do zmatené nudy plné nelogických zvratů, momentů popírajících zákonitosti nastavené prvním dílem, a scén, které postrádají jakýkoli smysl. Občas se sice objeví dobrý nápad nebo závan původní atmosféry, obojí je však natolik prchavé, že to film k životu nepřivede, jen zdůrazní propastný rozdíl mezi skvělou jedničkou a nevydařenou dvojkou.(11.1.2012)

• Kaka

Solidně natočené celky/polocelky se tříští s naprosto neschopně nasnímanými detaily v tomto esteticky velmi nevyrovnaném díle. Kameranská impotence a neschopnost, jakkoli zaujmout však neznamená ještě nic proti tuposti scénáře, kde je více logických chyb, než děr v ementálu. A i samotná myšlenka - jestli se to tak dá vůbec nazvat - je spíše k smíchu.(9.12.2005)

70% - Jako první věc jsem měl radost, že se vrátila Naomi, jako druhou jsem neměl radost, že se vrátil i její vopruz synek, který mi je naprosto nesympatický... Dvojka mi hodně připomínala jedničku, tolik rozdílů jako ostatní uživatelé nevidím, snad jen, že je dvojka mnohem přímočařejší a víc lekačka než mrazení v zádech (ale zase sápání se Samary po Naomi ve studni, co si budem povídat :)). Byl jsem při sledování rozhodně spokojen...(8.6.2008)

Na začátku jsem si říkal, že se asi tvůrci tohoto pokračování museli zbláznit. Říkal jsem si, že je to spíše nechtěná komedie s hnusnými lekačkami a takové ty nelogické maškarády se mi nezamlouvaly už vůbec.. Druhá polovina už mě však bavila. A když si to shrnu - i když film působil opravdu někdy směšně, tak se mi líbila kamera, herci hráli slušně a za sebe musím tvrdit, že jsem se u filmu dokonce i bál a atmosféru si film jakž takž dokázal udržet také. Takže nakonec bych tomu těch 60% dal, i když jednička je samozřejmě jednička..(25.4.2010)

• - V rámci reklamní kampaně byly kopie „prokleté pásky“ rozšíreny na veřejná místa. Po pěti minutách sledování odkázaly diváky na webovou stránku filmu. (imro)

• - Jedním s managerů při výběru lokací byl Čech žijící již několik let v Los Angeles Pavel Štěrba. (PauloZ)

• - U psychiatra mohou pozornější diváci postřehnout odkaz na Dr. Kojiho. Filmové sérii totiž předcházela knižní, jejímž autorem je Koji Suzuki. (imro)