Kruh 2

• Austrálie

Horor / Thriller / Drama / Mysteriózní

USA, 2005, 105 min

• TheRaven

V podstatě nuda. Neni tu už nic, strach, tajemno z prvního dílu. Není se zde prostě čeho bát. Nic zvláštního oko diváka nezaujme a stává se nám z tohohodně tuctový horor. Sice jsem u toho ke konci usnul, ale to by asi mé hodnocení neovlivnilo. Je to tak na 30%, možná ani ne. Radši bych to ani nebral jako druhý díl, ale stejně musím. Ve srovnání s jedničkou je to dost špatné. Jaksi jsem tu neviděl moc souvislost a logiku.(8.6.2008)

O dost slabší než-li první díl, který považuji za perfektní mysteriózní film se vším všudy. Hideo Nakata se sice snažil, aby se alespoň přiblížil kvalitativně jedničce, ale ne úplně se mu to povedlo. Z filmu se vytratilo to, co dělalo první díl tak úspěšným....a to ona mysterióznost. Naomi Watts ať se snaží sebevíce, tak na výkon v jedničce nemá. Tři hvězdčky je maximum, které mohu udělit.(2.10.2009)

• Kaka

Solidně natočené celky/polocelky se tříští s naprosto neschopně nasnímanými detaily v tomto esteticky velmi nevyrovnaném díle. Kameranská impotence a neschopnost, jakkoli zaujmout však neznamená ještě nic proti tuposti scénáře, kde je více logických chyb, než děr v ementálu. A i samotná myšlenka - jestli se to tak dá vůbec nazvat - je spíše k smíchu.(9.12.2005)

• Xmilden

Úvodní scéna se nese v krásném hororovém stylu, který máme u těchto duchařin rádi. Bohužel se po hříchu jedná také o scénu nejlepší. Možná jí malinko konkurují jeleni. Poté už se ke slovu hlásí mladý otrava David Dorfman. Tedy dostává Adrian mnohem větší prostor a volba to rozhodně není vůbec šťastná. Horor jako takový, tohle rozhodnutí pohřbilo. Na závěr se vracíme opět do studny. 35%(29.5.2017)

Komentár OBSAHUJE SPOILER: Originalita prvého dielu sa pochopiteľne (i nepochopiteľne) vytratila. Chcelo by to nové, tajomnejšie odhaľovanie faktov, svižnejšie “lakačky” a odstrániť záverečnú scénu, kde Rachel zavrie Samaru v studni a tým nastáva koniec (hororu?). Vážne, ak má niečo vystrašiť, nemôže to predsa skončiť (ako tak) dobre, no nie? Ďalej scéna s jeleňmi je vrcholom scenáristickej trápnosti – vyslovene na smiech. Rozhodujem sa niekde medzi 2*-3. Rozumnejšie bude ostať na troch. Už len kvôli sexy mamičke akú stvárňuje Naomi Watts :-)(16.1.2010)

• - Původním režisérem snímku měl být tvůrce mnoha úspěšných reklamních spotů, krom jiného i toho, který parodoval první americký Kruh, Noam Murro. Dalším v pořadí byl Richard Kelly. (imro)

• - Studio DreamWorks v snímku propaguje vlastní filmy. V scéně v obchodě se mezi videokazetami z druhé ruky nacházejí jen filmy tohoto studia. (imro)

• - Hororový sequel k úspešnému filmu z roku 2002 vydělal v Severní Americe za první 3 dny promítání (18.-20.3. 2005) 35 mil. dolarů. Za měsíc promítání si z kin odnesl 75,3 milionů, což je o 53 mil. méně, než si vystrašil první díl. (imro)