3:15 zemřeš

• Česko Horor v Amityville (více)

14. listopadu 1974 dovedl policii zoufalý telefonát do domu DeFeových, kde nalezla šest těl obyvatel domu, zastřelených ve spánku. K vraždě rodičů a čtyř sourozenců se přiznal Ronald DeFeo, který tvrdil, že mu to přikázaly hlasy. O rok později, 18. prosince 1975, se do domu přistěhovali George a Kathy Luzovi se svými třemi dětmi. Mysleli si, že to bude dům jejich snů. Mohl být, pokud by to byly noční můry... Rodina Lutzových v domě vydržela pouhých dvacet osm dní, během nichž byli terorizováni démonickými silami. Film 3:15 zemřeš, natočený podle skutečné události, zachycuje jeden z nejděsivějších příběhů o strašidelných domech, které kdy byly vyprávěny - protože se skutečně stal. (SPI Film)

dude_sal

Napodiv ma tento horor dost prijemne prekvapil. Neboli tam hluche a trapne miesta a pribeh bol si myslim uzasny. Dost uveritelne dielo az na tie sceny niekde v pivnici kde boli potoky krvy a mrtvol a podobne. Taky film fajn niekde na chatu kde sa partia ludi musi trosku aj vydesit heh. ale celkovo je film zaujimavy a nenudi co je pri filmoch dost dolezita vlastnost. davam 80% ()

Crucifere

Pro duchařství mám slabost a když je to ověnčeno "skutečnou událostí" tak jakbysmet. Ale postupně už ztrácím chuť se dívat pořád na to samé. Dům, ve ktrém nechce nikdo bydlet, pak někdo zešílí a zabíjí ostatní. Dobrý nápad, ale má to svou hranici a opakovat to pořád dokola jen s lépe vypadajícími efekty a detaily..no já nevím, ale je to nuda. A leze mi krkem, že do většiny filmů strkají svalovce, jako by samy tušili, že to je k ničemu, tak ať se mají holky alespoň na něco koukat. Už jen to mě odpuzuje se na to dívat po druhé. Klidně tam mohli šoupnout nějakýho šíleně vypadajícího ksixhta a celkově by atmosféra šla nahoru, viz Smrt příchází v bílém. Jednoduchá postava manželky a jaké psycho z toho vzešlo..a ani přinejmenším mi nebyla sympatická. ()

Figuto

Další z řady zručně natočených horrorů americké produkce. Nic víc, nic míň. Ještě také ukázka Reynoldsových svalů. Americké The Ring (Kruh) a The Grudge (Nenávist) nepřekonány. ()

whass

Dalo by se říci že je to celkem kvalitní horor.Sledovat slušného pána jak se najednou mění k bestiální bestii mně celkem bavilo.Strach taky fungoval.Závěr se dal očekávat,takže tu máme solidní strašidelný horor. ()

daq

Známé téma zpracované na další způsob. Máme dům (starý, velký a dřevěný) ve kterém se odehrál masakr a údajně v něm straší. Snad nejčastější zápletka hororových amerických filmů. Tentokrát průměrně zpracovaná. Člověk se nezbaví pocitu, že už to několikrát viděl. ()

Paan odpad!

Musím podotknout, že jsem se díval sám a v noci, jak se horory mají sledovat. Výsledkem bylo, že jsem, jsa překvapivě znuděn, po půl až tři čtvrtě hodině začal beznadějně usínat, takže jsem to do těch zmiňovaných třech hodin patnácti minut nedokoukal, a pak se k tomu už nevrátil. Něco bylo špatně, ale ne ve filmu, nýbrž s ním. Žádnému jinému žánru bych nevyčítal, že pro jednou u sledování usnu, ale pro horor je to, řekl bych, naprosto zásadní měřítko. ()

CrashHP

vzhľadom na to, že v poslednej dobe mnoho kvalitných hororov nie je, tak toto je opak, desivý od začiatku až po koniec ()

JARDAHONDA

3:15 zemřeš : Námět, který byl podle skutečné události mě v kině rozhodně překvapil. Tajemná atmosféra s lekavými momenty měla ten správny drive. Až na pár renonců se na film dalo bez problémů dodívat. Závěrem hodnotím zlatý střed 3 hvězdy.. ()

Crosby

Solídne zvládnutý, plynulo plynúci ťah filmu. Čo sa mi však páči najviac na ňom, že sa na nič nehrá... po dome chodia mátohy, celkom podarený soundtrack, symfónia kamery, solídna výprava, atmosféra hustne, Ryan bez košele... Nuž, každý sa tu nájde ()

Jefrey1994

Jednu hvězdu sem zrazil dolů a to za nudnou větu chyť je zabij je ale jinak se mi film velmi líbil. Ani neuškodí se na film podívat v 1:45 ráno atmosféra je potom někde jinde než když se nato díváte v pokojíčku odpoledne. ()

GlaDOS

Film se drží jako klíště klasické šablony "strašidelný dům", ve kterém někdo natáhl bačkory a teď straší nové návštěvníky + jedna malá holka je vidí a blekotá o tom jako malý cvok + psychouš otec se sekyrou + jedna hysterická matka. Spousta situací je až děsivě předvídatelná a dost tím film ztrácí na atmosféře. Škoda že je 3:15 tak zoufale neoriginální. Na druhou stranu je velmi dobře natočen (práce s kamerou, nasvětlení scén), některé lekací momenty překvapí a celkově má film velmi slušný hudební podkres. Herecké obsazení není také špatné, takže mi z toho v součtu vychází průměrný horor, bohužel konec stál celkem za prd, takže spíše lehký podprůměr. Na jedno zabití nudného večera ano, druhé shlédnutí nedoporučuji. Takže chyť je, zab je. To jediné si z filmu budu pamatovat. ()

Galeska

Předem oznamuji, že nepatřím k té většině lidí, kteří povětšinou film hodnotí z hlediska kvality scénáře, kamery, počtu snímku za sekundu či špatného střihu a nevím jaké další kraviny do toho počítají. Kouknu na film a pak jen zkonstatuji jestli se mi prostě líbil nebo ne. Tento film jsem si pustila večer, ale po úvodní větičce "based true story" mi bylo jasné, že tenhle film jen tak sama nedokoukám. Taky jsem ho po půl hodině vypla a dokoukala ráno. Ovšem ani to, že jsem koukala ráno hororu u mě moc neubralo. CO se mi líbilo bylo, že film neobsahoval žádný velký krvavý nechuťárny jako třeba Saw, Pach krve nebo tady již několikrát předestřený Texaský masaker. Zápletka byla klasika jako u ostatních hororů ať už Dream House nebo Prokletí domu slunečnic. Taťkovi hrábne a mamka to po nezdaru s knězem vyřeší v knihovně. Já se u toho bála, lekavky na mě působily jak měly, takže rozhodně 4*. Rozhodně lepší než třeba Insidious, u kterého jsem si chvílema klepala na čelo a nechápala, kde ten film vzal tak vysoké hodnocení. ()

Eclipsis___

Mňa osobne tento film nebavil. Nebál som sa ani raz, zimomriavky som mal až keď som si logol pivka...taký priemer, mohlo to dopadnúť aj horšie. ()

Ptačí zob

16.02.2006

A další předělávka

A další předělávka

11.02.2005

Specialista na filmovou akci Michael Bay nasměroval svou produkční společnost na konkurenční žánr. Po předělávce Texaského masakru a vedle jeho připravovaného prequelu, si pod svou záštitu vzal také… (více)